Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvér nagy korkülönbséggel fórum

Testvér nagy korkülönbséggel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. mirka (válaszként erre: 31. - Tóthné ildi)
2008. máj. 6. 19:47
Igen csak egy, 8 éves most, én pedig 35 vagyok. Nem késő ez egy kicsit?
2008. máj. 6. 14:57

Szia!

Az én nagylányom 11,5 éves,a kisfiam 8 lesz,a kicsi lány pedig 21 hós.Nagyon örültek,hogy lesz kistesó,nagyon várták!Féltékenység soha nem volt,csak rajongás és imádat,oda-vissza!

Nekem is sokat segítenek,amit csak tudnak,sőt néha még a tanulást is elsumákolják miatta :))

2008. máj. 6. 13:13
Szia!Nálunk a nagyfiú 11-éves,a középső 7-éves és a picúr pedig 10-hós!Féltékenységnek nyoma sincs!Sőt!Szinte már "túl"szeretik!Nagyon féltik,vigyáznak rá.Hálistennek jól is alszanak(a nagyok)ha a pici sír is éjszaka,ők nem ébrednek fel rá.Pedig egymás mellett van a szobájuk.Nekem nagyon bejött a "nagy"korkülönbség rengeteget segítenek nekem a nagyfiaim.Nyugodtan rájukbízhatom még örülnek is neki ha foglalkozhatnak vele.Én pedig tudom addig a dolgomat végezni(bevásárlás,mosás,főzés stb.)
2008. máj. 6. 12:55
Szia!Nálunk a gyerekeim között 5 év a korkülömbség,igaz ez nem olyan sok.Nem bántam meg,nagyon szeretik egymást.Persze vannak féltékenykedések de az mindenhol van függetlenül a koruktól.A testvérem és közöttem 11 év van.Most felnőtt fejjel nagyon összetartóak vagyunk,minden nap beszélünk telefonon,de azt mesélte amikor kicsi voltam csak nyüg voltam neki,sokszor neki kellett vigyáznia rám, volt hogy még randira is elcipelt magával.
2008. máj. 6. 12:23

Szia!


Én a nagy különség pártja vagyok. Nekem a két gyermekem között 6év korkülönbség van. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem egymás után szültem őket. Tudtam dolgozni, volt iőm magamra is. Jó volt az a pár óra is amit a munkahelyemen töltöttel, arra, hogy kiszakadjak az otthoni mókuskerékből.

Tervezünk még egy babát és őt is csak kb. 5-6 év múlva szeretném megszülni.

2008. máj. 6. 06:38
Mirka, neked csak 1 csemetéd van? Mert akkor hajrá...
30. mirka
2008. máj. 5. 19:48

Biztatóak a hozzá szólások!

Köszi

2008. máj. 4. 15:20
Nálunk majdnem 15 év a korkülömbség, a fiam decemberben volt 15 éves, a pici lányom meg július végén született. Először a fiam sem rajongott az ötletért, hogy kistesója lesz, de mára elfogadta...azért hozzáteszem más választása nem is igazán volt....
2008. máj. 4. 14:39
Nálunk 18 év és 14 év a korkülönbség a nagyok és a pici között. A kisebbik nagy, mikor megmondtam, közölte, jajjj, ne és ki fogja dobni az ablakon...Ehhez képest, mióta megszületett szereti, kényezteti, vigyáz rá:))) Vagyis, imádja, s azt is mondta, lehetett volna hamarabb is...:)))
2008. máj. 4. 14:30
Nálunk 13 év a korkülőnbség. Eddig semmi gáz. A kicsi 3 a nagy 16 éves!
26. Pné Veronika (válaszként erre: 25. - Mirka)
2008. ápr. 28. 07:45
Megírom priviben a dolgokat, úgy egyszerűbb...
25. mirka (válaszként erre: 24. - Pné Veronika)
2008. ápr. 27. 19:18

Az lenne a kérdésem, hogy volt e féltékenykedés?

Hogyan kezelted?

A kislányom 8 éves és nagyon várja, remélem jó lesz majd a kapcsolatuk felnőtt korukban.

A tesó még csak terv, igazából neki szeretnék valakit, hogy ne maradjon majd egyedül. Én mindig egy gyereket terveztem, de most elbizonytalanodtam. Te miért döntöttél még egy gyerek mellett, ekkora korkülönbség után?

2008. ápr. 22. 18:41
Szia Mirka. Nekem a gyerekek között több mint 8 év van. Fiam a minap volt 12 éves, lányom május végén lesz 3,5 éves. Mire lennél kíváncsi? Ha gondolod, kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok.
23. mirka (válaszként erre: 22. - Erika0313)
2008. ápr. 16. 18:42

Jó a kapcsolatotok?

Milyen volt a gyerekkor?

2008. ápr. 16. 18:36
Köztünk 8 év van a tesómmal.
21. mirka
2008. ápr. 16. 18:36

Sziasztok!

Elsősorban azok véleményét szeretném akiknél nagy a testvérek között a korkülönbség. Hogy fogadták a tesót, milyen a kapcsolatuk.

2008. ápr. 1. 17:52

Nálunk 9 év van, a lány a nagyobb, sokat segített, meg így jobban volt időm mindkettőre,amikor kicsik voltak, nem éreztem,h szétszakadok.

de nem játszottak soha úgí együtt,mint a korban közeli testvérek.

Szóval előny is, hátrány is.

2008. márc. 27. 12:15
Szerintem nem számít a nagy korkülönbség.
2008. márc. 27. 06:01

mi 7 en voltunk testvérek. fiú és én.Én vagyok a legkissebb:))))

És a legidösebb testvérem 30 évvel idősebb.

Ez a nem semmi.Simán lehetne az apám.

Én ennek soha sem éreztem a hátrányát.Hogy ennyi a generációs külömbség kösztünk.

Viszont a szüleim már akkor sem voltak éppen fiatalok mikor születtem.

anyum 49 volt.

Nem hiszem hogy terveztek volna.csak jöttem:))

És hátha lány leszek:)megtartottak.

Sajnos hamar elveszitettem őket:(

17. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Mandy)
2008. febr. 8. 14:35
Igen, igazabol a szuleink rontottak el, de nagyon.
16. mandy (válaszként erre: 15. - Sz.Csirke)
2008. febr. 8. 08:27

De akkor Nálatok másról (is) lehet szó.

Nekem se volt jó a kapcsolatom soha az öcsémmel, pedig nem nagy a korkülönbség.

A gyerekeim viszont hihetetlenül imádják egymást, én biztos vagyok benne, hogy a lányom azért nem féltékenykedik, mert már nagy és felfogja a dolgokat. Nekünk bejött a 8 év korkülönbség!

15. Sz.Csirke (válaszként erre: 1. - Mirka)
2008. febr. 7. 23:33

En 11 voltam, mikor ocsem szuletett.

Nem mennek bele a reszletekbe, de sajnos csak rosszat tudnek irni, engem a mai napig nagyon megvisel. Pedig nagyon szerettem volna egy kistesot.

14. dus
2008. febr. 4. 17:40

Sziasztok!


Mi is hárman vagyunk testvérek, a nagyobbik húgom és köztem 20 hónap, a kisebbik húgom és köztem 7,5 év van!

Most, anyaként a nagyfiam 7 éves, a kicsi 10 hónapos, de nem bántam meg, hogy ekkora a korkülönbség köztük!

A nagynak először nehéz volt megszokni, hogy nem ő a kicsi, de ez csak pár hónapig tartott!

Leginkább az volt a problémája, hogy nem húga, hanem öccse született! ( a szülésnél derült ki, hoyg a tesó öcsi) Ő ezzel a ténnyel nem volt nagyon sokáig megbékélve! Ám amióta a kicsi is ül, áll, mászik, velünk eszik azt, amit mi eszünk és hangját is hallatja, lehet vele játszani, azóta egyre jobb a kapcsolat a fiúk közt! Bár még előfordul a : "Persze, mindig csak Bálint......!!!!" szindróma, de Bazsival már meg lehet beszélni a problémáit, aztán megnyugszik.

Apa szerint sok a 6 év, de ő "halogatta" a dolgot! Nekem jó így, majd összerázódnak a fiúk, ahogy nőnek!

Szerintem jobb a több év, mint a 10-15 hónap különbség, már csak az anya szempontjából is! De nincs tapasztalatom, így nem nyilatkozhatok e témában!

13. LoLiNa
2008. jan. 25. 05:31
12 év van köztem és a legnagyobb öcsém közt, és 23,5 év a legkissebb hugom és én köztem :)
12. Bcicus (válaszként erre: 7. - 68988e313f)
2008. jan. 25. 02:32

Nálunk szintén én vagyok a legkisebb a legöregebb tesóm 32 évvel idősebb nálam.

De hát ez nem túl jó, mert szinte semmilyen kapcsolatunk nincs. Egyedül a legkisebbel van napi kapcsolatom, aki 4,5 évvel idősebb nálam. De 8-10 év még simán belefér.

11. kismarcsi (válaszként erre: 1. - Mirka)
2008. jan. 24. 21:57
A fiam most 9 éves. nem terveztük ,de én titokban mindig is szerettem volna még egy babát.de mióta a második baba aki már 15hónapos,megérkezett,mindenki boldog.két fiú.nem bánom. így mind a két gyerekkel ráértem-ráérek foglalkozni,és a nagy imádja hogy ő a nagy és okos bátty!remélem így is marad.a nagy tesó azt hiszem jó példa a kicsinek.elég korán megtanult járni (9hó),és utánozza néha kicsit esetlenűl,de ügyesen! viszont a különszobát fontosnak tartom,hogy a nagytesó élhesse a saját kis életét.így nem lesz az hogy mindig lóg rajta az öcsi.és sosem unatkoznak!figyelek hogy legyen olyan,hogy csak a naggyal legyek.elmegyünk csak ketten bicajozni,sétálni,1x 2x moziba,cukrászdába,és ha tehetem egyedűl megyek érte a suliba,és hazafelé sétálunk!ezenkívűl van a férjem,akivel ezt a 2 gyerek mellett szintén meg kell oldani! nem egyszerű!de a család már csak erről szól! persze néha én is kapok szabadidőt!és mikor szültem volna ha nem most?én se leszek fiatalabb!
10. mirka
2008. jan. 9. 20:16
Köszi a biztatást, és a véleményeteket továbra is olvasom!
2008. jan. 7. 21:37

2 nővérem van.egyik 15 évvel a másik 12 évvel idösebb!

Nővéremék gyerekei között 8 év a korkülömbség.

Egyik se a legjobb!

szerintem se a tul kicsi se a tul nagy korkülömbség nem jó!

2008. jan. 3. 12:27

Sziasztok :)

Én eredetileg kissebb korkülönbséget terveztem, de közbejött egy férj-váltás :)

Klau 8 éves volt, mikor Bálintom megszületett. Nagyon imádják egymást. Persze más kapcsolat ez, mint a kis korkülönbséggel született tesóknál. Nem egy 'súlycsoport', nem azonos érdeklődés. DE a lányom igazi anyáskodó rajongással ugrálja körül Bálintot, és nyoma sincs féltékenykedésnek.

És tényleg jó, mert sokat segít!


1-2 év múlva szeretnénk még egy babát :)

2008. jan. 2. 15:17

Hát....

Mi 7 en vagyunk illetve csak voltunk.

6 fiu és én

Én vagyok a legkissebb.

És ha azt mondom hogy a legidösebb testvérem és köztem 30 év van.

Akkor ezzel elárultam mindent.

De ez is jó szerintem:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook