Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti barnázás. fórum

Terhesség alatti barnázás. (beszélgetős fórum)


17. bendő
2012. márc. 22. 21:24

Sziasztok! Nekem van egy 27x34mm-es miómám és babát szeretnénk.Nem rég óta próbálkozunk, eddig még nem sikerült.Ami miatt aggódom az az, hogy ha jól tudom, a mióma kialakulásának oka általában hormonális, emiatt a vetélés esélye igen nagy. Pont ezért nekem a menstruáció előtt kb 3 nappal már pecsételő vérzésem van (gusztustalanabb kifejezéssel "barnázás").Nem tudom, hogy ez normális, volt-e valamelyikőtöknek ilyen? A másik amit kérdezni szeretnék azoktól akiknek miómájuk van, de már túl vannak 1 v. 2 szülésen, hogy volt-e pecsételő vérzésük a terhesség elején, közben stb. (a sárgatesthormon elégtelenség miatt)? Eléggé aggódom amiatt, hogy a mióma miatt nem esem teherbe, vagy a hormonális háttér miatt elvetélek.

Köszi a segítséget!

16. df1077de8f (válaszként erre: 12. - Orsi86)
2011. jan. 17. 10:36
Nem genetikai oka volt a missed ab-nak hanem hormoneredetű probléma volt.Arra szedem most az utrogestant.De most is hol erősebben hol gyengébben,hol egyáltalán nem barnázok....kíváncsi vagyok mi lesz.nagyon izgulok.
15. Christineee (válaszként erre: 1. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 20:15
Nekem is volt barnázés kicsit kb mensi kimaradásakor, majd később pár héttel meg vérzés 2x egy hét különbséggel, én is utrogestant "szedtem". Az ok az volt hoyg a méhlepény nagyon lent volt a méhszájnál. Pihire ítéltek, és megmaradta baba.
14. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 13:25
Málnalevél teát ne igyál,azt már nem szabad,majd csak a végén.
13. a anka
2011. jan. 15. 13:16
Szia! Az én várandósságom sem indult zökkenő mentesen, mert az 5. héttől én is barnáztam. Akkor a doki még nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget. Nekem Utrogestant akkor írt fel amikor már másodszor mondtam neki, hogy megint előjött. Az Utrogestan nekem segített, bár a 20. hétig többször barnáztam és néha véreztem is. Nekem azt mondták, hogy rossz helyen tapadt meg a placenta és emiatt van ez. Pihenj sokat és nem szabad emelni és erölködni. Mára szerencsére elmúlt, most a 27. hétben vagyunk. Kitartás és csak pozitívan!
12. Orsi86 (válaszként erre: 11. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 12:05

Szia! Nekem is volt 2 missed ab.-om.

Az elsőnél véreztem, de nekem erősebb volt, mint neked. Én is kaptam ultrogestant, de nem maradt meg a babám. Sajnos többet nem tudnak tenni az orvosok. Feküdj sokat. Kívánom,hogy minden rendben legyen!

Megkérdezhetem,hogy a többi 4 babád miért ment el? Az orvosk megtalálták az okot?

2011. jan. 15. 11:43
Igazából az érdekelne,hogy nem későn mentem-e.Vagy,hogy mennyire használ ez a gyógyszer.
2011. jan. 15. 11:43

Én is barnáztam,sőt véreztem is 5. héttől.Feküdtem kórházban is a 12. és 20. héten is görcs miatt.Februárban lesz 2 éves a lánykám :)))

Próbálj sokat pihenni és tudod csak pozitívan !

9. df1077de8f (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2011. jan. 15. 11:27
Van is itthon olyan teám.Azt ittam meg málnalevél teát,hogy teherbe tudjak esni.
8. Mzsuka (válaszként erre: 7. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 11:25

Az jó.:)

Palástfű teát is ihatnál,szerintem nekem az is segített.Napi 2 bögre.Nincs jó íze,de ki lehet bírni.

7. df1077de8f (válaszként erre: 6. - Mzsuka)
2011. jan. 15. 11:19
:o)Ok.Tüneteim még vannak...mellfeszülés,hányinger,émelygés.
6. Mzsuka (válaszként erre: 5. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 11:17
Biztos minden rendben lesz,csak ne idegeskedj,pihenj amennyit csak lehet és ne emelj.
2011. jan. 15. 11:15

Köszönöm szépen a bíztatást!Remélem nem lesz gond!

Elvileg a 12.hétig kell szednem a gyógyszert.

2011. jan. 15. 11:09
szia.nekem inkább már a barnázás átváltott világosabb véres folyásba és ugyan ezt a gyogyszert kaptam mint te és most már 16 hetes vagyok és minden rendben ne aggodj nem lesz baj:)))pihenj nagyon sokat az segit:)))
3. Mzsuka (válaszként erre: 1. - Df1077de8f)
2011. jan. 15. 11:03

Szia!


Nálam is volt és nem is kevés ideig barnáztam. Én csak Magne B6-ot kaptam rá és mondták,hogy ne emeljek nehezet és pihenjek sokat.Kiírtak táppénzre.Emlékszem,nagyon féltem.Ez tavaly februárban volt.

Most 3hónapos a kislányom!

2011. jan. 15. 11:00
Szerintem nem lesz gond.Én is voltam így csak én nem kaptam semmit gyógyszert rá mondván ez nem probléma és terhesség alatt ilyen előszokott fordulni.Nem is maradt meg a terhességem:(Úgyhogy biztos jó lesz a gyógyszer:)
2011. jan. 15. 10:58

Sziasztok!

5 hetes terhes vagyok,1 hete voltam először dokinál.Akkor az uh.-n 4mm-es petezsákot látott.Tegnap reggel,mikor felkeltem tejeskávé színű folyásom volt,ami még most is van.Elmentem az orvoshoz meg ultrahangozott 10mm-es petezsákot látott és 3*1 utrogestant írt fel.Szerintetek megmarad a baba?Volt valaki hasonló helyzetben?

Remélem nem későn mentem el.Nagyon aggódom,már volt 4 missed ab-m.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook