Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt védőnőhöz hányszor kötelező menni? fórum

Terhesség alatt védőnőhöz hányszor kötelező menni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 21. 08:55
Hu, megértelek, én is így voltam a védőnővel. Amikor már kisbabával is fél órákat váratott, akkor azt hittem megtépem. És olyan szinten eltűnt az életünkből, hogy évente csak egyszer beszélünk, az éves státuszon (már 3 éves a lányom), és akkor is előre megmondom neki, hogy reggel 8ra jövünk, vagy 5-re, mert amúgy dolgozunk, és erre nem tudok szabit kivenni. Próbáld ignorálni, és készülj fel, mert szülés után jön csak a java, amikor minden okos tanácsát rázúdítja... :) Ha látja rajtad, hogy nem vagy rá kíváncsi, szerintem hamar feladja majd.
11. szafaripók (válaszként erre: 6. - 52e9416b15)
2014. máj. 21. 08:50
Azért én ezt megkérdezném pl. a háziorvostól. Nálunk van egy anyuka, aki az első gyerekével X védőnőhöz járt, de nem volt vele megelégedve, azóta Y védőnő jár hozzájuk, a másodikkal már hozzá járt terhesgondozásra is. Nem költöztek vagy ilyesmi, szóval valahogy el lehet intézni!
10. tedin
2014. máj. 21. 08:48
Én 26 hetes vagyok, nekem havonta egyszer kell mennem hozzá, mindig előre megbeszéljük, hogy melyik nap legyen az hétfő vagy szerda, az időpont az általában 10 óra. Ő nem jön hozzánk, majd csak akkor ha megszületik a babank. Én csak pozitívan tudok nyilatkozni róla, mert mindig nagyon kedves, segítőkész, bármikor lehet hívni, ha nem veszi fel visszahív! Vizeletet néz, vérnyomást, súlyt mér, szívhangot néz! Nagyon örülök hogy ő a védőnőnk!:-)
2014. máj. 21. 08:47

Szia! Nálunk minden orvosi vizsgálat előtt kellett menni védőnőhöz. De 4x kell menni ahhoz, h igazolást adjon az egyszeri családi támogatáshoz.

Igen a legtöbb védőnő nem nagyon tud/akar tanácsot adni. Ez egy szükséges rossz.

De mivel választani nem lehet személyt, nincs mit tenni. Szülés után is menni kell hozzá a babával.

8. Cessi (válaszként erre: 6. - 52e9416b15)
2014. máj. 21. 08:46
Nekem a doki után kell mennem, így mindig egy hónap csúszás van.
7. Cessi (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2014. máj. 21. 08:45

Az időponttal abszolút nem rugalmas.

A múlt alkalommal is néztem a naptárját, tök üres volt, 6-an járunk hozzá jelenleg.

De csak napközben mehetünk, mert akkor reggel nem kell időben beérnie dolgozni, és hamarabb elmehet.


Az elején még én is igyekeztem rugalmas lenni, eljöttem napközben a munkahelyről, de 5 percért én sem akarok ennyit utazgatni.


Ami igazán zavar, hogy azt folyton hajtogatja, jöjjek el táppénzre - semmi bajom nincs, a munkám nem megerőltető - mert nekem már csak a gyerekre kellene koncetrálnom.

6. 52e9416b15 (válaszként erre: 2. - Cessi)
2014. máj. 21. 08:41

Teljesen igazad van.Sajna úgy tudom védőnőt nem lehet változtatni.

Én mielött megyek a dokihoz tanácsadásra elötte kell mennem a vádőnöhöz.Vérnyomás,súly mérés.

Mondjuk nekem nem tud újjat mondani,mert a 4.gyermekemet várom:)

2014. máj. 21. 08:40

Szia! Nálunk sokkal rugalmasabb a védőnő, én sokszor hívtam, hogy nem tudok menni, adott mindig új időpontot, én is havi 1* megyek.

Hozzánk nem jött egyszer sem, de lehet azért, mert már van egy lányom, volt nálunk eleget.

2014. máj. 21. 08:38
Havonta jártam mindkét terhességem alatt.
2014. máj. 21. 08:38

Nekem nincs igazán gondom a védőnőmmel, nagyon rugalmas, mobilon is elérhető...:) És az időpontokat is rugalmasan kezeli, pontosan azért, mert a legtöbb kismama (főleg az elején) még dolgozik.

Én úgy emlékszem, hogy 8x KELL találkozni vele, nagyjából havi 1x. Kivéve, ha valami speciális helyzet miatt több az indokolt.

2014. máj. 21. 08:31

23 hetes kismami vagyok. Eddig 4-szer voltam a védőnőnél, és ő 2-szer volt nálunk környezettanulmányon. 9 hetesen voltam nála először.

Nekem az első alkalommal azt mondta, hogy havonta egyszer kell mennem, és ő is havonta egyszer fog jönni, vagyis havonta kétszer fogunk találkozni.

7-től 4-ig dolgozom, de mindig olyan időpontokra akar hívni, hogy 10, 11 óra, vagy délután 2-kor akar jönni.

A védőnőtől a munkahelyem 40 percnyi utazásra van, így a főnököm sem nézi jó szemmel, ha a védőnőhöz ingázgatok.


Amikor kérdésem lenne elérhetetlen, a mobilját nem veszi fel, mert azon ne keressék. Egyébként csak vizeletet néz, plusz vérnyomást, normális tanácsot nem igazán ad, kb. 5 percet vagyok nála.

Az elmúlt alkalommal eljátszotta, hogy hazarendelt 2-re, hogy jön. Fél óra késés után hívtam, akkor mondta, hogy mégsem tud jönni.

Ez jó pár hete volt. Akkor azt mondta, majd hív időpont egyeztetés miatt.

Ma reggel felhívott, és jól lecseszett, amiért nem mentem, mert ő beírta a naptárba, hogy megyek. A végén elismerte, lehet, mégsem szólt, de azt is olyan stílusban, hogy még én éreztem magam rosszul.

Folyamatosan erőlködött, hogy most induljak el, mert akkor megvár. Hát szerintem ez nem így megy.

Tudom, hogy zavarja, hogy dolgozom, ezt többször is mondta, de irodai munkát végzek, és egyébként is, hadd én döntsek arról, hogy meddig akarok dolgozni.

2014. máj. 21. 08:31
Terhesség alatt védőnőhöz hányszor kötelező menni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook