Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt védőnőhöz hányszor kötelező menni? fórum

Terhesség alatt védőnőhöz hányszor kötelező menni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2014. máj. 21. 10:41
igen, így van. de nálunk pl van olyan nőgyógyász is, aki nem dolgozik a kórházban... na ő pl nem is tud beutalót adni ide a magánrendelésén...
41. szafaripók (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:37
Én úgy vettem észre, hogy a magándokik többsége valamelyik kórházhoz tartozik, ott szülészorvos. És magánrendelésen az adott kórházhoz ad beutalót.
40. youlcsi (válaszként erre: 36. - Carpediem*)
2014. máj. 21. 10:34
mondjuk a havi 1 alkalommal történő helyszíni szemle nekem is gáz. hozzám 2x jött összesen a védőnő babásan, és talán 5-6x szülés után.
39. youlcsi (válaszként erre: 33. - Cessi)
2014. máj. 21. 10:33

akkor ne kérd. mondd meg, hogy ekkor tudsz jönni, és kész.

mivel dolgozik, munkaideje van, úgyis ott lesz... ha így is húzza a száját, nem fűllik a foga a munkához, akkor már nem mindegy, hogy mikor kell ezt elviselned?

38. youlcsi (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2014. máj. 21. 10:30
elvileg nem adhat. az más kérdés, hogy ad... mert azt nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy minden vérvételt, mindenz magán úton intézzenek... és ha az orvosnak van kórházi háttere, akkor ad beutalót, mintha sima kórházi ambuláns rendelésen adná.
37. Carpediem* (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2014. máj. 21. 10:27

nálam az elsőnél volt ilyen, és igen, valóban le kell építeni.

most a másodiknál egy 23 éves lányzó a védőnönk, és jóformán már barinők vagyunk.

semmi gond vele :)

36. Carpediem* (válaszként erre: 27. - Cessi)
2014. máj. 21. 10:25

Hogyne mondhatnád, persze!!!

És ne hagyd magad!!!

Isten ments, hogy egy védőnő miatt legyél ideges, nah meg a munkahelyedet sem veszélyeztetném, egy védőnő miatt!!!

És azt ne felejtsd el, hogy a végén az igénylésekhez, az orvosi pecséteket nézik, ami 5 darabnak kell, hogy legyen, ez a legfontosabb, a thyás maitt meg anyasági miatt!!

Védőnői pecsét olyan mint halottnak a csók.

De kiváncsi lennék mit ünnepel nálatok havi egy alkalommal, ??!!!

35. Cessi (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:21
Nekem is magándokim van, mindenhova ő adott beutalót. A vérvételre, uh-ra, kardiológiára, és minden vizsgálat sztk-s volt.
34. szafaripók (válaszként erre: 33. - Cessi)
2014. máj. 21. 10:19
Sztem egyszer jól ki kell osztani, és kész. Mert ő van érted, nem fordítva. Úgy utálom az ilyeneket, tipikus bürokrata... Lesz még bajod vele...:(
33. Cessi (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:17

Eddig is elengedtek, de nekem sem tetszik, hogy 4-szer tegyem meg egy nap a 40 perces útat.

Ezért is kértem, hogy vagy reggel hadd menjek elsőnek, vagy délután utolsónak.

Viszont ebben abszolút nem partner. Nem azt kértem tőle, hogy 7-re jöjjön be, amikor 8-kor kezdődik a munkaideje, hanem hogy 8-ra mehessek. És ezt is csak azért merem kérni, mert tudom, nincs más beírva arra az időpontra.


Korábban már írtam, hogy nem tetszik neki, hogy dolgozom. És teljesen úgy áll hozzám, mintha otthon lennék egész nap, és bármikor ráérnék.

32. szafaripók (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:13
Dehogynem adhat! Nekem magándokimvolt az előző terhességnél is, és most is. Mindig ő utal(t) be mindenhova, sztks nőgyógyász nem látott, háziorvos is csak ekg miatt, meg mert 1x nála is kötelező megjelenni.
31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:05
aha, értem
30. youlcsi (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2014. máj. 21. 10:02

pecsételhet pesrze, de elvileg beutalót nem adhat tb-finanszírozott ellátásra.


amúgy meg a saját orvosom sem magán volt... szóval ő meg 2 folyosóval volt arrébb... másnap, mint ahogy a védőnőm, így hozzá mindig friss leletekkel tudtam menni :)

29. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 10:00

ja, értem.

bár a magánorvos is pecsételhet

28. youlcsi (válaszként erre: 27. - Cessi)
2014. máj. 21. 09:54

mondhatod... de ha akarsz menni hozzá, azért az ő munkaidejét is figyelembe kell venni...

gondozásra pedig a te munkahelyedről EL KELL engedjenek egy kuma szó nélkül!

27. Cessi (válaszként erre: 20. - Carpediem*)
2014. máj. 21. 09:52

Nem, nem élünk rossz körülmények között.

Egyszerűen közli, hogy ekkor jön, és akkor menjek.

A kérdést is azért írtam ki, hogy mondhatom-e neki, hogy nem.

26. youlcsi (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2014. máj. 21. 09:51

mert nem a védőnő pecsételt, hanem az orvos... és mert a védőnő csak méricskélt meg beszélgettünk, az eredményeket, papírokat, beutalókat az sztk-s orvos adta.

mert csak 1 ajtóval kellett arrébb menni, és ha már ott voltam, lásson orvos is...

mert amikor nyári szabiját töltötte a dokim, őt kértem, meg, hogy nézzen meg, rendben vagyok-e...


stb.


egyébként nálunk szokás. mindenki bemegy az sztk-s orvoshoz a terhesgondozóban. de természetesen az orvos csak azokat nézi meg, akiknek nincs orvosuk... akinek van, van hogy csak beköszön, megkapja a beutalóit tőle és mehet is.

2014. máj. 21. 09:50
Hozzám nem szokott ki jönni.
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2014. máj. 21. 09:46
ha volt saját dokid, minek mentél az sztk-shoz is??
2014. máj. 21. 09:43
amúgy én is havonta jártam, mert nálunk a terhesgondozóban van orvos is, akihez a védőnő után szintén kell/lehet menni... így egyszerre megvolt védőnő is, orvos is, pecsét is... és még havonta elmentem a saját dokimhoz is... be is telt a kiskönyvam :o
22. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Cessi)
2014. máj. 21. 09:41

Mi a fenének megy hozzátok? Elég neki egyszer megnézni és feljegyezni az életkörülményeiteket!!!



Haza meg nem rendelhet munkából. Havi egyszer szokás általában a kismamákat behívni az aktuális leleteikkel, testsúlymérésre, vérnyomás- és vizeletvizsgálatra.


Ennél többet ne engedj ennek az erőszakos perszónának!

21. youlcsi (válaszként erre: 7. - Cessi)
2014. máj. 21. 09:41

a védőnőnek nem csak a kismamákkal van dolga... ott vannak a babák és a tanácsadás... sok védőnő jár ki bölcsibe is...


ennek ellenére NEM kötelező a védőnőhöz járni. erre senki nem kötelez téged.

2014. máj. 21. 09:39

havonta egyszer, és hozzám csak az utolsó alkalommal jött!!!

Mi a bánatos pimpirimmél megy annyiszor hozzád??

Rossz körülmények között éltek??

Hámozd le magadról szerintem, mert már így is nagyon rád telepedett, szerintem.

Kicsit sokkkk amit akar.

És úgy találkozz vele, ahogy a te időd engedi, ha neki nem jó, akor kimarad egy találka, aztán annyi.

Ne légy félénk, ő csak egy védőnő, nem pedig orvos!!!!!

19. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Masnesz)
2014. máj. 21. 09:27

Szerencsere nalunk nem jott havont (nekunk irto messze lett volna gyalog, plusz hegy, stb.) igy alig talalkoztunk.

Ha hivtam egyzser vette fel a telefont, szval felole fenyevo is lehetne a gyerek, kb.

18. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Nbandus)
2014. máj. 21. 09:25

Ott nekem is szakadt volna.

Hozzank epp ma fog jonni (az a bajom, hgy koltozeskor a vedono is cseroldott es ez a mostani irto gaaaz)

Mikor kuszni kedzett a kisfiam, csak ugy betrappolt cipovel.

Mtam neki, hgy van vendegpapucs, plusz a gyerekre mi lenne, ha odafigyelne?! Meg neki allt feljebb, hgy az O szndalja "tiszta" erdekes megkozelites.

Ugyhgy nemvunk haverok :)

2014. máj. 21. 09:24

Én úgy tudom, hogy havonta kell találkozni a védőnővel. Az teljesen mindegy, hogy ő jön vagy én megyek. Az én védőnőm többször jött hozzánk, mint ahogy én mentem. 5-10 perceket szokott késni, de még mindig jobb, mint az előző, mert az órákat késett négy éve. (ez egy újszülöttnél nem a legszerencsésebb.) A gyerkőc egy éves koráig szintén jön havonta (vagy menni kell).

Van egy ismerősöm aki szeretett volna védőnőt váltani és nem lehetett neki. Annyit tehetett volna, hogy lemond a védőnői szolgáltatásról.

16. nbandus (válaszként erre: 14. - Cessi)
2014. máj. 21. 09:19
Igen, ez az én bajom is vele. Kb többet tudok a mai elvekről, szabályokról, kutatásokról, mint a védőnőnk, pedig nem vagyok egy tudományos szuperanya...:) Ja, és az első gyereklátogatáson, a 3 napos lányomhoz úgy nyúlt hozzá, hogy el se ment kezet mosni. Szóval ott szakadt a cérna...
2014. máj. 21. 09:08

Hűűű, mekkora mázlim van. Az én védőnőm ,bár nem hiszem, hogy egyetlen fontos kérdésre is tudni fogja a választ, de időpontok terén nagyon rugalmas.

Egy irányba lakunk, és megteszi azt, hogy 1 órával a munkakezdése előtt eljön hozzám, együtt megyünk be a munkahelyére, odafelé kikérdez, benn elintézi a papírmunkát és így simán tudok menni dolgozni. Sőőőt a "családlátogatást" is úgy oldja meg, hogy beugrik a munkahelyemre:)))

14. Cessi (válaszként erre: 12. - Nbandus)
2014. máj. 21. 09:05

A legjobb tanács, amit eddig tőle kaptam, hogy reggeli rosszullét, hányás esetén enni kell, mert akkor az majd visszafogja.

Hát nem tudom, hányás közben próbált-e már enni...


Az első alkalmakkor tök jónak tűntek a tanácsai. Aztán barátnőm pár hete szült, és kiderült, már teljesen máshogy mennek a dolgok a kórházban is, mint ahogy a védőnő mondta. És rájöttem, hogy sok-sok-sok évvel ezelőtt betanult egy szöveget, és azóta is azt mondja.

13. 52e9416b15 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2014. máj. 21. 08:57
Lehet.Én úgy tudtam védőnőt nem lehet választani.De lehet én tudom rosszul.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook