Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt Merckformin szedése?Tapasztalatok, vélemények? fórum

Terhesség alatt Merckformin szedése?Tapasztalatok, vélemények? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 12. 11:43

Sziasztok!


Baloghany, az a lényeg, szedd a gyógyszert és hidd el hogy lesz kisbabád. :)

Én ugyanazon az úton jártam, mint te, 2006 júniusában kezdtem el a Merckformint, és 2006 októberében fogant meg a kislányom, aki elmúlt már 1 éves. A terhesség alatt viszont sokkal jobban monitoroznak, mert a vércukor szint nem mehet 7 fölé.

Az endokrinológus, aki az inzulin szintem alapján felírta a gyógyszert, mondta, hogy ciklust beállít, és hogy a teherbeesés is várható, de utána bárkivel találkoztam, nőgyógyász, belgyógyász, senki se hallott még erről...

Pedig egyre több nőnél jelentkezik más más formában (korábban nekem se találtak cisztákat a petefészekben, ezzel ki is zárta a nőgyógyász a PCOS-t és "inkább" jóindulatú daganatot keresett :( ).

De én úgy vettem észre, fontos a lelki hozzáállás, mert mikor már én is kezdtem hinni, hogy természetes úton is lehet babám (fenti nőgyógyász kijelentette, hogy nekem nem lehet), rá 1 hónapra már lett is baba. :)

Kitartást, sok szerencsét nektek!

2008. júl. 29. 19:02

Sziasztok!

Most kaptam én is merckformin mert babát szeretnék.Volt inzulint vizsgálatom és nem igazán jók az eredeményeim, de nem vagyok cukorbeteg. Nem igazán értem ezt még de majd utánna olvasok. Ultrahanggal nem látszódnak PCOS-ra utaló jelek, de a szörösödésem van. Ja erre szedtem 9 évig Dianet, mert hirsutizmusom van. De már azt látom, ez a kettő összefügg.

Szóval el kezdtem szedni. Mik a tapasztaltok? Mennyi idő után "tud" az ember teherbe esni? Gondolom ez persze mindenkinél változó, mert több tényező befolyásolja a dolgot.

2008. júl. 29. 18:51

PCO-ra ez az új megoldás én is úgy hallottam.

Szőrnövekedésen javított valakinek valamit a merckformin?

2008. jún. 13. 17:15
A merckforminnak csak a kezdeti időben van hashajtó hatása, a tesóm is szedi, de utána ez elmúlik. Amugy ha cukros vagy, érdemes venni egy vércukor mérőt, mert a terhesség és a szoptatás alatt is hasznos lehet. Amugy meg a ha jo az orvosod az ugyis kéri hogy nézzék meg a laborban, de abszolut célszerű ha van otthon egy mérőd. Sok sikert, és egészséget mindkettőtöknek.
16. emrus (válaszként erre: 4. - Nykcy85)
2008. márc. 24. 11:55

Én inzulinos cukros vagyok és én is ezt kaptam, mercformint, de nem tudtam beszedni,mert ingajáratban voltam a mellékre, és kaptam helyette a metformint, ami ugyanaz, csak másak a vivőanyagok.

Ne izgassatok, hogy 53 évesen még a cukorbetegség mellé egy babát is beszerzek. Bár??

Sosem hallottam, hogy erre is felírják.

2008. jan. 23. 19:23

Na szóval,csak annyi hogy amióta szedem a MERCKFORMIN (napi 2x500mg) gyógyszert,azóta rendeződni látszik a ciklusom!kopp-kopp!

Ahogy elkezdtem szedni 25.napra megjött,most meg a 26. napra...egyenlőre ez van,most kb a karácsony miatt :-) 5kg-t fogytam,ami elég kevés,dehát én is emberből vagyok...

Most már csak a babára várunk...hátha...febr.18-án megyek vissza az endokrinológiára,ahol újra lesz vérvétel...

Pussz,mindenkinek és mindent bele! :-)

14. Nikice (válaszként erre: 11. - Haru)
2008. jan. 16. 10:15
Először is grat, másodszor pedig nagyon szorítunk, hogy akár gyógyszer segítségével is, de egészséges babád legyen!!!
13. Nikice (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2008. jan. 16. 10:13

:)

Rád emlékszem!

Sok boldogságot a babóhoz!

12. Nikice (válaszként erre: 5. - Sylvia 3)
2008. jan. 16. 10:12

Ennek az oka az, hogy magyarosrzságon nincs erre a betegségre (pcos) törzskönyvezve, számos orrvos-mind nőgyógyász, mind endokrinológus- elismeri jótékony hatását a pco-re, de nem "merik " legtöbben felírni a törvényi szabályozás miatt. Valójában a gyógyszercégeknek nem áll érdekükben kísérletezgetni egy ilyen gyógyszerrel, hiszen a piacon jelen van, van is sajnos népes közönsége (itt a cukrosokra gondolok), azért, hogy "pár " policisztást meggyógyítson, vagy csak kezeljen, nem fognak milliárdokat ölni tanulmányokba, vizsgálatokba. Ez ma MO. :(

Némely orvos nyíltan vállalja, felírja, van aki válllja, de finoman jelzi, hogy felelősséget nem nagyon vállal, de nem tud ellene mondani semmit, van aki teljesen elzárkózik, a törv. miatt.


Rengeteg lánynak segít. Hozzáteszem, pcos-nál nagyon nagy a vetélési arány, külfüldi tanulmáyn van rá, hog ymár vetélt policisztásoknak elkezdték adni, akis zedte, közülük 5% vetélt el ismét, akik nem kapták, azok közül 65% !!!


Még egy dolog, a pcos legtöbb esetben összefügg az IR-rel, ez bonyolult, a hormonok egymásra gyakorolt oda-vissza hatássa. ezt most nem tudtam okosabban megfogalmazni, bocsi!

11. Haru
2008. jan. 16. 09:46

Lányok!


Látom itt ellentétes vélemények vannak.


Van egy un. metabolikus szindrómás betegség. Amelynek egyik tünete a cukorbetegség lehet illetve a PCO.


A metabolikus szindrómában szenvedő nőknek sokszor nem működik megfelelelően a szervezete. a hormonszintek rosszak, híznak, vagy akár ingadoznak, szőrösödhetnek stb.

A Mercformin, Metformin jótékony hatást gyakorol a szervezetre. Növeli az inzulinérzékenységet.

Akinek rendszertelen a mensese, szőrösödik, hízik, nem esik teherbe, s mindeközben nem fogyaszt luxuskalóriát annak szívesen felírják a Metformint, Merckormint, Adimelt, stb...

Gyönyörűen rendezi a ciklust. A külföldi tapasztalatok azt mutatják, hogy a terhesség 12-16. hetéig egyáltalán nem káros, sőt.

Külföldön számos nőnek a terhesség alatt végig adják.

Elmondom a saját esetemet. 30 éves vagyok, 20 évesen szültem meg első gyertmekem. Eztán crash, fejreállt a hormonszintem, szinte az egész családom cukorbeteg. Ezért én is gyanút fogtam. De semmi.

Ellenben minden egyéb tünet megvolt a metabolikus szindrómához. 1 hónap alatt 30 kilót híztam (amit ugye evéssel nem lehet), fura dolgok történtek, a hajam megritkult, zsírosabbá vált, fokozott szőrnövekedés lett úrrá testemen. Lelkileg elfordultam magamtól.

Az orvosok nagyjából kézszétárás után annyit mondtak: diétázzon drága!


Diétáztam mint atom, versenyúszó voltam anno. Sportolni kezdtem, és alig ettem. Ekkor egy év alatt +10 kiló felugrott.


Eztán elegem lett, rendesen enni kezdtem, de mégis tartottam a cukorbeteg diétát, pedig nem voltam az.


Aztán megkerestem egy nőgyógyászt, aki már látott hasonló bajt, és egyből mercformint írt.


3*850 mg. A háziorvosom elküldött a fenébe, mert szerinte ez rossz, ha újabb gyermeket szeretnénk.

A Mercformin előtt egyszer terhes voltam, s el is halt a baba sajnos 10 hetes magzatként.


Eztán szorgosan az új orvossal (folyamatos kontroll mellett) szedtem a Mercformint. Beállt az évek óta össze-vissza mensesem. 2 hónap múlva sokkal jobban voltam, nem szédelegtem, számíthattam a testemre. Fogytam is tőle pár kilót, de nem eza cél.

Tegnap pozitív lett a tesztem...remélem szedhetem sokáig a Mercformint...és minden rendben lesz...nem szeretnék mégegy babát elveszíteni.

2007. dec. 2. 14:46

A PCOS-ra a legjobb gyogyszer a Metformin. En 7 honapig szedtem, mire terhes lettem es a terhewsseg 16. heteig kellett szednem, hogy a baba megmaradjon.

Ne hagyd abba! Most volt 5 honapos a kisbabam.

2007. dec. 2. 14:01
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,és várom még a tapasztalatokat,hozzászólásokat,véleményeket!
8. vincze.era (válaszként erre: 2. - Nykcy85)
2007. dec. 2. 13:34

Én négy évig szedtem a Merkformint mert babát szerettem volna. A ciklusomon semmit nem állított, csak gyógyszerrel jött meg. De mindenkinél másként hat, ártani nem árt az biztos és fogyni is lehet tőle, legalább is segít.

Ha februárig terhes leszel akkor is szedheted a gyógyszert.

2007. dec. 2. 13:28
Lehet terhesség alatt szedni a Merkformint. Én is szedtem mert PCO-s vagyok, arra már nem emlékszem pontosan, hogy mikor de talán a 3.hónap után már nem kellett szednem.
6. Rekus (válaszként erre: 4. - Nykcy85)
2007. dec. 2. 11:55

A dokidnak igaza van! A PCO szindróma kezelésére a legjobb gyógymód ez. Helyreáll az inzulinszinted, attól helyreáll a petefészek hormontermelése.

A legtöbb gyógyszert alapból tiltják terhesség ideje alatt! Én úgy emlékeszem, hogy végeztek kutatást a Merkformin szedésével kapcsolatban, és NEM károsítja a magzatot. (www.pcos.hu)

SŐT a merkformin szedése PCOSnél csökenti a vetélés valószínűségét. (Mert az a PCOS miatt nagyobb lenne. Bocs, ha még nem halottál róla.) A meddőségi központokban bevált szokás, hogy az első trimeszterben még szedetik a Merkformint a PCOS betegeknél éppen ezért.

De szoptatás alatt tényleg ellenjavalt.

2007. dec. 2. 11:55

Én cukorbeteg vagyok és a párom is. Én diaprilt szedek, de a párom mercformint. Azért akadt meg a szemem a gyógyszer nevén és hogy neked a ciklusod beállítására írta.

Át is olvastam gyorsan a tájékoztatót, hogy mi van benne, de semmi olyat nem találtam ami a ciklusbeállításra utalna. (Furcsa is lett volna.)

Ha akarod leírom neked a legfontosabb tudnivalókat amik a tájékoztatőban vannak.

4. nykcy85 (válaszként erre: 3. - Sylvia 3)
2007. dec. 2. 11:49

Nem vagyok cukorbeteg,tudomásom szerint,a véreredményem és a hormoneredményem alapján ezt írta fel az endokrinológus!A papíromon az van hogy PCO!

Azt mondta hogy ez beállítja a ciklust és ha minden jól megy mire megyek kontrollra már babás leszek!

Ezeket én azért kérdezem mert a tájékoztatóban ilyenek nem voltak!Na tessék a doki pedig tudja hogy babát szeretnénk és ilyeneket ír fel!Sőt mondta is hogy kell próbálkozni a szedése alatt! Akkor most mi van???

2007. dec. 2. 11:42

Szia!

A Mercformin a 2-es tipusú (nem inzulinfüggő)cukorbetegség kezelésére alkalmazott készítmény.

Ha babát szeretnél, vagy terhesség alatt mindenképpen tájékoztatni kell az orvost, mert a Mercformin szedése árt a babának és áthat a babának, át kell térni másféle gyógyszeres terápiára. Szoptatás ideje alatt sem javasolt.

Ennek a készítménynek tudomásom szerint nem sok köze van a menstruációs ciklus beállításához.

Ez a készítmény a vércukorszint beállítására szolgál.

Cukorbeteg vagy?

2007. dec. 2. 11:24
Nincs szabályos ciklusom,az endokrinológus ezt írta fel,hogy beállítsa a ciklusomat!Már 3.hete szedem de még mindig semmi!Ja babát szeretnénk!Ha szedése közben terhes lennék az árt e a babának,vagy a terhesség alatt is szedhető!Mondjuk ha lenne pozitív tesztem hívnám a dokit,nade ha árt?Vélemény,tapasztalat?....Amúgy meg februárra rendelt vissza kontrollra és ha addig nem is lesz mensi,meg baba se?Az utóbbi mensim magától 72 napra jött meg!:-(
2007. dec. 2. 11:19
Terhesség alatt Merckformin szedése?Tapasztalatok, vélemények?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook