Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt lehet-e szoláriumozni, napozni? fórum

Terhesség alatt lehet-e szoláriumozni, napozni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
15. Sz.Csirke (válaszként erre: 13. - Tafonta)
2007. dec. 14. 03:11
A pocak nem melegszik fel? A testünk belső hőmérséklete állandó???
2007. dec. 14. 03:10

En el sem gondolkodnek a szolin, fuggetlenul attol ki mit mond.

Napozas kozben ajanlott letakarni a hasat.

2007. dec. 12. 10:27

Az első babám téli születésű és már kb. a 7-8. hónapban voltam amikor a dokim mondta, hogy nem ártana, ha időnként szoliznék, a D-vitamin miatt.

Állós *szoliba mentem és 4-4 percekre, de nagyon jól esett egy kis "napfürdőzés"!

A pocak nem melegszik fel! A testünk belső hőmérséklete állandó! Viszont nem szabad hosszabb ideig bent lenni, mert akkor tényleg nagyon melege lesz az embernek és szaporább lesz a pulzusa, esetleg rosszul is lehet.

Szóval szerintem lehet, de csak módjával!

12. Szofka
2007. jún. 22. 16:22
Az en orvosom kulon felhivta ra a figyelmemet,hogy szolizni nem szabad terhesseg alatt. A napozasra viszont rabolintott!
11. mongi (válaszként erre: 10. - 09d65bf33d)
2007. máj. 12. 21:53

Én is pont úgy csináltam,mint Te,s természetesen nem lett semmi bajunk.

Szolizni nem mertem volna.

2006. nov. 16. 03:47
Csak ha nem melegszik fel a pocakunk. Épp ezért szolizni nem nagyon lehet (mert ott hogy hűtöd le magad),viszont én az 5-8 hónapban nagyon sokat napoztam, semmi baj nem lett belőle, csak arra figyeltem, hogy sose süssön a hasamra a nap, vagy ha igen, (pl. a matracon ringatózva),állandóan locsogattam hideg vízzel. Tengerben és medencében is sokat úsztam. Arra viszont ügyelni kell, hogy a bőr érzékenysége fokozódik, sokkal jobban leéghetünk, és a barnulás se olyan szép egyenletes, pigmentfoltok alakulhatnak ki(nekem pl. eddig 10-es faktor kellett, idén 25-ös volt a minimum).
9. mimo (válaszként erre: 8. - Vica26)
2006. okt. 29. 18:41

Én sem festettem a hajamat.(ugy néztem ki mint egy torzszülött).de nem mertem kockáztatni, habár a fodrászom hozatott nekem kifejezetten ammonia és hidrogén-peroxidmentes terméket!!!


Az első 3 hónapban nem javasolják, de utána lehet ezt is alkalmazni, a méhlepény mgeszüri a káros anyagokat..ezek állitólag nem jutnak el a magzat felé!!!

2006. okt. 29. 08:59
Szerintem attól, hogy valami nem tiltott, még nem biztos, hogy feltétlenül jó. Gondolok itt a hajfestésre. Aki teheti inkább mellőzze biztos, ami biztos alapon, hiszen a bőrrel érintkezve és a szaga az orron át bekerül a szervezetbe , és eljut a babához is!
7. mimo
2006. okt. 27. 21:09

baba szoba.hu-n igenis javasolják!!nem mértéktelenül, hanem mértékkel, hisz a napfényben Dvitamin van, ami a csontok eglszséges fejlődéséhez szükséges.


nem tiltott a hajfestés sem, amit tiltanak a szauna, hisz az a legmelegebb hőhatás, ettől melegszik fel igazán a magzatviz, sé okoz maradandó károsodást!!!


Én ezt ott olvastam.

2006. okt. 27. 17:15

Én is úgy tudom,hogy nem ajánlott a szolizás ilyenkor.Az én nődokim mondta,hogy a meleg hatására vérbőség alakulhat ki,ami könnyen vérzést,vetélést okozhat.Én nem is mertem menni,a napra inkább,de ott is csak félárnyékban voltam.Amúgy meg nem is bírtam a terhességeim alatt a meleget,eszembe sem jutott,hogy ilyenkor egy szoliba befeküdjek.

De láttam már 7-8 hónapos terhes kismamát kijönni a szoliból,ezen egész rendesen meglepődtem.Szép barna színe volt,de nekem ebben az állapotomban nem ez volt a fontos.

2006. okt. 4. 17:31

NEM. Most volt a tévében egy nődoki és azt mondta, hogy nem. Felmelegszik a magzatvíz, bevilágít stb.


A napozást sem ajánlják. Azt mondta, ha valaki nagyon nem bír magával, akkor egy kicsit kimehet a napra, de tegyen a hasára vizes, legalább duplán hajtogatott törölközőt.

2006. okt. 4. 16:49
Szerintem egyáltalán nem szabad szolizni. Főleg ha terhes az illető.
2006. okt. 4. 16:36

Egyesek szerint lehet szabad szolizni, de a barátnőm kipróbálta és belázasodott tőle várandósan is illetve amikor szoptatott akkor is és gondolhatjátok, hogy mennyire dícsérte meg a doki mind2szer.

De amúgy a hetekben olvastam egy cikket pont erről, hogy nem szabad egyáltalán!!!

2006. ápr. 29. 23:04
Szolizni nem ajánlott csak minimális mértékben, napozni lehet de figyelve arra, hogy nehogy a tested nagyon felforrósodjon. Félárnyékban, vagy gyakran hűvösebb helyre, vízbe vonulva, persze óvatosan, nem hirtelen hűteni!
1. Hoxa
2006. ápr. 29. 22:17
Terhesség /szoptatás alatt lehet-e szoláriumozni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook