Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt lehet-e szoláriumozni, napozni? fórum

Terhesség alatt lehet-e szoláriumozni, napozni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. 25c0404375 (válaszként erre: 39. - Cukornádkisasszony)
2010. márc. 23. 21:53
Állóba, vagy fekvöbe jártál,?
2010. márc. 23. 21:50
Sziasztok!Minden elismeresem annak aki mer terhesen szolizni en biztosan nem mernek !
2010. márc. 23. 21:50
a májfoltról még nem hallottam, de lehet benne valami. én úgy tudtam inkább a túlmelegedés miatt féltenek óvnak tőle.
2010. márc. 23. 21:49

én is szoliztam kb 20 hetes korunkig..nem lett gond..utánna már napoztam:)

Aztán meg már nem fértem be a szoliba, de nem is vágytam rá:S

41. msaca
2010. márc. 23. 21:48
Semmiképp! A terhesség és a hormonok amúgy is sok változást hoznak, így a bőrőd is másképpen viselkedik. Májfoltos is lehetsz és a szoli csak ronthat a helyzeten. A napozást sem ajánlják terhesen pont ez miatt.
2010. márc. 23. 21:48
nem terhesen sem kéne. szerintem.
2010. márc. 23. 21:48

Szia! Én szoliztam és nem lett semmi bajunk,Mikor már kicsilányom nagyobb pocaklakó volt akkor mindig mondtam neki hogy fordúljon inkkább a gerincem felé arcal......na nem mitha nagy fény hatona át a pocakon de azért szóltam neki.Talán 2 hetente hetente 1x voltunk 9 percet12.Sőt mikor már megszületet akkkor is cltam és a melegtől mindig több lett a tejem :)

Csak ésszel!

38. 25c0404375 (válaszként erre: 36. - 223cf40dc0)
2010. márc. 23. 21:48
Igen, csak a kezdeti leégés miatt gondoltam. Utána napon pótolnám a nap hiányt.
2010. márc. 23. 21:47
Én kihagytam a szolit még szopitatás alatt sem mertem menni:)
2010. márc. 23. 21:46
nem ajánlott - de az úszás igen :) szabadstrand? ott van nap is
2010. márc. 23. 21:45
Sziasztok! Érdekelne, hogy lehet-e szolizni várandósan. Nem vinném túlzásba, csak max pár percre állnék be alkalmanként. Javaslatok, ellenjavaslatok, tapasztalatok?
2009. febr. 11. 09:48
Nem.
33. Gombócartúr27 (válaszként erre: 30. - Diorissimo)
2009. febr. 11. 09:38

Én nem mertem szolizni és napozni sem mert féltem a pigment foltoktól. Egyetlen egyszer napoztattam a fejem kb. fél órát, és barna foltos, "bajszos" lettem....ez 2006ban történt és nem múlt el azóta sem.

Inkább kerüld a direkt napfényt és a szolit is, mert nem tudhatod, a bőröd hogy reagál, de főleg, hogy a kis élet benned hogy reagál. Ki nem tojja le, hogy egy ideig hófehér vagyok? GYermeket akarok, az a legfontosabb. MOst várom a másodikat, amíg nem tudtam, hogy babát várok szoliztam is, de most már tudom, abbahagytam. Ennyi. Ki a fontos? Az ego vagy a baba?

2008. máj. 17. 08:13
igen lehet. én mindkét terhességem alatt heti egy alkalommal 10 percre befeküdtem
2008. máj. 17. 07:56
Én 2-3 hetente 10 percre simán befeküdtem, semmi bajunk nem lett. Viszont az utolsó 6 hétben már ezt a keveset is mellőztem, így szép sápadtan mentem szülni.:)
2008. máj. 16. 20:16
Én szoliztam terhesség alatt. A babámnak semmit nem ártottam vele, viszont a felső ajkam felett a bőr pigmentfoltos lett. Olyan, mintha bajuszom lenne. Nagyon csúnya. :( Azt hittem a szülés után elmúlik, de sajnos nem így történt.
2008. febr. 19. 00:29
A pigmentáció megváltozik terhesség alatt, ezért nem ajánlott a szolizás, a napozás is csak naptejjel, arcot védve. Különben maradandóan foltos lehetsz, de gondolom bőrtípus kérdése is. Sztem bírd ki 9 hónapig.
2008. febr. 14. 15:33
nem nekem legalabbis a doki azt mondtta hogy nem szabad
27. Tityo
2008. jan. 15. 21:58
Szerintem lehet,legalábbis Én szoliztam 1 héten 1x és ma már 2 éves elmult a pici lányom és semmi baja...Én sem éreztem rosszul magam a szoliban,csak ahogy emlékszem a vége felé nagyokat "ugrált" a csöppség... :-))
2008. jan. 8. 14:45
Nem.
2008. jan. 8. 12:31
Szerintem kifelejtetted a kérdésből,hogy a mikróba beleülhetsz-e!Hanna
24. katic (válaszként erre: 21. - Krizsanevi)
2007. dec. 28. 18:35
Én több helyen olvastam,meg a dokim is azt mondta, hogy nem szabad.
2007. dec. 20. 21:43
Lehet szolizni, csak mértékkel. Azt hiszem, talán hetente 1x v.2x10 perc. Napozás: ezt nem tudom, én napoztam mind a két terhességemnél, sőt az elsőnél úgy leégtem mint a pecsenye. Milyen érdekes, nem takartam le a pocakom, és az volt az egyetlen, ami nem égett le! Nem tudom, ez hogy történt, de mindenhol máshol piros voltam, a nagy pocim meg nem.
22. Sz.Csirke (válaszként erre: 21. - Krizsanevi)
2007. dec. 20. 20:00
Mar nem tudom maskepp irni: Nem a felmelegedes ellen kell a hasat letakarni. Konyorgom, nem ezt irtam mar haromszor?
2007. dec. 19. 20:04

Most találtam, egy doki ezt írta:

Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

20. Sz.Csirke (válaszként erre: 18. - Szurgo)
2007. dec. 19. 16:59

En nem osszehasonlitaskepp irtam a vizet a szolival, hanem kulonallo dologkent reagalva az allitasra, miszerint a testunk homerseklete allando, es nem melegszik fel. Fuggetlenul a napozastoles szolitol.

Egyebkent en azt irtam errol, hogy napozas kozben ajanlott letakarni a hasat, es szolizni nem ajanlott. De nem a felmelegedes miatt. Annak ehez semmi koze.

19. supin
2007. dec. 19. 13:03
Szerintem szolizni egyáltalán nem. Napozás is csak módjával.
18. szurgo
2007. dec. 19. 12:24

Szerintem 4-5 perc szolizás alkalmanként nem melegíti fel a testet, nem kell órákat benn égetni magunkat. A szoliban a csövektől a levegő sokkal lassabban melegszik fel, így szerintem nem hasonlítható össze a forró vizes káddal, ami teljesen körülveszi az embert.

Személy szerint én nem nagyon szolizom, mert nagyon érzékeny a bőröm, de szerintem pár perc nem árthat, főleg télen. A tapasztalom azonban az, hogy a nap sokkal jobban éget, mint a szolicsövek, csak tudni kell a mértéket.

17. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Tafonta)
2007. dec. 15. 00:30
Miert nem szabad forro vizben ulni terhesen?
16. tafonta (válaszként erre: 15. - Sz.Csirke)
2007. dec. 14. 10:54

Melegvérűek volnánk vagy nem??? Vagy te lázas leszel, ha napozol? Nem csak a bőröd melegszik fel? Vagy a belsőszervek a napozástól felmelegszenek??? Felforr a magzatvíz? Ilyen hülyeségeket!

Jó, persze le lehet takarni a pocakot, hogy ne bántsa a fény a babát, de könyörgöm, nehogy már egy kis a napozástól/szoláriumozástól hőgutát kapjon a baba a hasban!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook