Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozás ma Magyarországon fórum

Terhesgondozás ma Magyarországon (beszélgetős fórum)


1 2
28. t_marcsi (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. aug. 26. 11:10
Nálunk a csecsemősök azután viselkedtek normálisan, hogy a férjem belátogatott hozzájuk egy doboz bonbonnal és egy borítékkal. Utána érdekes módon nem dobálták a gyereket a kezembe, mint egy darab húst, és nem ordibáltak velem hogy minek szültem ha meg se tudom fogni...
27. 864c5534c9 (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. aug. 26. 11:10

Hidd el, hogy nem kell fogadott szülésznő. Ott van belőlük amúgy is..És ott lesznek melletted...

Ők nem tudnak semmit csinálni, bármi is van, csak megnéznek, mérnek ezt-azt, hoznak labdát, sámlit, egyebeket, hátha úgy könnyebb a vajúdás, meg szülésnél mondják, hogy nyomj...


Utána, ha nagyon elégedett voltál, adhatsz nekik vmit...


A doki sztem azért fontos, hogy ne szenvedj sokat..És legyen főorvos, hogy legyen szava...

Na, és bármi van, motiválva legyen, hogy a legjobbat hozza ki az adott helyzetből...

26. Felhőlány (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. aug. 26. 11:09
Mi történt a csecsemősökkel? Annak idejen velem is szörnyen viselkedtek.
25. kitrákotty (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. aug. 26. 11:09

ilyen orvossal meg voltál elégedve??


szülésznőnek császáros szülésnél ennyi a dolga amit leírtál, mit szerettél volna még?


akkor van ott többet/gyakrabban, ha nem császáros szülés, hanem vajúdás közben foglalkozik a kismamával..

24. 432d0af620 (válaszként erre: 21. - 432d0af620)
2011. aug. 26. 11:08
ja, voltam SZTK-s nőgyógyásznál is, de messziről elkerülöm azóta...
23. Felhőlány (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. aug. 26. 11:08
Ezt én is így gondoltam, meg is beszéltem vele, hogy nála fogok szülni. Viszont a legutolsó alkalommal elég érdekesen viselkedett, ezért most nagyon gondolkozom rajta, hogy akarok-e még hozzá menni. Elveszítettem a bizalmamat benne.
2011. aug. 26. 11:07
Nos amikor én terhes lettem majdnem 21 éves voltam, elmentem az SZTK-ás orvoshoz, mint egy véres ronggyal úgy bántak velem, mikor meglátta a petezsákot akkor azt mondta hogy "hát ez ott van" na szép következő kérdés: "megtartja?" de az a hangsúly, nem kívánom senkinek, első terhesgondozásra nem jött, hiába mondta hogy akkor menjek, vizsgálat közben hozzám se szólt az asszisztens válaszolt és ugyan ez volt a 12 hetes genetikai ultrahangon is, ezt egy szaki csinálta, rám se nézett nem mutatta meg a képernyőt , szintén hozzám se szólt, adtak a kezembe egy halom papírt és csináljak amit akarok.....aztán fogadtam egy orvost...meg volt a stílusa, de elviseltem, mert gondoltam nem ez lesz szülésnél...a francokat, beindította a szülést a 38. hétben, majd meghaltam úgy fájt.....nem volt fájásom....majdnem meg kellett császározni és egy paraszt volt....amikor vizsgált sziszegtem mert annyira fájt...és akkor rám üvöltött hogy akkor a szülést hogy fogom bírni...és a szülés végén úgy éreztem hogy na ezt is szarul csináltam, de meg lett természetes úton a baba, amit nem is gondoltak..és csak azért indította be mert ment nyaralni a hétvégén amit el halasztott végül mert szar lett az idő....mindez 70ezer forintomba került és a vizsgálat havi 7ezer volt...
2011. aug. 26. 11:06

Nőgyógyászt fogadtam, meg voltam vele elégedve, de lehet jobban jártam volna ha ügyeletesnél szülök, mert vasárnap folyt el a víz, nem akart bejönni, mondván hogy még sok idő van, méhszáj teljesen zárt volt, nem csináltak velem semmit, másnap mondván h letelt a 24 óra, császár kell h legyen, az esélyét se adták meg, hogy rendesen szüljek (gondolok itt zselére, oxitocinra, stb...)...szülésznő ügyeletes volt, de alig találkoztam vele, igazából nem is volt nagyon rá szükségem, csak annyi időre, míg rámtette a ctg-t, leborotvált, beöntést adott és bekötötte az infúziót, a kórházi csecsemősöknél egy katonaorvos is jobb lett volna, perelésen gondolkodunk, annyira hanyagok voltak, amiből kárunk is származott, védőnőnket imádom, az első gyerekorvosunk horror volt, a mostani jó.

röviden ennyi.

2011. aug. 26. 11:05

Én csak dokit fogadtam, mert ha vmi van, akkor ő tud közbelépni..Nem is bántam meg..

Szülésznőből amúgy is volt körülöttem egy maroknyi...Már idegesítettek is néha..Mégha fogadtam volna vkit, na, attól hülyét kaptam volna..


A doki pedig nagyon jól jött nekem.

Császárra került a sor, s a fogadott dokim a miómámat is rögtön kivette, ha már úgyis felnyitnak..

Szóval én nagyon elégedett voltam vele..


És annyit adtam neki, amennyit gondoltam, nem mondott összeget...


Szülésznő sztem nem fontos..Mindenhol van belőle..Mindig ott ugrálnak körülötted, lesnek ezerrel...Fölösleges arra fizetni...


Fogadott dokinál figyelni kell arra, hogy főorvos legyen, mert annak a szava számít....Bármi van, ő közbeléphet..Ha nem főorvos, akkor még engedélyt kell kérnie más dokitól mindenhez, s hát akkor van, hogy hagynak szenvedni, hiába a fogadott dokid...

19. Snido (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2011. aug. 26. 11:04
Az utolsó hónapban nálunk is így ment. :)
2011. aug. 26. 11:04
Nekem olyan a vedonom, hogy voltam nala julius 21-en, mikor is azt mondta hogy legkozelebb majd csak oktoberben!!!! menjek......
2011. aug. 26. 11:03

Sziasztok!

Orvost úgy néz ki fogadok, de a rendelőintézetbe járok hozzá, nem magánrendelésre. Szülésznőt nálunk nem lehet fogadni sajnos, pedig biztos vagyok benne, hogy többet ér.


17 hetes avgyok, de a védőnőnél még csak egyszer voltam, majd két hét múlva megyek hozzá. Nem szeretnék azért szabit kivenni, hogy megmérje a súlyom és a vérnyomásom.

16. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Kitrákotty)
2011. aug. 26. 11:01
Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok köteles fizetni. Viszont első szülésnél pl ha nincs a fogadott orvosom és szülésznőm, akkor meghalok amíg fekszem szülés után a szülőszobában. Ők voltak azok, akik észrevették utólag hogy baj van, pedig már ott sem kellett volna lennie a dokinak, csak benézett beszélgetni, hogy jól vagyok-e, ill. szülés után is minden nap bejöttek mind a ketten, hogy jobban vagyok-e. Az orvos folyamatosan nézte az eredményeimet, mondta hogy mi az amit ő javasol, szerinte hogy kéne. Így úsztam meg egy felesleges beavatkozást, ami tök kockázatos lett volna, egy pár injekcióval. Persze a beavatkozás egyszerűbb lett volna, az összes többi orvos zrikált, hogy azonnal és most és igenis, csak a saját dokim mondta, hogy ne aggódjak nem lesz gond, nincs rá szükség. Nem is volt, jelentem jól vagyok, viszont az orvosomon kívül másik dokinak a második szülésnél keresnivalója nem lesz!
15. Snido (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 11:01

Nekem is csak fogadott orvosom volt, de a szülésznővel is szerencsém volt, hiszen a magánrendeléseken ő az asszisztense. Több olyan esetet hallottam, ahol az orvos csak bizonyos szülésznővel és fordítva dolgozik.

Egyébként valóban nagyobb biztonságérzetet nyújt, hogy a terhesség alatt mindig ugyanahhoz az emberhez jársz, és ő tényleg minden kérdésedre választ ad. Volt persze olyan vizsgálat nálam is, amikor a kórházba kellett menni, de ott annyira futószalagszerűen megy minden.

Ha van rá lehetősége valakinek, én csak javasolni tudom a fogadott orvost.

2011. aug. 26. 11:01

Én az első 3-nál fogadtam dokit de az első kettőnél 1 doki volt a második szülésnél tök szemét volt,így mivel a kórházzal,szülészetével,csecsemősökkel meg voltam elégedve így a 3.k gyerkőcöt is ott szültem de más dokinál,ég és föld volt a 2 orvos.

A szülésznők mindig aranyosak voltak.A 3 gyerkőc Pesten született ott a védőnők terhesség alatt és szülés után is arik voltak.

A 4.k gyerkőcöt már itt vidéken szültem,nem fogadtam dokit de így is aranyos volt és különben ha fizettem volna a maszekrendelésén jól megszívtam volna mert mikor szültem épp Bahamákon nyaralt!!

Mikor jöttünk haza aznap jött vissza a nyaralásból.

De a dokinak ne is kellett segíteni mármint az ügyeletesnek mert már 2 perces fájásokkal vittek a mentős azt hitte ott szülök meg a kocsiba és a 2 szülésznő segítette világra a tökösömet,így a doki lejött gratulálni,se varrni nem kellett mert gátvádelemmel születem,az első 3-at nem.

A mostani védőnőnk elég hülye szart se ért semmihez,nincs még gyereke mindet könyvből tud,én nem is engednék olyat védőnőnek aki még nem anya!!!

2011. aug. 26. 11:01

Én most a második babámat várom. A kisfiamnál nem fogadtam orvost, mert azt gondoltam, hogy én sem kapok a munkámért plusz pénzt. Akkor elég rossz élményem volt, bár nem az orvosok, hanem inkább a szülésznők, ápolók, csecsemősök miatt. Most szeretném, ha szülés után nem vennék el a babámat, egyből megszoptathatnám, és az apukája is velünk lehetne. Ezt viszont fogadott orvos nélkül nem igazán lehet megoldani. Viszont úgy érzem, hogy nagyon sokat kell fizetni viszonylag a semmiért, hisz csak nyomon követik az esményeket, nincs ráhatásuk a legtöbb esetben.

A védőnőkkel az a tapasztalatom, hogy anno a kisfiammal mikor terhes voltam, idős védőnők voltak, ha kérdeztem valamit, elmesélték, hogy az ő terhességüknél hogy volt 30-40 évvel ezelőtt. Jelenleg fiatal a védőnőm, neki nincs gyereke, tanácsokat nem igazán kapok, ha kérdezek.

2011. aug. 26. 10:58
szerintem csak terhesgondozásra fogadj dokit, mert ahány hónap annyiféle doki láthat és mind mást mond, a védőnő területileg van kijelölve így vagy jó vagy rossz
11. kitrákotty (válaszként erre: 8. - E950dfd776)
2011. aug. 26. 10:58

szülést vezetni mindegyikük tud, az orvost se azért fogadod, mert a másik nem tud.

az emberséges hozzáállás miatt...

10. kitrákotty (válaszként erre: 3. - F3454b066e)
2011. aug. 26. 10:57

ha magándoki kórházba hív kezelésre, ellenőrzésre, uh-ra vagy nst-re, sosem kér pénzt.

legalábbis mifelénk. és az utsó 1-2 hónapban mindig oda hív.

9. kitrákotty (válaszként erre: 6. - T_marcsi)
2011. aug. 26. 10:57

nem vagy köteles adni neki.

a gyereket neked kell megszülni, ő nem tarthatja benn ha nem fizetsz....

8. e950dfd776 (válaszként erre: 3. - F3454b066e)
2011. aug. 26. 10:55
Nem akarok beleszólni a dolgodba, de nekem egy hozzáértő ember azt mondta, aki ott dolgozik, hogy inkább orvost kell fogadni, mert ha baj van esetleg, (ne legyen) ő tud segíteni és nem a szülésznő, ill. azok a szülésznők akik az osztályon dolgoznak mindegyiknek kell tudnia szülést vezetni.
7. Felhőlány (válaszként erre: 5. - Szedrecske)
2011. aug. 26. 10:55
Nyíregyházán fogsz szülni? Én körzetileg oda tartozom, de nagyon gondolkozom rajta. Megkérdezhetem hogy mennyit kell fizetni a nőgyógyásznál alkalmanként, és mennyit a szülésnél?
6. t_marcsi (válaszként erre: 3. - F3454b066e)
2011. aug. 26. 10:54
Több ismerősöm nem fogadott szüléshez orvost, és azt mondja, így is tartották a markukat, sőt olyanról is hallottam, hogy szülés közben megmondta az orvos, hogy mennyibe fog mindez kerülni. Akkor már inkább fizetek a saját orvosomnak előre rögzített összeget, mint ott egy noname orvos kinyögje, hogy ennyi meg ennyi a tarifája. Ki is vágnám a szobából az biztos! :)
2011. aug. 26. 10:52

Itt Szabolcsban, ha nincs orvosod, akkor a kutya nem foglalkozik veled, szülésre meg kifoghatsz olyan dokikat, hogy sírva menekülnél:(((

Úgyhogy én úgy döntöttem fogadott doki nélkül oda nem merészkedek a kutyák elé:(((

Nagyon meg vagyok eddig elégedve a dokimmal, eddig nagyon korrekt volt:) Nem kell neki 100000-reket fizetgetni, egyáltalán nem pénzéhes. És millió dolgot megbeszéltünk, mindig nagyon készséges volt:)

Védőnő nagyon aranyos és segítőkész, csak nem sok mindenben tud segiteni, itt a doki az ész a társaságban:))

4. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 10:52

Nekem mindkét terhességem alatt fogadott dokim volt, mert a terhesgondozás Magyarországon finoman szólva hagy kívánnivalót maga után. Tudom, hogy nem olcsó havi rendszerességgel (a terhesség végén gyakrabban) magánrendelésre járni, de nekem ez adott biztonságérzetet.

A védőnőmmel elégedett vagyok, de csak azért, mert nem várok tőle túlzottan sokat.:)

2011. aug. 26. 10:52

Én azon gondolkodom hogy nem fogadok orvost!szülésnél szülésznőt fogok fogadni,mert az orvosonak azért nem adok 70ezreket mert ott van mikor szülök. a szülésznő meg állítólag utána is figyeli a babát,mivel azért több ideje van mint a dokinak igy többet jön be hozzánk gondolom én meg ahogy persze halottam.


terhesség alatt a megyek magán dokihoz is azért is hogy igenis ideje legyen apukájának is megnézni a picit és ne sietessen senki.


de ha korházban néz meg a dokim ultrahangon nem fogok neki pénzt adni!

2011. aug. 26. 10:52
Nálam a nőgyógyász és szülésznő az első gyermekemnél is fogadott volt, most a másodiknál szintén hozzájuk járok, mert nagyon meg vagyok velük elégedve. A védőnőt ha lehet, akkor inkább kihagynám, mert az első gyereknél a terhesgondozásnál még nem is volt probléma, de a gyerek születése után eltűnt mint szürke szamár a ködben (persze hozzá én jártam, hozzánk pedig neki kellene járnia), a kérdéseimre sem válaszolt soha, pedig volt bőven belőlük. Most a második gyermekemmel vagyok várandós, a védőnőhöz a lehető legminimálisabbszor fogok elmenni. Nőgyógyászhoz háromhetente járok, havonta van vérkép, szerintem nem veszítek semmit a védőnői látogatások elhagyásával.
2011. aug. 26. 10:48
Hogy vagytok megelégedve a nőgyógyászok, védőnök munkájával? Fogadtok-e orvost a terhesgondozásra illetve a szülésre?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook