Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozás ma Magyarországon fórum

Terhesgondozás ma Magyarországon (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 28. 17:31
Ja,és ez az orvos akit írtam,másnap már jópofizott velem....Látni lehetett rajta,hogy örült,hogy nem nála szültem.MEG amíg benn voltam is sokat beszélgetett velem,addig meg szinte zavart magától...
57. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2011. aug. 28. 16:28

Szia.

Én tavaly szültem.-Itt ahol lakok van 1 orvos,és 20 emberből 18 őt dicsérte,és én is az elejétől az Sztk.-s rendelésre hozzájártam.Azt hozzá kell én problémás voltam,mert túlsúlyos voltam,vagyok,és magas a vérnyomásom.A 33 héten már szóltam neki,hogy fel szeretném fogadni,mert nála szeretnék szülni-ő azt mondta,hogy ráérünk később erről beszélni.Rá 2 hétre is ugyanezt mondta.Nekünk félre volt rakva a pénz.ÉN meg berágtam,és megbeszéltük a férjemmel,és azt mondtuk,hogy nem fogadunk fel senkit,és annál fogok szülni akinél odajutok.Császároztak,meglett a gyönyörű fiam,és nem adtam pénzt senkinek,mégis elláttak.Nagyon is rendes volt aki császározott.

Szülésznőt se választottam-előtte való nap szólt az oszt.vez.főorvos(mert már 2 hete benn feküdtem),hogy számítsak rá,hogy másnap császár lesz-én megkérdeztem,hogy ki lesz a szülésznő,megmondták,és én nagyon megvoltam elégedve 100%-ig.Sokat segített.

Védőnő:Hát nálunk aki van,elég körülményes,szabálybetartó,okoskodó,állandóan problémázó.Hozzánk is alig jár ki.

56. *Adél* (válaszként erre: 23. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 17:30
Az orvosoknak CSAK a pénz számít, minden terhes nő egy nekik a sok közül.... A bizalom csak egyik oldalról fontos.
55. Bcicus
2011. aug. 26. 17:13
Saját dokihoz jártam, szülésznő kellet mivel császároztak, a védőnőnk is teljesen normális.
2011. aug. 26. 12:39
Nekem fogadott orvosom volt,a szülésznőt pedig már szülés közben fogadtuk fel,mert lejárt a műszakja,viszont rengeteget segített,nélküle nem bírtam volna ki.Szerintem mindkettő iszonyatosan fontos,és megéri rá áldozni (persze csak aki tud) Azért nem volt mindegy,hogy nem hagytak szenvedni egy napig,hogy jó szobát kaptam,hogy nem lettem rögtön megkatéterezve szülés után,mert nem tudtam pisilni,hanem addig szenvedtünk mindenféle módon amíg végül sikerült.Nem utolsó sorban az orvosom olyan jól megcsinálta a gátmetszést,és olyan szépen összevarta,hogy már se nem látható,se nem érezhető,és semmiféle zavart nem okozott a későbbiekben sem semmi.Mintha nem is szültem volna!Sokan viszont akik ügyeletesnél szültek,panaszkodtak ezek miatt...
53. 432d0af620 (válaszként erre: 26. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 12:20
nem Velem viselkedtek szörnyen, hanem a kislányom halt meg majdnem miattuk, de hosszú történet...
52. 432d0af620 (válaszként erre: 25. - Kitrákotty)
2011. aug. 26. 12:19
szabadságról jött be másnap, elvégezte a dolgát rendesen, szép lett a sebem, nem kért pénzt, főorvos volt, az ügyeletesnek ugyanúgy tennie kellett volna a dolgát, mint a fogadottnak, főleg h az alkalmazottja
51. 432d0af620 (válaszként erre: 25. - Kitrákotty)
2011. aug. 26. 12:18
egy szóval nem mondtam h többet vártam volna tőlük.
50. zsiráfné (válaszként erre: 46. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 12:01
amit a neten is megtalálsz. :) vicces. nyilván ő sem propagálja...
2011. aug. 26. 11:56

Olvasom itt a sztorikat, az állam meg valahol a padlón van..!

A kórházról, ahol szültem, megoszlanak a vélemények. Több rosszat hallottam róla, mint jót..

Viszont én olyan pozítív tapasztalatokkal, élményekkel távoztam onnan, h leírni sem tudom!


Pedig az őrzőben egy kiégett banya volt műszakban aznap épp. Folyton csesztetett, de fel sem vettem a beszólásait.


Határtalan boldogságot éreztem, h végre megszületett a kisfiam!


15 órával a műtét után már a gyerekágyas osztályon voltam és elláttam a babámat. Nem mutatta meg senki, h hogyan vegyem fel, hogyan szoptassam, semmit! Valahogy jött minden magától, sőt örültem is, h nem téblábol körülöttünk senki.

Ha kérdésem volt, mindíg megvártam a megfelelő alkalmat, volt h az éjszakás műszakot bombáztam a napközben összegyűlt kérdésekkel.

Fogadott orvosom volt, de én nem tudakoltam meg tőle, h mennyi a tarifája. Amikor vége volt a történetnek annyit kapott, amennyit gondoltunk. (nagyon elégedettek voltunk vele a terhesgondozáson és a szülésnél is. Kedves, készséges, alapos.)


A védőnő.

Nem tudom, h jó e, mivel nincs összehasonlítási alapom. A terhesség alatt ki voltam akadva, h alig foglalkozik velem..Aztán mikor megszületett András, rájöttem, h inkább most kapott igazi szerepet a Védőnéni!


Összességében nekem az a véleményem az itthoni terhesgondozásról, h nagyon ránk van bízva.

Mármint nincs az, h 100%-ig megbízom a rendszerben. Utána kell járni a dolgoknak, ki kell kérni tapasztalt emberek véleményét, meg kell hallgatni mások élményeit, h legyen összehasonlítási alapunk. Bátran kérdezni! Ha beszólnak azt nem hagyni annyiban -elég szar érzés, amikor hetek múltán is eszedbe jut, lejátszod a szituációt újra, tudod, h mit válszolnál, de már késő...


Amikor világrajött a gyermekem én végig rá koncentráltam - de ez természetes volt, nem került plussz erőfeszítésbe. Szerintem az örömmámor miatt őrzöm szép emlékként a kórházban töltött napjainkat (is)!

48. 48bf8c027e (válaszként erre: 47. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:49

Nekem 3 gyerekem van és csak a másodiknál volt fogadott dokim. Viszont mielőtt elkezdtem volna járni hozzá megmondtam neki hogy nem állok úgy anyagilag hogy magánrendelőbe járjak. Nem volt gond így a kórházba mentem terhesgondozásra, és csak tízezret tudtunk neki fizetni a szülés után. De nem hanyagolt el sőt!!

Ugyan úgy ellátott mint akik a magánrendelőjébe járt. (Ez 2002-ben volt)

De sajna az ilyen doki ritka mint a fehér holló!!

47. 864c5534c9 (válaszként erre: 43. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 11:36

Utolsó vizsgálaton adták oda neki a pénzt, aztán meg nemtom hogy lehetett, hogy mégis szabin volt a doki..

Én sem fizetnék senkinek előre..


Na, meg olyan sem szimpi, aki előre megmondja, nála mennyi egy szülés....

Ismerek már olyant, aki rögtön megmondja, hogy 80ezer nála a szülés...:P


Mindenképpen előtte kérdezgetni kell, ki kit ismer, mennyire van megelégedve vele..S az szerint dönteni...


Nekem szerencsém volt..Nekem itt nem volt ismerősöm. Az szerint választottam, hogy kinek volt épp magánrendelése aznap, és elmentem hozzá..S hát ő lett a fogadott dokim is...


Szomorú mondjuk, hogy az embernek már fogadott doki kell, hogy ne kelljen félni a szüléstől, egyáltalán, hogy túlélje...És még fogadott dokival sem tuti, hogy minden oké lesz...

Lutri ez az egész...

Szerencsés, aki minden komplikáció nélkül meg tudja szülni a babáját!♥

46. Felhőlány (válaszként erre: 41. - Zsiráfné)
2011. aug. 26. 11:35
Ezzel én is pont így vagyok, de amióta "engedélyezték" az otthon szülést, semmit nem hallani róla. A védőnőt is kérdeztem, erre elküldte nekem e-mail-ben a törvényi szabályozást.
45. Snido (válaszként erre: 39. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 11:34

Így van! :)

Én csak arra akartam utalni, hogy itt többen elkezdik győzködni az embert, hogy melyiket válassza , de ez úgyis felesleges! Nem kell egymást meggyőznünk. Aki szülésznőt fogadott, az azt fogja ajánlani, aki meg dokit, az azt!

44. 864c5534c9 (válaszként erre: 36. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 11:30

Sztem a dokitól érdeklődj..

Biztos ismeri a szülésznőket, ha már ott dolgozik...


Mondjuk mikor a húgom rákérdezett a dokijánál, ő azt mondta, nem kell szülésznő, minek? Úgyhogy ő nem fogadott aztán, pedig először akart..:D

43. Kata 1977 (válaszként erre: 35. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:30

Az elég nehéz,senkire nincs ráírva sajnos ép a szülésnél hogy fog viselkedni!


Ha maszekhoz jársz a vizsgálatokat ki kell fizetni!

De olyat még nem is hallottam aki előre elkérte a pénzt a szülésért,nem is teheti hisz nem tudhatja majd 1 év távlatából épp ő hol lesz,és elég hülye aki ki is fizeti!

Nekem is megmondta a doki de csak szülés után fizettem.

42. kitrákotty (válaszként erre: 37. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:28

én éjjel szültem, és csak egy szülésznő volt, az ügyeletes (történetesen az én fogadott szülésznőm...)

sokra mentem volna vele, ha a dokinak szólok (aki még ott se volt), hogy küldjön már mást.... :-D

41. zsiráfné (válaszként erre: 37. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:28

Tudom én hogy többen vannak, és bízom benne hogy a szerencse mellém áll februárban.

ha tehetném nem is szülnék kórházban. de ez már egy másik téma, másik topik, másik vita. :)

40. kitrákotty (válaszként erre: 36. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 11:27

érdeklődsz olyanoktól, akik abban a kórházban szültek, kivel milyen tapasztalatuk volt.


esetleg megkérdezed a dokidat, kit ajánl, vagy kivel szeret együtt dolgozni...


aztán besétálsz a kórházba, és megkeresed...

39. Kata 1977 (válaszként erre: 33. - Snido)
2011. aug. 26. 11:27

Ez egyértelmű hogy mindenki csak a tapasztalatát mondja és úgy tud tanácsot adni.

De a fórum indítónak magának kell eldönteni mire van kerete és mennyire szimpatikus neki a doki vagy épp a szülésznő!

38. zsiráfné (válaszként erre: 36. - Felhőlány)
2011. aug. 26. 11:27

ezt sajnos nem tudom. érdeklődsz kik vannak adott kórházban, ma már fórumokon is lehet olvasgatni róluk, valaki biztos tud telefonszámot adni, vagy felkeresed a kórházban azt aki szimpatikus.

gondolom én. de javítson ki valaki ha van tapasztalata.

37. 864c5534c9 (válaszként erre: 34. - Zsiráfné)
2011. aug. 26. 11:27

Hidd el, van ott több hölgy...

És mikor vajúdsz, sz@rt sem törődsz, ki van melletted, csak magadban arra gondolsz, hogy hamar vége legyen..

Legalábbis én így voltam vele...

Ha vki nem szimpi, szólsz a fogadott dokinak, s küldd másikat...

Mondjuk nekem ott akik odajöttek, mindenki szimpi volt..

Idegesítettek, hogy mindig mellettem voltak, s hozták a labdákat, egyebeket, pedig én csak állni akartam az ágy mellett;D, de utána megköszöntem nekik mindent..(már akivel utána még találkoztam)


Inkább csecsemősnővért kellett volna fogadnom még, mert azok olyan flegmák voltak, hogy az ideg tépett tőlük...

(győri kórház)

36. Felhőlány (válaszként erre: 34. - Zsiráfné)
2011. aug. 26. 11:24
Szülésznő fogadásának mi a módja? Ha nem tudsz ismerős által fogadni, hogy keresel fel szülésznőt?
35. 864c5534c9 (válaszként erre: 31. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 11:23

Hát, sztem a megfelelő dokit kell kiválasztani...


Meg nem kell előre fizetni..

Hallottam olyant, aki előre fizetett a dokinak, aztán az akkor pont szabadságon volt, s nem ment be hozzá a kórházba..

34. zsiráfné (válaszként erre: 27. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:22

hidd el nekem hogy nem mindegy. ugyan még nem szültem, de józan paraszti ésszel belátható, hogy a szülés, azért hogy könnyű és gyors legyen, együttműködést igényel a szülésznővel. Nagyon sok múlik rajta... namost ha valakivel nem szimpatizáltok, ez a munka sem fog úgy működi ahogy kéne. a fogadott szülésznővel már jóval szülés előtt is találkoztok, többször is, és ha kölcsönös a szimpátia, bizalmi viszony alakul ki. ami szintén csak rajtad segít a szülés idején...

az orvos segít ha baj van.

33. Snido (válaszként erre: 31. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 11:22

Ha épp nyaral a fogadott orvosod, akkor értelemszerűen nem fizetsz neki semmit!


Egyébként meg szerintem mindenki a saját tapasztalata alapján mondja, hogy melyik a fontosabb. Szülésznőt fogadni, vagy nőgyógyászt. Ezt mindenki maga dönti el.

32. 864c5534c9 (válaszként erre: 29. - Kitrákotty)
2011. aug. 26. 11:18

Ha nem főorvos, s vmi van, meg kell császározni, nem tud, mert még engedély kell hozzá..

S hát hajlamosak 1 napot szenvedni hagyni a kismamát, utána meg lehet, a baba látja kárát..


Az a jó, ha nincs baj, s simán megszületik a kicsi, s mondhatod, hogy kár volt a doki..

De ha meg nincs, s baj, van, nem látják el megfelelően az ember, akkor meg utána hiába mondja az ember, inkább lett volna dokim...


Én csak saját tapasztalatból írok...


Nem volt nálunk császárról szó...

Ott, akkor döntött úgy, miután nem tudtam természetes úton megszülni a babám...

6-an álltak körül..Több szülésznő is volt ott, pedig nem volt fogadott..Mondták, mi hogy legyen, már idegesítettek is...

És a dokié volt az utolsó szó...

2011. aug. 26. 11:18

Sokkal fontosabb a szülésznő ha már valaki mindenképp fogadni akar mint az orvos!

Ha épp nyaral mit csinálsz csak a sok pénzt dobtad ki!

Az épp ügyeletes orvos is levezeti a szülést.


Velem a 2.k szülésnél úgy bánt a fogadott orvosom mint a lába kapcájával,hajnal 2-kor lett behívva hogy szülni fogok beért 20 perc alatt megvizsgált és ott a fejem fölött ba...ta le a szülésznőt,hogy minek kellett őt felkelteni mikor ő olyan jól aludt,itt reggel 8 előtt nem lesz gyerek,rá 25perccel megszületett a lányom!!

Ennyit az orvosokról!

2011. aug. 26. 11:13
A fogadott szülésznő előnye nálam abból származik, hogy azokat a vizsgálatokat, amiket a kórházban csinálnak, megcsinálja soron kívül (vérvétel, ctg). Illetve szülésnél nagyon sokat beszélgettünk, mondta hogy mit várjak, szülés után ő mutatta meg azokat a dolgokat, amiket a csecsemősök elmulasztottak. Persze gondolom ez személyiségfüggő is, de az én szülésznőm egy tündér :)
29. kitrákotty (válaszként erre: 27. - 864c5534c9)
2011. aug. 26. 11:13

az én szülésemnél a szülésznő volt velem többet, segített, megvizsgált, ő "könnyítette" meg a szülést ahogy tudta.


a doki szó szerint zsebretett kézzel állta végig (de ez jó is, mert simán ment minden, és nem volt dolga).


Ha mindenki főorvost fogadna, másnak nem is lennének páciensei :-D

akkor szokták főorvost ajánlgatni, mikor valaki császárt szeretne (esetleg indokolatlanul), mert abba nyilván neki van beleszólása, de ha hozzá jártál (ergo fizettél), hajlamosabb kérésre mellette dönteni.... :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook