Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen ihatok piacon vásárolt házi tejet, ha felforralom fogyasztás előtt? fórum

Terhesen ihatok piacon vásárolt házi tejet, ha felforralom fogyasztás előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 24. 03:30

Én azt javaslom, hogy egyáltalán ne igyál házi tejet terhesség alatt! Sajnos hiába forralod fel, mivel a forralás lassú, vannak olyan tokképző baktérium törzsek, amik ezért simán túlélik a forralást. És mivel csúnya betegségeket okozhatnak ezek a kórokozók a terhesség alatt, én semmiképpen nem kockáztatnék ilyesmiért a helyedben! Írom ezt orvostanhallgatóként és anyaként..:)

Sok sikert a szüléshez és a babához!:o)

11. Dócy
2011. dec. 24. 02:46

"A forgalomban lévő tejfajtáknak két nagy csoportja ismert: a pasztőrözött és a magas hőkezelésen átesett (un. UHT) tej. Pasztőrözés során a tejet 15 mp-ig 71C-ra hevítik, majd 6C- ra hűtik. UHT -eljárással a tejet 135C-ra hevítik legalább 1 mp-ig. majd 30C -os zárt konténerekben tárolják 15 napon át."

(Gondolom a házitej forralva még több vitamint veszt.)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Heki.kutya)
2011. dec. 24. 01:29

Arra figyelj, hogy csak megbízható helyről-embertől vegyél, és hazaérve azonnal forrald fel!

Egészségedre! :)

9. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Dolores007)
2011. dec. 24. 01:28

A boltiban kevesebb van... Pl. a tej zsírjából, ezzel együtt a benne oldott tápanyagokból is.

A pasztőrizálás csak csírátlanít, házi körülmények között jó helyette az alapos forralás (tehát tényleg fusson fel), a homogenizálás viszont már módosít rajta, a zsírmolekulákat aprítja fel.

2011. dec. 24. 01:25

Felforralva persze :)

A terhesség állapot, nem betegség ;)

7. Dolores007 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2011. dec. 24. 01:09
A boltiban ugyanaz van, különben nem írhatnák rá, hogy tej. Amiatt nem alszik meg, mert csírátlanítva van. De a zacskós "nem elállós" tej ugyanúgy megalszik, mint amelyiket te rángatnád ki a tehén tőgyéből! :D
6. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Heki.kutya)
2011. dec. 24. 01:07
Ihatsz, csak tényleg forrjon az a tej!
5. anikko (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2011. dec. 24. 00:56
Én is csak megy tőle a hasam. :S
4. heki.kutya (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2011. dec. 24. 00:44

délután lehúztam két óra alvást :)

most meg kipattant a szemem, nem tudok aludni

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Heki.kutya)
2011. dec. 24. 00:37
amúgy kismamciként még ilyenkor h-h nem vagy álmos?
2011. dec. 24. 00:36

sztem igen- bár nincs tapasztalatom, de a házi tej tele van tápanyaggal meg minden olyannal, amivel a "bolti" tuti nem, vagyis nem lesz belőle műanyag, ha kirakod egy napra szobahőre...

Túl van misztifikálva, hogy mit tehet/ehet egy kismama manapság...

:)

Én támogatom a házi tejet:o)

2011. dec. 24. 00:29
Terhesen ihatok piacon vásárolt házi tejet, ha felforralom fogyasztás előtt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook