Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdkalács ficam után operáció..nagyon félek! Van valakinek tapasztalata? fórum

Térdkalács ficam után operáció..nagyon félek! Van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


3. Styxia (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2012. márc. 19. 18:04

szia és köszönöm!

Nagyon félek, mert alig mondtak el valamit illetve, amit elmondtak elég gyorsan...és amúgy is félek hogy valami baj lesz...

2012. márc. 19. 17:58

Szia!


A szalag is az izület része...vagyis igen, az sérült...sajnos a műtétről nem tudok mit mondani, csak erre a kérdésre tudtam a választ! Jobbulást Neked!

2012. márc. 19. 17:43

Sziasztok!

Március harmadikán este bowlingozás közben olyan bénán ereszkedtem térdre a golyóval hogy a jobb térdem belülre kificamodott meg visszaugrott. Mentövel bevittek a kórházba ahol, röntgen felvétel után közölték hogy csak térdkalácsból tört le egy pici darab - egy másik balesetem miatt- és hogy MRT-re kell mennem megnézni hogy a lágy részek sérültek e..elözö héten pénteken az MRT eredménnyel megint kórház, ott megint röntgen, és CT után közölték hogy operálni kell, mert - ha jól értettem- a térdkalács nem ugrott teljesen vissza a helyére, és az egyik tartó szalag - retinaculum patellae - medial vagyis a közepe fele részben szakadt. Amit nem értettem sajnos hogy, az izület is sérlült-e. Ausztriában lakom, tehát kicsit nehéz volt megérteni azt a német-latin kotyvalékot amit elhadart az oros.


A lényeg hogy holnap este kell bemennem a kórházba, és szerdán mütenek.

végül is ha jól értettem az a dolog lényege hogy a térdkalácsot megint középre huzzák és a szalagot összevarrják hogy ott tartja a helyén a térdkalácsot.

Az altatós orvosnö - az asztmám miatt- spinális érzéstelenítést javasolt.


Nagyon félek ez lesz az elsö operációm, és nem tudom hogy mi lesz.


Van valakinek tapasztalata hasonló irányban, mind az operációval, mind a spinális érzéstelenítéssel kapcsolatban???


Mondanátok pár szót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook