Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a legjobb operációs rendszer? fórum

Melyik a legjobb operációs rendszer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. máj. 22. 13:00
Vista lett telepítve. Működik.
73. wsxc
2010. máj. 22. 11:17
Windows 1.0 ;D
72. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 71. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 11:36
Igy van, de ha en nem talalok, majd megkerdezem az egyik nagy linuxos kozosseg foruman, hogy wtf, es erre azt a valaszt kapom hogy ok se, es mas se viszonylag kicsi az eselye annak hogy letezik egyaltalan. Ez a gyerek pl, felturta mar az egesz ubuntu.hu-t a debian.hu-t a linuxbazis.hu-t, es gonsolom kulfoldi oldalakat is nezegetett mer onnan is pastelt be. Szoval a sis-hez egyszeruen nem irtak meg, mert egy gagyi sz*r. Es mert olyat hasznalni osi roman szokas.
71. a74de3d08a (válaszként erre: 70. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 11:14

azon érdemes lenne elgondolkodnod, hogy kinek a felfogásával lehet a baj....

tudniillik ilyet nem lehet kijelenteni, hogy egy eszközhöz nincs linuxos driver. Annyit lehet kijelenteni felelősséggel, hogy te nem találtál hozzá drivert(= te úgy véled, hogy nincs). Lényeges különbség van a kettő között!

70. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 69. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:58
Szerintem te meg erdekesen fogod fel a dolgokat, szerintem nem erted, hogy ami nincs, az nincs. Es van ilyen hogy nincs.
69. a74de3d08a (válaszként erre: 68. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:56

jó, hagyjuk, meglehetősen fárasztó ez számomra.

úgy vélem, meglehetősen szűklátókörűen gondolkodsz.

68. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 67. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:51
keresel, keresel, majd talalsz egy rakat elegedetlen juzert, akikkel tobb forumon is kozlik hogy ilyen nem letezik. En is igy jutottem eddig a webcamommal. Akar hiszed, akar nem, ilyen letezik.
67. a74de3d08a (válaszként erre: 66. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:49
hát azt meg mi módon derítetted ki, hogy nem írták meg a drivert?????
66. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 65. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:47
Hat de ha nem irtak meg a drivert linuxra, hogy mukorne rajta?
65. a74de3d08a (válaszként erre: 63. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:44

nem értem a gondolatmeneted?

nem tudom, milyen video kártyáról van szó és nyilván való, hogy wines driver nem fog működni linux alatt.

hogy értsem a kérdésedet?

64. a74de3d08a (válaszként erre: 61. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:42

nem tudom, milyen háromra gondolsz, de most nem is nagyon van rá időm.

szóval én nem hiszek ebben, az én tapasztalatom az, hogy van néha olyan eszköz, amihez keresgélni kell egy darabig drivert, de megoldhatatlan probléma még nem volt eddig szerencsére.

az esetek zömében egyáltalán semmi gond sincs.

63. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 62. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:39

Ugyerted amit meg is irtak linuxra.... nemde?

Ugyertes a vidkartyajaval megszivta a gyerek...

62. a74de3d08a (válaszként erre: 61. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:37

bármilyen drivert bele lehet tenni.

és mi az a "szopacsapac"?

61. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 60. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:32
Nem csak ubuntuban, en is reg megvaltam az ubuntutol, es nem hiszem, hogy benne lenne. Alapvetoen az a baj, hogy kervelben vannak a driverek, es mivel itt a Linux a kernel, igy aztan szinte lehetetlen, hogy a masik linux, ami a kernelben legfeljebb a verziojaban kulonbozik, benne legyen. Le is irtak ott, hogy hat szopacsapacs. Egyebkent az alulrol a 3.tol kezdodik a dolog.
60. a74de3d08a (válaszként erre: 59. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:27

melyik hozzászólás?

másfajta linuxban lehet, hogy benne van.

te csak ubuntuban gondolkodsz?

59. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 58. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:25
hatpl itt: [link] szabolcslinux a mai napig nem talal drivert az o videokartyajahoz, mai napig jar a nyakunkra, es a mai napig nem irtak meg. (Persze o akkor azt hitte hogy minden megy, de megsem.) Ezen felul asus laptopomban van egy webcam, balami nagyon gagyi, sose hasznaltam, igaz ajandek volt, de nem gyarotottak le a drivert hozza, volt team, de a team fel is bomlott, amikor a gyarto nem akart adatokat kiszolgaltatni a webkamera driverenek megirasahoz. Es meg szamtalan ilyen eset van, hogy vagy nincs, vagy fizetos.
58. a74de3d08a (válaszként erre: 54. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:18

ja, és ezt meg tőled kérdezem: ezt meg hogy érted, hogy "gagyi harverhez nem gyartanak drivert linuxra"?

Mi szerinted a gagyi hardver és melyik linux nem futott el rajta?

Persze biztos van olyan konfiguráció is, de én személy szerint még nem találkoztam olyannal, amire nem tudtam feltenni linuxot.

Beleértve 486-ost is!

57. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 56. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:17
:D ez van... nem lenyeg, szerintem nem nagyon olvassa ezt mar senki, csak ha mer a toppon volt a tema....
56. a74de3d08a (válaszként erre: 54. - 8ebbbd5ab5)
2009. júl. 14. 10:15

ezt már megint benézted..... :-)

amire reagáltál, azt nem ért írtam, csak beidéztem (igaz, nem tettem idézőjelek közé) rákérdeztem, hogy pontosan hogy érti a hozzászóló.....

55. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 53. - Mari111)
2009. júl. 14. 10:09
A színvonal nem mindig egyenlő azzal, hogy hogy ír az ember. Bocsánat, hogy elfelejtettem odahúzni ez ékezeteket. :D Én is szoktam szólni, ha 888 felkiáltójelet látok, vagy hogy csupa nagybetűvel írnak szóval megértelek, de nem lehet mindig mindenkit megnevelni sajnos.
54. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 47. - A74de3d08a)
2009. júl. 14. 10:07
Erre csak azt tudom mondani, hogy gagyi harverhez nem gyartanak drivert linuxra, innen lehet megismerni, a masik pedig, hogy az emberek nem tudnak manapsag igenyeiknek megfelelo gepet venni. Ez alatt ertem azt, hogy r=1 user bemegy a goltba es mondja hogy az a gep nem kerul sokba de legalabb szamitogep, hazaviszi es kiderul, hogy a fele nem kompatibilis a dolgokhoz.Ehhelyett en azt gondolom, hogy az lenne a normalis, hogy az ember kigondolja hogy mire fogja hasznalni. Nem mindegy hogy programozni vagy a legszuperebb, legujabb jatekot szeretne jatszani rajta. A programozonak eleg egy rosszabb videokartya, mig a hiperszuper jatekkal jatszani akaronak meg egy jobb kell nyilvan, aztan nem mind1, hogy milyen os-t akar futtatni rajta, akkarmilyen gagyi hardverhez nem gyertanak drivert linux ala. Mindig kicsit elore kell gondolkodni, es akkor nincs ilyenekkel gond.
2009. júl. 14. 10:02
Kedves Lisku,nem akarlak én megbántani,de borzalmas az írásod,máskor lécci tisztelj meg bennünket ennél színvonalasabb hozzászólással.Bocsi mégegyszer.
52. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 51. - D879a0c5b4)
2009. júl. 14. 09:13
Csatlakozom. Szerintem sem beszédes, csak egy statisztika. Nincs olyan amugyse hogy legjobb. Olyan van hogy mire hasznaljak es kik. Ha egy egységjuzert nezunk, akkor azt kell mondanom hogy hasznaljon win xp-t vagy most mar itt a win7. Persze redszeres frissitessel, service pack-ekkel winXP eseten, ha ez nem megoldhato, akkor ubuntut. Nem kerul semmibe, es gyakren frissul, felevente uj kiadasokkal. Ha irodai munkanal tobbre kell egy gep, akkor mindenkeppen xp a jobban tamogatottabb ilyne teren, gondolok itt tervezo programokra, vagy a jobb fajta rajzprogramokra, bar allitolag azoik is elintunak wine-nal. Ha designer az illeto, akkor xp, ha sok penze van ugy is apple gepet vesz maganak, es akkor osX. Ha pedig nagyon ert az illeto az oprendszerekhez, akkor debian, gentoo, slakware és tobbiek jonnak szoba. Allitolag a linux mint, a puppy linux es a kiwi is eleg hasznalhato a kezdok szamara. Mindenesetre, aki nem akar sokat a szoftvereire koltani annak az ubuntut szoktam javasolni. Megjegyzeskeppen pedig, ha legalisan szerzed be a szoftvereid, akkor az legalabb annyi mint a geped aranak fele, ha nem ingyenes szofvert hasznalsz.
51. d879a0c5b4 (válaszként erre: 50. - Mari111)
2009. júl. 13. 16:16
Szerintem ebből nem lehet következtetni arra, hogy melyik a legjobb, max. hogy melyiket használják többen... A kettő között nincs kapcsolat...
2009. júl. 13. 15:50

Én csak annyit tennék hozzá,hogy idemásolom a céges oldalunk látogatói statisztikáját.Beszédes.


[link]

2008. júl. 3. 18:56

Linux párti vagyok, de attól függ, hogy mire használod a gépet. Ha olyab programmal dolgozol, ami Win-re van írva, akkor nem nagyon tudsz más oprendszeren dolgozni. :-(

általában azonban elég kevés az olyan felhasználó, akinek ne lenne megfelelő a nyílt forráskódú operációs rendszerek egyike.

48. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - Arboc)
2008. júl. 3. 18:48
:-D ez jó, de van benne valami. :-)
47. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Cukilany)
2008. júl. 3. 18:45

UNIX-os op.rendszerek is nagyon jók, csak kevés dolog kompatibilis vele, ezért jobbak a Microsoftos op.rendszerek...


ezt meg hogy érted????

2008. júl. 3. 17:39

Kérlek csgs888 ne legyünk ennyire elszállva magunktól;) Kortünet:

Linux: Igaz nem lehet rajta a "kedvenc ölős játékoddal" játszani, de ha egyéb problémáid vannak az csak azért van mert egy hogyishíívják?? szerencsétlen vagy?;)ajánlom terminált;)....vagy a google-t tudod stfw. Akit érdekelnek jobb disztribek akkor opensuse, egyszerű és szép és már kicsit szájbarágós..:D vagy ubuntu akár kezdőknek is.

Tovább:


XP: teljesen jó rendszer, elterjedt, csak megkell crackelni és utána már minden simán megy rajta. Hogy felhasználóbarát e? sokszor az, de amikor kiír valami 20 soros hibát és egy ok gombot. akkor nem;) Tovább:


Wista:

Hát igen:D Volt teszt, és sp1-el is, nekem csak az nem tetszett rajta hogy mindent szájba rág. Szóval 60 éves Gazsika leül elsőnek lát számítógépet és érteni fogja mit csinál....Azon viszont majdnem lehidaltam hogy mennyi a foglalása. 2x is újratettem, mivel a 10gb frissítések után nem volt elég:D

2008. ápr. 30. 15:51

Attól függ kinek mire kell :)

Az XP felhasználóbarát, átlag embernek kiváló, de gagyi. A Vista még kezdeti stádiumban van, nem olyan megbízható, és szintén gagyi. A Linux rendszerek átlag embereknek szokatlanok, de ez a legkifinomultabb, és legmegbízhatóbb az összes közül!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook