Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdemet műtenék-vállaljam? fórum

Térdemet műtenék-vállaljam? (tudásbázis kérdés)


6. Ametiszt19 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2011. szept. 3. 15:58
Értem. Hát kérd ki más orvos véleményét is.
5. 3532273647 (válaszként erre: 4. - Ametiszt19)
2011. szept. 3. 15:48
A bal akadozik,a jobb panaszmentes,de több komoly műtét volt már "benne",most ebben találták az elváltozásokat.
4. Ametiszt19 (válaszként erre: 1. - 3532273647)
2011. szept. 3. 15:45

Kicsit zavarosra sikeredett a leírásod, a végén a jobb térdedről van szó ugye? Egyik térdedben sincsen most panasz,csak a felvételek nem lettek jók?

Egyébként szerintem is egy vélemény nem vélemény. Kérd ki másik orvos javaslatát is. Illetve megpróbálkozhatsz konzervatív módszerekkel is.

3. 3532273647 (válaszként erre: 2. - Dee)
2011. szept. 3. 15:28
Most nagyon várom a régi orvosom véleményét-a kerületit kicsit "lerázósnak" éreztem,bár érthető,hogy oda küld,ahol 16 éve ismernek kivül-belül.
2. dee (válaszként erre: 1. - 3532273647)
2011. szept. 3. 15:25
Én azt tudom mondani,hogy mindenképpen konzultálj még egy orvossal.
2011. szept. 3. 15:21

Válaszút elé állítottak,a döntés az én kezemben,de a szívem és az eszem összeveszett:

Bal térdemet többször műtötték,csavarozták,artroszkópos porc,szalagsérülés...szóval nem egyszerű eset.Mindezt 1996-98-ig azóta panaszmentes.

Bal térdemben 2000-ben artroszkópos porcműtét,ill. egy 2004-es sérülés után kimutatott de nem műtött oldalszalagsérülés.Mindezt ugyanaz az orvos követte el.

Május körül a bal térdem elkezdett rogyni,előzmény nélkül,majd 2-3 lépés után fájdalommentesen mentem tovább.Elmentem a kerületi ortopédiára,ahol porcsérülés gyanújával MR-re küldtek,ill. kaptam egy beutalót Bp. másik felén rendelő "régi" orvosomhoz.A beutalóra "többször műtött térd meniscus sérülés?"szerepelt,de a bal helyett a panaszmentes többször műtött jobb térd vizsgálatát kérték.Ezt ott vettem észre,szóltam is,de úgy gondoltam,nézzék meg,történt ott már néhány dolog.A lelet nem lett jó,a kerületi ortopédiára visszavittem,ott arthroszkópos rendbehozatalt javasoltak,de természetesen forduljak az operáló orvosomhoz.

Cyszták,porclágyulás,térdkalács kissé beljebb áll,ill.a panaszok fennállása esetén 2 hónap múlva kontrasztos MR ajánlotta cisztás területeken esetleges aktív erosio kimutatására.A jövő hét végén megyek az operáló orvoshoz,akiről azt tudtam,hogy külföldre ment,de most már tudom,hogy visszajött.

Amennyiben Ő is műtétet javasol,mit tegyek?Tudom,hogy műttetni kellene,de egy panaszmentes térdet?Valószínűleg idővel panaszt fog okozni,és akkor esetleg bonyolultabb lesz a műtét?Teljes zavar,napról-napra változik a véleményem,ha a "régi" orvosom,mond valamit,úgy könnyebb lesz,tudom,hogysebész létére nem vág azonnal,megpróbálkozik egyéb dolgokkal is.

Szerintetek?

Köszönöm hogy végigolvastad,és megtisztelsz véleményeddel!

Ildi


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook