Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tényleg ilyenek vagyunk?! fórum

Tényleg ilyenek vagyunk?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg ilyenek vagyunk?!

1 2 3
49. nefis (válaszként erre: 46. - Kathy)
2006. júl. 18. 15:52

Ha nem hurrogna le állandóan, azt nagyon tudnám díjjazni, mert amióta itt van fenn, még nem igazán tudtam hozzászólni egy fórumtémához, hogy ne kötekedett volna.

Privátban is megkértem már, de ezek szerint nem olvasta, vagy nem is érdekli az, hogy másnak is lehet véleménye...

Nem szokásom mással balhézni, de nem szoktam magamat hagyni, mert már egy párszor megjártam az ilyen helyetekben...és szerintem senki nem tűri azt el, ha állandóan megpróbálnak fogást keresni rajta, és utána még folyamatosan le is osztják neki, hogy mit szabad gondolnia, és éreznie, meg mondania...nekem ebből volt elegem, és sajnálom, hogy egy fórumben kellett ezt lerendezni, de másképp eddig nem ment... se szépszóval, se azzal, hogy megpróbáltam nemhozzászónli egy témához, ami ráadásul érdekelt volna...mindegy, azt viszont soha nem fogom elfelejteni, hogy még egy asszociációs játékba is belémkötött, az egyik hozzászólásom miatt, szóval ettől borult ki nálam a bili...

48. Kathy
2006. júl. 18. 15:49
Ugyan mit erhet el barki azzal, hogy O majd megmondja? Ez egy forum.
2006. júl. 18. 15:42

ismered?

"na majd én megmondom"

:))))

46. Kathy
2006. júl. 18. 15:36

Tenyleg ne vitatkozzatok lanyok, hiszen nem is ismeritek egymast! Itt pedig mindenki ugy irja le a velemenyet, ahogyan erzi es gondolja.


En is csak altalanositottam abban, amit leirtam az amerikaiakrol. Itt is elnek normalis, kedves emberek, csak lehet, hogy en nem talalkozom veluk tul gyakran. A szomszedaim altalaban del-amerikaiak, szegeny orszagbol kerultek ide. Kozottuk is vannak ilyenek is, meg olyanok is. Mondjuk koszonni itt nem is nagy divat. En ennek ellenere mindenkinek kedvesen koszonok es egy ido utan "megtorik a jeg" Ok is mar mosolyogva visszakoszonnek.

45. kisgé (válaszként erre: 38. - Jay)
2006. júl. 18. 14:08

Jó, látom ránk is fér! Mostanában minden nap összeugrik valaki ezen a fórumon és ez nem jó.:(


Szerintem a tolerancia hiánya miatt van az a sok baj a világban......


Láttad a "Jövő kezdete" c. filmet? Abban volt, hogy házi feladatnak kapták a gyerekek, hogy javítsanak a világon és a főszereplő kissrác azt a pilótajátékot találta ki, hogy ő segít 3 emberen, akiken segített is segít 3 emberen és az egész elterjedt Amerikában. Na, ezt mi is tehetnénk. :))

44. kisgé (válaszként erre: 32. - Hoxa)
2006. júl. 18. 14:01

Nekem egy ismerősöm mesélte, hogy Ausztráliában nyaraltak, és már idegesítően segítőkészek voltak az emberek.:)))) Megálltak a járdán és néztek valami térképet és egyből odamentek hozzájuk, hogy miben segíthetnek, esetleg eltévedtek-e. ztán rájött hamar, hogy itt ilyenek az emberek!:)))


Ja, az én mozgalmamt úgy indítopttam, hogy gyakran járok haza a 8-as busszal a belvárosból és ott mindig van külföldi, aki a hoteljét keresi és én mindi kedvesen segítek, hogy jó benyomást keltsek a külföldiekben a Magyarokról. Persze, mert a busz sofőrhöz mennek kérdezősködni, az meg mindig elhajtja őket, nyílván nem tud idegen nyelvet, vagy csak "utálom az utasokat" beállítottsága van.:)))

43. kisgé (válaszként erre: 26. - Mariann)
2006. júl. 18. 13:55
nekem erről anyukám jut eszembe. Ő mesélte, hogy amikor velem volt terhes, felszállt egy buszra, persze senki nem adta át a helyet. Erre a sofőr beleszólt a mikrofonjába, hogy: "Addig nem indulunk el, amíg a kismamának valaki át nem adja a helyét"-egyből többen felpattantak!:)))
42. rozina
2006. júl. 18. 13:41

Legalább egy fórumon próbáljuk már tiszteletben tartani a másik véleményét!!! Nem biztos, hogy mindenki támad, akinek más a véleménye nem?

Lehet, hogy ilyen apróságokban kéne elkezdeni a gyakorlást.

41. rozina
2006. júl. 18. 13:40

:))))

Még jó, hogy ez az oldal a toleranciáról szól és az emberek egymás iránti tiszteletéről!!!:)))))))) Bár ahogy elolvastam a hozzászólásokat.......

40. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 38. - Jay)
2006. júl. 18. 11:56
Jay! Örülők, hogy egyre többen vagyunk!
39. nefis (válaszként erre: 38. - Jay)
2006. júl. 18. 11:43

Tudom, hogy néhány embertől kiver a hideg, de azért szabad a mozgalom tagjának jelentkeznem?

Remélem igen:))))

38. Jay (válaszként erre: 11. - Kisgé)
2006. júl. 18. 11:39

Rendben g!

Ezennel megalakul a Tolerancia Mozgalom!:))))


Itt lehet jelentkezni a topikban. :))))

37. nefis (válaszként erre: 36. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 18. 11:36

Kedves Shilaila!


Nem igazán vagyok kíváncsi rád, ebből a szempontból, ha akarod, akkor elkészítem az elemzésed, de egyébként értsd már meg, hogy nem akarom, hogy valami pici közöm is legyen hozzád. Egy honlapot látogatunk, és én is szeretnék fórumozni, elmondani a véleményem, csak, ha én megszólalok, akkor egyből lehurrogsz, hogy az nincs így, meg úgy...nem tudom mit szólnál hozzá, ha veled ezt bárki más meg merné tenni...a dominanciádat pedig velem szemben légyszíves elfelejteni, a kioktatásokkal együtt!

Nem kérek senki hegyibeszédéből, így a tiedből sem. A tapasztalatomat mondtamm el itt is, igaz most általánosítottam, és egyébként Debrecenben születtem és ott is nőttem fel, és ott is ugyan az a helyzet, mint itt a fővárosban... Majd mindenki elmegy a másik mellett, és ha esetleg mosolyogni próbálsz, még hülyének is néznek grátiszban:(((

Az a helyzet, hogy külföldön több figyelmességgel találkoztam, mint itthon, sajnos.

Ezért mondtam egy negatív véleményt, mert az is egy vélemény! Ha tetszik neked ez, ha nem!

36. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 30. - Nefis)
2006. júl. 18. 10:54

Kedves Nefis!


Ha mégegyszer elolvasod amit irtam,akkor tudnád, hogy eszemben sem volt kioktatni Téged!Még csak meg sem próbálnám, hiszen felnőtt Nő vagy!A reagálásaidra koncentrálj inkább, hogy miért robbansz mindig azt csak Te tudhatod!Én is ugyanolyan jól tudom, hogy mindenkinek megvan a saját tapasztalata és igaza,de a "Te igazad nem feltétlen az Én igazam, és az Én igazam nem feltétlen a Te igazad!" Ez igy van rendjén! A válaszom pedig arról szól, hogy Én nem szeretek általánosítani!Tehát nem lehet minden magyart egy kaptafa alávenni, mert tiszteletbeli kivételek mindenhol vannak!És ezzel Ő irántuk akarom kifejezni tiszteletemet!Veled soha nem volt szándékomban személyeskedni, de lehet, nem véletlen, hogy itt időnként találkoznunk kell!Ahhoz, hogy részletesen megismerj nézd meg asztrológiával, ki is vagyok Én!1963.05.05.13ó.45p. Szeretettel!

35. nefis (válaszként erre: 33. - Jay)
2006. júl. 18. 09:30

Ebben nagyon egyetértek veled, mármint a színészkedésben...

Sőt abban is, hogy egyre jobban rohanunk, és már lassan magunkra sem lesz időnk, csak arra nem jöttem még rá, hogy minek rohanunk mi annyira (pusztán költői a kérdés, még mielőtt valaki félreértené!)...

Ez a jelenség egyébként tényleg nem csak magyar jelenség, de itt éreztem eddig a legjobban, sajnos:(((

Voltam és éltem is más országokban, és ott valahogy még mindig tudnak figyelni a másikra, ha csak egy kicsit is...

2006. júl. 18. 09:30
Hétvégén voltam Horvátországben strandolni és a vonaton összeismerkedtünk a kabinban ülő másik 2 sráccal. Az egyikük Szerb származású volt és ugye a Horvátok nem rajonganak értük. Ahogy elértük a határt folyamatosan belekötöttek és úgy bántak vele, mint egy bűnözővel. Már a határon sem akarták átengedni és agyon mustrálgatták az útlevelét a határőrök, hogy akkor most átengedjék e vagy sem. Nevetséges volt az egész. Főleg, hogy a Magyar határőrők jobban felfújták a dolgot, mint a Horvátok.
33. Jay
2006. júl. 18. 09:20
Idős nénik/bácsik a villamoson témához: igen a fiatalabbak adják át a helyet. DE! Nem bírom a szinészeket/szinésznőket. Nekem az az idős ember megjegyzem főleg nők, akik át tudnak futni az utca másik oldaláról hogy elérjék a villamost/buszt, azok ne adják elő felszállás után a jaj haldoklom nagyjelenetet, mert ez legalább olyan undorító mint a hely át nem adás.
32. Hoxa
2006. júl. 18. 09:17

Kathy: ilyen itt is van. Mármint orrtúrás, takony köpködés (bocs :)). Hányni tudnék néhány embertől.


Régebben nyaranta hónapokat töltöttem Svájcban, azt kell mondanom, ég és föld! Nem szemetelnek és segítőkészek. Aki mégis bunkó, arról hamar kiderül, hogy keletebbről jött. Egyszer a városon kívüli úton akartam átmenni. 1 darab kocsi jött, sehol senki más. DE megállt nekem! Legyökerezett a lábam. Alig bírtam a csodálkozástól átmenni az úton! :)))

31. Jay
2006. júl. 18. 09:17

Ez nem tipikusan magyar probléma. Nem kell a külföldtől elájulni, mindenhol emberek élnek és majdnem mindenhol ugyanúgy viselkednek.

Igen igaz hogy mindenki a saját problémájával foglalkozik, de lassan már arra sem lesz idő, mert rohanunk a nap 24 órájában.

30. nefis (válaszként erre: 9. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 18. 09:06

Örülnék, ha elfogadnád mások nézeteit és tapasztalatait is. Neked lehet átadják az ülőhelyet, nekem még csak fel sem kínálták addig, míg össze nem estem a buszban, és akkor is egy másik "rászoruló" tette ezt meg. Egyre kevesebb jólelkű ember van, főleg itt Magyarországon. Mindenki csak a saját problémájával foglalkozik, és sajnos olyan dolgok mellett mennek el olyan emberek, amik mellett nem lenne szabad, mert ők tudnának segíteni.

Annak különösen örülnék, ha nem oktatnál ki, mert nincs rá szükségem, és hadd szóljak már hozzá a fórumokhoz, mert nagyon zavar, hogy mindig minden fórumban megpróbálsz lehurrogni!

Nem csak neked lehet igazad, fogd már fel!

29. Kathy
2006. júl. 17. 22:43

Szomoru, hogy ilyen tapasztalatokrol tudtok beszamolni. Nagyon elkeserito dolog az, ami Hoxaval tortent, de sajnos sok az erdektelen es a masikra nem figyelo ember.

En is gyakran utazom New Yorkban tomegkozlekedesi eszkozon. Az en tapasztalatom az, hogy itt is nagyon udvariatlanok es lazak az emberek. Ha valaki veletlenul atadja egy idos embernek, vagy egy kisgyermekes anyanak a helyet, azt szinte hulyenek nezik. Nem is tudom, hogy irjam le, de itt aztan sokszor en erzem kenyelmetlenul magam, amikor a velem szemben ulo, legyen az ferfi, vagy no, fekete, vagy feher, vagy akar azsiai, mit sem torodve azzal, hogy ki latja Ot, ugy turkalja az orrat, hogy az mar undorito. Sajnos igaz a mondas, hogy az amerikai lazasag, udvaritalansag egy europai szamara mar egbekialto.

Az utcan kopkodnek, "kicsapjak az orrukat" orrfuvas helyett, sot zsebkendot sem hasznalnak, hanem ugy szivjak az orrukat, hogy az mar idegesito.Itt nem talalkoztam meg udvarias, normalis emberrel, ugy hogy en buszke vagyok arra, hogy magyarnak szulettem.

28. moxy (válaszként erre: 22. - 93a74b44ea)
2006. júl. 17. 22:25
igenis van lokdosodes szerintem.sot!persze tisztelet a kivetelnek
27. bea533 (válaszként erre: 26. - Mariann)
2006. júl. 17. 22:23
Nálunk detó ugyan ez van pepitába a távolsági buszon.
2006. júl. 17. 20:28

Szerintem a vidék se kivétel! Nagyon jól emléxem, amikor nagypocakos kismama koromban buszoztam Gyuláról hazafelé. Távolsági busz. Sofőr kiszól, hogy aki távolabb megy, az száljon fel először. Erre a kedves elekiek úgy nyomultak fel, mint az atom. (Elek a szomszéd település, szinte 5 percenként jár arra busz, ma se értem, miért kell nekik a távolsági busz...) Utána az eleki néni azt se tudta, hogy másszon át az embereken, amikor le kellett szállnia... Volt, hogy nagy pocival ott álltam, és amikor már minden bajom volt, akkor ültettek le gyorsan, nehogy megszüljek a buszon...

A vigyor - az tényleg hatásos eszköz. Én sűrűn bevetem, és a morc pofák is megenyhülnek!:)

25. 'szti (válaszként erre: 24. - 93a74b44ea)
2006. júl. 17. 20:17
Csak poénkodtam. Híresen udvariasak, csak ha beitaloznak akkor hígul ez fel kissé :-)
24. 93a74b44ea (válaszként erre: 23. - 'szti)
2006. júl. 17. 20:12

Persze, de ki is van mindenutt irva, hogy hova allj, es akko nincs gond!

csak be kell tartani az utasitast. Szerintem ez igy azert okes.

23. 'szti (válaszként erre: 22. - 93a74b44ea)
2006. júl. 17. 20:10
Ott csak a mozgólépcsőn sodornak el, ha rossz helyen állsz :-)
2006. júl. 17. 20:05

London otszor akkora varos (lelekszamban), mint Pest, a tempo inkabb tizszeres, de NINCS lokdosodes, udvariatlansag. Ha tudnatok, mennyi Sorry-t hallottam az elmult hetekben, csak mert kb. a kisujjaval valaki hozzaert a hajamhoz...

Mas kulfoldon elonek mi a tapasztalata?

21. 7e433abb8e (válaszként erre: 20. - 'szti)
2006. júl. 17. 19:21
nem írtam ilyet... :))
20. 'szti (válaszként erre: 19. - 7e433abb8e)
2006. júl. 17. 19:18
Lükeeee :-))))) nem lefektetni akart, csak leültetni :-))))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook