Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? fórum

Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. máj. 31. 22:46
Voltam hasonló helyzetben, vagyis a lányom. Szóltam tanárnak, igazgatónak, szülőnek, semmi eredmény. Ami használt: odamentem a gyerekhez és elmagyaráztam neki, hogyha még egyszer akár csak csúnyán néz a lányomra nagyon meg lesz verve. Nem szép, de hatásos.
15. kszb (válaszként erre: 9. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:46

Nyugi! Az jó, amit tervezel!!!

Az iylet meg az idő kidobja a suliból... lebukik, vagy hasonló, de előbb-utóbb kimarad...

14. derintini (válaszként erre: 10. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:46

"II-os elemis gyereket hogy lehet feljelenteni? "

Testi sértés esetén nincs különbség a 8 éves, és a 12 éves között.

Ha ilyen előfordul fogadóórán, szülői értekezleten, de rendkívüli esetben - a wcbe fejbe nyomást mindenképp annak ítélem meg- AZONNAL és SZEMÉLYESEN jelezni kell az intézményvezető felé. Én ezt írásban tenném meg (2 példányban), hivatalos iktatószámmal, aláíratva, lepecsételve-átvéve. Innentől hivatalos az ügy. Ha csak szólsz, esetleg elbagatelizálják.

Ki védje meg a gyereked, ha te sem?...

Írtam korábban, a kizárás csak a verekedő gyerek szülőjének és a befogadó iskola közös hozzájárulásával történhet meg- jelen esetben nem ez látszik a járható útnak.

(Annyit zárójelben, hogy az én szememben az nem pedagógus, aki ha tudomást szerez ilyen jellegű megszégyenítésekről, szó nélkül hagyja... az max. csak tanár, aki "leadja" az anyagot és mossa kezeit...). Azért egy 2. oszt. gyerekkel szemben egy okos pedagógusnak fel lehet lépni testi fenyítés nélkül is...persze mindig könnyebb út az, amikor nem csinálunk semmit...

13. kszb (válaszként erre: 7. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:43
akkor erősítsd a lányod! mást nem tudsz! Lelkiekben, és fizikálisan is... max előítéletei lesznek későbbiekben az ilyen fajtájú emberekkel szemben....Ez meg a legkevesebb, és ég érthető is. Ne ellenük nevel, hanem megvédeni magát! Benne úgyis kialakul az ellenérzés!
12. michelle.r (válaszként erre: 9. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:41

Jesszus :/ Mondjuk abban még reménykedhetsz, hogy ha a másik három szülő normálisabb és megszeliditik a vadakat, akkor a negyedik egyedül marad és meghúzza magát.


Persze, nem vigasz, de sajnos törvényszerű, hogy suttyó szülőnek suttyó a gyereke. Milyen legyen a szerencsétlen, ha ezt a mintát látja? :(

11. c8ec504c40 (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2013. máj. 31. 22:38
Én sem a verés mellett vagyok, de azért azt nagyon nehéz elviselni, ha a gyerekünket bántják, s még örömüket is lelik benne..
10. c8ec504c40 (válaszként erre: 5. - Derintini)
2013. máj. 31. 22:37

Hol látják, hol nem a tanárok, amik történnek... :(

szülőket nem igazán engednek be a suliba, ezek meg a szünetekben történnek.

II-os elemis gyereket hogy lehet feljelenteni?

Én a kizárást választanám.

9. c8ec504c40 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. máj. 31. 22:35

Egy szülővel már többször is beszéltem, mondtam neki, hogy most már megengedem a lányomnak, hogy visszaüssön a fiacskájának, mert az már tényleg nem buli, hogy csak hagyja magát... akkor írattam be karatéra.


Holnap meg arra gondoltam, hogy az egyik táskarugdosóhoz elviszem a lányom táskáját üresen és átadom, hogy mossák ki. A másik szülővel meg a férjem fog beszélni.


A negyedik szülővel viszont nem lehet, mert az szó szerint primitív. Tavaly (elsőben!) a fia bedugta egy osztálytársa fejét a wc-be és le is húzta... amikor a sértett kisfiú anyukája sérelmezte a dolgot, a rossz fiú anyja azt találta mondani, hogy ha valamit is szól, kirugdossa belőle a gyereket (mert az anyuka éppen terhes volt)... szóval ilyen szülő mellett milyen legyen a gyerek - mondhatnánk, de ez nem vigasz a bántalmazott gyerekek szüleinek... (nemrég egy kislányhoz vágott csak úgy oda egy széket!). Nem igaz, hogy nem lehet kiemelni a suliból, még mielőtt még komolyabb baj történne!?!

8. c8ec504c40 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. máj. 31. 22:30
Ezzel teljesen egyetértek. Nem a pedagógus dolga megnevelni a gyerekeket, az otthon kell történjen. Viszont, ha már ilyen sok gond van ezekkel a gyerekekkel és nap mint nap, nem igaz, hogy nem lehet őket kiemelni a nem viselkedészavaros gyerekek közül, vagyis azok közül, akiknek nem az a célja, hogy másokat bántsanak.
7. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. máj. 31. 22:28
Az igazat megvallva ezt csak a legvégső esetben lépném meg, mert maga a suli tényleg nagyon jó, két tannyelvű és művészeti is egyben... s mindezeket leszámítva jól érzi magát itt a lányom, csak hát..
2013. máj. 31. 22:26

Ha lakcím szerint ahhoz az iskolához tartoznak nehéz őket kitenni onnan. A legnehezebb, hogy keresni kell neki egy másik iskolát, de ki akar felvenni egy fegyelmivel elküldött gyereket?

Sok iskolában vannak ilyen gyerekek, semmi nem garantálja, hogy máshol jobb lesz.

Fegyelmezni nem lehet őket. Szülőt nem érdekli. Ők azok a szülők, akik a tanárt mindennek elmondják a gyerek előtt. Felsőben csak rosszabb lesz. Ott már a tanárt nyírják és ha valamelyik gyerek nem áll be sorba, akkor őt is. Velük szemben az is kevés lenne, ha lehetne ütni. Pedig elítélem a verést.

5. derintini (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:25

A csúfolódással nem tudsz mit kezdeni, ez szinte mindennapos bármely iskolában.


Írtad: "székkel fejbe verés, lépcsőn legurítás, másik gyerek fejének wc-be dugása, stb.. "-ezzel azonban már igen ! Ha van szemtanu -nem csak a kislányod - , akkor ez már testi sértés, ez törvény szerint is büntetendő ! Ezt a pedagógus felé jelenteni kell (ha ő nem látta)! Ha te láttad, akkor feljelentheted az intézmény vezetőjénél a verekedő gyereket, aki fegyelmi eljárást kezdeményezhet, sőt rendőrt hívhat ki. Ha ezt nem teszi, te is kérhetsz rendőri intézkedést! (pl. iskolarendőr, körzeti rendőr).


A kitiltás sajnos valóban nem működik. Az intézményvezető eltanácsolhatja az iksolából a verekedő, magatartászavaros gyereket, de csak akkor, ha a szülő is beleegyezik és van fogadó iskola (ilyen gyereket ugyan ki fogad be?). Ha nincs befogadó iskola , a szülő nem kéri az intézményváltást, sajnos ilyen irányban nincs mit tenni-> tankötelezettség.

4. kristo_f (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. máj. 31. 22:23

A szüleivel?

Hisz azok verik a tanárt alkalom adtán

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:21
Beszéltél már a renitensek szüleivel? A pedagógus vajmi keveset tehet, ha a szülő nem neveli a saját kölykét :/
2. kszb (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. máj. 31. 22:18

igen. Ennyire... ilyen világot élünk...

Szomszéd falu sulija, vagy egyéb, ami megoldható? Oda átíratni?

2013. máj. 31. 22:16

A dolgok közepébe vágva, a lányom elemis, II. osztályos egy falusi iskolában. A 22 fős osztályban 4-5 viselkedészavaros diák is van, akik abban lelik örömüket, ha bánthatnak másokat, köztük a lányomat is. Csak hogy néhányat felsoroljak: mindennapos csúfolódások-beszólások-gúnyolódások, ceruzával szúrkálódás, rugdosás, iskolatáska földre dobása-rugdosása, labdával direkt megrúgás, rálépni a kislányok kezére levélgyűjtés közben, székkel fejbe verés, lépcsőn legurítás, másik gyerek fejének wc-be dugása, stb..

A pedagógus max. csak rászólhat és elküldheti az igihez egy ejnye-bejnyére. A baj csak az, hogy ezek a gyerekek szinte minden nap mehetnének fenti cselekedetek miatt az igihez, amit ráadásul ők dicsőségnek élnek meg.

Komolyan nincs rá mód, hogy kitiltsák őket a suliból???


Én nagyon el vagyok keseredve a lányom miatt, mert ő is azok között van, akiket naponta megtalálnak valami rosszal. Éppen ezért írattam már be tavaly karatéra is. A csúfolódásra mindig azt mondom neki, hogy engedje el a füle mellett őket... (bár ezt is minek kell minden nap eltűrje??), de a testi bántást ne hagyja annyiban! Hellyel-közzel meg tudja védeni magát, de ma pl. négyen mentek rá, először a táskáját verték le minden előzmény nélkül és rugdosták a földön, majd a bokáját kezdték el rugdosni.... csak reménykedem, hogy nem hagyta magát, de azért négyen voltak egy ellen!


Volt már valamelyikőtök hasonló helyzetben? Nagyon kéne a segítség, hogy mit csináljak? Már arra is gondoltam, hogy kiíratom az iskolából, de sajnálnám, mert alapvetően egy jó iskola, csak ezek az osztálytársak ne lennének. Meg mi garantálja, hogy máshol nincsenek ilyenek? De ez már sokszor tarthatatlan!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook