Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? fórum

Tényleg ennyire meg van kötve a pedagógusok keze? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. trapiti (válaszként erre: 105. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 21:51

Hát még eljöhet ez is... bár az az igazság, hogy igyekszem ezzel óvatos lenni, mivel a kislányom jóval magasabb és erősebb a kortársainál, aktívan sportol is, így fizikailag még a fiúkkal szemben is fölényben van. Azt semmiképp nem szeretném kockáztatni, hogy megüssön egy gyengébb gyereket és baj legyen belőle...

Ugyanakkor azt is látom, hogy jóval szelídebb az átlagnál, könnyebben válik céltáblájává a bántásoknak. Eddig viszont sikerült ezeket a helyzeteket agresszió nélkül megoldani (igaz volt olyan gyerek akit már megfenyegettem vele, hogy meg fogom mondani a lányomnak, hogy őt ütheti nyugodtan... két fejjel volt kisebb, és annyi agya azért volt, hogy ez hatott rá...)

105. c8ec504c40 (válaszként erre: 102. - Trapiti)
2013. jún. 8. 21:46
Én is ezt mondtam kezdetben az én lányomnak, sőt, azt is, hogy a csúfolódást is hagyja annyiban. De van amelyik "rosszcsont" ettől még inkább vérszemet kap és direkt mindig beleköt/ött, hogy úgy én most már azt mondom, hogyha testileg bántanak, ne habozz, üss vissza! - nem lehet mindig rájuk hagyni, hát senkinek sincs joga megütni egy másik gyereket.
104. c8ec504c40 (válaszként erre: 100. - Kszb)
2013. jún. 8. 21:44
Ez is megvan! Sőt, a gyerekek egymást cukkolják, hogy "Te még nem is voltál az iginél?!" - mert az már dicsőség, nem pedig intő.
103. c8ec504c40 (válaszként erre: 94. - Loge)
2013. jún. 8. 21:41
Meg magának is, mert az ilyen gyerek rugdossa meg később a saját anyját is, ha nem tetszik neki valami. De tudjátok mit, az anyja meg fogja érdemelni!
102. trapiti (válaszként erre: 99. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 21:40
Nyilván ezért nem ütött vissza... és nem lehet mást mondani neki, mint hogy kerülje el az ilyen gyereket.
101. c8ec504c40 (válaszként erre: 93. - Bazsóné)
2013. jún. 8. 21:40
A helyzet az, hogy a gyereket nem az iskola kell megnevelje, hanem a szülő, otthon. Az iskolába tanulni járnak a gyerekek.
100. kszb (válaszként erre: 97. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 21:38

ez még a jobbik eset... a másik fele meg még henceg is vele, határozottan büszke arra, h iylen a gyereke...

Vagy ami talán még rosszabb, h más hülye, csak pikkel a gyerekére, azért mond ilyet, mert amúgy egy áldott jó gyerek az....

99. c8ec504c40 (válaszként erre: 92. - Trapiti)
2013. jún. 8. 21:37
Igen, de ha egy gyermek meg van nevelve, s tudja, hogy nem ütünk meg szándékosan senkit, akkor ő nem érti, hogy a másik miért csinálja meg. Visszatartják a jóról tanultak.
98. c8ec504c40 (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2013. jún. 8. 21:36
Felháborító, tipikusan az a gyerek, amelyik nincs korlátozva, hogy rossz az, amit csinál. Az anyja meg kritikán aluli.
97. c8ec504c40 (válaszként erre: 90. - Bazsóné)
2013. jún. 8. 21:33
Ez így van, de sajnos ezeknél a gyerekeknél hiába papol szülőértekezleten a szülőknek, azok csak hülén vigyorognak, hogy "micsoda rosszcsont" a mi fiunk, nincs eszük hozzá, hogy felfogják, most kell őket megfogni, vagy nem is érdekli őket. Szerintem mindkettő igaz.
96. Bazsóné (válaszként erre: 94. - Loge)
2013. jún. 8. 09:12
Sajnos ilyenekből lesznek a "bűnözők"felnőttkorra.
95. Bazsóné (válaszként erre: 92. - Trapiti)
2013. jún. 8. 09:10
Ebből is látszik ki milyen nevelésben részesül.Te jól neveled a lányodat,nem agresszív,így nem ütött vissza,pedig nem ártana,ha megtanulná,hogy bizonyos helyzetekben védje meg magát.Sajnos ebben a világban kénytelenek vagyunk megvédeni magunkat.Már akár gyermekkortól.
94. Loge (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2013. jún. 8. 09:10

Felháborító történet! Ezt a gyereket erre idomítják szándékosan: "Védd meg magad, Ne hagyd magad" stb. Azért is mondta az anyja a kislánynak, hogy vegye vissza a játékot, mert tudta, ekkor működésbe lép az agresszió és a fia győzelmet arat.

Így lesz ebből a gyerekből erőszakos, agresszív állat! Az ostoba szülő pedig nincs tisztában vele, mennyit árt neki.

93. Bazsóné (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2013. jún. 8. 09:05
Valami ilyesmire célozgattam,gondoltam én is.Sajnos ilyen esetek előfordulnak,és itt szintén kiütközik a szülő rossz magatartása,hanyagsága.Ezért kellene óvodás korban az ilyet orvosolni,csak megint előjön hogy meg van kötve a pedagógusok keze,ha a szülő nem működik együtt.Sokat látok,tapasztalok,én is elképedve nézek hová fajul a társadalom.
92. trapiti (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2013. jún. 8. 09:00
A kislányom meg csak állt és tűrte, szerintem nem is értette, hogy ez mi... pedig akkora fizikai fölényben volt, hogy ha lekever egyet a kisfiúnak, a fal adja a másikat...
2013. jún. 8. 08:58

A minap történt az 5 és fél éves lányommal: ahová tornázni járunk, a folyosón ki van téve egy csomó játék, hogy amíg várakoznak a gyerekek, ne unatkozzanak. A lányom már fél órája játszott egy mesét az egyik figurával, amit az egyik kislány három éves öccse kimart a kezéből. A kislányom próbálta visszakérni előbb a kisfiútól, aztán az anyukájától. Anyuka azt mondta a lányomnak, hogy vegye vissza a fiától. Erre a lányom megpróbálta kivenni a kisfiú kezéből, aki erre tiszta erőből elkezdte ütni, karmolni, rúgni a kislányomat. Én kb. 15 méterrel odébb voltam, azonnal rohantam oda, de anyuka csak nézett, meg sem mozdult. Már menet közben rákiabáltam a gyerekre, de nem is érdekelte, még akkor csípett bele a lányom karjába úgy, hogy megkékült. Szabály szerint el kellett rántanom onnét a gyereket, és anyukának egy hang nem hagyta el a száját... sem egy bocsánatkérés, sem annyi a fia felé, hogy ezt azért mégsem kéne... A kisfiú kb. a derekáig ért a lányomnak...

Mire az ilyen gyerek (ilyen anyukával) iskolás korba kerül, a pedagógusok már tehetetlenek lesznek. Pontosabban amit lehetne tenni, azt nem szabad... :(

2013. jún. 8. 08:57
Egyetértek a hozzászólásokkal,sok szülő dolgozik,alig találkozik gyermekével,és a pedagógusok hiába jelzik a szülőnek,hogy baj van nem történik semmi.És már sokszor óvodás korban kezdődnek ezek a dolgok,és ekkor lehetne még leghatékonyabban megelőzni a következményeket.Amennyiben a szülő is hozzájárul.A pedagógus csak tanácsolhat,nem erőltethet semmit.
89. syria (válaszként erre: 88. - C8ec504c40)
2013. jún. 8. 08:46
Ha addig meg nem öli a saját gyereke. :(
88. c8ec504c40 (válaszként erre: 87. - Syria)
2013. jún. 7. 22:17
... s évek múlva meg majd megkérdezik: HOL RONTATTAM EL?
87. syria (válaszként erre: 86. - C8ec504c40)
2013. jún. 7. 17:17

Állítólag soha nem késő.

De úgy vélem: az ilyen magatartászavaros kölköket a szüleik foggal-körömmel védik (nehogy már szakemberek kezébe kerüljön az imádott csemete), s nem veszik észre mekkora károkat okoznak a gyerekükben, s rajtuk keresztül másokban.

86. c8ec504c40 (válaszként erre: 85. - Syria)
2013. jún. 5. 20:10
Hát, tudod, még mindig nem lenne talán késő megnevelni. S nem verésre gondolok, hanem erős kézre, szigorúságra. Így csak elvesznek. Később meg majd kérdezi a szülő, hogy ugyan, hol rontottam el?
85. syria (válaszként erre: 84. - C8ec504c40)
2013. jún. 5. 15:33

Az ilyet addig kéne javító-nevelőintézetbe, szakemberek kezébe adni, amíg nem késő. Mármint a leendő áldozataikra nézve.


Esetleg a TV nyilvánossága segíthet. Amiket leírtál (pl. egy ovis rugdossa a nagyanyját?), az súlyos dolgokat vetít előre.

84. c8ec504c40 (válaszként erre: 83. - C8ec504c40)
2013. jún. 4. 20:32

Azt mondta az egyik fiú nagymamája, akivel beszéltem, hogy az egyik gyerek amióta megszületett, szinte csak vele volt, mert az anyja naphosszat dolgozott - este 18-ig, AKKOR MEG MÁR MIT KEZDJEN A FIÁVAL?

Ő már belefáradt (mármint a nagymama), amit meg is értek, mert a gyerek már óvodás korában is azt üvöltözte rá, hogy hüle, s a saját nagyanyját is megrugdosta, ha nem tetszett neki valami...

A suliban meg... elsőtöl kezdve már volt minden! Ez már csak rosszabbodni fog.


A nagymama meg képes volt azt mondani, hogy "mert rossz társaságba keveredett az iskolában" és attól lett agresszív.

2013. jún. 4. 20:29
S a szüleik a hibásak.
82. c8ec504c40 (válaszként erre: 81. - Syria)
2013. jún. 4. 20:29
Szörnyű ilyet mondani két II-os gyerekről, de annyira nem hat rájuk a szó, hogy miután megdorgálják őket máris egy újabb bántáson törik a fejüket. Nem tudok rá jobb szavakat: gátlástalanság, érzelemmentesség, hazudozás. Rémálom.
81. syria (válaszként erre: 78. - C8ec504c40)
2013. jún. 4. 19:29

Huh. :( Mire eljutnak a börtönig, hány embert fognak megverni, kirabolni, megölni???


Nem hiszem el, hogy az ilyeneket nem lehet valahogy megállítani!

80. c8ec504c40 (válaszként erre: 79. - Derintini)
2013. jún. 4. 19:03
Bármennyire is siralmas, nagyon jó a te gondolatmeneted is. Igen, pontosan ráillik mindkettőre, mert egyikkel sem törődnek otthon, csak úgy vannak (de minek? - mondhatnánk).
79. derintini (válaszként erre: 78. - C8ec504c40)
2013. jún. 3. 22:39

Sajnos, sztem is jól érzed.

Az általad "főkolompos"-nak két gyerek egyértelműen feltűnési viszketegségben szenvednek, azaz szeretethiányban. Mivel tanulmányi eredményükkel nem tudják magukra felhivni a figyelmet, igy megteszik ezekkel a módszerekkel, hogy foglalkozzanak velük.

Ezért örülnek, amikor a gyengekezű igazgatónőtől kijönnek. Már megint foglakozott velük valaki-lehet, miről/kiről beszélni.

78. c8ec504c40 (válaszként erre: 77. - Syria)
2013. jún. 3. 22:07

Adja isten, hogy javuljon a helyzet, de van akin már gyerekkorban sem segít semmi, hagy egyáltalán elbeszélgettek velük a szülők.

A lányom ma "csak" dióval dobálta meg a két főkolompos. Még jó, hogy a 8 éves lányom fejlődött már annyit a karatén, hogy elugráljon, így egyszer sem találták el. Ez a két gyerek azért veszélyes, mert nem tanították meg nekik, hogy mi a jó és mi a rossz, ennélfogva örömöket lelik mások bántásában. Sosem fognak megváltozni, most már nem hiszek benne. Sőt, szerintem a jövő börtöntöltelékei.

77. syria (válaszként erre: 60. - C8ec504c40)
2013. jún. 3. 20:34

Istenem! Összeteszem kezem-lábam, hogy se iskolás gyerekem, se ovis unokám nincs.

S csak reménykedek, hogy mire lesz, valahogy normalizálódik a helyzet, vagy magamra szedek annyi tudást, amivel megvédhetem őket.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook