Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg ennyire fontos a baba neme? fórum

Tényleg ennyire fontos a baba neme? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg ennyire fontos a baba neme?

1 2 3 4 5
2013. jan. 2. 10:39
Nem az a baj hogy valaki vágyik valamire, hanem tényleg az ha nem tudja elfogadni.Mert ennyi erővel minek vállalt gyereket, hiszen 50-50% a neme.Én mindig kislányt szerettem volna de ha a következő uh-on azt mondják hogy fiú annak is nagyon örülni fogok és szerintem normál esetben átáll rá az ember...nem is tehet róla szegény gyerek hogy milyen nemű lett.Pont az dumál a legjobban mindig aki hozzáadta azt a plusz x, y-t...
28. Liimo
2013. jan. 2. 10:36
Nehezen estem teherbe és nem is biztos, hogy lesz testvér így én nagyon szerettem volna, ha kislány lesz. Vessenek meg, de ha kiderült volna, hogy fiú, akkor csalódott lettem volna. Persze biztosan megbarátkoztam volna a gondolattal és születése után ugyanúgy imádtam volna, mint most a lányom. De nagyon örülök, hogy teljesült az álmom. Ha összejön a testvére, akkor az ő neme mindegy lesz.
2013. jan. 2. 10:28
Sosem értettem azokat az embereket, akik annyira rágörcsölnek, h jajj neki csak lány vagy csak fiú kell!Hogy mért nem tudnak annak örülni, h egészséges és problémamentes a terhességük, és azon sopánkodnak h fiú v épp kislány.Nekem, személy szerint teljesen mind1, csak végre maradna velünk. Az első babánk a terhesség 4. hetében itthagyott minket, a második, 10 hetesen megállt a szíve, műtét lett a vége!Soha sem a történtek előtt sem utána nem gondoltam arra h jajj lány legyen vagy fiú, mindig azért imádkoztam, h maradjon velünk. Sosem értettem ha valaki azon sopánkodik h lányt vagy fiút hord a szíve alatt....!
2013. jan. 2. 10:19

Szerintem az élet úgy lenne igazságos,hogy ha valakinek van már egy fia,akkor utána tudja meg hogy milyen egy lány.Ez lenne a legszebb dolog.

A szülőfalumban volt olyan házaspár akiknél mindig fiú lett csak,és ők addig csinálták a gyereket míg azt hiszem az utolsó a 10. lány lett. :-)) Azért ez durva,hogy ennyi gyereket összehoznak,hátha valamelyik lány lesz.De végül megkapták. :-)

2013. jan. 2. 10:07

nem teljesen idevág, de engem ez a műsor akkor nagyon megérintett, 48. percnél voltak olyan mondatok, hogy öt beszélgetőből HÁROM felnőtt ember 10 évet az életéből egy gyermekért feláldozott volna (nem Kisfiúért, vagy Kislányért, egy GYERMEKÉRT)


[link]

2013. jan. 2. 10:05

Karácsony előtt kiírtam egy szavazást a témában:


Ha egy gyermeked lehetne csak, de választhatnál.. (név nélkül)


Mivel titkosított, nagy eséllyel őszinték a válaszok.. :)


A nagy többségnek mindegy lenne csak egészséges legyen, aztán többen akarnának egészséges lányt, mint egészséges fiút.. és vannak akik nem, hogy a nemét nem akarnák befolyásolni, de beteg kisbabát

is bevállalnának.

2013. jan. 2. 10:03
Tetszik ez az írás, köszi.
22. egypt (válaszként erre: 20. - 9d7907a17a)
2013. jan. 2. 09:56
Az ilyen emberek nem is érdemelnek gyereket.:( Sokan a fél karjukat is odaadnák egy babáért, ő meg egy egészséges kislányt nem akart volna?
21. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - *ForróCsoki*)
2013. jan. 2. 09:56

Én a pozitív tesztem előtt egy héttel álomban üzentet kaptam egy Kisfiútól, hogy vízöntő lesz. Így amikor pozitívat teszteltem teljesen úgy gondoltam, hogy kisfiam lesz, aztán kiderült, hogy Kislányom! Én is így voltam vele, de ez csak néhány napig tartott.


És azóta utánaolvastam, hogy általában a megérzések és az álmok pont az ellentétes nemű babát jelzik előre, tehát aki Kislánnyal álmodik, annak Kisfia lesz és fordítva...


Mindenesetre már az is megdöbbentő volt, hogy az álmomban mondta a férjemnek utalva a gyerekünkre, hogy ne csodálkozz vízöntő! azóta is a fülemben van ez a mondat, és tényleg vízöntő lett a Kislányunk, bár az orvosok sem hittek abban, hogy kihúzza bent addig, de én biztos voltam Benne!:)

2013. jan. 2. 09:53
A volt kolléganőmnek az első gyermeke fiú lett egy nem tervezett terhességből, fiatalon. Szóval akkor nem is igazán foglalkoztatta, hogy fiú lesz-e vagy lány. Évekkel később, már tervezett babaként érkezett hozzájuk egy újabb kisfiú. De a kolléganőm az egész terhesség alatt azt mondogatta, hogy ha lány lesz akkor ott hagyja a kórházban. Senki nem említette neki a családból, hogy fiú vagy lány legyen, ő mégis úgy állt hozzá, hogy neki csak fia születhet.
19. egypt
2013. jan. 2. 09:53

Sosem értettem azokat, akit annyira nagyon csakis lányt vagy fiút akarnak. Én sosem fiút vagy lányt akartam, hanem GYEREKET, és mikor terhes voltam, mindig úgy gondoltam, hogy a neme másodlagos, az csak egy plusz információ arról a babáról, aki egy ideje a hasamban van és akit szeretek, és ugyanúgy fogom szeretni, ha megtudom majd a nemét. Nekem csak egyetlen dolog volt a fontos, hogy egészséges legyen, és szerintem másoknak is ezen kéne izgulni, nem a nemén.

Azt megértem persze, ha valaki jobban szeretne fiút vagy lányt, főleg ha már van egy vagy több és egy másik neműt is szeretne, de mikor valaki kizárólag ezt vagy azt akar és hallani sem akar a másikról, vagy napokig bőg, mikor kiderül, hogy nem fiút vagy lányt vár, na ezt már nem tudom megérteni.

18. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 09:53
Az pénzbírság is büntetés, vagyis így értettem, elég szomorú ennek ellenére, hogy terhességmegszakítás mellett döntenek rengetegen, ha kiderül, hogy a baba neme lány.:(
2013. jan. 2. 09:51

Nekem első pillanattól kezdve az a megérzésem volt, hogy kislányt hordok a szívem alatt.

Első babaként teljesen mindegy volt a neme, de akkor is lányt éreztem. Valahogy úgy voltam vele, nem lehet másképp. Négy ultrahangon is kislánynak mondták, majd kiderült, hogy kisfiú. :)

Azt hittem leesek a székről meglepettségemben, de furcsa mód, pár nap elteltével azzal korholtam magam, hogy hogy is érezhettem lányt. Egyértelműnek kellett volna lennie, hogy fiam lesz.

Azóta annyira hozzá szoktam a gondolathoz, és a kék dolgokhoz, hogy kistesónak is mindenképp kisfiút szeretnénk! :)

De voltaképp teljesen mindegy a neme.

Szerintem rég rossz, ha valaki gyereket/családot szeretne és ez "élet-halál" kérdés nála...

2013. jan. 2. 09:50
Nagyon jo cikk:) es valoban, jo lenne ha sok ember inkabb azert izgulna, hogy egeszseges babaja legyen es mindegy milyen nemu, csak szeresse Őt nagyon, mert a sajat gyermeke!
15. M0ncsa (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 09:50
Nem buntetik, hanem a masodik utan sulyos adot kell fizetni, amit a koznep nem engedhet meg maganak. Aki gazdag, annak persze annyi gyereke lehet, amennyit csak bir anyagilag.
14. M0ncsa (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 09:48
Az ilyen idiota ferfiaknak el lehet magyarazni, hogy a gyerek neme kizarolag rajtuk mulik. Ha nem a kivant nemu, akkor majd legkozelebb ugyesebben probalkozzon.
2013. jan. 2. 09:44
Mi nagyon szeretnénk, ha lenne gyerekünk, sok megrázkódtatás után eljutottunk oda, hogy mindegy mi a neme csak kisbaba legyen és egészséges!!!!
12. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - Tótágas)
2013. jan. 2. 09:40
Igen erről én is olvastam, hogy büntetik a több gyerket, de ez sajnos akkor is gyilkosság, mégpedig az oka elfogadhatatlan (mert akarnak gyereket, egészséges a gyerek, tehát abortuszra semmi sem ad okot).
2013. jan. 2. 09:38

Egyetlen esetben fogadható el a gyermek nemének"megválasztása",ha tudottan örökletes betegséget hordoznak a szülők.Van olyaqn betegség amit csak lány,és van olyan amit csak fiú hordoz.


Kína:köztudott, hogy úgy akarják a túlnépesedést "megakadályozni",hogy egy párnak csak egy gyermeket engedélyeznek,Ha ennél több születik súlyos büntetést kell fizetni,de vannak helyek ahol börtön jár a 2.3.gyerekért. :( Talán ezért szeretnék ha az az egy fiú legyen.

Nem tudom megérteni,de az más ország,más mentalitás.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Eva215)
2013. jan. 2. 09:37

Ez is igaz, mert az anyakönyvvezető megkérdezi már házasságkötés után (amikor kiállítják a kivonatot), hogy a leendő gyerek majd kinek a nevét fogja viselni? Az apáét, az anyáét, mindkettőjükét? tehát számos lehetőséggel lehet élni.


De a szüleim falujában ez még mindig nagy szó, ha egy nő először fiút szül!!! volt olyan rokonunk, akik végigidegeskedte a terhességét, mert rettegett attól, hogy lánygyermeket fog szülni, a férje kerek-perec kijelentette, hogy csak fiú jöhet szóba! Undorító!!!

9. Trinitas (válaszként erre: 2. - Eec2089081)
2013. jan. 2. 09:36
:)
2013. jan. 2. 09:36

:( Hát igen.. Én mondjuk a vágyat megértem, nincs azzal baj.. de amint kiderül a baba neme, azt el kell fogadni és szeretni onnantól teljes szívvel.


Talán úgy fogalmaznám meg, hogy "kisfiút/kislányt szeretnénk" illetve "szeretnénk kisfiút/kislányt" -közt van némi különbség..

7. c9f9b53798 (válaszként erre: 5. - CheshireCat)
2013. jan. 2. 09:34

Lehet, hogy már betiltották, de tényleg így volt...:(


Azt hiszem egy orvos ismerősöm mondta, hogy itt Magyarországon sem igazán szeretik még a 12. hetinél mondani, hogy a tévedés nagy százaléka, vagy emiatt? itt meg egyébként is nagyon-nagyon kevés gyerek születik így is!!!

2013. jan. 2. 09:32

Tetszett az írásod, és egyetértek veled. Nagyon sajnálom azokat, akinek az a fontos, hogy milyen nemű a gyerek. És egyben csodálom is őket, mert én csak azért imádkoztam, hogy egészséges legyen a gyerekem, én ritka parás kismama voltam. :) Elképezelni sem tudom, milyen lehet, hogy valakinek az a legnagyobb baja, hogy fiú vagy lány növekszik benne. Szerencsére egészséges kisfiam születet. Csak ez számít.

Felsős tanárként többször volt bajom a fiúkkal, mint a lányokkal, úgyhogy én beijedtem picit, mikor mondták, hogy fiam lesz, de tudom, hogy nem véletlenül kaptam őt a sorstól. És persze 10 lányért sem adnám oda :D

Egyébként ezen a "legyen aki tovább viszi a nevet" dolgon sokszor elgondolkoztam, ugyanis van azért benne egy kis hiba (azon kívül, hogy manapság már tényleg nem számít semmit). Először is, a lányt is az apja nevén hívják, gondolom, tehát igenis továbbvitte már a család nevét. Másodszor, azért mert fia van valakinek nem biztos, hogy neki is lesz gyereke, akinek továbbadja a család nevét. Harmadszor pedig adódhat úgy is, hogy a kislány is továbbadja a nevet,ahogy az pl. egy barátnőm esetében történt. Apuka lelépett, a gyerek természetesen az anyja családi nevét kapta így, hiszen a barátnőm hallani sem akart róla, hogy az "apa" nevét kapja a gyereke. Szóval attól, hogy valakinek fia vagy lánya születik az nem garancia semmire ilyen téren.

Ha viszont szeretik azt a kis csöppöt azért, aki, akkor az azért elég jó garancia egy kis boldogságra. Azt hiszem.

2013. jan. 2. 09:31

en ismerek egy csaladot ahol 6 fiut hoztak ossze, mert nagyon lanyt akartak. 6 gyerek es mind fiu :D szerintem hetedik mar nem lesz.


kicsit off: ugy tudom kinaban szerencsere mar betiltottak UH vizsgalaton a gyerek nemenek kozleset, pont amiatt hogy a lanyokat elvetetik, most meg mar sokkal tobb fiu van ott mint lany. persze gondolom ott is mindenki megveheto...

2013. jan. 2. 09:31
Nekem mondjuk szerencsém volt. Két kislány után nem akartunk több gyereket, de a becsúszott kis baleset után a 3. gyerek kisfiú lett. A tesómnak 3 fia született. De bevallom, kicsit csalódott voltam amikor nem lány lett. Most viszont már nem adnám semmi pénzért. Nem jobban, nem kevésbé, de valahogy egy anya másképpen szereti a fiúgyereket. Ahogy egy apa is a kislányt. :-)
2013. jan. 2. 09:17

Sajnos, bár a téma tényleg nagyon szomorú, de rengeteg igazságot leírtál. Én is tudnék ezzel kapcsolatban sok-sok példát sorolni a környezetemből.


DE! elég Czeiczel professzor úrnak a "véleményét", és "tapasztalatait" elolvasni. A második gyermeket nagyon sok pár kifejezetten már irányítottan szeretné, közel 100%-os biztonsággal a nemre vonatkozóan, orvosi támogatással "összehozni".


És elég a megdöbbentő kínai, eltussolt híreket meghallgatni, mennyi lány embriót, magzatot találnak meg itt-ott (nagy szeméttelepeken, folyópartokon), ott kötelezően elvárják a szülők az orvostól, hogy a 12 hetes uh-on megmondják a baba nemét, ha nem látszik akkor egyértelműen a kis fütyi, hát jelentős százalékban véget vetnek a terhességnek. Komoly társadalmi kockázat elé néz ezzel Kína, hogy a faji egyensúlyba így belenyúlnak!!!

2013. jan. 2. 09:10
Én két fiú után most kifejezetten lányra vágyom, ami nem azt jelenti, hogy ha újra fiam születne ne imádnám őt annyira mint a testvéreit, egyszerűen csak azért szeretnék lányt, mert ezt is meg akarom tapasztalni és 3-nál több gyerekre biztos nem tudunk vállalkozni...
2013. jan. 2. 09:08
Valójában egész életemben elkísért ez a kérdés - hiszen gyakorlatilag ennek köszönhetem az életemet is. De igazán csak azóta foglalkoztat, amióta maga is életet adhattam egy csodálatos kisgyermeknek.

Ugrás a teljes írásra: Tényleg ennyire fontos a baba neme?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook