Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg elvehetik emiatt a gyermekemet? fórum

Tényleg elvehetik emiatt a gyermekemet? (beszélgetős fórum)


1 2
22. nysc (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 10:50

Ha jol ertem, ti akkor a ferjeddel egyutt anyukadnal laktok.


Anyukad hallotta ezeket a mondatokat?

Anyosodeknal hany szoba van?

A ferjed tud a lenti tervrol?

21. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 10:49

ennyiért nem veszik el... persze sajna van az a bíró... ha anyósod öl bele befolyást, csak akkor van mitől tartani. amúgy konkrétan körbe fogják röhögni evvel kb a gyámhivatalban.


amúgy férjed legyen cseppet tökösebb, és rendezze a családját. nem te pánikolj. Hogy jöhet ilyennel anyósod?? férjed mit szól?

2014. jún. 24. 10:46

Beszélj a védőnővel, mond el neki pontosan, hogy mik a félelmeid, netán ha éppen a gyerekorvosnál vagytok, akár még annak is.

Nem árt, ha tud róla pár ember, akik ismernek és a körülményeket is, mert támogatni fognak akkor.


Anyósod pedig inkább segíthetne, ha nem is anyagilag, de ha már eljött látogatóba, vasaljon pár darabot és hozhatna egy kis ételt, ha úgy félti az unokáját, gyümölcs formájában, amit a kicsi is elfogyaszthat.


nem értem, ha nekem ilyen körülmények között élne a fiam, első lenne, hogy felajánlanám, jöjjenek hozzánk, van hol lakni, és segíteném őket, főzéssel, vasalással, mert laktunk mi is egy szobában, albérletben, valaha, senki nem akarta elvenni ezért a gyerekünket.

Na, azt próbálta volna meg!


Egyébként, szépen, okosan, beszélhetne a férjed a drága jó idesanyjával :D

2014. jún. 24. 10:36
Mekkora köcsög anyósod van!
18. Luca81
2014. jún. 24. 10:31
Nagyon "kedves" a mama, ha a saját fiától és menyétől szeretné elszakítani a gyereket. Én ezek után szóba sem állnék vele, elmehet a p**ba... Ne aggódj, sokan élnek így, nézd meg pl. a kissebbséget, sokkal szarabb körülmények között, koszosan, nem törődve semmivel, mégsem veszik el a gyereket tőlük. A hozzátáplálást pedig nagyon jól csináljátok, hat hóig csak anyatej szuper, ha van elég... Vegyétek fel a harcot anyóssal, beszélgessetek el vele, mert jobb lesz, ha befogja a száját! Majd írd meg a fejleményeket! És nyugi ;)
2014. jún. 24. 10:26
Minden tiszteletem hogy neked meg jut idod vasalasra. :-) En arrol mar evekkel ezelott lemondtam. Mi egy egyszobas lakasban lakunk, a gyerek a nappaliban alszik. Ez van sajnos mert nem tudunk nagyobbat kivenni mivel en tanulok es nem dolgozok teljes.munkaidoben. Mindenhova azt kerik hogy mindket szulo dolgozzon. Szerintem ultessetek le az anyosodat a ferjeddel es kerdezzetek meg mi a baja. Nem lehet hogy feltekeny amiert a te szuleidnel laktok? Viszont azt is megmondanam neki hogyha nem allitja le a fenyegetozest akkor tobbet nem johet oda hozzatok. Ne hagyd hogy zsaroljon mert nincs ra oka. A gyereket nem veszik el szereto, gondoskodo szuloktol csak azert mert szegenyek!
16. simple (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 10:17
Hát azért az állításokat először is ellenőrzik! Nem veszik el a gyereket, ne aggódj.
2014. jún. 24. 10:13
emiatt tuti nem...részvétem h ilyen anyósod van :(
2014. jún. 24. 10:08
Az hogy egy szobában hárman éltek egy pici babával egyáltalán nem gond.Legyen a szoba tiszta-egy tisztasági festés nem árt ha kell sima fehér olcsó festékkel vagy mésszel,de ez nem szűkös élettér....hány nmen hányan éltek egyébként?Irhatod priviben is nem kell ide kiirnod ha nem akarod.A közösen használt helyiségek tiszták?Értem itt a konyhát fürdőt stb.....az ha tiszta ruha szárad tiszta ruha vasalásra vár stb az nem kosz,max lom.....hajtsd be mosás után tisztán a helyére az kevesebb idő és vasald napi szinten azt a párat amire szükség lesz rendezettebbnek fog látszani tőle a szoba:)A tiszta ruha és a gyerekjáték szétpakolva,egy egy adagnyi mosatlan a mosogatóban stb nem olyan ok ami akár egy váratlan gyermekjólétis látogatásnál gondot okozna.Még ha valóban nagyon rossz is az életkörülmény akkor is gondozásba veszik a családot ami kb segitséget időnkénti látogatást jelent nem gyerekelvételt.Érzelmi elhanyagolás gondolom nem áll fent,megelőzendő a dolgokat vidd rendszeresen védőnőhöz had lássa hogy jól fejlődik tiszta stb vagy kérj családlátogatást had lássa hogy nem fertőben éltek stb.Ha tényleg jelenteni akar akkor fog is ezen ne stresszelj max kimegy a gyermekjóléti mint irtam körülnézni ha hiányosságot tapasztalnak is max felszólitanak elsőkörben értem itt pl a tisztasági festést indokolt esetben mint irtam is.
13. koda32
2014. jún. 24. 10:01
Családsegítő szolgálat van biztos a településen ahol éltek. Kérd a segítségüket! Nem a család szétszakítása a céljuk. Segítenek eligazodni támogatások igénylésével kapcsolatban: anyagi,jogi stb.
12. ancsika688 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 10:00
A "kedves"mamát kellene elküldeni egy pszichiátria-i vizsgálatra:(
11. koda32
2014. jún. 24. 09:59
Nem vehetik el,csak azért mert valaki szegényesebb körülmények között él. Ehhez sokkal keményebb dolgoknak kell történni egy gyermekkel. Rendszeresen tartod a gyermek védőnőjével a kapcsolatot. A gyermeked rendesen fejlődik(súlyán ilyen pici babának egyébként látszik hogyha éheztetve van, oltásait megkapta.
2014. jún. 24. 09:57

Van egy család, akiket régen látásból ismertem. Nem tudom pontosan, hány gyerek van a családjukban, de az apa és az anya alkoholista, nincs munkájuk, a gyerekek pedig olyan éhesek voltak, hogy a füvet ették az udvaron.

Tőlük se vették el a gyerekeket, pedig ezért már simán el lehetne.

2014. jún. 24. 09:56

Ha nincs valami szuper összeköttetése, akkor nincs miért aggódnod.

Nem normális ember, szívtelen ember. Hogy tudna egy babát elszakítani a szüleitől. Agyrém.

2014. jún. 24. 09:56

Hogy tehet ilyent egy anya? Ilyennel hogy lehet megfenyegetni egy nemrég szült anyukát?

Én a helyedben rákérdeznék erre a védőnőnél, de ez alapján nem tudom elhinni, hogy elvehetnék.

Nagyon sok embernek csupán egyszobás lakásra tellik, ez most ugyanaz a helyzet. Ne aggódj és kérdezz!

2014. jún. 24. 09:55
Ahhoz picivel több kell hogy elvegyék a gyerekedet.
2014. jún. 24. 09:52
Nem normális.
5. 82d45dcd14 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 09:51

Igazán segítőkész,melegszívű anyósod van!!

Nyugi,ennyiért nem veszik el,ahhoz,azért egy kicsit több kell!!

4. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 09:50

Anyósod ahelyett, hogy segítene, még vádaskodik? Menjen már a fenébe! :(


Különben az ország felének elvehetnék a gyerekét, mert sajnos egyre rosszabb körülmények közt élünk. :(

3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 09:49
ez mekkora egy fúria, persze az eszébe se jut, hogy esetleg besegítsen. szerintem semmi félnivalód nincs attól, hogy elvehetnék a gyerkőcöt
2. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 24. 09:48
Szerintem ez azért nem csak így megy! A szülőtől csak nagyon végső esetben veszik el a gyereket! Nem is tudom milyen ember, aki ilyenekkel fenyegetőzik! Amég nem rohangálnak egerek meg csótányok,addig nem fogják elvenni! Sőt! Én egyszer rákérdeztem védőnőnél,előző lakásunk (elég luxus volt) csak pici, és hogy emiatt nem szólnak stb?! Hogy babával itt?! Erre mondta, hogy látnám milyen körülmények között élnek 8 gyerekkel... Szóval ne aggódj!
2014. jún. 24. 09:45

Az utóbbi időben nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Férjem elvesztette az állását és hogy könnyebb legyen a megélhetés, anyuékhoz költöztünk. Sajnos ők is albérletben élnek, ami anyósom szerint nagyon gáz. Hozzáteszem, nekik van saját házuk, de vidéken és eladni nem tudnák annyiért, hogy itt vegyenek az árából egy másikat, ezért laknak albérletben.

Jelenleg a férjemmel és a fél éves kislányommal egy szobán osztozunk, anyósom pedig azzal fenyeget, hogy a gyámüggyel elveteti tőlünk a kislányomat, mert nem megfelelőek neki itt a körülmények. Illetve arra is hivatkozik, hogy elhanyagolom a gyereket. Ez egyébként nem igaz. Ő abból következtet erre, hogy mikor legutóbb itt volt, halomban álltak a vasalásra váró mosott ruhák. De egyszerűen nem jut mindig mindenre azonnal időm :(

Azt is terjeszti, hogy éheztetem a gyereket, mert most kezdtük a hozzátáplálást és eddig csak anyatejet kapott. De ezt a védőnő javasolta így.


Most azt mondta, hogy a rendezetlen anyagi körülményekre, a szűkös élettérre, a gyermek elhanyagolására hivatkoztatva kérvényezni fogja, hogy a babánkat nála vagy a sógoroméknál helyezzék el vagy vegyék átmeneti gondozásba.

Valóban van félnivalóm?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook