Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? fórum

Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35. - Hoxa)
2010. máj. 12. 19:36

Annyira örülök hogy ezt írod!Nekem valamint egy hoxás barátnőmnek vesszőparipánk ez a beszéddolog,annak idején több éve már fórumot is indítottunk szinte egyszerre erről,vissza lehet olvasni 2007ben pl mennyien írták hogy ne aggódjunk majd beszél a gyerek,stb és mennyire bíztunk mi is a változásban...azóta mindkét gyerek SNI s és azóta sem tökéletes a beszédük.az ő nevében nem nyilatkozhatok,de nálunk igenis komoly dolog ez a nem megfelelő fejlesztés,a mostani logopédusunkhoz képest az aki eddig ritkán de foglalkozott vele semmit nem ér!

nagyon sok kihagyni éveket,mindegy egy vagy két év!

36. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 29. - Correct)
2010. máj. 12. 19:32
inkább én azt hallottam ha kimaradnak fázisok,kúszás mászás stb akkor lehet ilyen gond.te hol olvastad amit irtál?
35. Hoxa (válaszként erre: 27. - Correct)
2010. máj. 12. 19:32

Én mégsem hagyom a természetre. A fiamnál 16 hang hibás. Mások nehezen értik meg, nap mint nap látom, ahogy csak legyintenek, ha mond valamit, mert nem értik. Még akár a dadus is az oviban.

Szerinted ezt így kellene hagynia egy szülőnek? Ne lelje a fiam örömét a többi ovissal a versmondásban, éneklésben? Dolgozza csak fel, hogy a beszéde miatt semmibe veszik? Szerintem megér heti 1 órát, hogy tudatosan foglalkozik vele a szakember és megmutatja milyen játékokkal segíthetjük mi otthon, pl. gyertyát fújunk, berregünk az autókkal.

34. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 32. - Correct)
2010. máj. 12. 19:31
óriási kihagyás a két év abban az esetben ha addig lehetett volna fejleszteni is és ennek az ellenkezőjéről nem tudsz meggyőzni.ismétlem nem arra gondolok ha simán pösze kicsit a gyerek,de érdemes az elejét venni a komolyabb gondoknak.
33. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 28. - Veronnie)
2010. máj. 12. 19:30

nem orvos kell hanem a helyi nevelési tanácsadó,és annak logopédusa.ha ők nem tesznek semmit holott te úgy érzed kellene te mint szülő kérheted a vizsgálatát a megyei beszédvizsgáló bizottságtól,had ne írjak most pontos nevet,bár járunk oda de nem ugrik be:)

érdemes azért háziorvostól beutalót kérni gyermekneurológiára,fül orr gégére,hallásvizsgálatra.

32. correct (válaszként erre: 31. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 12. 19:29

Neked hamar elszalad a két év, de a gyereknek nem!

Neki óriási fejlődés a két év.

31. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 27. - Correct)
2010. máj. 12. 19:27
Ha csak egy pici gond is van,hidd el hamar elszalad az az egy két év,én csak tudom!!Fontos a minél korábbi fejlesztés,és itt nem a sima pöszeségre gondolok,annál tényleg szoktak várni mert asok minden kialakul magától is.
2010. máj. 12. 19:27

Nekem most lesz 1-én 2 éves a kisfiam,de ő sem beszél,én is idegeskedek:((

Mondja,hogy papa,pápá,mámmá,mama,meg mutogat és őőőőőőzik,de megért ő is mindent.Már 10 hónaposan ment,nem értem,hogy miért nem akar még beszélni.Remélem hogy nincs gond,és tényleg megered a nyelve.:S

29. correct (válaszként erre: 28. - Veronnie)
2010. máj. 12. 19:26
A napokban épp ilyen kutatást olvastam, hogy amelyik gyerek sokat mászott, annak több ilyen zavara van.
2010. máj. 12. 19:25
Minden rendben volt vele. Csak nagyon sokat mászott, alig akart felállni+járni. Elvinném az orvoshoz, de mit csináljak, ha nem tesz semmit? Hova tovább?
27. correct (válaszként erre: 18. - Hoxa)
2010. máj. 12. 19:24

Detto.

Bár az én lányom most lesz 6 és jövőre megy iskolába, de szó sincs hajtásról a logopédussal, simán elég idő marad majd rá. Korábban sem érdemes, a gyakorlatok miatt (is).

4 éves korában én is azt hittem, hogy majd megoldódik magától, de mégsem, attól függetlenül így van rendjén, nem siettetni a természetest, mert a legtöbbnek tényleg megoldódik magától. Gondold el, még 2 éve lenne rá, az rengeteg egy ilyen kis emberkénél.

2010. máj. 12. 19:23
Alapban 3 éves korban egy gyereknek mondatokban kell beszélnie. Ha ez nem így van, már nem beszélünk normál beszédfejlődésről. De azt mondom, a szülők általában érzik, hogy van e valós gond. Mert ha 2,5 évesen még nem beszél, de azért szavakat mond, szótöredékeket használ, tehát láthatóan(ill. hallhatóan) megpróbál kommunikálni, és ebben némi fejlődés megfigyelhető, akkor nem kell izgulni. De ha semmi szó/beszéd jellegű dolgot nem produkál, akkor irány a logopédus, gyógypedagógus mindenképp.
25. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 23. - Veronnie)
2010. máj. 12. 19:21

Nálam többet aligha lehet beszélni,mégsem jól beszél a fiam...a nagytesója korán beszélt,helyesen,sok mesét olvasok nekik,stb,szóval nem mindig lehet erre fogni,nálunk semmi gondot nem találtak visszamenően sem.

Járáson kívül milyen a mozgásfejlődése?Mászott?kúszik ügyesen?stb

2010. máj. 12. 19:19

Nem biztos hogy baj,de nem maradnék a találgatásoknál,mindenképpen szakemberhez kell vinni szerintem!

A fiam ép ma 6 éves,már második éve hogy SNI nek lett minősítve beszédgondok miatt,megkésett beszédfejlődésű ő is.Ha letol az orvos esetleg vagy túlaggódósnak tartanak se foglalkozz vele,nekem is azt mondták mikor két éves sem volt és jeleztem hogy szerintem gond van,hogy várjunk még,nem kapott fejlesztést csak nagy viták árán,azt is ritkán,én foglalkoztam vele itthon de az kevés volt.Menj szakemberhez mindenképp ne azzal foglalkozz hogy mit mondanak!

23. Veronnie (válaszként erre: 15. - Correct)
2010. máj. 12. 19:15
Egész nap beszélgetünk, vagyis mi hozzá. Mindenki figyelmeztetett, ne gügyögjek, gagyogjak, mert összezavarja majd. Megfogadtam. Mindent elmagyarázok neki, stb. Tessék, ez lett belőle.
22. Veronnie (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2010. máj. 12. 19:13
nem volt koraszülött. 39 hét+ 1 napra született. Ahogy meg van írva.
2010. máj. 12. 19:10

Sziasztok!


Az én fiam is elmúlt már 3 mire elkezdett beszélni.

Addig pár szót mondott,és mindent értett.


Most 4,5 éves ,be nem áll a szája,viszont a kiejtése...:(


Egész mondatokban,választékosan beszél


Jó helyett azt mondja fó...


Szerintetek ezt kinövi

20. Veronnie (válaszként erre: 5. - Tina87)
2010. máj. 12. 19:08
egy ideig tisztán mondta a mama, papa szót, de abbahagyta. Hiába próbálkozunk, erőltetni nem szeretnénk...
19. Veronnie (válaszként erre: 3. - Ekka)
2010. máj. 12. 19:07
Mások is tanácsolták, hogy ne vegyem észre, ha mutogat. Csak az a baj, hogy akkor elkezd üvölteni, és addig csapkod mindent, ami a kezébe kerül, amíg nem oldjuk meg a gondját.
18. Hoxa
2010. máj. 12. 19:05

Én is jártam ebben a cipőben.

Egyrészt mindenki nyugtat, azt mondják várjál, nem kell lépni, nyugodj meg, majd... majd...

Ugyanakkor pedig ha valami mégis van, akkor jobb előbb tudni róla.


Én azt mondom, mindenképpen fordulj szakemberhez és akkor megnyugodhatsz, vagy adnak tanácsokat, mit tegyél és még időben el tudod kezdeni a speciális fejlesztést.


A fiam is későn kezdett beszélni, most a megkésett beszédfejlődés miatt logopédushoz járunk (most 4 éves), hogy mire iskolás lesz, ne legyen ebből probléma és szépen, érthetően tudjon kommunikálni. Mindenki azt mondja, túl korán kezdjük, csak 4 éves, majd megoldódik magától... Mi viszont úgy gondoljuk, hogy nem fogjuk az iskola előtti évben hajtani és a logopédus is említett példákat arra, milyen, amikor az utolsó pillanatban kell kapkodni.


Gondold át! Ha aggódtok, akkor érdemes lépni.

Ne hagyatkozz az óvodára, sem a gyerekorvosra. Sokan hajlamosak a halogatásra és nem az ő gyerekükről van szó, hanem a tiédről!

17. eperlevél (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. máj. 12. 19:04

A sógorom 3 éves koráig egy büdös szót nem volt hajlandó szólni, aztán folyékonyan kezdett beszélni. A nőgyógyászom szintén nem beszélt 3 éves koráig, a szülei már elvitték orvoshoz, azt mondták autista, aztán mégis orvos lett belőle.

XD

2010. máj. 12. 18:57
szerintem,ha egyetlen szót sem mond,lehet,hogy gond van.A barátnőm kislánya áprilisban volt 2,és nagyon szépen beszél,már-már túlságosan a korához képest.Azt gondolom,ilyen korban már alapvető dolgokat kellene mondania...pl.ha éhes,ha pisilniekell,ha valami nem tetszik neki,azt ki tudja nyilvánítani-és nem sírással,mint kisebb korban
2010. máj. 12. 18:57

Elsőre én azt mondom, hogy teljesen normális.

Nehogymár növekedjen eggyel a sok versenyző szülő gyereke, aki hamar vár el sokat a gyerekétől, és tesz is ezért, annak a gyereke később lesz gázos.


Hagyj mindent a maga útján haladni!

Mellesleg az óvodában már mondták volna, hogyha komolyabb baj van.


Ha ilyenre gondolnál amúgy, hogy autizmus...az autisták minden esetben befelé fordulóak, érdektelenek a külvilággal szemben, nem tartanak szemkontaktust, és az esetek többségében idegrendszeri baj, és/vagy idegesség, agresszív hajlam is jár vele. Általában vagy furcsán, vagy nem beszélnek önmaguktól, hanem ismételgetik az utolsó hallott dolgot, amit hozzá intéztek.


Ha egyéb szellemi dologra gondolnál, na akkor meg nem értené meg azt sem, amit kértek tőle.

Lehet, hogy csak lusta :) Ahány gyerek, annyi féle. Azért, hogy megnyugodjon az apuci, vidd el egy pszichológushoz, nem azért, mintha a gyereket kéne látnia, mert elég lenne azt is megkérdezni egy telefonnal, amit itt tettél fel kérdést.


Szoktál neki meséket olvasni?

Miközben vele vagy, szoktál hozzá beszélni? Szemkontaktust tartva?

Szoktad próbálgatni játékosan azt, hogy kibökjön egy szót?

2010. máj. 12. 18:56

Ne beszéljetek a gyerköc helyett :)

Ált. azok a gyerekek akik "későn" szólalnak meg, 1ik napról a másikra kezdenek beszélni, legyetek türelmesek :)

13. Lexike
2010. máj. 12. 18:54

Szia!

Az én fiam se beszélt még 2 és fél évesen, csak néhány szót. Akkor én nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy vigyem el fejlesztésre. Nem vittem, sajnos. Most 3 éves és 1 hónapos. Beszél de nem tökéletesen, hiányoznak betük, nem mindent lehet meg érteni.Szerintem nem ártasz vele, ha beszélsz szakértővel. Én nagyon bánom , hogy hagytam meggyőzni magam, hogy a fiúk későn beszélnek, meg a sok jó tanáccsal amit a környezetemtől kaptam. Most meg számon kérnek miért így beszél a gyerek. Gondold át és magadra hallgass szerintem.

12. bared (válaszként erre: 6. - 2f46861016)
2010. máj. 12. 18:54
az én tesóm dettó, csak egy pohár vizet kért :-)
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. máj. 12. 18:53

A beszéddel nem vagytok lemaradva. Minél többet mondókázzatok, énekeljetek, ez felkelti a kicsi figyelmét és remélhetőleg megpróbálja utánozni.

Egyik ismerősöm kisfia 3 éves koráig szinte egy szót sem szólt. Orvostól logopédusig jártak vele, mindenhonnan elhajtották őket. 3 éves kora után viszont olyan szókinccsel kezdett beszélni, mint egy 5 éves.

Az a lényeg, hogy mindent megértsen, amit kértek tőle, és megértesse magát.

25 hónapos koráig a nagyobbik lányom is babanyelven halandzsált...rajtam kívül mindenkinek természetes volt. Utólag visszagondolva, túlaggódtam a dolgot.:)

Legyetek vele nagyon türelmesek! Ha érzi, hogy túl sokat vártok tőle, begubózhat és azza is védekezhet, hogy még inkább nem beszél.

10. bared
2010. máj. 12. 18:53

dehogy baj!


az én kezem alatt több tíz kisgyerek fordul meg napi szinten, harmada vagy csak kicsit, vagy abszolút nem beszél még... aztán 6-8 hónap múlva kis kotyogógépek lesznek))

2010. máj. 12. 18:52
Szerintem nem kell aggódnod. Minden gyerek más ütemben fejlődik. A húgom kisfia is ilyen idősen kezdett el beszélni, egyik napról a másikra. Ha a járás is később indult, lehet későn érő típus. Nem kell izgulni szerintem.
2010. máj. 12. 18:52
nem,nembaj,majd fog!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook