Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? fórum

Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Sylvia81 (válaszként erre: 66. - 3b41f6053f)
2010. máj. 14. 11:13
Az igaz, de ha sokat gyakoroltok, egyszercsak tényleg rókává válik és akkor TE leszel a világon a legboldogabb, mert látni fogod, hogy MEGÉRTE!!! :)
66. 3b41f6053f (válaszként erre: 63. - Sylvia81)
2010. máj. 14. 10:04

Köszi!Megpróbálom megszerezni.


Csak olyan lehangoló hallgatni a róka rege róka helyett a hóka hege hókát :(

2010. máj. 14. 09:14
Ezt a könyvet én is maximálisan ajánlom.Még a nagylánynak vettem annak idején,és most is használjuk,csak kevés eredményt látok.de nem adom fel,még van 1-2évünk :D
64. c95c921ae7 (válaszként erre: 63. - Sylvia81)
2010. máj. 14. 09:05
Ez tényleg jó könyv:) Én is használom:)
63. Sylvia81 (válaszként erre: 58. - 3b41f6053f)
2010. máj. 13. 22:40

Szia!

Van neked egy nagyon jó könyv-ajánlatom. :)

Bocsi, Hoxa!!! :)


Szó-beszéd

Beszédjavító mondókák

Móra Könyvkiadó

Szerkesztő : Tóth Erika Katalin

EAN : 9789631184518

ISBN : 9631184518

Megjelenés : 2008.

Kötésmód : ragasztott kötött

Oldalszám : 136


Nekem is megvan, és bár 4évestől ajánlják, ha már tud beszélni, jó kis gyakorlatok vannak benne. :)

Igazából módszertani könyvnek mondanám inkább, mert ugyan van benne egy rakat mondóka, de leírja a hangtani besorolást és a helyes képzés módját is, majd az adott hanghoz "bemelegítést" javasol, majd folyamatosan nehezíti a szavakat, amiket ki kell ejteni. Van benne pl. szóépítés is. :) Ja, és minden hangnak külön részt szentel, ABC sorrendben!!!

62. correct (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 21:32
Nagyon aranyosak is ezek :)
61. correct (válaszként erre: 35. - Hoxa)
2010. máj. 13. 21:32

Jó, de akkor ez nem is általános eset, 16 hang.

Nekem is azt javasolták, hogy itthon fújassak gyertyát úgy, hogy ne oltódjon el a lángja, és a többi. Majd megteszem, utánanézek még jobban, és remélem, még október előtt sikerül sokat javítanom.

2010. máj. 13. 20:25
Sok-sok versike: pl. Öreg néne őzikéje, W. Sándor versek, mondókák, gyermekdalok. Amikor csúnyát mond, meg se hallani. elterelni a szót egészen másra. Nálunk legalábbis ez jött be.
59. c95c921ae7 (válaszként erre: 58. - 3b41f6053f)
2010. máj. 13. 12:39
Hát igen, ez meg egy másik dolog. Minden esetben határozottan el kell mondani neki, hogy ez csúnya beszéd, mérges és nagyon szomorú vagy, ha ilyet hallasz. És ezt ki is kell mutatni felé. Minden alkalommal, következetesen. Ez be szokott válni.
58. 3b41f6053f (válaszként erre: 57. - C95c921ae7)
2010. máj. 13. 12:34

Oké,köszönöm:)


Mikor kezdte az ovit,felhívtam az óvoda logopédusát (akkor még csak szavakat mondott,és mindent megértett),de nem esett hanyatt a problémámtól...Azt mondta majd beszélni fog..


Az oviba el is kezdett beszélni,de természetesen nem azt mondta amit egy szülő szívesen hall :)


Első pár szava,amit utána ezerszer hallottunk:Letépem a fejedet


Azóta is nagyon csúnyán beszél,hiába szólok rá.


A hülye b...meg-et elmondja egy nap 50-szer,és mi nem beszélünk így

57. c95c921ae7 (válaszként erre: 55. - 3b41f6053f)
2010. máj. 13. 12:22
Szerintem ha csak ennyi, vagy még 1-2, akkor 5 éves korig lehet várni. Azt azért megteheted, hogy segíted őt. Tükör előtt végezzetek egyszerű száj torna gyakorlatokat. Pl:gyertyafújás, nyelvnyújtogatás, nézzétek meg a száj részeit, gyakorolja a nyelvsétát körbe, a nyelvpattintást. Jó könyveket is lehet venni, ami a szülőnek segíthet a témában.
56. Re87 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. máj. 13. 12:13

Szia!

A fiúknál később indul meg a beszédfejlődés,mint a lányoknál.Az is lehet,hogy kicsi a motiváció,mindent megértetek így is,hogy nem beszél.Sok-sok mondóka,és tessék egy kicsit értetlennek lenni azzal a gyerekkel:)!

2010. máj. 13. 12:11
A h-t j-t r betűt biztos,de lehet,hogy többet is :(
54. c95c921ae7 (válaszként erre: 53. - 3b41f6053f)
2010. máj. 13. 12:03
Kb. hány hangot ejt hibásan?
2010. máj. 13. 10:57

Sziasztok!


Nekem is tud valaki segíteni?


Az én fiam 4,5 éves.


Mikor elkezdte az ovit 3 évesen még csak szavakat mondott,de hamarosan elkezdett beszélni.


Választékosan ,és mondatokban beszél,viszont a kiejtése....:( néha alig érteni mit mond :(


Mivel még csak kiscsoportos,a logopédus még nem foglalkozik vele,asszem középsőbe már fog.


A jó helyett azt mondja fó,a hugát Hanna helyett Fannának hívja :(


Szerintetek ennek helyrehozására elég lesz a 2 év az oviban,vagy keresnem kéne valami megoldást?

52. c95c921ae7 (válaszként erre: 51. - Ed103cf5c9)
2010. máj. 13. 09:48
Szia, a fiad két éves. Tehát még nem maradt le semmiről A kisfiúk-általában, de persze nem mindig-később kezdenek beszélni. Ezért a lányoddal egyáltalán ne hasonlítsd össze. Szavakat már mond, ez jó. Tehát minden esély megvan rá, hogy fél, egy éven belül elkezd mondatokban beszélni. A közösség pedig tényleg jó hatással bír:) Szóval no para:))
2010. máj. 13. 09:06

Sziasztok!


Nekem két éves múlt a fiam és ő sem sokat beszél.

Próbálkozik,de inkább csak az adott szóból mond szótagokat,szó részleteket(takó=takaró),de a rövidebb szavak apa,anya,inni,enni..stb mennek.

Ez mennyire lehet nagy baj? Msot elkezdtünk egy bölcsibe járni napi 1 órás játszóház,ott azt mondták be fog indulni a beszélőke..Nektek mi a véleményetek?Mozgásával minden rendben, 9hósan már járt,és nagyon ügyesen ugrál,bukfencezik,mászókázik,csúszdázik.

Nagyon nehéz nekem reálisan látni,mert a lányom 1,5évesen már mondatokban beszélt,jól érthetően.Mára 5 éves és nem beszél kevesebbet :D

50. Danica16 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. máj. 13. 07:55

Mi is hasonló cipőben járunk, bár nálunk a mozgásfejlődés nagyon gyors volt. Nálunk is az apja érezte túl kevésnek a beszédet, és említette meg ezt a védőnőnek. Ő írányított minket végül a helyi nevelési tanácsadó, beszédfejlesztő részlegéhez.

Ott elküldtek minket hallásvizsgálatra, ami még folyamatban van, kitöltettek egy kérdőívet, ami a gyerkőc fejlődésével, születésével volt kapcsolatos, és egy mozgásterápiás foglalkozásra járunk. A naplómban leírtam az eddigi foglalkozásokat.

Emellett eddig mi jártunk egy manótorna nevezetű babatornára, ott hasonló gyakorlatok voltak, mint a logopédiás foglalkozáson, csak több gyerekkel együtt. Sajnos itt mármegkezdődött a nyári szünet...


A logopédus ezt az oldalt javasolta olvasgatásra:

[link]

2010. máj. 12. 21:25

A beszédfejlődés szempontjából a gyógypedagógia szerint a 3 év vízválasztó. Ha 3 évesen nem indul meg vki beszéde, az persze nem azt jelenti, hogy nem fog beszélni, hanem veszélyeztetve lesz egy sor, a beszédre épülő képesség kialakulása. A beszéd ekkor már át kell vegye az irányítást a gondolkodás felett, s ha ez nem történik meg, akkor a gondolkodásban marad el fontos struktúrák kialakulása(fogalomalkotás, logikus gondolkodás, analógiás gondolkodás stb). Az iskolai tanulási zavaroknak sokszor épp a beszéd késése a forrása.

Ezért nem jó sem magunkat, sem másokat olyasmivel nyugtatni, hogy csak lusta a gyerek. A 3 éves gyerek nem lusta. Csak ha vmi nehezen megy neki, azt nem szívesen csinálja. De a gyerekek tanulási igénye ebben a korban mérhetetlenül nagy. Egy gyerek nem azért nem csinál vmit, mert lusta, hanem mert vmi problémája van az adott dologgal. Természetesen MINDIG vannak kivételek. De nem erre kell alapozni.

48. c95c921ae7 (válaszként erre: 38. - Drnéni)
2010. máj. 12. 21:11
Ne haragudj, de igaz, amit írtam. Ennyi. Ehhez éppenséggel értek is egy kicsit. Hozzátéve, hogy amit te írtál, az nem mond teljesen ellent az én leírásomnak, csak alaposabban kellett volna elolvasni. Pont arról írtam, hogy ha némi jele van a kommunikációra törekvésnek, akkor nem kell aggódni. De tény, hogy 3 éves korban mondatokat várunk a normál beszédfejlődésű gyerekektől.
47. c95c921ae7 (válaszként erre: 36. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 12. 21:06
Így van, a mászás nagyon is fontos, segíti az agyféltekék közti kapcsolat fejlődését az ellentétes kéz-láb mozgással. A baj inkább ott szokott lenni, ahol a mászás kimarad.
2010. máj. 12. 20:36

Az a baj, hogy nem lehet tanácsot adni...

Ha nincs baj, tényleg korán van még az aggódáshoz. Nem minden gyerek mondókázik ennyi idősen.

Viszont ha baj van, azt tényleg jobb mielőbb felfedezni és elkezdeni a fejlesztést...


Mindenesetre én elvinném korai fejlesztőbe, max. azt mondják, lusta a gyerek beszélni. Amúgy ha változatosan mondja a halandzsát, meg sokféle hangot hallat, szerintem nincs baj, de nem vagyok szakember.

45. Kirsy
2010. máj. 12. 20:08
Én is 3 éves korom után kezdtem el beszélni, de utána már nagyon hamar beszéltem tisztán érthetően, meg addig is mindent megértettek amit mondtam a saját nyelvemen meg mutogattam. Szóval szerintem nem kell megijedni:)
44. Ronikutyi (válaszként erre: 43. - Drnéni)
2010. máj. 12. 20:00

Akkor még van 2 évem:D

Remélem nincs semmi gond.

43. drnéni (válaszként erre: 41. - Ronikutyi)
2010. máj. 12. 19:56
4 éves korban már illik. De az nem baj, ha a 4. szülinapot megelőző fél évben tanulja meg...
42. tiata
2010. máj. 12. 19:55
Vidd el szakembrehez!Ráadásul nagyon későn is indult el,még ha fiú is.
41. Ronikutyi (válaszként erre: 40. - Drnéni)
2010. máj. 12. 19:51

Akkor jó,megnyugodtam kicsit,mert anyu a bölcsibe dolgozik,és mondja,hogy ott is van még olyan 3 éves,aki csak mutogat,meg őőőőzik.Remélem az én fiam is elkezd majd beszélni.Nem erőltetem,csak aggaszt,hogy nem mondja még hogy kérek pl.ha nem mutogat az inni valójára,de mindent megért,az tény.

És mikortól kell elkezdenem aggódni,azt nem tudjátok?Kb hány éves korba "illő" már rendesen beszélni?

40. drnéni (válaszként erre: 30. - Ronikutyi)
2010. máj. 12. 19:45
Ez teljesen normális. Ne idegeskedj és ne erőltesd, mert azzal tényleg problémát okozhatsz. Soha ne a szomszéd gyereke legyen mérvadó!
39. drnéni (válaszként erre: 19. - Veronnie)
2010. máj. 12. 19:43
Pedig érdemes kitartani. Az én nagylányom is rettenetes fesztivált csinált, ha nem voltunk hajlandók megérteni a mutogatást meg a halandzsát, de aztán csak kibökte, hogy mit akar. Persze akkor én már tudtam, hogy valójában megy neki, nem olyasmit vártam tőle, amire nem volt képes.
38. drnéni (válaszként erre: 26. - C95c921ae7)
2010. máj. 12. 19:40

Nem igaz! Nagykönyv szerint 3 éves korig ha a gyerek bármilyen jelét mutatja a beszédfejlődés indulásának, az normális. Igaz, hogy a legtöbb gyerek tényleg mondatokban beszél már ilyenkor, de az sem baj, ha nem. A szóban forgó kisfiú pedig már mondott szavakat. Ha 3 éves koráig valamilyen szinten elindul a beszéd, 4 éves korra a legtöbbször el is tűnik a különbség a korán beszélőkhöz képest.


Ha a szülők aggódnak, és azt gondolom, meg lehet mutatni szakembernek, de nem kell túlzásba vinni az aggódást. Én azt tartanám figyelemfelkeltőnek, ha nem értené a beszédet, akkor mindenképp fül-orr gégészeti kivizsgálása lenne szükséges.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook