Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temetés? fórum

Temetés? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 25. 17:52
szerintem ha 40 éve elváltak, függetlenül attól hogy az elhunyt a fiának az anyja, gyakorlatilag nincs köze hozzá és nem lett volna kötelessége elmennie a temetésre ha nem akar és ha a fiát nem az anyja nevelte hanem az apja ez nagyon ritka, tehát eleve lehettek ott gondok bőven a hölggyel. Tehát azt meg kellett volna értenie a fiának, és tiszteletben kellett volna tartania, hogy az apukája nem akart elmenni mindezek után a volt felesége temetésére.
19. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Linzerkarika)
2016. dec. 25. 17:47

Mondjuk az elég érdekes helyzet, hogy egy anya nem törődik a fiával - ha igaz a történet, mégis a gyermeket felnevelő apát szóljuk meg, amiért nem ment el a volt neje temetésére. Ha életükben nem jöttek ki egymással, akkor miért ment volna a temetésre?


Írom ezt úgy, hogy én egészen biztos, hogy elmennék a volt férjem temetésére (már ha ő halna meg előbb), de mi mindketten részt veszünk a gyermekünk nevelésében.

18. c73db520ef (válaszként erre: 17. - Linzerkarika)
2016. dec. 25. 17:36
A fia miert nem ment el az anyja temetesere????
17. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 17:27

Ha objektíven nézzük, oké semmi köze hozzá, de a fia anyja és valamikor nyilván szerette is. Tehát azt mondom ilyen esetben emberségből illett volna elmenni a temetésre. Legalább egy szál virággal végleg elköszönni.

Eszembe jutott a Klapka úr, a Mary Zsuzsi férje. Ő az utolsó pillanatig támogatta a volt felesége életét, mert azt mondta igaz, hogy elváltak és a Zsuzsinak rengeteg szeretője volt, de az ő közös 5 gyereküknek az anyja és ezt tiszteli benne.

Volt olyan idős férfi ismerősöm, akinek a temetésére mindkét elvált felesége elment és koszorút, csokrot is vittek.(mind a kettőnek egy-egy fia volt tőle) Szóval itt fordított a helyzet, de szerintem illett volna ott lennie. Nyilván nem a fő helyen, de tiszteletből ott lett volna a helye.

16. massalhangzo (válaszként erre: 9. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 16:46
arra ertettem, hogy mi kozod hozza, hogy mit akarsz ezzel a helyzettel kezdeni? nem szamit, hogy van-e joga megharagudni, mindenkinek van joga hozza. testver vagy, rokon, barat, ki akarod bekiteni oket?
2016. dec. 25. 16:26

A fia ver szerinti rokon, tehat illett volna elmennie.

A volt hazastars nem, tehat a gyereknek semmi joga az apja felett palcat torni.

14. somogyi márton (válaszként erre: 13. - C73db520ef)
2016. dec. 25. 16:23
Óh de nagyon bölcs vagy. Csak beszélgetni akartam, de Neked nem muszáj itt lenned. A szép ünnepedbe csak ugy tudtam beleronditani, ha Te is itt ülsz... és ezzel foglalkozol. A többieknek köszönöm.
2016. dec. 25. 16:14

Nem tudod megoldani a felnott elet problemajat?

Muszaj volt a hoxa nepevel megosztani, hatha haragudnak egyutt veled??

Senkinek nincs joga pro es kontra elitelni a masikat. Se neked, se nekem, se senki masnak.

12. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 16:13

Az érzelmek csak úgy vannak, nem kérdezik, hogy szabad-e, jogos-e. Sokkal nagyobb baj, hogy a felnőtt gyermek ezen megharagszik az apjára.


Szerintem sem kellett volna elmenjen, de egyáltalán nem számít, hogy mi itt mit gondolunk, ha a fiú másként látja.

2016. dec. 25. 16:08

Nem.

De ő máshogy gondolja.

Hülyeség haragudni.

2016. dec. 25. 16:04

Nemreg halt meg a volt ferjem.

Es bizony nem mentem el a temetesere!

Ugyan minek??

Pedig biztosan jol megdongoltek rajta a homokot.

9. somogyi márton (válaszként erre: 7. - Massalhangzo)
2016. dec. 25. 15:52
Van közöm sajnos. De ez egy beszélgetős oldal, sokszor van, hogy egy harmadik személy a téma. Nem illik ilyen kérdést feltenni, hogy mi közöd hozzá?
8. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 15:51

Nincs jobb kerdesed karacsony napjan, ha semmi kozod hozza??

Miert ronditasz bele ebbe a szep napba??

7. massalhangzo (válaszként erre: 4. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 15:49
es mindehhez neked mi kozod van? ugy ertem, az egy dolog, hogy megsertodott a srac az apjara, nem tudhatod elvileg, hogy mi minden van mogotte. ha jo a kapcsolatuk, akkor megoldjak, akarmi is a problema
6. somogyi márton (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2016. dec. 25. 15:46
Ugye?? Szerintem sincs semmi kötelezettsége, ha elváltak. Még baráti kapcsolat sem maradt. Az én páromnak is meghalt pár éve a volt párja, de eszébe sem jutott senkinek, hogy ott lett volna a helye a temetésen....
2016. dec. 25. 15:45

Majd megbékél. Ha megjön az esze.

Minek ment volna el?

2016. dec. 25. 15:43
Semmi kapcsolat nem volt köztük negyven éve. A Fiu nagyon ritkán látogatta meg az anyját, és akkor mindig lelejmolta az anyja. Volt, hogy utazott 300 km-t és nem volt otthon, hogy ne kelljen vele találkoznia. Nem véletlenül váltak el, volt oka bőven. Az apa most negyven éve házasságban él, az az az asszony nevelte fel a fiut. A fiu természetesen felnőtt önálló családdal. Már külön lakik. Apja is beteg, de azzal nem törödik. Most, hogy az anyja meghalt, nem beszél az apjával, mert az nem ment el a temetésre átutazva a fél országot, betegen.
2016. dec. 25. 15:41
Miért ment volna el? Semmi köze hozzá.
2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Somogyi márton)
2016. dec. 25. 15:39
legalabb a fiara valo tekintettel elmehetett volna. jogos, ha nem mondta meg a miertet, hogy miert nem. gondolom, volt oka a valasnak, es hogy o nevelte fel a fiat, lehet az olyan nyomos ok, amiert a temetesre sem kell elmenni alszenten
2016. dec. 25. 15:27
Ismerősöm 40 éve elvált, és egyedül nevelte férfi létére a fiát. Most meghalt az elvált feleség,és a férfi fia megharagudott az apjára, mert az nem ment el az Ő anyja temetésére. Jogos?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook