Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés szoptatás mellet. Kistestvért szeretnénk fórum

Teherbeesés szoptatás mellet. Kistestvért szeretnénk (beszélgetős fórum)


2018. szept. 6. 15:18
Igen,egyrészről jó, hogy nem kellett eddig szenvednek vele,de mostmár nem örülök neki. Tegnap voltam dokinál 7mm a nyálkahártya mindkét petefészkemben van tüsző bár még kicsik. Most gőzerővel diétázok, meg jobban nekiugrunk a dolognak a férjemmel,remélem hamar sikerül.
2018. szept. 6. 08:19
Nekem is a 6 hetes kontrollra már ugy mentem hogy már volt és 7 hónap múlva jött is a tesó
16. Varvara (válaszként erre: 14. - Bona48)
2018. szept. 5. 22:58

Megértem, pláne hogy az ember szülés után egy hónappal a háta közepére nem kívánja a menzeszt.

Engem csak az "bosszant" hogy már kétszer megjött ez alatt az egy év alatt, de kb 2-2 hónapos kihagyasokkal. Ha legalabb rendesen megjönne az adna egy támpontot.

15. Varvara (válaszként erre: 13. - Krystin90)
2018. szept. 5. 22:54

Hasonló cipőben járunk, mi is nagyon várjuk a kistestvért de nem minden áron. Nem szeretném még elválasztani a kisfiamat annyit szenvedtünk az elejena szoptatással.

Kívánom hogy rendbe jöjjön a laborod is és mihamarabb johessena picur.

14. Bona48 (válaszként erre: 13. - Krystin90)
2018. szept. 5. 09:05
Én annyira irigylem, akinek szoptatás alatt nem jön meg..Nekem az első szülésem után 1(!) hónappal, a második után pedig 4 hónappal megjött, a 6 hetes kontrollon már javában látszott a tüsző. Szóval én a másik véglet vagyok, pedig mindkét esetben egy évig szoptattam. Előnye viszont, hogy a kisfiam első születésnapján (reggel-este szopizott még) már terhes voltam :) Utána viszont abbahagytuk, terhesen nem javasolták a szoptatást.
2018. szept. 3. 08:08
Sziasztok! 15 hónapos a kisfiam, szeretnénk testvért,de még meg se jött :/ Nem is érzem hogy lenne peteérés. Nagy cicista a fiam napközben többször kéri,és éjszaka is 2-3x. Elválasztani nem szeretném. Voltam egy hónapja laboron a prolaktinom épp a felső határ alatt van valamennyivel.
12. Chrissy77 (válaszként erre: 10. - Varvara)
2018. szept. 1. 06:46
Szerintem nálunk is ugyanez volt. Nappal sokszor eszébe sem jutott szopizni. De éjszaka bepótolta. Egyébként amikor megkellett volna jönnie és nem jött meg, akkor hagyta abba a szopit. Ismeröseim mondták is hogy autómatikusan abba hagyja ilyenkor. De persze vannak kivételek.
11. Kitti0704 (válaszként erre: 8. - Varvara)
2018. aug. 31. 14:45
Terveztük is meg nem is.próbálkoztunk de nem görcsöltünk rá ha nem sikerül.de jó 2 kislány után egy fiú.
10. Varvara (válaszként erre: 6. - Chrissy77)
2018. aug. 31. 14:25

Jaj gratulálok:) tényleg nagyon szerencsés vagy de szerintem ez a korodtol független.

Hát igen éjszaka itt is többször megy, nappal meg ahogy esik úgy puffan alapon. Amikor fogzás van akkor többször igényli de ha jobb napja van bem nagyon cicizik. Mert már szinte eszik mindent.

9. Varvara (válaszként erre: 5. - Dzsetta)
2018. aug. 31. 14:22
Vannak napok hogy napközben nem cicizik csak éjszaka de van olyan nap hogy egyszer kétszer bizony szopizik. Főleg az elalvás miatt.
8. Varvara (válaszként erre: 4. - Kitti0704)
2018. aug. 31. 14:20
Gratulálok! Terveztétek? Vagy csak úgy voltatok vele hogy majd jön ha eljött az ideje?
2018. aug. 31. 14:18

Köszi a sok pozitív példát. Igazából elég sok szopi van még éjjel szóval ezért kezdtem el agyalni.

Az a legnehezebb hogy elválasztani emiatt meg nem szeretném.

2018. aug. 31. 13:24

Szia. Nekem is szopi alatt jött össze, ráádásul véletlenül. Azt mondták rám hogy nagyon szerencsés vagyok, mert 41 is elmúltam és alapból kicsi az esélyem. 13 hónapos volt a picur amikor terhes lettem. Januárra várjuk.

Szopizott még, éjszaka is 2szer, de nem a tejcivel lakott jól. Ahogy az előttem szóló is írta, nem rendszeresen szopizott.

2018. aug. 31. 12:30

Igaz, tapasztalatom nincs, de épp most beszélgettem egy dúlával erről. Szoptatáskor nagyon magas a prolaktin hormon szintje a szervezetben, ennek van fogamzásgátló hatása (de nem 100% és nem is törvényszerű!). És azt mondta, hogy akkortól nem lehet egyáltalán "bízni" ebben, amikor a pici már átalussza az éjszakát - magyarul nem eszik 3 óránként, hanem mondjuk egyben alszik 5 órát, mert így elkezd csökkenni a szervezetedben a prolaktin szintje.


Szóval ha már nem eszik olyan rendszeresen a nagy, akkor simán bármikor összejöhet. :) Drukkolok nektek! :)

4. Kitti0704 (válaszként erre: 1. - Varvara)
2018. aug. 31. 12:09
Szia.én szoptatás mellett estem teherbe.most a pici 14 hónapos és decemberre jön az öcsi.
3. Borzolo (válaszként erre: 1. - Varvara)
2018. aug. 31. 10:39
Sikerülhet, de vannak akiknél a szoptatás tökéletesen működik fogamzásgátlóként.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Varvara)
2018. aug. 31. 01:04
Szia! Sikerülhet. A családban vannak testvérek, ahol másfél évre követte az öcsi a nővérét.
2018. aug. 30. 21:27

Azokat várom ide beszélgetésre, akik meg tudják vekem osztani tapasztalataikat a fenti témáról, esetleg sikerült a babaprojekt annak ellenére hogy még az első cicizett.

Kistesot szeretnénk, kis korkülönbség (egy éves a "nagyfiú ").

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook