Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehéntej-allergiás csecsemők, totyogók táplálása fórum

Tehéntej-allergiás csecsemők, totyogók táplálása (beszélgetős fórum)


25. vidámanyuka (válaszként erre: 24. - Mariet)
2013. júl. 19. 08:14

Az én fiam nem nőtte ki,egy ilyen visszaterhelésnél kórházba kerültünk,pedig pár db kekszet evett meg így mi már nem is próbálkozunk.

Igaz ő már 6éves és tojás és szójaérzékeny is.

24. Mariet
2013. júl. 17. 09:50
Sziasztok! Kisfiamnál 5 hónaposan kezdődött véres széklettel a tejallergia kizárólagos szoptatás mellett. 1 hónapig nem ettem semmit, ami tejfehérjét tartalmaz. Elég nehéz volt beletanulnom, főleg a főzés miatt. Aztán a gyerekorvos mondta, hogy ne tartsam a diétát, mert már lehet, hogy kinőtte. óvatosan ettem tejtermékeket, aztán eltelt egy hónap, újból jelentkezett a tünet. Azóta tartom a diétát. Most 11 hónapos a védőnő javasolta, hogy újból vezessem be újra magamnál a tejtermékeket, ha nem tapasztalok semmit, akkor őnála is mondjuk 1 hóna elteltével. Nagyon félek. Ilyen gyorsan is kinőhető?? Mi a tapasztalat?
2013. júl. 16. 08:11

Sziasztok! Nálunk a 2 éves tejfehérje allergiás, de ezt mi már 2 hónapos kora óta tudjuk és tartjuk a diétát. Amikor betöltötte a 2-őt, akkor csinálták a bőrpróbát, ami negatív lett, de ahogy elkezdte kapni a tejterméket újból jöttek a tünetek. Ez volt májusban, azóta megint diéta, így tünet mentes. Szeptemberben viszem vissza a gasztróshoz, hogy tovább lépjünk.

Tudnátok arra válaszolni, hogy az emelt családi pótlék és a gyessel kapcsoltban mi változott, ha valakit nem gyógyszereznek, csak a diétát írják neki elő?

Küldök a topikgazdának egy linket, itt mindent megtalál a tejszármazék mentes élelmiszerekről:

[link]


Ja és még valami, a Hullalával vigyázni kell, mert van benne tejfehérje, bár télleg a növényi polcon van. Nem is értem.

22. vidámanyuka (válaszként erre: 21. - Manópofi)
2013. júl. 15. 17:47
Kelyhes turmixba 700ml víz+100g kókuszreszelék ezt magas fokozaton turmixolni 5-6percig majd átszűrni.
21. manópofi (válaszként erre: 20. - Vidámanyuka)
2013. júl. 15. 17:29
HOgy csinálod?
20. vidámanyuka (válaszként erre: 19. - Manópofi)
2013. júl. 15. 16:41
Én kókusztejből szoktam csinálni.Itthon csinálom a kókusztejet is.
19. manópofi (válaszként erre: 16. - Bea08)
2013. júl. 15. 13:20
Dietetikushoz nem küldtek, a gasrtos, meg nem volt valami részletes. Mivel csináljam a pudingot, mert a tápszerrel valami borzalmas (és mivel percek alatt újra híg lesz, ezért kifolyna a tortából...) Szójától mondjuk én is óckodom... de a rizs?nem naponta szeretném adni...
18. Derya (válaszként erre: 10. - Vidámanyuka)
2013. júl. 14. 18:51

a pregomin a súlyosan allergiásoknak nem jó, az én kislányomnak sem.

abban van tehéntejfehérje, ha csak 1 %-ban is... :-(

17. Derya (válaszként erre: 6. - Ata06)
2013. júl. 14. 18:47

a fehérjékre, amikre szksége van, húsokból lehet hozzájutni.

az én kislányom allergiájára 2 hónapos korában derult fény.

de amúgy sem ennénk tejet vagy tejterméket, szóval nekunk nem gond.

16. Bea08 (válaszként erre: 14. - Manópofi)
2013. júl. 14. 15:41
A szojatejjel vigyazz, rengeteg női hormont tartalmaz, a dietetikus nem mondta el? A rizstej pedig arzént tartalmazhaz. En a növényi tejport ajánlom, nagyon jó íze van.a mester család gyártja. Kukoricaszirupbol készül.
15. Bea08 (válaszként erre: 10. - Vidámanyuka)
2013. júl. 14. 15:30
Mindenki máshogy vélekedik. Ezért jó hogy nem egyformák az emberek. Én azt gondolom minél előbb kiurul a kis szervezetből az allergén annál gxorsabban elfelejti az allergiás reakció t a szervezet. Van olyan anyuka akinek hiába diagnosztizálják a gyereknél a tejallergiat ugyanugy mindent ad. Ennek a gyereknek sajnos leallt a fejlődése. Most nem győzi orvostól orvosi g hordani. Van olyan gyerek akinek lehet tb hogy elég a hidrolizalt tápi, mert mi nrm látjuk a tünetet. De vajon hosszú távon isjo? Nehéz eldonteni. Én igy döntöttem más úgy. Sok gyártót felhivtam, es bevallottak hogy a gyartosort nrm mossák minden egyes termék után. Ezért igen azért írják ra hogy nyomokban tartalmazza. Hát Köszi inkább kivedem azzal, hogy meg sem veszem.most vagy teljes diétát tartunk, vagy akkor ne dietazzunk. Viszont olyat is hallottam, hogy valaki direktbe tejet itat a tejallergiassal fokozatosan, , hiába rosszul van tőle előbb utóbb úgyis hozzaszokik a szervezete, kinek hogy. Mindenki úgy dönt ahogy akar és ahogy a dietetikus jacasolja. Nekünk azt javasolta kerüljük azon termékeket amelyek akár érintkeznek tejszarmazekkal. Még kenyeret is külön sütök. Mert ugye a kenyergyarban se mossákkb le a pultot a turosbatyu utan.mint megtudtam
2013. júl. 14. 15:27
Köszi mindenkinek a sok jó tanácsot :-) Egy kérdés: rizstej, szójatej mehet? Tortát szeretnék a kicsimnek csinálni , csak nem tudom milyet és hogyan....
2013. júl. 14. 12:25

Nálunk elég korán 4 hónaposan véres kakija volt a kisfiamnak pedig anyatejet kapott csak.Tej és tejszármazék mentes diétát tartottam és a hozzátáplálás is így ment.Aztán milupa pepti, sinlac...Tünetmentes lett.1 évesen mentünk terhelésre és kinőtte.Elmúlt 2 éves és a bolti tejet, kakaót nem tudja meginni nyákos lesz a széklete ill. bőrtünet jelentkezik.3 éves koráig tápszert kap attól semi baja.Mástól pl. túró vagy sajt semmi baja.

Bár hozzá kell tennem clostridium d. fertőzése volt 4 hónapja és az roncsolta a bélfalat azért is reagál így az orvos szerint.

Mi várakozunk hátha csak regenerálódnia kell a makacs fertőzés után.


Amúgy meg a tápszerekről annyit hogy nagyon sok sőt a legtöbb gyereknek vagy csecsemőnek elég ha teljesen hidrolizált a tápszer.90%-uk tünetmentes lesz tőle.Persze van amikor ez sem segít és akkor kell a teljesen tejmentes.


A részben hidrolizáltat akkor szokták javasolni ha a családban van ilyen allergia és megelőzésképp ezt eheti a pici.Ne rögtön a rendes tejalapúval kezdjen.


Anno nekünk csak a milupa pepti vált be mert nincs rossz íze.Orvos felírhatja mi 90%-os kedvezménnyel tudtunk hozzájutni így.Bár úgy tudom legalábbis akkor még az volt hogy 1 éves koráig a háziorvos utána meg gasztroenterologus adhat receptet.

12. vidámanyuka (válaszként erre: 1. - Manópofi)
2013. júl. 14. 11:06

Írtam neked tegnap privit is!

Miskolcon a Szent Anna térnél van olyan,hogy táplálék allergiások boltja,ott persze eléggé drágán de kapható tortaszelet,kész torta többféle sütemény is.

11. vidámanyuka (válaszként erre: 8. - Ata06)
2013. júl. 14. 11:05
A vegán blogok hasznosak,illetvan van sok akinek szintén tejérzékeny a gyermeke és írja a recepteket.
10. vidámanyuka (válaszként erre: 9. - Bea08)
2013. júl. 14. 11:04

Szia!

Szerintem ez azért durva,hogy a tápszerről így vélekedsz.Több tejallergiásoknak való tápszer is van!!!!

Alfaré,milupa pregomin,pepti plus...

Minden gyerek más,minden allergia más.Pl van olyan tejallergiás akinek külön lábas kell,mert annyira érzékeny,de van akinek csak ha tejszármazékot tartalmazó ételt fogyaszt akkor jön elő.

Fontos tudni,hogy a savópor is tejsavót jelöl.

Egyénként az,hogy nyomokban tartalmazhat,vagy tejet felhasználó üzemben készült általában nem okoz gondot a gyermekeknél,mert nem érintkezett tejjel csak az üzemben használnak.

2013. júl. 13. 23:31
Nekem 3 éves a kislanyom 1 éve tej allergiás. Tejterhelessel derult ki, mert a vér nem mutatta ki. Én 2 napig sirtam.el setudtam képzelni, hogyan tovább. Mikor mindenen láttam a nyomokban tartalmazza feliratot. Mára már az lenne a fura ha nem nézném meg. Nalunk ha tejfelet evett azonnal robbanasszeru hasmenés, es csúnya kiütések. 1 evtelt el szeptemberben újra megterhelik, , hátha kinotte. Nagyon bizom benne mert szigoruan tartjuk a diétát. Jo tanács egyetlen tápi van ami tej allergiás gyerekeknek való és az a neocate. Bárki mást mond hazudik. Az összes többi tartalmaz tejfeherjet csak hidrolizalva.denekunk ez nem jo. Ami tuti ehető a pombar original, sticletti ropi, geszti eszti, gestenye marci, kuki, pez cukor.
2013. júl. 13. 22:33
Lehet ilyen könyvet kapni, amiben receptek vannak. Tudom hogy láttam csak nem tudom ,hogy gyógyszertárban vagy könyves boltban. Még gondolkodtam is rajta, milyen jó lett volna nekem ilyen annak idején.
7. manópofi (válaszként erre: 3. - 49616e60d7)
2013. júl. 13. 22:25
Köszi mindenkinek a válaszokat! A szoptatás abbahagyása után kezdődött, hogy ciklikusan (3 hetente 1 hétig) ment a hasa (napi legalábbb 6x) és nagyon sokat köhögött éjszaka. Tejalapú tápszert kapott (humana baby fitt) , ezért tejallergiára gondoltunk. Az érdekes az, hogy ezek a tünetek nem állandósultak, csak ciklikusan jelentkeztek. Ám pl. joghurt azonnal átcsapta szegényt. Kb. 3 hete tejallergiásoknak való tápszert eszik, tünetmentes. Kérdés, hogy most a tünetmentes része van-e a ,,ciklusnak", vagy tényleg a tápszer miatt van. A gastro-s azt mondta, ha megint hasmenés jelentkezne, akkor vigyük vissza. Állítólag azért nem csinálnak vérvételt, mert 1. most épp nem csinálnak Miskolcon, 2. ha negatív lenne, akkor is a tejmentes diétát javasolják. Amikor a ,,jó" tápszert kapta, és még nem figyeltük nagyona tejtartalmazó dolgokat, akkor is tünetmentes volt. Szóval még mindig csak gyanús, a tejallergia biokémiailag nem bizonyított. Mindenesetre a diétát tartjuk, azt mondta a gastro-s, hogy két éves korában terhelhetjük, van akinél már akkor megszűnik. Mindenesetre azt gondolom, hála Istennek csak ennyi bajunk van, ez legyen a legnagyobb. Neki nem okoz semmi hátrányt, anyukának kell megtanulni tejmentesen főzni... (Apuka ahátam mögött épp most tömte magát tele tápszerből dagasztott fánkkal....) :-))) Köszi az eddigi tippeket , a továbbiakat is szívesen fogadom mindenkitől! Szerintem hamarosan jelentkezek a további kérdéseimmel....
2013. júl. 13. 20:48

Nem akarlak megijeszteni, de az én lányommal 8 éves koráig kínlódtunk. Akkor kapott allergia ellenes gyógyszert, mert azt mondták, hogy "el kell felejtenie" a szervezetének, hogy tiltakozzon ellene. Bár neki nagyon komoly allergiás reakciója volt rá.

Én mindenen elolvastam az összetevőket, mert sajnos a legtöbb élelmiszerben ott van , még ha csak nyomokban is a tehéntej fehérje. Volt hogy a felvágottas pultnál kikértem az egész guriga felvágottat és elolvastam az összetevőket. idővel megtanulja az ember, mi az amit biztonsággal kérhet.Emlékszem a téli szalámit és a szín sonkát adtam legtöbbször a kenyérre, mert számtalan felvágottban volt tehéntej fehérje. Pl. volt olyan ,hogy túrót olvastam a párizsiban adaléknak. Tortát a szülinapjára külön sütöttem neki és mindig mindent megbeszéltem vele, hogy mi az amit ehet és mit nem ,mert beteg lesz tőle. Akármennyire fáj az ember lelke ilyenkor, neki teszel jót vele. A többi gyerek is eszik majd előtte, ezt nem tudod kikerülni azzal, hogy akkor a család majd olyat nem eszik és nem is veszel. Hozzá kell szoktatni, hogy vannak olyan dolgok ,amiket nem ehet. Így el lehet kerülni, hogy akár az oviban majd, vagy bárhol megkínálják, baj legyen belőle. Megtanulta mit szabad és mit nem. Oviba reggeli után mentünk és még ebéd előtt elhoztam, nem volt más megoldás. Így gyerekek között volt és nem volt pánik, hogy mit evett aznap. Farsangra vagy bármilyen ünnepre külön vittem neki rágcsát.

Ugyan már régen volt, de emlékszem, hogy a csokis kis perecet ehette, meg a ropit bátran. Télapóra meg nyuszira hajtottam az étcsokoládéból készült dolgokat.Vacsorára mindig a tápszeréből főztem neki "tejbegrízt", mert másképp nem jutott hozzá a szervezete a fehérjékhez, amire szüksége volt. Olyan szörnyű íze volt, hogy csak a tévé előtt volt hajlandó megenni. Nem könnyű időszaknak nézel elébe, de bele lehet rázódni. Egy idő után már észre se veszed és természetes lesz, hogy mindenben figyeled az összetevőket.

Sok erőt és türelmet kívánok Neked!:)

2013. júl. 13. 20:39

Nálunk most 3 éves a fiam, és az ovi miatt elvittem én is gasztroenterológiára, hogy kivizsgálják, mivel erősen gyanús volt, hogy allergiás a tejre. Nem szeretném, ha az oviban tejjel tömnék...

Mi most kezdtünk 6 hetes tejmentes diétába, előtte vettek vért, majd utána is vesznek.

Nagyon alaposan körülnéztünk, mert bár tehéntejet eddig sem kapott, egy-egy tejtermék azért becsúszott. Ezeket elhagyjuk, vagy kicseréljük, vaj helyett-jó minőségű margarin, tejszín helyett-zabtejszín, kókusztejszín.

Pékárut sütni kell. Felvágottat az Aldiban vettünk, illetve, ha bárhol láttunk olyat, amire direkt ráírták, hogy tejfehérjementes, azt megvettük.

Ha gondolod, egyik naplómban vezetem napról-napra, miket fogunk enni, nézd meg. Majd lesznek receptek is, csak nincs túl sok időm rá.

4. bowie (válaszként erre: 1. - Manópofi)
2013. júl. 13. 20:33
Vegyél cocomas-t, ez a kókuszkrém, kókusztejszín. Bármelyik bioboltban kapható, vagy akár netről is rendelheted. Tejszín, tejföl helyett kitűnő, sós és édes ételeknél egyaránt. Hígítva pedig kókusztejet ad.
2013. júl. 13. 20:25

Gesztenye Marci, van meggyesben is, tejfehérje és laktózmentes. Ezt az egy nasit ismerem meg a szójatermékeket, de ahhoz még pici a kislányod. De lehet Hulalával is desszerteket csinálni meg rizstejből, mandulatejből, mandulajoghurtból is.

Megkérdezhetem, hogy milyen tünetei voltak a kislányodnak és hogy mikor kezdődtek ezek a tünetek?

2013. júl. 13. 20:21
A Tesóm lánya, kb. 6 hónapig nem kapott tejet - tejterméket és utána ő helyrejött, azóta eltelt 10 év és most már nincs gondja.
2013. júl. 13. 19:30
Sziasztok! Várom mindazon anyukák, nagyik jelentkezését, akik megosztanák velem tapasztalataikat tehéntejallergiás csecsemőjük, totyogójuk életével kapcsolatos dolgaikat. Most voltunk gastroenterológián, ahol bár vért nem vettek, az orvos tehéntejallergiát diagnosztizált ( tekintve, hogy tünetei a tejmentes tápszar adása után megszüntek) Kislányom 13 hónapos, főleg a sütéssel-főzéssel kapcsolatos praktikák érdekelnének, valamint, olyan élelmiszerek nevei (csokik, virslik, felvágottak , nasik!!! stb...) , amelyeket lehet adnia picinek. Az is érdekelne, hogy mikor nőtte ki a kicsi az allergiát. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook