Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos baba táplálása fórum

4 hónapos baba táplálása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. ápr. 17. 13:47
Atyauristen most altom h ez egy 100 eves topic.. Nem tudom hogy keveredtem ide :):)
118. Nikimiki01 (válaszként erre: 14. - 728bc799e2)
2014. ápr. 17. 13:43

Érdekes, én a kommunizmusban voltam csecsemő, gyerek, és az akkori "divat" szerint taplaltak, nem voltam beteges, semmilyen allergiam nincs, jo az immunrendszerem, pedig csak 4 hónapig kaptam anyatejet.


Teljesen egyénfüggő minden, ismerek olyan gyereket (es felnőttet is!!) aki tápszeren nőtt fel, és az égvilágon semmi baja, kapott ethéntejet, glutént, zabálta az epret és miegymast, semmi baja nem volt. Es ismerek olyat is aki hasonlo körülmenyek kozott allergias lett, beteges, gyenge immunrendszerrel.

Megforditva, látunk olyat is aki egy évnyi anyatej és minden előiras tiptop betartása mellett makk egeszseges, es olyat is, aki full betges, allergias, hasfajos.


Ezert utalom amikor szinte elitelik azt aki barmilyen okból is de nem tud/ akar szoptatni, es azt is amikor a hozzátaplalástakarják kőbe vesett szabáLyok alapján erőltetni. (Jelzem évrol évre más a divat, pár hete az egyik m1-es műsorban megszólaltattak egy gyerek-immunologust aki szerint a WHO idei nagyülése azt ajanlja hogy MINDENT kis adagokban ismertessünk meg a gyerekkel, még 1 éves kor előtt, hogy idejeben kialakuljon az immunreakcio, es kesőbb ha nagyobb mennyiseget kap, felismerje a szervezet es ne okzzon allergiat,,,,,,.)

Minden elméletre lehet prot es kontrat talalni,ez nem erről szól...


Egyebkent, sokszor hallottam mar hogy hasfajos babaknal még előbb is ajanljak a hozzataplalast mint egyebkent, mert az az egy dolog ami segit az emesztesen (pl enzimhiany, vagy szekrekedes eseten), amin egyedül a kozvetlen rostbevitel segit.


Normál esetben sem szabad azt mondani hoyg 6honapos korban kell elkezdeni a hozzataplalast es kesz,

Nem egyforma energiaigénye van egy 8-9 kilós 5 hónapos fiúcskának, és mondjuk az én 3,5 hónapos, 4800 grammos lánykamnak, előfordulhat hogy mig az egyik baba szuksegleteit fedezi az anyatej 6 honapig, addig egy más adottsagokkal rendelkező gyerekét nem. Ők pontosan tudják es jelzik hogy mikor kell nekik más, több mint az anyatej.


(Bocsi ha hosszu lett, nem csak kimondottan Neked szántam, csak igy alakult :)

117. AdriennG (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. nov. 23. 13:05
Szia! Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást! :) Először tejpéppel ami HA jelzéssel van ellátva. Két hétig adtam, hogy szokja a kanalat és a szilárd ételt, mivel Barbikám tápszeres baba nem mertem gyümölccsel kezdeni. Azóta mindent eszik :). Gyümölcsöt, zöldséget, csirkét (a pulykát is sztem, ha nem utálná annyira) :D Szal csak bátran.
116. Bcicus (válaszként erre: 115. - Dolores007)
2011. nov. 3. 23:35

Nekem nagyon sokat kell.

Én mindenképpen abba hagyom hamarosan.

115. Dolores007 (válaszként erre: 114. - Bcicus)
2011. nov. 3. 23:08

Hát fogynom nekem se ártana egy pár kilót...

Én nem hagyom abba a szopit, így is azt olvastam, hogy amikor kb. 4 hónapos terhes a kismama, akkor megváltozik a tej íze, és általában akkor maguktól abbahagyják a cicit. Olyan értékes dolgok vannak a tejben, nem erőltetem, hogy abbahagyja. Persze az semmiképp nem lesz, hogy a két gyerek együtt szopik, nem egyforma összetételű tejre van szüksége a 2 babának.


Jaaa, boldog 6 hónapot Nektek! :D

114. Bcicus (válaszként erre: 113. - Dolores007)
2011. nov. 2. 23:50
Az, hogy tesót szeretnénk egyrézt, másrészt egyébként is kb 7 hónapig terveztem szoptatni a dokim szerint is annyi bőven elég, ráadásul le is kell fogynom.
113. Dolores007 (válaszként erre: 112. - Bcicus)
2011. nov. 2. 13:57
Biztos megvan rá az okod.
112. Bcicus (válaszként erre: 111. - Dolores007)
2011. nov. 2. 13:32
Én mindenképpen le akarom választani, meg le is kell választanom.
111. Dolores007 (válaszként erre: 110. - Bcicus)
2011. nov. 2. 13:08
Lili még szopizik. Ha ő is akarja, akkor szopizhat, amíg nem jön meg a másik baba.
110. Bcicus (válaszként erre: 109. - Dolores007)
2011. nov. 2. 12:43
Még valamennyi van, de már választom lefele. Pár hét max amíg még igen, de nem amiatt nem jön meg szerintem.
109. Dolores007 (válaszként erre: 108. - Bcicus)
2011. nov. 2. 12:38
Akkor szoptatsz, ugye?
108. Bcicus (válaszként erre: 107. - Dolores007)
2011. nov. 2. 12:36
Mi minnél kevesebbet akartunk,d e egyenlőre egy deka nem megy lerólam és nem is jön meg sajna, és február mindjárt itt van.
107. Dolores007 (válaszként erre: 106. - Bcicus)
2011. nov. 2. 12:33

Én kb. úgy szeretném, hogy 2 év legyen a babák között. Másfelet kevésnek érzek, mert mi van, ha nem tud stabilan járni a nagyobbik? Cipelhetek 2 gyereket?

A szomszédban is lassan másfél éves a baba és még nem jár önállóan, csak a szekrényekbe kapaszkodva.

106. Bcicus (válaszként erre: 105. - Dolores007)
2011. nov. 2. 12:28
Mi is akkor akartunk, de egyenlőre kétlem, hogy neki tudunk sajnos, pedig nagyon úgy terveztünk.
105. Dolores007 (válaszként erre: 104. - Bcicus)
2011. nov. 2. 12:17
Én is! Februárban "nekiugrunk". :)
104. Bcicus (válaszként erre: 103. - Dolores007)
2011. nov. 2. 12:01
De még eltudom, csak olyan hihtetlen, hogy már ekkor. Nem sokára szaladni fog. Már várom, hogy legyen kistesó.
103. Dolores007 (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2011. nov. 2. 11:52
Aztán amikor elmész a gyerekdokihoz és vki épp ott van az 1 hetes babájával, és el sem tudod képzelni, hogy a tied is olyan pici volt... :D
102. Bcicus (válaszként erre: 101. - Dolores007)
2011. nov. 2. 11:44
Holnap lesz fél éves. Úgy rohan az idő, hogy hihtetlen. Olyan nagy fiú már.
101. Dolores007 (válaszként erre: 100. - Bcicus)
2011. nov. 2. 11:10
Fél éves a babád, igaz? Akkor még persze, hogy nem. Majd 10 hónaposan.
100. Bcicus (válaszként erre: 99. - Dolores007)
2011. nov. 2. 00:52
joghurtot még nem adtam neki.
99. Dolores007 (válaszként erre: 98. - Bcicus)
2011. nov. 2. 00:26
Én a gyümölcsleveket arra használom, hogy összekeverem natúr joghurttal, almával. Így egy kicsit változatosabb.
98. Bcicus (válaszként erre: 88. - Dolores007)
2011. nov. 2. 00:21

Én nem főztem még soha neki, magunknak sem szoktam. Gyümiből szoktam frisset turmixolni neki.

Arra nagyon figyelek, hogy semmi olyat nem veszek amiben van hozzáadott cukor. Gyümölcsléből 1.2 fajta van amiben nincs, de mondjuk ő inni nem iszik ilyeneket. Vizet se nagyon max 1-2 kortyot hajlandó, így nem akarom megismertetni a gyümilékkel helyette.

97. Dolores007 (válaszként erre: 96. - Pen80)
2011. nov. 1. 20:20
Hát jah, így van.
96. Pen80 (válaszként erre: 95. - Dolores007)
2011. nov. 1. 20:07
Persze, sőt, nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy ez meg az jó erre meg arra. A többségnek ami jó, nem biztos, hogy neki is. Ezért írtam, hogy először azt próbálnám, ami a többségnek jó. :)
95. Dolores007 (válaszként erre: 92. - Pen80)
2011. nov. 1. 19:53

A topikindító babájának nem biztos, hogy beválnak azok az ételek, amitől egy egészséges babának normál széklete van. Ahogy olvastam, sajnos a betegségének állandó velejárója a székrekedés. Persze - gondolom - inkább arra próbál odafigyelni, hogy ne nehezítse meg a baba dolgát. Ebben a témában nem igazán vagyok otthon, de úgy hallottam, hogy a banán sok baba emésztésére igazából semmilyen hatással sincs, valakinek meg fogja a hasát. Az alma főve fog, nyersen pedig segít mozgatni. Lili nem igazán szereti a nyers almát, mert olyan fajtát kapunk a párom anyujától, ami bár marha édes, de nem tudod pépesre reszelni, csíkok maradnak benne, Lili meg kihányja az ilyet. Imádja a főtt almát, és nem vettem észre, hogy fogná a hasát. Amikor pont vettem banánt, akkor kb heti 3 alkalommal kapott egy felet. Többet én sem akartam. A céklát ki fogjuk próbálni, eddig kimaradt. Mondjuk szerintem a répa a minden szempontból tökéletes kaja, mert nem savas, mint az alma, de könnyen emészthető. Elkészíthető édes kajának almalével pl, de "sósnak" is, más zöldségekkel.

Nna igen, paradicsomból meg meg nem venném ezt a halványnarancssárga borzalmat a boltban...

94. Lencsy (válaszként erre: 90. - Pen80)
2011. nov. 1. 18:54
Ez ok. de én nem beszéltem bébiételről :) A fagyasztott kontra frissről írtam :)
93. Lencsy (válaszként erre: 91. - Dolores007)
2011. nov. 1. 18:53
Hogy harapással vizsgálnák be a banánt ? :D Majmot minden zöldségeshez !
92. Pen80 (válaszként erre: 91. - Dolores007)
2011. nov. 1. 18:39

Igen, az az anyamárkájának a cukros változata :)

Nem is lehet, meg nem is kell mindent kikerülni, az én banán-ellenességem is csak annyi, hogy nem adok azt állandóan a lányomnak, hanem max heti egyszer.

meg mondom még egyszer, hogy székrekedéses babának nem azzal kezdenék. meg nem rizst meg ilyeneket adnék neki, mert azok pont az ellenkező hatást érik el. barack, cékla, meggy, amint lehet paradicsom (de ebben az időszakban babának pl már feldolgozottat vennék, nem a zöldséget, szerintem több "méreg" van a novemberi "friss" paradicsomban, mint a bébiételben...)

91. Dolores007 (válaszként erre: 89. - Lencsy)
2011. nov. 1. 17:50

Feltéve, ha bevizsgálják az összes darabot. :DD

Képzeld, megveszel 1 kg banánt, és mindegyikből hiányozna egy harapásnyi... :DDD


Ezen a dolgon igyekszem nem annyit morfondírozni, ha mindent annyira átgondol az ember, akkor megőrül.

Viszont a babakonzerveknek tényleg igen szigorú szabályoknak kell megfelelniük. Meg tényleg ellenőrzött helyről szedik az alapanyagot, nem csak kimennek Julcsa nénihez a piacra.

Viszont a babaitalok katasztrófák. Cukor cukor hátán. Sajnos nagyon kevés van, amiben nincs hozzáadott cukor.

Mondjuk a babakaják öszetételét sem árt elolvasni, a Kecske..tiben is van cukor.

90. Pen80 (válaszként erre: 89. - Lencsy)
2011. nov. 1. 17:06
A bébiételt is bevizsgálják. Jobban, mint a banánt :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook