Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tegnap beadtam a válást. A férjem nem hagyja el a házam, kikészít idegileg bár fizikálisan nem bánt. hogy tegyem ki a házból? fórum

Tegnap beadtam a válást. A férjem nem hagyja el a házam, kikészít idegileg bár fizikálisan nem bánt. hogy tegyem ki a házból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
60. ujlany
2012. jún. 8. 12:36

Hat ha esetleg van hova menned, es van egy kis penzed is, akkor felhivod a szolgaltatokat, elzaratod a villanyt, vizet, gazt, elmesz, otthagyod, gyorsan el fog huzni o is.

Sajnos penzbe kerul, de legalabb nem evekbe.

59. Mari20
2012. jún. 8. 12:19

beszéljétek meg, hogy békében, emberhez méltóan, váljatok el.


már nem öröm az együtt lét, és ezt most jó abba hagyni , amikor mág lehet a szépre emlékezni.


Neki is jobb lesz, mert új lehetőséget kap az élettől , megismerkedhet egy új kapcsolattal, kicsit élvezheti az életét, kipróbálhat ezt auzt...


lássa meg a lehetőségeket.


kérdezd meg mi kell ahhoz hogy békében elmenjen.


az én exemnek 1 havi albérlet pénz kellett

és békében elment, de elötte a fentieket mond el neki, meggyőzően.

58. t_marcsi (válaszként erre: 53. - 7823df1f23)
2012. jún. 7. 15:01
Pechem van, állandóra van. Viszont nem lesz az övé semmi, mert nincs sem élettársi szerződés, sem házasság. Párkapcsolatnál abszolute nem igaz még a közösen szerzettre sem a feleződés, csak akkor, ha jogilag is egy pár a két személy. Tudom bizonyítani hogy nem lakik ott. Szemtanúkkal, illetve mivel ez egy kis falu, a jegyző is adott már igazolást, amit elfogadnak a végrehajtók.
57. t_marcsi (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2012. jún. 7. 14:58
Nem hiszem, hogy szükségük lesz kezelésre, hogy megnőljenek... szerintem az idő majd megoldja a dolgot :)
56. -Mimi-
2012. jún. 7. 14:31
Nekem közjegyző mondta, hogy ami házasság elött a felek nevén volt, az x év után se lesz közös soha... Ami házasság után kerül a felek nevére, az feleződik, hiába tudja igazolni az egyik vagy a másik, hogy az ő külön vagyonából lett fizetve, kivételt képez ez alól ha valaki öröklés útján jut vagyonhoz vagy lakáshoz házasság után.
2012. jún. 7. 12:18
Szerintem az "észheztérítést" ilyen módon hagyd ki,csak törvényes eszközökhöz folyamodjál
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - 7823df1f23)
2012. jún. 7. 11:52

Nem, nem lesz automatikusan az övé a fél ház! Sem 5, sem 50 év után.

A gyerekek nyugalmára való tekintettel én a gyámügy segítésgét kérném, vagy a családsegítőét. Ott egyébként ingyenes jogsegély is van. Kérsez egy időpontot, elmondod a helyzetet és tanácsot kapsz.

Mi itt csak találgatni tudunk, hiszen nem mindenki jogász itt sem, és a pontos körülményeket sem ismerjük.

53. 7823df1f23 (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. jún. 7. 10:44
ha ideiglenesen jelentetted be,akkor az elévül..ha állandóra,akkor sajna peched van,mert 5 közös év után a fele az övé mindennek..azt nem tudod bizonyítani,hogy nem lakik veled...vagy csak nehezen:(((((
52. erikpipi (válaszként erre: 46. - O.melinda)
2012. jún. 7. 10:31

"Ha nem volt előtte szerződésetek,akkor a feléhez joga lehet.Ebben az esetben,sajnos,hiába tiéd volt a ház,ki kell őt belőle fizetned,csak úgy teheted ki."

Csak akkor, ha a házasságkötés után vették a házat. Ha a házasság megkötésekor már megvolt, és a neje nevén, akkor nem veheti el tőle, viszont a feleségnek ki kell fizetni a bizonyítottan beleköltött összeg egy részét.

51. erikpipi (válaszként erre: 19. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 10:28

A gyámhatóság csak indokolt esetben veszi el a gyerekeidet. Az nem indok, hogy válófélben vagy, és a férjed nem költözik.

A gyerek érdekében békésen oldjátok meg, hisz az egész jövőjük rajtatok múlik. És ki az aki a saját gyerekének rosszat akarna?

2012. jún. 7. 10:21

Ha terrorizál, akkor:


Ki kell jelenteni kényszer kijelentéssel kb 1 hónap!!!!


És kirakni, ha nem akar kihívod a zsarukat, vagy megkérsz pár férfiismerőst hogy térítsék meg!

49. Guruljka (válaszként erre: 7. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 10:14
Nos, létezik kényszer-kijelentés, a gyámügyön érdeklődd mag. Fenyegetőzik, a gyerekek félnek, a ház a tied. Ki lehet jelenteni, hatóságilag. Nem Te vagy köteles elhelyezni, felnőtt, önálló ember.
48. Böbe071 (válaszként erre: 7. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 10:13
Én is igy voltam. egy évig..
2012. jún. 7. 10:00
Házassági szerződést csináltál?
2012. jún. 7. 10:00

Nézz utánna a vagyonmegosztási törvénynek.Ha nem volt előtte szerződésetek,akkor a feléhez joga lehet.Ebben az esetben,sajnos,hiába tiéd volt a ház,ki kell őt belőle fizetned,csak úgy teheted ki.

Az agresszióval vigyázz,mert fel is jelenthet és tényleg elvehetik a gyerekeket.

Kemény dolgok vannak,mindenbe légy körültekintő.

Már élettársi viszonynál,közös gyerek esetén nem kell 5 évig együttélni valakivel,csak 1 évig ahhoz,hogy kapjon a vagyonából.Legalábbis öröklésnél úgy van,de lehet,hogy válásnál is.Nézz utánna!

2012. jún. 7. 10:00
Sajnos sehogy sem teheted ki. :(
44. pf01
2012. jún. 7. 09:55
Menj mielőbb ügyvédhez,vagy zsákold be a ruháit,hívj egy taxit és irány a mama.
2012. jún. 7. 09:50

Ja igen.

Fenyegetőzhet, hogy megveri az ott talált pasit.

Az nem jutott eszedbe, hogy ŐT veri meg valaki? :-)


Lehet, ismer téged, tudja, hogy szavakkal befolyásolható vagy, ezért dumál...


Fel a fejjel, menni fog.

42. csgybzs (válaszként erre: 21. - T_marcsi)
2012. jún. 7. 09:50
Ezt írtad: "van két gyönyörű és okos törpém"... Gondolkodtál valamilyen kezelésen esetleg... Messinél is bejött, most már úgy ahogy megvan a magassága...
41. Hatan
2012. jún. 7. 09:50

Próbáld meg másként.

Válás előtt nem kell valamennyi időt külön élni?

Ha azt mondod "bánt", vagy félsz tőle, akkor már segíthet a rendőrség.(Vagy nem?)

Távol tartást is kérhetsz, de úgy tudom annak megalapozottnak kell lennie.

Egyébként ez elég érdekes. Tied a ház, és nem tudod kirakni?Furcsa egy jogrendszer van nálunk az biztos.

Fizess meg egy-két nagy legényt, szórják ki a cuccait, és őt is.Aztán cseréld le a zárakat.

A vagyonodnak is jár védelem nem csak neked.

Vagy van az a nők az erőszak ellen (?) szervezet, vagy valami ilyesmi. Ott is érdeklődj.

Ne hagyd magad.Nem kell eltűrnöd semmit, de más nem fogja megoldani a gondjaid az biztos.

Sajnos a M.o jogrendszer eléggé.... olyan.

40. 518baa96c3 (válaszként erre: 32. - Dd874e511d)
2012. jún. 7. 09:49

Egyetértek.


Azért van ott, mert Te is ott vagy.

Ez egy játszma.

Ha elmész, nagy a valószínűsége, hogy ő is elmegy.


Kérlek, kérdezz meg egy ügyvédet (most egyszer ki lehet bírni azt az összeget, ha tényleg fontos a dolog).


Engem érdekelne, mi az, amivel kikészít. Ha kiderül, akkor kereshetsz egy terapeutát, aki segíthet annyira megerősödnöd, hogy ne csússzál bele a provokációba.

Mert az egy dolog, hogy provokál, te viszont reagálsz rá valószínűleg, így érzi, hogy érdemes provokálnia, és tovább teszi. Így egyfajta módon Te is táplálod a helyzetet.

2012. jún. 7. 09:40
ha közös a ház akkor sehogy.
38. -Mimi- (válaszként erre: 35. - Dd874e511d)
2012. jún. 7. 09:38

Tudom, hogy "helyesen" nem úgy kell eljárni ahogy én írtam. :-)

Nem biztos, hogy bíróságra adná az ügyet mivel van saját háza is. Most komolyan létezik olyan bíróság, hogy kötelezné a fórumindítót, hogy tessék visszaengedni amikor van sajátja is?!

Mindenesetre amíg zajlana ez a hercehurca én kiraknám!

37. 37403e3af4 (válaszként erre: 29. - B235ac96d5)
2012. jún. 7. 09:37
Igazad van, ki kell dobni erőszakkal, más lehetőség itt nincs.
36. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 09:33

???

Igen, normálisak, mert a gyámhatóságnak a gyerekekre nézve van jogosultsága...mit gondoltál, mit tesz a Gyámhivatal?!

35. dd874e511d (válaszként erre: 30. - -Mimi-)
2012. jún. 7. 09:33

Bíróságon dolgozom, láttam már pár iylen ügyet, hidd el tudom miről beszélek.

Rendőrség nem fogja elvinni azért mert ott kiabáll, és te azt mondod, hogy veszélyeztet.

2012. jún. 7. 09:32
verőember kell ide :)
33. 37403e3af4 (válaszként erre: 24. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 09:31
Én azt mondom ha ideiglenesre van bejelentve, a ház nem az ő nevén van és még csak nem is közös, akkor úgy kiba*znám onnan a barátaim segítségével hogy a lába nem érné a földet! Terrorizál? Azzal fenyeget, hogy kikészít idegileg? Menjen a fenébe az ilyen.. Szerinted fordított esetben te meddig lennél még az ő házában? kidobna mint egy koszos rongyot..
32. dd874e511d (válaszként erre: 1. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 09:30

Sajnos az ilyen beteg fejű emberel a hatóságok sem tudnak mit csinálni, mert ők csak érvényre juttatják a jogszabályokat, viszont nem mehetnek veled haza, hogy elzavarják a pasit a házból.

Sajnos ez itt már csak a fárjeden fog mulni, hogy mennyire lesz hoszadalmas az eltakarodása. Hivhatsz redőrt, de nem sok értelme van. Ha beadtad a válást meg kell várni mig végzés lesz belőle, persez mennetek kel majd békéltetésre meg ilyenek, szal nemholnap lesz ennek v ége készülj fel, és ha a férjed most igy áll hozzá, akkor kösd fel a gatyádat mert mostmár véghez kell vinned amit elkezdtél.


Pakolj össze és mond, hogy menjen el, ha nem akkor menj el te. Nem a ház miatt van ott, ahnem mert ki akar késziteni téged, megmondta. Szóval ha te elmész, neki sem lesz ott maradása sokáig, mert nem azért van ott, mert nincs hova menjen. Ha látja, hogy simán otthagyod hidd el hamar eltakarodik. Ha meg látja, hogy ragaszkodsz a helyhez, akkor azért sem fog elmeni, mert azzal tud idegesiteni, hogy nem megy el, te pedig szintén nem mész el.


Fod magad és röhögve hagyd ott.

31. t_marcsi (válaszként erre: 24. - 01acd59028)
2012. jún. 7. 09:30
Hát ha ideiglenesen van, és van bejelentett másik lakcíme, akkor simán a jegyzőtől kérsz távoltartásit, vagy bemész elmondod a szitut, kiszedik a lakcímkártyájából a címet, és onnantól már rendőrség elviszi magánlaksértésért.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook