Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te szoktál pénzt vagy egyéb dolgot adni a koldusoknak? Mi alapján igen vagy nem? fórum

Te szoktál pénzt vagy egyéb dolgot adni a koldusoknak? Mi alapján igen vagy nem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 07:23
Nem tudom mit látok meg,,de időnként adok.
2023. aug. 17. 06:53
Időnként adok. Épp múlt héten esett meg velem, hogy adtam párszáz forintot, erre csaknem felháborodott az illető, hogy: csak ennyi? Ezért 1 kiló kenyeret se tud venni. Még a közeli étterem pincére is odaszólt, hogy a köszönöm jobban hangzott volna, és az ingyen van.
2023. aug. 17. 06:39

szoktam. mindig van nálam egy 500as ha olyannal találkozom akinek megérzés alapján adnék. aki koldul annak jellemzően nem szoktam adni, nem is igen találkozom velük.

inkább olyannak adok, aki nem frekventált helyen üldögél vagy derékig kilóg a kukából.

2023. aug. 17. 05:41
Ha próbáltál koldulni, nem lehetsz valami jó helyzetben.Mi a gondod? Bocs ha tolakodó voltam.
2023. aug. 17. 05:39
Nem csak kaját, mert félek, hogy elveszik Tőle a bérkoldultatók.
2023. aug. 17. 00:45

Sokszor hallottam, hogy ez már amolyan megélhetési dolog, van koldus-maffia is, stb. Azt is tudom, hogy sajnos illegális, így kockázata is van.

Én amikor megtehettem és nem tolakodó az egyén, akkor mindig adtam.

Sajnos már magam is elgondolkoztam azon, hogy megpróbálom.

Mi az, amit ti megláttok bennük és úgy érzitek megérdemlik? Elolvassátok a táblákat amiket kiírnak egyesek?


Tudom ez egy nagyon megosztó kérdés, de a helyzetemből adódóan idáig jutottam és egyáltalán nem nézek ki rászorulónak első blikkre. Bár ez lehet előny is, hogy pl. tudják hogy majd nem alkoholra vagy egyéb káros szenvedélyre költöm?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook