Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te szoktál pénzt vagy egyéb dolgot adni a koldusoknak? Mi alapján igen vagy nem? fórum

Te szoktál pénzt vagy egyéb dolgot adni a koldusoknak? Mi alapján igen vagy nem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
36. 80ASIQ (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 09:58
Még alkalmazzák. Pontosabban, amit leírtam, kb fél évvel ezelőtt történt. Egy-két hónapja csak próbálkozott valaki. Egyébként engem pont az vágott át, akivel már azelőtt is többször találkoztam, egész jól össze is haverkodtunk, bár a leírt esettől eltekintve sok pénzt nem látott tőlem. Most már nem haverom. Találkoztam azóta vele, már messziről kiabáltam, hogy veled többé nincs üzlet!
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Channa*)
2023. aug. 17. 09:54

Van pár dolog ültetve a kertben, sajnos idén a cukkini nem igazán akart kikelni, de pár darab termett szerencsére.


Nem lettek lebontva a régi csirkeólok, így ez végülis megoldást lehet, bár még sosem tartottam haszonállatot.


Egyébként én is elvagyok vajas kenyeret vagy rizsen, sajnos az elmúlt időszakban nem is igazán telt másra. Szóval ebből nem csinálok problémát, csak néha jól esne tartalmasabban étkezni mivel alapvetően gyomorproblémáim vannak.


A rezsit nagyjából, sajnos vannak elmaradások. Nagyon keveset keresek, ezért is bújom állandóan a napi bejelentéses lehetőségeket.

2023. aug. 17. 09:51

Ha jól gondolom, akkor a rezsidet tudod fizetni a bevételedből, de a kajára marad kevés pénzed.

Ha házad van, akkor gondolom van kis kerted. Nem termelsz valamit? Persze, tudom, hogy ez nem olyan sok, de esetleg berendelkezhetnél ilyenre. Amit tudsz, azt ültetsz. Mivel olyan elmaradott a hely, így gondolom valami kis vidéki faluról beszélünk. Biztos többen tartanak állatokat, esetleg olcsóbban hozzájuthatsz húshoz, stb. és te is tarthatnál étkezés céljából néhány csirkét pl.


Én tudom, hogy rossz példa vagyok, de én simán elvagyok vajas kenyéren is hónapokat. Az is étel, ha másra nem telik. Igen, nehéz, de nem gondolom, hogy a koldulás lenne a megoldás a sorsodra!


Inkább leleményesség...

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. aug. 17. 09:49
A koldulás egyelőre csak egy merész gondolat, mivel tudom, hogy szabálysértés és mindig is tisztességesen szerettem pénzt keresni. Csak a kétségbeesés beszél belőlem.
32. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 09:45

Nem, nem vágytam elismerésre. Ez az élet!


Tehát, ha rossz helyen élsz és nincs senkid ott, ahol élsz, akkor keress egy jobb helyen melót, vegyél ki egy albérletet és élj ott. A jelenlegi házadban állíts le mindent, zárd be és néha menj haza.


Ha ennyire nincs ott semmire lehetőség, akkor lépj onnan.


Egyébként, hol tervezed a koldulást?

Ott ahol élsz, sok az üres ház, nincs munka, stb. Ki tudna ott egy koldusnak adni? Vagy elutaznál valahová?

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2023. aug. 17. 09:00
Ezt a trükköt még alkalmazzák?? Engem is próbáltak ezzel átverni. Mondta hogy X összegért kapok 5 pár zoknit. Gondoltam jó üzlet, úgyis mindig jól jön, nem volt vészes az ára. Majd amikor az adás-vétel megtörtént volna addigra EGY PÁR került annyiba, mint amit az egész kötegre mondott. Ugyanez a hamisított parfümárusok témakör is. Nem szeretem amikor zaklatnak és belemásznak a privát szférámba. :/
2023. aug. 17. 08:57

Sajnos nincs családom.

Nagyon rossz környéken élek (nem város és egyéb más hátránya is van a helynek), így itt ha lenne is lehetőségem szabaddá tenni egy szobát, nem hiszem hogy lenne jelentkező.

Eléggé sok üresen álló ház van itt, mert senki sem veszi meg és még albérletbe sem jönnek erre a környékre.

29. 80ASIQ
2023. aug. 17. 08:55

Általában 200 Ft-ot szoktam adni. Kéregetőkkel a Tesco vagy Spar üzlet parkolójában szoktam találkozni, de ritkán. Így nem okoz anyagi nehézséget számomra ez a kis adomány. Nem firtatom, mit csinál a pénzzel vagy mire költi.

Viszont kimondottan utálom azokat a zokniárusokat, akik azt mondják, adnak egy köteg zoknit ajándékba. Aztán, ha elfogadom, mégiscsak pénzt akar érte. Képes bedobni az autóba.

Egyszer annyira könyörgött az egyik, hogy azt mondtam, megszánom, veszek egy köteggel. Nagyobb címletű pénzt adtam neki, mint amennyit kellett volna, megígérte, tud visszaadni. Nem adott vissza!! Bedobott még egy köteg zoknit. Még így is ő maradt tartozásban! :(

Mafla voltam? Bevallom, igen!

Ha mostanában találkozom zokniárussal és meg akar környékezni, elkezdek üvölteni, hogy "Még egyszer nem fogsz becsapni úgy mint a múltkor!!" Úgy húzzák el a csíkot mint akit seg*be rúgtak!

2023. aug. 17. 08:50

Az nem baj ha nagyon kicsi, ha már van 1 plusz szoba, amit ki tudsz üríteni. 10 négyzetméteres lyukakat is meghirdetnek. Mondjuk nem írtad, melyik település, ha Budapest vagy vmelyik nagyváros akkor sztem nem esélytelen bérlőt találni egy rosszabb helyen lévő lakásba sem, főleg ha olcsó.


Egyedül élsz? Szüleid? Hozzájuk nem tudsz költözni (és mondjuk az egész házadat kiadni)?

2023. aug. 17. 08:43
Sajnos nem, nagyon kicsi a ház. :/
2023. aug. 17. 08:42
Nem szoktam,mert annyit nem tudnek adni ami segitene rajta!!
2023. aug. 17. 08:41

Nem tudsz egy szobát bérbe adni? Valamennyire csak csökkentené a terheket.


A kérdésre válaszolva, nem szoktam adni soha senkinek. Csak abban a 20 percben amíg a munkába beérek, fixen 4 kolduló ember van, +- 1-2, rengeteg pénzt el lehetne így osztogatni. Plusz nem gondolom hogy igazán segít bármit is az a 200-500 forint amitől meg tudnék válni, de az is benne van hogy teljesen deszenzitivizálódtam erre az évtizedek alatt.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2023. aug. 17. 08:39
Sajnos nincs, nagyon keveset ér, mert rossz környéken van. Amennyit kapnánk érte abból egy városi garzonra sem telne.
2023. aug. 17. 08:39

Channa: Minden elismerésem Neked és a párodnak. Teljesen megértem amit írsz és egyet is értek. Dolgozom, amikor adódik akkor mellékest is vállalok, de manapság utóbbit nem találok. Sajnos nagyon hosszú lenne leírni hogyan jutottam idáig.

Világ életemben még lázasan is jártam dolgozni, így nem arról van szó, hogy egy kis betegség miatt nem megyek be, rosszul fogalmaztam.

22. libikóka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 08:38
Házat írtál,,,nincs lehetőséged mondjuk egy kis lakásra cserélni?
21. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 08:34

Én keresnék másik munkát, ha szállást is adnak talán a legjobb, a házamat meg kiadnám. Amíg össze nem kapom magam.

A balatoni nyári munkáról már lekéstél, sok helyen adnak szállást, és nagyon sokat fizetnek. Addig a házat nyárára le lehet zárni. De üzemet is tudok szállással. Nehéz, de jól fizet. Én már idős vagyok, de szemem nyitva. Én most őszi munkára megyek, mert egy jelképes összeg csak a nyugdíjam. Mindjárt 70 vagyok, de még élelmes. :)

2023. aug. 17. 08:27
Egyébként én, fiataloknak nem adok pénzt és semmit. Azt gondolom, hogy menjen dolgozni. Ha én és bárki összekapja magát idősebben is, hogy legyen pénze, akkor igen is a fiatal is tegye ezt meg és ne kolduljon.
2023. aug. 17. 08:26

Nagyon régen pénzt adtam, aztán megtudtam hogy sok koldust koldultatnak és le kell adják a pénzt. Onnantól nem adtam pénzt. Volt hogy üzletből kilépve adtam ennivalót, de volt aki nem fogadta el. Megtudtam figyelik, csak pénzt kérhet.

Legutóbb mikor Veszprémben jártam, egy állandó helyen üldögélő rendkívüli módon lepusztult öregnek adtam egy banánt. Mikor mentem vissza a buszhoz, azt látom, cigarettázás közben mondja telefonba hogy "vettem lábszárast, összeröffenünk estére. Gyere te is."


Én szívesen adok, mert sajnálom nagyon az utcán élőket. De honnan lehet tudni valóban szegények-e. Az én nyugdíjam nagyon kicsi, ha nem művelném a kis kertemet nem tudnék egészségesen enni se. Arról nem is beszélek, télen hány fok van nálam.

Szóval nem tudom ilyen körülmények között adjak-e.

18. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 08:25

Óóóóóó, basszus!


56 éves vagyok, a férjem 67 éves és dolgozunk mindketten.

A férjem úgy dolgozik így nyugdíjasként is, hogy januárban kapja az első térdprotézisét, azaz úgy, hogy sokszor alig bír menni, minden munkanap reggelre felszívja magát és elmegy dolgozni, pedig neki nem kellene, mert van nyugdíja és simán el tudjuk tartani.


30 éves kor körül, hogy a fenében lehet ide jutni? Ezt sosem fogom megérteni! 34 éves fiúnk van, ha bármi miatt nem tud dolgozni és nincs bevétele, akkor eltartom. Nem esik nehezemre.


Ha én nem tudok dolgozni, akkor engem tartanak el.


Egy fiatal ember, mint te, ne a kolduláson gondolkodjon, hanem keress egy másik munkát, ahol többet kereshetsz! Amíg meg van ez a munkád, jelentkezz másra, ha összejön lépj ki és menj az új helyre dolgozni.


Ha kell pénz, akkor mindenáron menni kell dolgozni, olyan nincs, hogy nem tudsz, mert kicsit beteg vagy.


A férjem 33 évesen rákos volt, és volt idő, hogy nem tudott dolgozni, de amikor tudott, akkor ment, pedig azt sem tudta, hogy megéli e a holnapot. Több porckorong sérvem van, és én is jártam dolgozni, akkor is, amikor alig bírtam menni. És még sorolhatnám, hogy mit megtesznek az emberek azért, hogy megkeressék azt amire szükségük van. Itt a hoxán is vannak sokan, akik járnak úgy dolgozni, hogy alig bírják, de szükségük van a bevételre.


Kapd magad össze és tegyél magadért!

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Semleges)
2023. aug. 17. 08:16
Rajta vagyok intenzíven.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Semleges)
2023. aug. 17. 08:15
Régen amikor én is megtehettem, velem is előfordult hogy húzták a szájukat a kapott összeg miatt. Ezt a hozzáállást én sem szeretem. 400 Ft igenis sok. Más még az 50 ftot is megköszönte nekem egyszer könnyes szemmel, még én éreztem rosszul magam, hogy csak ennyi készpénz volt nálam.
15. semleges (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 08:11
Tessék másik munkát vagy mellékállást keresni. Vegyél egy nagy levegőt, házad van. Értékeld. Nehogy azt is elveszitsd. Ismerek olyat.
2023. aug. 17. 08:07
Egyébként szoktam adni. A múltkor a piacon valami 400 ft volt és a mellettem álló sokallta. Erre azt mondta az árus, hogy 400.-ft-ot még a koldusnak sem adunk. Ezen kicsit megrökönyödtem. Hát de. Adunk. Én van, hogy csak 100 vagy 200-at mikor, hogy mikor mi akad a kezembe. Egyébként meg ha mindenki adna neki 100-200.-ft-ot azért az nem kis összeg a nap végére, de még pár óra alatt sem. Egyébként meg, hol a családja, a haverok, az ismerősök. Hogy jut valaki ilyen helyzetbe, hogy a 400 ft.-ot lefikázza és még szóvá is teszi. Na álljon meg a menet, akkor irány dolgozni. Én tudom, hogy az nem sok pénz, tisztában vagyok vele, de az árak mindenkinek felmentek. Engem speciel az ilyen hozzáállások szoktatnak le arról, hogy adjak.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. aug. 17. 08:07
Már 30 elmúltam, se férjem/párom, se gyerekem. Szerencsére nem albérletben élek, de ennek a háznak így is túl magasak a költségei. Már dolgozom, de a lehető legrosszabb helyen alamizsnáért, de előtte nem tudtam sokáig.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 08:04

Hány éves vagy? Nem dolgozol? Gyereked van? Férjed/feleséged? Albérletben élsz?


Én nagyon ritkán adok pénzt a koldusoknak. Nem hordok magamnál, de ha adok, akkor csak olyannak adok, aki nem részeg, nem közönséges, stb.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Semleges)
2023. aug. 17. 08:01
Van, de sajnos egyrészt olyan keveset fizet, hogy a fizetnivalók egy része után nem maradt. Előtte sokáig nem tudtam dolgozni. Most is betegeskedek, de próbálom tartani magam.
10. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 07:59
Dolgozol, van munkád?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Hold3)
2023. aug. 17. 07:49

Még nem próbáltam, csak nem látok más lehetőséget.

Bár ház van a fejem felett, de sajnos lassan már ételre nincs. Ez csak röviden.

8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 17. 07:44

S mi van, ha arra költi? Aki hajlék nélkül él, nehogy már a "káros szenvedélyek"től mentesen tegye. Olyat már ismertem, aki nem cigizett, de alkohol nélkül azt az életet szerintem nem is lehet kibírni.


Amúgy nem szoktam adni.

2023. aug. 17. 07:38

Amíg aktív dolgozó voltam, igen, adtam. Sőt, még egyháznak, egyéb szervezetnek is mikulás, karácsony, stb. alkalmából rendszeresen.


Nyugdíjból "erősen takarékos életet élek" mondta anno egy volt kolléganőm.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook