Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te segítesz, ha egy utcán fekvő embert látsz? fórum

Te segítesz, ha egy utcán fekvő embert látsz? (beszélgetős fórum)


2007. dec. 5. 05:14

Igyekszem segíteni, muszály néha kideríteni, hogy mi a baj, nem csak "ránézésből tudni, hogy ivott".

Sokan elítélnek egy "dűlöngélő" embert, gúnyos megjegyzésekkel elmennek mellette stb... Többször tapasztaltam, hogy valójában vérnyomás, cukor, éhség (időseknél is fiataloknál is) vagy éppen a meleg miatt van rosszul. Többen elmondták utólag, hogy igencsak megalázónak érezték az emberek bíráló szavait, tekintetét. Persze látni kell a valóságot, sok a link ember, de pár perc alatt, egy két kérdéssel, segítő mozdulattal fel lehet valamelyest mérni, hogy valóban baj van e - persze addig kapok én is a gúnyos buta mosolyból bőven, de nem nagyon hat meg. Segítettem és otthagyok egy kis reményt, jóérzést a szívében!

Ez a lényeg szerintem.

2007. nov. 21. 22:06
A ruházatától függ, hogy segítenék e vagy sem.
2007. nov. 21. 22:05
Én nem.Nem tudhatom mitől fexik.Lehet csöves és tbc-s vagy rühes vagy tetves.Továbbmennék.
2007. nov. 21. 22:04
Ezt a topikot össze kéne kötni a Szerinted a ruha teszi az embert c topikkal, és a kérdés már is meglenne válaszolva.
2007. nov. 21. 22:00
igen
2007. nov. 15. 07:59
igen,mert soha nem lehet tudni mért fekszik ott.
262. zezsua
2007. nov. 15. 07:48
Volt már rá példa,hogy segitettem többször is.Árokban lévő autönál vagy villanyfa között akart elmenni egy bácsi,de elvesztette az egyensulyát és nekiment.Több is volt ami most eszembe sem jut.
2007. nov. 2. 10:16
Én már segitettem, mindenki elment mellette,mert azt hitték, hogy részeg, de csak a vércukra esett le...bekisértem a legközelebbi orvosi rendelőbe, ahol ellátták.Szinjózan volt...ja és nagyon hálás.:)
2007. nov. 2. 10:01
Igen. Bár volt már aki nem érdemelte meg, mert gallyra itta magát. De hát egy házban lakunk, volt vagy 40 fok a napon. Nem hagyhattam ott.
2007. nov. 2. 08:31
Természetesen.
258. Donyta
2007. nov. 2. 08:08
Sajnos igen, volt ilyen. Láttam amikor kikerülik sokan az ilyeneket, én megnézem mi lehet vele, tud e válaszolni, és hívom a mentőket. A legutóbbi esetnél nagyon mérges voltam, nem tudtam mi lehet a valós baj a "beteggel". A mentők sokáig várattak, de nem mertem otthagyni a fekvőt. Pedig sietnem kellett volna, és többször is telóztam a mentőknek miatta.
2007. nov. 1. 23:28
Sajnos sokan nem segítenek, mert azt gondolják biztosan részeg és azért fekszik. Egyértelmű, hogy segítek és hívom a mentőket és a többi már az ő dolguk ha megérkeztek.
256. coline
2007. okt. 19. 09:37
Nem találkoztam még senkivel, aki segítségre szorult volna, persze segítenék.Nem tudnék ott hagyni senkit a földön.
255. 53cc09e608 (válaszként erre: 234. - Mylene)
2007. okt. 19. 09:35
Erre azért figyelj ,mert nem mindenki részeg aki annak átszik ! Bizonyos betegségek ,olyan tüneteket is produkálnak ,mintha részeg lenne valaki ,zagyva lesz, teljesen össszefüggéstelenül beszél ! De nemtudod azt sem egy hajléktalan hogyan került az utcára , lehet kifosztotta egy lakásmaffia ! És az utcáról nagyon nehéz lakást szerezni ! Ismerek olyant akinek elvették a házat és földönfútó lett ,kilátástalan jővővel ! Ugyan kiváncsi vagyok Te mit tennnél ha ,oda kerülnél ?Hogyqan tudnád túlélni??? Csak belekell gondolni ,munkát nem kap ,tisztálkodási lehetősége nincs , természtes ,hogy ezt józan emberi ésszel nem birja ki !!!!! Lehet ,ha ilyen helyzetem lenne én sem ! Én sajnálom 70 % -át ,mert ők nem a saját hibájukból vannak az utcán !!!!
2007. okt. 19. 09:28
Igen természetesen segítek .
253. Chante
2007. aug. 16. 19:01
Mindig segíteni szeretnék, de sajnso nem mindig tudok. Volt már, hogy egy elhagyatott környéken miniszoknyában és magassarkúban zuhogó esőben próbáltam kisegíteni az árokból egy részeg asszonyt, mindenki hülyének nézett, de nem tudtam volna otthagyni...remélem, azáltal, hogy kisegítettem az árokból, jót tettem vele és nem az lett a következménye, hogy végül egy száguldó autó elé csalingázott szédelegve...hisz haza nem kísértem...
252. képzelet (válaszként erre: 246. - 2ecfe1b5f5)
2007. aug. 16. 16:17
Én nem csak leírtam,tényleg megtörtént esetek voltak!
2007. aug. 16. 16:16

Igen,nem tudnék senki mellett csak úgy elmenni!

Nem egyszer én hívtam a mentőket,ittasan való hóban fekvő emberkék miatt.

Lehet másnap engem szidtak,mikor fizetni kellett a detoxikálásért. :)

2007. aug. 2. 16:59
Igen, már nem egyszer fordult elő, mindig megvárom a mentőket!
2007. aug. 2. 16:57
igen
2007. aug. 2. 15:41
ha a falu részegét látom, szimplán tovább megyek, mert ő minden este az árokparton piheni ki a fáradalmait. viszont, volt, h megálltam egy ismeretlen mellett, aki szintén az árokparton sziesztázott, megkérdeztem jól van-e? kell-e segítség? válaszolt szépen, h. köszöni nem, csak úgy berúgott, h nem bír felülni a biciklijére, de majd elmúlik. ezen esetek hatására bevallom, ha utcán fekvő embert látok első gondolatom az, h részeg, de mindig lassítok és megnézem, hátha mégsem, és segítségre szorul.
247. szimre
2007. aug. 2. 15:14
Már többször is előfordult. Hívtam a mentőket, és megvártam, amíg megérkeznek.
2007. júl. 15. 10:01
Telefonálnék mentőknek, ők eldöntik a következő teendőket. Sokan csak leírjuk hogy igen mert ezt kívánja az illem.
2007. júl. 15. 10:00
nem tudom, de valószínübb hogy nem.
2007. júl. 15. 06:03

Segítenék, ha ilyet látok.

Pedig gyerekkoromban engem többször átléptek, mikor rosszul lettem:((

2007. júl. 14. 22:36
Segítenék ilyen helyzetben!
242. erika62
2007. júl. 14. 22:34
igen
2007. júl. 8. 09:08
Télen még a részegnek is segítek. Nyáron felőlem alhat bármeddig, de télen ez nem játék. Már sokszor volt szükség a segítségemre,volt, hogy bácsit megvertek, volt egy cukros beteg, szóval nyitott szemmel járok. Ne rajtam múljon valaki élete.
240. Teráz
2007. júl. 4. 16:05
igen
239. v.erika
2007. júl. 4. 16:05
igen,segítek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook