Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mennyire engednél 9 éves gyereknek 18 év feletti öldöklős, zombis, gyilkolós, verekedős filmeket, pc játékokat nézni, játszani? fórum

Te mennyire engednél 9 éves gyereknek 18 év feletti öldöklős, zombis, gyilkolós, verekedős filmeket, pc játékokat nézni, játszani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
65. f5debab390 (válaszként erre: 63. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:46
Nagyon nehéz dolgok. Az én Babám még csak 1 éves, de már most félek ezektől a dolgoktól. Azért biztos lesz jelentősége annak is, h milyen mintát lát otthon.
64. Pen80 (válaszként erre: 61. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:46
Én eredetileg azt mondtam, hogy a lányom majd nem kap barbie babát. Ha-ha-ha. Meg kicsi pónit. szintén ha-ha-ha. Bár még csak másfél éves, de unokaöcséimnél látom mit művelnek az OVISOK!!! egymással, ha "le vagy maradva". Meg ha nem ugyanolyan a cipőd, mint nekik. És még sorolhatnám. Ezért mondom, hogy szerintem egyrészt tudatosan kell tanítani nekik az értékválasztást, másrészt a te példád tanít hosszútávon. Ez nem jelenti azt, hogy ők nem fognak olyat csinálni, amit te nem csinálnál, hanem hogy végül hosszútávon rendben lehet a dolog, függetlenül attól, hogy tettek-e és ha igen, milyen "kitérőket". Ez a saját tapasztalatom. :)
63. sutoczkine (válaszként erre: 53. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:44
Megbeszéljük, hogy azokkal barátkozzon akik nem nézik ezeket a szörnyűségeket. Biztos vagyok benne, hogy nem nézi mindenki. Vagy, ha mégis, hát akkor fogalmam sincs.
2011. júl. 31. 11:40
van egy csomo jó és izgi játék kicsiknek is
61. sutoczkine (válaszként erre: 47. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:40
Akkor viszont majd megpróbálom meggyőzni, hogy a barátai jöjjenek hozzá. Persze ez mind csak elmélet és nekem is el kell engednem a barátaihoz, ha azt akarom, hogy őszinte legyen velem és ne elszökjön hanem szóljon. De nekem ez még a jövő és csak reménykedhetek, hogy sikerül megtalálni az arany középutat.
2011. júl. 31. 11:40
Egyáltalán nem engedném. Ez nem lehet kérdés !
2011. júl. 31. 11:37

Szerintem szívleld meg sokak válaszát, én sem engedném meg.Az én gyerekeim is szoktak gépezni 10, 7 és 4 évesek de csak ügyességi , logikai játékokkal, nincs idő korlát mert sokkal jobban szeretnek társasozni udvaron játszani max1-1,5 órát gépezik együtt a három gyerek heti 2-3 alkalommal ha szünet van ,ha suli van akkor van, hogy hetekig nem is néznek a gép felé. ezt szokták meg mert előbb ezeket tanítottuk meg nekik a gép csak jóval később került előtérbe. Ha van idejük inkább együtt játszanak.

zebracsikó 26-os hozzászólásával nagyon is egyet értek.

Tényleg csak kényelmi szempontokat szolgál ha viszont nem akarok a gyerekeimmel időt tölteni akkor nem is vállalok gyereket.

Durvának tűnik az igazság és fájhat is elsőre de ez van, ezt meg kell beszélned a férjeddel.


Egyébként annál jobb nincs is amikor a gyerek elmeséli az élményeit mit játszott a barátaival vagy amikor kihívnak az udvarra, hogy az apjuk garázsából előszedett cuccokból milyen várat vagy autót építettek. Így szocializálódnak jól. Ezektől gazdagszik a fantáziájuk, nem attól, hogy "nézd kibeleztem két ellenséget"


a hétévesem véletlen egyszer egy Garfield-os játékot talált és elkezdett vele játszani. Egy szellem kastélyban játszódik este nem mert elaludni mert félt a denevérektől ami a játékban volt éjszaka meg sikítozott álmában azóta kéri, hogy nézzem meg ijesztős-e a játék, mindig is ellenőriztem, hogy nekik való-e de még így is belefuthat olyanba ami neki rossz:(

58. erikpipi (válaszként erre: 51. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:36

A gyerekek csak egy ideig lelkesednek bizonyos mesékért, és hamar kinövik. Felesleges letiltani, megtiltani, maguktól elfelejtik, igen gyorsan.


Azt látom, hogy itt kevesen vannak, akik még emlékeznek arra milyen is gyereknek lenni.

2011. júl. 31. 11:36
Nem engednék.Nem tiltanám,hanem lehetőséget adnék más játékra.Mondjuk leülnél vele kártyázni,társasozni,beszélgetni?
56. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2011. júl. 31. 11:35
NA ugye! :-))
55. f5debab390 (válaszként erre: 53. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:35
Ez jó kérdés...
54. erikpipi (válaszként erre: 10. - 6208ad5eaa)
2011. júl. 31. 11:34

A mai világban természetes, hogy a fiatalok, és már a kisebbek is a számítógép világában nőnek fel.

Azok az idők elmúltak, amiket mi felnőttek megéltünk, ezt tudomásul kell venni.

Mindhárom fiamnak saját gépe van. Igyekszem, hogy bizonyos időt ne haladjon meg a két kisebbnél amit a gép előtt töltenek. Ezt más elfoglaltsággal megoldhatom, és erre ők is vevők.

Az a gyerek tölt hosszú órákat a gép előtt akivel nem foglalkoznak eleget.

Szerintem ezen felesleges összeveszni a férjeddel. Nekem furcsa, ez a "hányi tudnék" szöveg, amikor a férjed gyerekeiről beszélsz.

53. Pen80 (válaszként erre: 51. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:34
És ha emiatt kiközösítik és nem játszanak vele a többbiek, és őt ez nagyon fogja bántani, akkor mit teszel?
52. Pen80 (válaszként erre: 50. - F5debab390)
2011. júl. 31. 11:33
Ne vedd magadra ezeket, a mostani gyerekekről beszélek, bár biztosan köztük is van ilyen. Az én osztálytársaim meg a kulcslyukon meg mittoménhol nézték az X-aktákat, ilyesmit, egy gyerek az ilyen :)
51. sutoczkine (válaszként erre: 41. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:31
De meg lehet akadályozni, vagy ki kell törölni a listából azt a csatornát vagy le kell mondani. Nem tudom melyik ez a csatorna, de biztos van rá megoldás, hogy a gyerek ne nézze. Én a CN-t fogom végleg kiiktatni, mert van egy 9 éves rokon kisfiú aki azon szokta nézni a bakuganbent vagy mi a csudát, de hát az valami iszonyat. Akkor szokott rá erre amikor iskolába ment és ott mindenki ezt nézi és erről mesél és ezért ő is ezt akarja nézni. Hát az én fiam nem fogja ezt a szörnyűséges lélekromboló vackot nézni.
50. f5debab390 (válaszként erre: 41. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:29
Nem azért néztem, mert nem beszélgettek velem. Én az a típus voltam, aki szerette a tiltott dolgokat kipróbálni.
2011. júl. 31. 11:29

Sziasztok.

Nem olvastam a hozzászólásokat,de már maga a kérdést sem értem,mert a válasz szerintem egyértelmű nem szinte mindenkitől.

A nagylányomnak van olyan osztálytársa,aki ilyen játékokat játszik.Meg is látszik a gyereken,egy agresszív kisfiú,mindenkit bánt,nyílván tanulja a jó kis játékokból,amit engednek a szülők játszani.Döbbenet.

48. Pen80 (válaszként erre: 44. - 6208ad5eaa)
2011. júl. 31. 11:28
Te írtad ezeket, ne haragudj, nem tudjuk kitalálni azt, amit nem írtál le, úgyhogy nem tartom jogosnak a felháborodásodat.
47. Pen80 (válaszként erre: 43. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:27
Igen, ennyit tehetünk - pici gyerekekkel. De egy 9 évessel már nem, mert max átmegy a barátaihoz, akiknek megvan vagy ahol megnézheti az adott filmet. Neki már a barátoknak való megfelelés kezd a legfontosabb lenni, nem tudsz már annyira irányítani, mint előtte.
2011. júl. 31. 11:25
A kérdésben benne van a válasz!!Majd 18 évesen nézhet!!Addig,nézze a razfilmet,de abból is az értelmeset!Ha nem tetszik,akkor lehet olvasni,kirakózni,társasozni!Ha van kert,akkor meg nem kérdés!Ki a jó levegőre!
2011. júl. 31. 11:25

"(...)A kisgyerek pedig zseniális belső képkészítő, mesehallgatás vagy játék közben fantáziaképeket készít. Ugyanakkor nagy a képéhsége, mert az ember képekben dolgozza fel a szorongásait, a félelmeit és a világról szerzett ismereteit, egy kisgyereknek pedig rengeteg a feldolgozni valója. De mivel nem tud különbséget tenni külső és belső kép között, ezért lenyűgözi a tévé vagy bármely képernyő. Rátapad, nem tud elszakadni tőle, ugyanakkor rágja a körmét, tekeri a haját. A külső kép azonban blokkolja a belső képkészítést, a pszichikus feldolgozást. Nem beszélve arról, hogy leülteti a gyereket, holott a gyerek mozgás közben tud igazán jól feldolgozni. Tehát a képernyő előtt se testileg, se lelkileg nem mozog.(...) Az is lényeges, hogy a képernyőt nézve az agy elektromos hullámszerkezete is megváltozik, hasonló lesz az alváséhoz vagy a meditációban is mérhető hullámszerkezethez. Csakhogy azokban le vagyunk zárva a külvilág felé, s így „énazonos” tartalmak dolgozódnak fel. A képernyő viszont „énidegen” tartalmak hihetetlen tömegét árasztja a védtelenül maradt központi idegrendszerbe. A televízió és a képernyő tehát, minél kisebb a gyerek, annál totálisabb rombolást végez. Az óvodák arról számolnak be, hogy a gyerekek már nem tudnak játszani és nem tudnak mesét hallgatni. Ennek a hátterében ott van az áttelevíziózott, átvideózott órák száma.


(...)…számítógépes játékot nem vennék neki. A legtöbb ilyen játékban le kell lőni valakiket valami labirintusban, s ez variálódik ezerféle módon. Van világteremtő játék is, de én kevés gyereket láttam, aki azzal játszana. És ez nem jó. Nem csak azért, amit a szörnyű erfurti példa mutat, ahol egy gyerek, aki éveken át játszott ilyen játékokat szenvedélyesen, bement az iskolába, és labirintusként bolyongva az iskolaépületben célzott fejlövésekkel, amilyeneket bizonyos játékokban le kell adni, lelőtt néhány tanárt és megsebesített néhány gyereket. Nem állítom, hogy minden gyerek ide jut. A jó állapotú gyerek az agresszív filmet és a különböző médiumokat kibírja, nem lesz tőlük különösebben agresszív. Kevéssé árt neki, nem fog annyira beleesni. A baj azzal a gyerekkel van, akinek rosszabb az állapota, aki érzelmileg elhanyagolt, amúgy is fojtottan agresszív, kirobbanással fenyeget. Egy amerikai vizsgálatból kiderül, hogy azok a gyerekek, akik kilenc éves korukban különösen sok agresszív mozit néztek tévében, videón, 19 éves korukra a legagresszívebb csoportba tartoznak. De nem azért, mert sok ilyesmit néztek, hanem fordítva: azért néztek sok ilyesmit, mert nem törődött velük senki, mert személyes kapcsolataikban nem tanulták meg – nem tanulhatták meg – a belső feszültségek feldolgozásának személyiségépítő módszereit. Fontos tudnunk azt is, hogy a valóságban látott agresszió csekélyebb mértékben, a filmen látott nagyobb mértékben, és a rajzfilmen látott a legnagyobb mértékben növeli a gyerekek agressziós szintjét." (Vekerdy)



"Ha egy gyermek estig a gép előtt ül, egyfolytában csetel, öldöklőset játszik, agresszív filmeket néz, ahelyett, hogy sportolna, tanulna, biciklizne vagy beszélgetne és játszana társaival, az igen káros. A szakértő szerint az a baj, hogy a gyerekek nem is tudják felfogni, feldolgozni ezeket a gyakran túlszexualizált, szörnyen agresszív filmeket, játékokat, hiszen életkorilag nem elég érettek hozzá. És mivel általában egyedül találkoznak mindezzel, nem is tudják megbeszélni a felnőttekkel, hogy mit láttak, mit éreztek. A feszültségüket oldaná, jót tenne, ha a szüleikkel együtt megbeszélnék a látottakat. A gyerekekben óriási szorongás keletkezik, ha ösztön-felszabadító, az indulatokat szabályozatlanul kiélő képekkel találkoznak. A gyakorlat azt mutatja, hogy az erőteljes és felzaklató élmények hatásaként pszichés tünetképződés is elindulhat. Kóros mértékű szorongás, gátlásosság vagy pedig ennek ellenkezőjeként durvaság és agresszivitás jelenik meg a gyermekek viselkedésében. Alvásproblémákat, illetve a már kialakult szobatisztaságban történő visszaesést is okozhat. Ha pedig az emberi kapcsolatok helyébe a gépekkel és a játékokkal töltött számolatlan idő lép, akkor deviancia is kialakulhat." (Vozár Anna klinikai gyermek-szakpszichológus)



És egy személyes élmény az idézetek után: 12 éves koromban kikönyörögtem, hadd nézzem meg az Alfa Holdbázis (emlékszik rá valaki?) aktuális epizódját. Napokig alig aludtam utána.

44. 6208ad5eaa (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2011. júl. 31. 11:25
ne haragudj, de ezzel nem értek egyet amit a férjemről írtál! képzeld egy héten 78 órát dolgozik! nem 40-et mint az átlag, szóval nem lusta! és annak ellenére, hogy vannak napok mikor a gyerek egész nap a gép előtt ül annak ellenére bizony így is sokat kirándulunk, biciklizünk stb. együtt, én most kiragadtam egy valamit az életünkből ami nem 100%osan fedi az életünket, hiszen azért nem teljesen csak ebből áll az életünk, szóval légyszíves ne húzz ránk olyat ami nem igaz. És hogy lusta ezt kikérem magamnak, mert mások negyedét nem csinálják meg annak amit az én férjem megtesz!!
43. sutoczkine (válaszként erre: 39. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:24
Persze, hogy nem és nem is kell csak ahogy te is írod meg kell tanítani őket, hogy felismerjék az értékes dolgokat a sok szemét között. De annyit megtehetek, hogy nem veszem meg se magamnak se nekik ezeket a filmeket és játékokat. Most még többre értékeli a gyerektársaságot, mint a tv-t vagy a gépet és remélem ez így is marad.
42. b59e85f65a (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2011. júl. 31. 11:21
Teljes Mertekben igazad van Kedves Zebracsiko:) A lusta es életunt Ember ül egesznap a a tv es Gep elött mert nem tud mit kezdeni magaval az Eletevel..nagyon jo Vegetativ folyamat a beszükült lelkivilag kialakitasahoz es kizarni a külvilagot ..föleg ha vannak Gyerekek nem a gepezes es videojatekok tv nezes az elsö.. sajnalatos, hogy leteznek meg ilyen Csaladapak :(!!!!!!!!
41. Pen80 (válaszként erre: 38. - F5debab390)
2011. júl. 31. 11:21
Nekem se engedték, mondjuk nagyon eszembe se jutott, mert csavarogtam mindenfelé biciklivel meg boszorkánykonyhásat játszottunk a pocsolyában meg ilyesmi :)) Úgyhogy estére fáradt voltam és aludtam. Csak most pl van olyan csatorna, ahol délután 2-3 körül van ilyen film. A gyerek már otthon, szülő még dolgozik. Nem tudod megakadályozni, ha meg akarja nézni. Ezért is kell más megoldást találni, meg kell neki mutatni mást, megbeszélni vele, hogy mi ez stb. Csakhogy általában éppen azok a gyerekek nézik, akiknek a szüleinek eszébe se jut mondjuk beszélgetni.
40. f5debab390 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. júl. 31. 11:17
Miért lenne ez a cél? Buzdítottam arra, h azt nézze? Nem értelek!
39. Pen80 (válaszként erre: 36. - Sutoczkine)
2011. júl. 31. 11:17
Magát a számítógépet, internetet nem fogod/fogjuk tudni kivédeni, eltüntetni. Ahogy a TV-t sem. A válogatásra, az értékfelismerésre kell megtanítani őket szerintem. Meg alternatívákat kell kínálni, hogy ne a gép előtt üljön naphosszat.
38. f5debab390 (válaszként erre: 34. - Pen80)
2011. júl. 31. 11:17

Az biztos, h több "összetevő" kell ahhoz, h vkiből az öldöklést hozza ki. Nekem nem engedték, h ilyen filmeket nézzek.

Viszont, ha már ilyen korán engedik az ehhez hasonló filmeket/játékokat, és tényleg nincs meg a kiegyensúlyozott háttér a gyerkőc mellett, az agresszivitást szülhet.

2011. júl. 31. 11:16
semennyire
2011. júl. 31. 11:13
Az én fiam pár nap múlva lesz 3 éves, de majdhogynem jobban kezeli a gépet, mint mi. Persze nem ül sokat előtte csak heti 1-2 alkalommal amikor van időm mellette ülni. De öldöklős verekedős dolgokat nem engedek neki, hogy nézzen és itthon a tudtommal nem is fog. Még én is frászt kapok az ilyenektől, nem fogom ennek kitenni a gyerekeimet az biztos. A páromat már 1x láttam játszani valami ősrégi lövöldözőssel, de megbeszéltük, hogy letörli a gépről még mielőtt a gyerekek tudomást szereznének róla. Egy 9 évesnek, ha már internet akkor a www.traff.hu-t tudom ajánlani. Itt nagyon aranyos mesék és játékok vannak a közlekedésről.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook