Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mennyi hálapénzt adtál a szülés után? fórum

Te mennyi hálapénzt adtál a szülés után? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. jún. 17. 17:11

Mindkét lányom születésekor fogadott szülésznőm és orvosom volt. A szülésznő már a 6. hónaptól felkészített, kb. mire számítsak, nagyon tündéri volt. Neki mindkét esetben 25 e ft-ot adtunk. Ő igazán megérdemelte, végig segített, neki köszönhetem, hogy nem maradt rossz élményem a szülésekkel kapcsolatban.

A dokit a szülés előtt 3 héttel külföldre hívták, egy nagyon aranyos, elsőre szimpatikus orvosnak adott át, neki 30 e ft-ot adtam. A másik lányom születésekor már a dokimnál szültem, szabadságon volt, de mégis mindennap bejött hozzám, és az egész terhesség alatt mindenben számíthattam rá, pedig nem privát "betege" voltam. Ő a szüléskor 40 ezret kapott egy évvel később, de ő a főorvos. A vizsgálatok alatt sokszor nem fogadta el a pénzt, bár hallottam, hogy nagyon anyagias. Egerben szültem.

Utólag visszagondolva, igazatok van, hogy nem adtok pénzt. Ez az orvos munkája és a kórház elég szép summát tesz zsebre egy-egy szülés után, a császárosok után több, mint a dupláját.

75. 8559ed0e1b (válaszként erre: 74. - Laurexa)
2009. jún. 17. 17:02

Gratulálok a kislányhoz:)

Mennyi idő után lettél terhes?Nem féltél hogy újra megtörténik?

2009. jún. 17. 16:05
Nem minden esetben tudják megmondani sajnos,az én esetemben valószínűleg fertőzés került fel és az repesztette meg a burkot.De azóta megajándékozott a sors egy gyönyörű kislánnyal.Nehezen hevertem ki a dolgot,mai napig nehéz szívvel gondolok vissza...
73. 8559ed0e1b (válaszként erre: 72. - Laurexa)
2009. jún. 17. 15:43

Sajnálom:(

Nekem is fogadott dokim volt.Nem fogadta el a pénz.Sajnos a mai napig sem kaptunk dokumentumot arról miért kellett így történnie.:(

72. laurexa (válaszként erre: 66. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 17. 15:10

Sajnálom a történteket,velem is megtörtént már ez sajnos,csak nekem elfolyt a magzatvíz és azért nem volt visszaút...24.héten.

Én nem adtam egy fillért sem,pedig fogadott orvosom van és mindent nála intéztem eddig.

71. Cepheus (válaszként erre: 66. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 21. 09:56

Nagyon sajnálom, ami Veletek történt, rettenetes lehet. :-((( Minél előbbi talpraállást kívánok, főleg lelki értelemben!


Vagy 20ezret adnék, ami mégsem semmi, de ugye nincs babád sem :-(((

70. Porc (válaszként erre: 66. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 21. 09:43

Hát, ahogy érzed. Ha van miért "hálásnak" lenned, attól függetlenül, hogy nem menthette meg a babádat, és úgy érzed, hogy rajta nem múlt semmi, meg továbbra is bizalmad van benne, akkor végülis talán igen. Lehet, hogy a Te lelkedet megnyugtatja, ha adsz neki pénzt, főleg, ha úgy érzed, hogy együttérző és lelkiismeretes volt. Aztán meg ő majd eldönti, hogy elfogadja-e.

Az én missed ab-m után (műszeres befejezés) a következő viziten dupla díjat fizettem, de főleg azért, mert a doki tényleg rendes volt, figyelt rám, próbált segíteni, én meg tényleg hálás voltam neki ezért. És nem az épp ügyeletes műtött meg, hanem ő, nagyobb biztonságban éreztem így magam. Úgy láttam, akinek nem volt dokija, elég gazdátlanul érezte magát a kórházban, örültem, hogy velem legalább kicsit jobban törődnek.

(Ha adsz, akkor is nyilván kevesebbet, mint szülésért.)

69. Manilu
2009. máj. 20. 12:50

Krisztine!

Nagyon sajnálom ami veletek történt,borzalmas érzés lehet.Szerintem nem kell neki pénzt adnod,ha normális doki amúgy sem fogadná el tőled a pénzt,szerintem etikátlan lenne részéről.De ez csak az én véleményem.

Neked rengeteg kitartást,hogy feldolgozd ezt a tragédiát.

68. Manilu
2009. máj. 20. 12:48
Ja,és ez 2007.novemberében volt.
67. Manilu
2009. máj. 20. 12:47

Sziasztok.

Nekünk fogadott orvosunk,és szülésznőnk volt,a doki megmondta kerek-perec,hogy 80-100között van a tarifája.A szülésznőnek 40e adtunk,mert egy igazi Tündér volt.A dokival kapcsolatban kavarogtak bennem az érzések,de mindent összevetve Ő is rendes volt,amíg bent voltam a kórházban,bejött meglátogatni...stb,neki 90e adtunk,és mivel császároztak az aneszteziológusnak is adtunk egy 10-est.

2009. máj. 20. 12:35

Tanácsot szeretnék kérni.A történet röviden: Magán orvoshoz jártam 8000Ft/alkalom.Eljutottam a 26.hétig mikor a baba meghalt.Nem tudni(még) miért.Pénteken megyek varratszedésre,szerintetek ebben az esetben mennyi pénzt kell adni az Orvosnak?

Szülésnél 80ezer a tarifája,de ebben az esetben nem tudom hogyan szokás..


(Én szívem szerint nem adnék egy vasat sem mivel a baba meghalt,viszont ő csinálta a császármetszésem.)

2009. ápr. 11. 09:28

Én nem adtam,mert mi megbeszéltük,hogy fix árat kér.6 éve volt 30.000.Császárral,simán mindegy volt.Most 50-t kér úgy tudom.Az a tapasztalatom,hogy akinek nics ma fogadott orvosa azzal nem is törődnek megfelelően.Velem volt egy anyuka egy szobában amikor szültem.Ő is császáros volt,mint én.Nekem az említett orvos volt a fogadott dokim de a csajnak nem volt.Én már jöttem haza neki még a varratok sem voltak kiszedve.Pedig előttem szült 2 nappal.

Ez elég dúrva.Ma már mindenhol a pénz számít,nem az eskű.Persze ez alól vannak kivételek.

2009. ápr. 10. 20:35

Én nem kérdeztem tőle,nehogy megmondja a tutit. De én 50 ezret adtam császárért, a magánredelőjében minden alkalommal 5000ft-ot kért. Barátnőm, aki ajánlotta az orvost, ő rákérdezett az árra, neki 80e ftot mondott a doki a császárra. Elég szarul éreztem magam hogy én "csak" 50et adtam, pedig azt is úgy kuporgattuk össze.

Mikor bent voltam egyik nő mesélte, hogy mikor előzőleg szült, mellete feküdt egy nő. Másik városból való volt, csak beindult a szülés idő előtt és oda szállították. A profnál sikerült szülnie, császárral. Ott intézték gyorsan a férjével,hogy gyorskölcsönt vegyenek fel, sikerült is . 50e ftot borítékba raktak és mikor a doki bejött odaadta a borítékot neki, Erre a doki elvette, belenézett a borítékba és visszaadta, hogy köszöni de már kávézott :S. Ott sírt a nő, hogy megalázták...

2009. ápr. 10. 20:19

Én úgy terveztem, hogy nem dok,aztán a dokim mondta,hogy náluk nem szokás. És persze a baba-mama tornán is ezt mondták a lányok, hogy utólag lehet,de előre semmit nem fogadnak el, és nincs választott orvos. "Normál esetben magától megy minden, ha baj van, akkor nem egyedül leszek ott megoldani."-mondta a dokim.

Aztán az élet,úgy hozta hogy a 37. hét elején vérezni kezdtem,irány az ügyelet (egy másik város), ottfogtak,este megszültem és az ügyeletes doki maximálisan ott volt a szeren, később is figyelemmel kisért. (Volt egy kis problémám.)Végülis adtunk 40 ezret. Ez sok. És nem adóköteles..-) de jószívvel adtuk.

2009. ápr. 10. 17:20

Sziasztok!


Ezt nem mondjátok komolyan!Őszintén mondom,lehidalok az áraktól!Az én dokimnál 10000 egy magánrendelés.de az tuti,hogy nem fogok neki 100000-et adni!Majd adok,amennyit bírok.

Ez a dolga,nem?

2009. ápr. 10. 15:35
Én a két kisebb gyerekemnél/8 és 2 évesek/ nem tudtam pénzt adni,de így is rendesek voltak ez a dunaújvárosi kórházban volt.
60. Cyntia (válaszként erre: 56. - 83771865cc)
2009. ápr. 10. 14:43
Jól tetted: ez a helyes gondolkodás! :-)!
59. Vercsy
2009. ápr. 1. 15:01
En Gyorbe szultem programozott csaszarral,38ik hetre.Nagyon kedves volt dokim,30.000ft adtunk neki.Zokszo nelkul zsebrevagta:-)
58. 39ff6fe670 (válaszként erre: 57. - 3b41f6053f)
2009. jan. 22. 10:26

Hát, barátnőm már Vác környékén él, de visszajár hozzá kéthetente most hogy ismét terhes.. gondolhatod, hogy mennyire jófej! :D


Dura tarifák vannak, itt a többi orvos 3000 köröl van de minden alkalommal... tehát az enyén náluk is jóval olcsóbb.

57. 3b41f6053f (válaszként erre: 55. - 39ff6fe670)
2009. jan. 22. 09:59

Én is ilyen orvost akarok!


Itt Fehérváron 5-7000 ft egy alkalom a magánrendelésen.


Én most akarok menni a főorvos magánrendelésére jövő hét szerdán,kíváncsi leszek mennyi lesz.

2009. jan. 22. 08:58

Sziasztok!

9 hete szültem Budapesten ,50 ezret akartam adni az orvosnak,mert fogadott orvosom volt.( 4 éve 30 ezret adtam,gondoltam ennyi az infláció )

Aztán az orvos alig volt ott,szinte nem csinált semmit.

Így neki 30 ezret adtam,a szülésznőnek pedig 20 ezret,mert ő megérdemelte.

2009. jan. 22. 08:09

Vannak ám árak!!


Hát, én Dunaújvárosban élek, az én orvosom imádnivaló, mindenkivel nagyon kedves, meg viccelődik, teljesen mindegy neki, hogy magánrendelés vagy sem. (tehát nem a pénzért kedves)

Magánra járok, évek óta 2500 FT-ot kér, de csak minden 2. alkalommal kell fizetni. Kéthetente berendel mert szerinte ez a normális terhesgondozás.. viszont így havonta ugyebár csak 2500 Ft.


Nem kér pénzt a szülésért, de elfogadja és bármenyninek örül. És ő nagyon megérdemli mert tényleg gondoskodó. Az, hogy elfogadja meg nem hinném, hogy akkora probléma elvégre főorvos létére trabanttal jár. :D

Császárral szültem nála és mi 70.000-et adtunk neki hálából. ÉS ez tényleg hála pénz volt.

54. samsam
2009. jan. 20. 21:05
na most tényleg, mennyi az annyi? van szülésznőm és orvosom is, egyik sem mondott semmit, én meg nem kérdeztem, nehogy mondjanak egy összeget, amitől padlót fogok... mondjuk a szülésznő bazi segítőkész, akármikor hívhatom, bármi van megnyugtat, segít, sms-el, szóval eddig úgy gondolom, hogy ő megérdemli. (szívem szerint neki adnám a dokis pénzt is)
2009. jan. 20. 20:06

az orvosnak

semmit sem

a szülésznőnek 10000ft,ö megérdemelte legalább

52. KHajni79 (válaszként erre: 34. - 39f5f6877d)
2009. jan. 20. 19:38

Szia! Remélem ez nem győrben volt?

Várom válaszod köszönöm előre is.

2009. jan. 20. 19:38
10.000 ft-ot,és egy kis ajándékcsomagot.
50. KHajni79 (válaszként erre: 45. - 19ba18c379)
2009. jan. 20. 19:36
Ez mostanában volt? és melyik kórházban ha lehet ilyet kérdezni. köszönöm előre is a válaszod.
2009. jan. 20. 19:35
Sziasztok!Nemsokára szülök szeretném megtudni mennyi most az úgynevezett hálapénz! Eddig privát rendelésére jártam az orvosnak de a szülésről egy szó sem esett hogy mennyit kér.
2009. jan. 20. 10:01
Mi adtunk neki 30000-et. Na, nem azért, hogy annyira megérdemelte volna....de jól teszi az aki nem ad....inkább tényleg költse a csemetére...vagy bármi másra....
2009. jan. 20. 07:49

Sziasztok!

2008.03.22-én született a kisfiam!Én mire eljutottam a szülőszobába eldöntöttem, nem adok hálapénzt, inkább a kisfiamra költöm!36hétre született, így azt nem is tudhattuk előre, mikor lesz a nagy esemény!!!Hiába is egyeztettem volna az orvossal!Hosszú lenne leírni mi is történt akkor, de meg volt rá az okom, hogy ne adjak!!!Júniusra várjuk a kistesót és most sem fogok adni, ez már biztos!Lelkiismeretfurdallás nélkül jöttem ki a kórházból és úgy is fogok a következő csemeténknél is!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook