Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi hálapénzt adja a dokinak a kisbabánk műtétje után? fórum

Mennyi hálapénzt adja a dokinak a kisbabánk műtétje után? (beszélgetős fórum)


1 2
31. nagyreni (válaszként erre: 29. - Cumma1)
2010. szept. 21. 13:23
Hát ha nagyon akarsz pénzt vagy valamit adni, akkor esetleg ezen a szerdai konzultáción megteheted. Bár én is inkább valami kis ajándékra szavaznék, mint pénzre. Azon a szerdán úgyis ki fog derülni, hogy várja-e vagy sem.
30. Skar (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2010. szept. 21. 12:51
Azért az mégsincs rendben, hogy hogy sok haszontalan alak lényegesen jobban élhet, mint egy orvos (tanár stb.). Persze, ezt nem ilyen módon kellene megoldania a közösségnek. Meg az orvosnak sem lenne szabad rendelési időben gyógyszerügynökökkel bájologniuk és reklámokat engedniük a rendelőjükbe. Stb.
29. cumma1 (válaszként erre: 28. - Nagyreni)
2010. szept. 21. 12:25
Csütörtöki napra esik a műtét. Előtte szerdán mindent megbeszélünk az orvossal, és természetesen azt csináljuk amit mond. Egy perccel sem akarom tovább húzni a műtét idejét, jó lenne mihamarabb túl lenni rajta. Még jó hogy ilyen kicsi és nem is fogja mi vár rá
28. nagyreni (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2010. szept. 21. 11:24

Lehet, hogy jobb lenne, ha nem adna enni a babának, ha azt mondták, hogy éhgyomorral menjenek, ezzel én is megszívtam.

Reggel 6-kor indultunk és valamikor délelőttre voltunk előírva műtétre. Én adtam a gyereknek 2 dl kakaót, hogy ne nyűglődjön szegény az éhségtől délelőttig, aztán csak valamikor 2 után vitték emiatt a műtőbe:-(

Nem érte meg az a kis kakaó, amit utána várnunk kellett:-(

2010. szept. 21. 07:18
már amíg nem voltam gyesen persze :)
2010. szept. 21. 07:17
skar drága neki ez a hivatása, ezért kapja a fizetését. én azt tartom, hogy az én zsebembe se dug senki plusz pénzt, mert jól végzem a munkám :)
2010. szept. 20. 22:48
Ovassátok el az orvosi eksü-t,vagy a Hippocrates-i esküt!
2010. szept. 20. 22:30
Ez szörnyüség amit itt ítok néhányan!Miért kellene arra gondolni,hogy egy orvos csak akkor gyógítja meg a kisgyereket ,ha szülő "tejel"?Én csak egyetetlen egyszer adtam orvosnak pénzt!mikor megszületett a 3-ik gyerekem,és épp a hajnali,műszakváltáskor,de a doki mégiscsak ellátott ,és levezette a szülést.A varratszedés után is csak 10 000 ft-ot csúsztattam a zsebébe.Azonkívül minegyik gyerekem egészséges,soha semelyik gyeremekorvos,nem is célzott arra,hogy "nem adok pénzt"és akkor nem látnák el a gyerekeim kellőképpen.Pontosan ti rontjátok el a többi anyukát,mert ti a pénzzel kérkedtek!Azt jegyezzétek meg!,az igazi orvos szívéből,belső énjéből ingyen gógyít!
23. Skar (válaszként erre: 20. - Tamara2009)
2010. szept. 20. 22:25

Szegény ember ne adjon pénzt egy idősebb, jól kereső orvosnak, legfeljebb valami kis ajándékot, másfelől tehetős ember egy fiatal, keveset kereső orvosnak nyugodtan adhat, ha úgy érzi szerintem.


Aki viszont hisztizik, hogy az orvos gyógyítson kötelességtudatból, a művész szórakoztassa őt lelkesedésből stb., az gondolja már végig, ő mit hajlandó megtenni a közösségért ingyen vagy jelképes összegért?

22. erikpipi (válaszként erre: 20. - Tamara2009)
2010. szept. 20. 22:12
Nem, csak akkor, ha a doki előre kéri.
21. erikpipi (válaszként erre: 14. - Cumma1)
2010. szept. 20. 22:11
Úgy emlékszem, hogy hajnalban még megetetheted, csak utána nem szabad. Ne aggodalmaskodj, nem lesz semmi baj. A fiatal babákat előre veszik műtétnél, hogy ne kelljen sokáig táplálék nélkül maradniuk.
2010. szept. 20. 22:10

Semennyit! Nem kell rászoktatni az orvosokat erre!

Ők nem arra esküdtek fel,hogy pénzért gyógyítsanak!!!

Ja meg mellesleg ez ilyenkor nem korrupció???

2010. szept. 20. 22:07

Tőlem még orvos az életben nem fogadott el pénzt amikor a fiaimmal volt probléma.

Ha mindenáron adni szeretnél, vegyél nekik édességet, vagy kávét, ajándékcsomagot.

18. nagyreni (válaszként erre: 17. - Cumma1)
2010. szept. 20. 21:37
Igen
17. cumma1
2010. szept. 20. 21:37
Ez a II. számú gyerekklinika is Pesten van?
16. nagyreni (válaszként erre: 13. - Nagyreni)
2010. szept. 20. 21:36
Ez egyébként a kezelőorvosa volt. Amikor végül műtétre került a sor, én a sebésszel nem is találkoztam, csak a viziten, a kollégák gyűrűjében, aztán pedig a kontrollon, amikor egy nővérkével volt benn a kezelőben. A vizsgálat végén megdicsérte a gyereket, velem pedig kezet fogott, elköszönt és kedvesen kitessékelt a vizsgálóból. Esélyem sem volt pénzt adni.
2010. szept. 20. 21:35
Szerintem, ha adtok, mindenképp a műtét előtt. Utána már semmiképp.
14. cumma1 (válaszként erre: 11. - Horvathrekusi)
2010. szept. 20. 21:35
Jaj nagyon kedves vagy, köszönjük szépen! Én már nagyon szeretnék túl lenni rajta. Hogy fogom megmondani egy ilyen picinek, hogy most x óráig míg meg nem műtenek koplalnod kell? Remélem nem lesz komplikáció, ettől az altatástól is rosszul vagyok, remélem nem lesz oxigénhiány vagy egyéb baj
13. nagyreni (válaszként erre: 12. - Cumma1)
2010. szept. 20. 21:34

Legyünk bizakodóak és azért, hogy ha valami kérdésed van, vagy esetleg a műtét után adódik valami, el tudd érni.


Lehet, hogy félreérthető voltam, de nálunk sem fogadott el pénzt a doki, azért mondta, hogy nem magánrendelésen vagyunk, hogy ez nem az a hely, ahol fizetnünk kellene. Nem is adta meg a magánszámát és azt sem tudom, hogy van-e egyáltalán magánrendelője.

12. cumma1 (válaszként erre: 9. - Nagyreni)
2010. szept. 20. 21:32
Van ilyen?? Szerinted mi miért kaptuk meg a magánszámát?
2010. szept. 20. 21:32

Ez nehéz kérdés. Annyit adjatok, amennyi nektek nem megterhelő, és amennyit valóban indokoltnak érzel.

Kívánom hogy legyetek túl minél gyorsabban a beavatkozáson! Biztosan nagyon féltek már.

A babádnak mielőbbi felépülést!

10. Szabokisandi (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2010. szept. 20. 21:31
az volt az igazi orvos!
9. nagyreni (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2010. szept. 20. 21:30
Mi a II. számú gyerekklinikán és mikor első alkalommal voltunk, a doki közölte velünk, hogy nem magánrendelésen vagyunk...
8. cumma1 (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2010. szept. 20. 21:30
Mi is a Heim Pálba visszük a kicsit a gyereksebészetre. Igaz Veszprémhez tartozunk, de itt a gyereksebész 2x rendel a héten 1-1 órát, ráadásul messziről jár be. Remélem ott sokkal nagyobb a tapasztalat babák. Amúgy a doki aki vizsgálta megadta a számát :) Vajh miért?????? :)
2010. szept. 20. 21:27
Hm. Érdekes kérdés. Mi a Heim Pálban voltunk, és a fiam kezelőorvosának akartunk pénzt adni, és nem fogadta el!
6. Kittidora (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. szept. 20. 21:27
nem kell adni szerintem..Költsétek a picire inkább,úgyse tudják,hogy kapnak,,akkor meg nem mindegy?Ha nagyon radaszkodtok a dologhoz,akkor inkább a mütét elött,hátha ösztönzöül hat..az összeg rajtatok múlik.
5. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. szept. 20. 21:27
Amennyit tudsz, és érzel.
2010. szept. 20. 21:26
A dokinak szerintem 20.000 Ft, az altató orvosnak 5000 Ft.
2010. szept. 20. 21:26
max 5000ft fejenként, de amúgy tényleg nem kell, a legjobb ha vmi ajándékcsomagot v bon-bont adtok
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. szept. 20. 21:24
semennyit
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook