Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te hogyan mondanád el a gyermekeidnek, hogy anya és apa elválnak? fórum

Te hogyan mondanád el a gyermekeidnek, hogy anya és apa elválnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 9. 08:50
Mi is külön élünk a kislányom apjával. Amikor ő elköltözött az anyjához és azt mondtam a kicsinek (2,5), hogy én őrá vigyázok, apa meg azután az anyukájára...
26. haiti* (válaszként erre: 21. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 9. 08:49

A kicsi szokta mondani, hogy hiányzik apu (de nem sír). Eddig ugye azt mondtam, hogy dolgozik. Tudomásul vette és ment tovább.

A nagyobb tegnap mondta a suliban, hogy keveset látja az apukáját. Otthon pedig bújósabb, mint eddig. Persze, hogy érzik!

25. adb20ce52a (válaszként erre: 20. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:48

Az egésszel az a baj, hogy a gyerkőcök mindenképp úgy fogják megélni, hogy az apjuk nem kíváncsi rájuk, akkoris ha nem érzik, hogy otthon alszik vagy sem, mert nem velük aludt. :(


Így tök mindegy, hogyan mondod el. Apa vett egy házat, azért nem alszik nálatok, de ez szuper, mert így nekik két otthonuk lett... vagy ilyesmi. Szerintem semmiképp ne túl gyászos legyen a magyarázat, megijednek tőle.

2010. szept. 9. 08:46
Szerintem se a válást emlegesd, hanem, hogy külön fogtok lakni, de megmaradtok nekik mindketten, továbbra is ugyanígy szeretve őket.
23. haiti* (válaszként erre: 19. - Adb20ce52a)
2010. szept. 9. 08:46
Másik városba fog költözni. De természetes, hogy ha látni akarja őket, akkor láthatja. Csak sajnos tényleg nem gondolom, hogy nagy igénye lesz erre. :(
2010. szept. 9. 08:45

Kedves fórumozók!

Két szülő, ha nem érti meg egymást és nincs más megoldás a problémák tisztázásra és úgy érzik reménytelenség helyrehozni a hibákat, inkább a válás mellett döntenek, de mindenképpen vegyük figyelembe azt a gyermekeknek nem igazán jó csonka családban felnőni és apai és anyai szeretettre nagy szükség van, és mindenképpen káros, de két felnőtt emberen múlik hogyan is rendezzék el békésen.

Szívélyes üdvözlettel: Ágnes

21. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 20. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:45
Hogy viselték eddig a gyerekek?
20. haiti* (válaszként erre: 13. - Adb20ce52a)
2010. szept. 9. 08:43
Az az igazság, hogy már pár hete nem nagyon alszik otthon. Eddig azt mondtam, hogy dolgozik (amiben van is igazság), de nem akarok tovább magyarázkodni miatta.
19. adb20ce52a (válaszként erre: 14. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:42
ha eddig sem nagyon foglalkozott velük, akkor talán nem fogják annyiszor keresni. Én viszont biztosan nem csinálnék láthatásit és egyebek. Ha hiányzik a gyerekeinek, felhívod, megmondod neki és eldöntheti mit kezd vele, ha nem ér rá, elmondod a gyermekeidnek, hogy apa nem ér rá.
18. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 14. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:42
Ha szabadon engeded hozzá a gyerekeket, és odafigyelsz a 3-ójuk kapcsolatára, akkor nem lesz 2 hetenkénti apukájuk a gyerekeknek.
2010. szept. 9. 08:42

Szia!


Sok újat nem tudok írni. Ami biztos : picik, de nem hülyék. Én anno, mikor mentem hospitálni óvodába (előtte nem volt dolgom ovis gyerekekkel), tök féltem, hogy majd mit kezdek velük, úgymond "lenéztem" a piciket. Nagyon hamar rájöttem, hogy annak ellenére, hogy kisemberek, nagyon nagyon okosak és értelmesek!!! Ugyanígy meglepődtem, hogy az első osztályos gyerek milyen okos a suliban. És így tovább.


Persze ezzel nem azt mondom, hogy te hülyének nézed őket, meg tudálékosan kell nekik mondani.

Csak biztos érteni fogják. Ez lehet, hogy inkább neked tragédia, és magadtól "félsz", hogy te hogy mondod el, és azon fogsz görcsölni, hogy hogy mondd és erős maradj.


Mindenesetre sok erőt kívánok neked/nektek, biztos nem lesz könnyű, de szerintem jobb piciként megtudni a valóságot.

16. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 11. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:41

Te légy maximálisan ember, és tisztelt annyira a volt társadat, ahogy megilleti az a személy, akinek a gyermekeidet köszönheted.Akár hogy is viselkedik veled a másik fél.

Akkor egy idő után van esélyed, hogy rendeződjenek a dolgok, korrekt módón.

15. adb20ce52a (válaszként erre: 13. - Adb20ce52a)
2010. szept. 9. 08:40
És persze feltétlenül kell, hogy a gyerekek ne legyenek lekorlátozva hogy mikor láthatják az apjukat. Ha keresik, és megoldható, akkor láthassák
14. haiti* (válaszként erre: 12. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 9. 08:40
Inkább attól tartok, hogy apa fog ragaszkodni a kéthetenkénti láthatáshoz... Nem épp egy mintaapa, valószínűleg elég lesz neki annyi. De ne legyen igazam.
13. adb20ce52a (válaszként erre: 10. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:39
Én pontosan azt mondanám el nekik, amit leírtál. Azt, hogy jobb lesz nekik, mert apa és anya már nem fognak olyan sokat veszekedni, de ez azzal jár, hogy apa máshol fog aludni ezután és ők majd két helyen játszhatnak, lesz nekik apánál is mindenféle jó, meg anyánál is.
12. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 10. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:37

Nem kell mosolyogni... de messzemenően biztositva őket, hogy bármikor láthatják az édesapjukat..


Ne légy olyan mint a többi primitiv picha aki 2 hetenkénti láthatásjoz ragaszkodik...

ember legyél és nézd maximálisan a gyerekek érdekeit, hiszen ti rontottátok el a kapcsolatotokat, és arról ők nem tehetnek.

11. haiti* (válaszként erre: 9. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 9. 08:36
Az én szüleim is elváltak, de ott adott volt két intelligens ember és nagyon szépen, okosan megoldották. A férjem nem tudom mennyire lesz ebben partner...
10. haiti* (válaszként erre: 8. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 9. 08:34
Hát, nem lesz egy sétagalopp, az biztos. Főleg úgy elmondani, hogy közben mosolygok és nem sírom el magam...
9. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 3. - Lauri10)
2010. szept. 9. 08:31

"sokan egészséges felnőtté váltak. "


ez nem igaz.

8. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 6. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:30
Igen valami ilyesmit... még picik, és az ő értelmi szintjüknek megfelelően kell tudatni velük.
7. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 3. - Lauri10)
2010. szept. 9. 08:27

4 és 7 éves gyereknek ha kimondoda válás szót összeroppannak.


10-12 és gyerekek is bepánikolnak és rogynak ha kiejted a szádon. Nem hogy ilyen picik.

A válás egy jogi kifejezés..

6. haiti* (válaszként erre: 4. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 9. 08:27
Igen, igazad van. És valahogy el kell magyaráznom, hogy nem az a baj, hogy már nem szeretjük egymást bla-bla... csak nem tudunk együtt élni és nem akarjuk, hogy állandóan veszekedés legyen.
5. haiti* (válaszként erre: 2. - Briguska)
2010. szept. 9. 08:24
Szia! Igen, őszinte leszek, csak nem tudom még, hogy pontosan mit mondjak, hogy nem érezzék azt, hogy itt a világ vége.
4. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Haiti*)
2010. szept. 9. 08:24

A válás szót még ne ejtsd ki nekik a szádon, csak azt, hogy külön fogtok élni, és nem veszitik el az apukájukat.

Ha a válás szót kiejted, ilyen kicsi gyerekeknél, bepánikolnak, a már látott ovis, sulis társakkal kapcsolatos dolgok miatt.

2010. szept. 9. 08:23
Így van. Őszinte legyél velük. Tedd, hozzá hogy ettől függetlenül nem fog változni semmi. Ugyan úgy szeretetben fognak felnőni, hiszen más gyerekekkel is történt már ilyen és sokan egészséges felnőtté váltak.
2010. szept. 9. 08:19
Húúúú szia, nagyon nehéz lehet. Sok erőt kívánok, mindenképp őszintén kellene beszélned velük.
2010. szept. 9. 08:18
A gyerekek 4 és 7 évesek. Apukára nem számíthatok, enyém a nagy feladat. Milyen szöveggel álljak eléjük?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook