Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB-vel kapcsolatban kérnék segítséget fórum

TB-vel kapcsolatban kérnék segítséget (beszélgetős fórum)

1 2
2009. nov. 19. 22:22
Nem járok suliba,befejeztem.Dolgozni szeretnék,csak ugye senki sem akar bejelenteni...ezért most kiskönyv-vel dolgozok.
8. 89b99f816e (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2009. nov. 19. 22:21
Talán szept. 30-ig, tehát akkor az októbert kell elvileg fizetned, azaz kellett volna 12-ig. Kérdezd meg az apehba, hogy tanulóként meddig voltál biztosíva. Ki fogják számolni, mennyivel lógsz.
2009. nov. 19. 22:20

Mit jelent rám nézve az hogy "kamatostul"?

Kiforgatnak a nem létező vagyonomból?

2009. nov. 19. 22:20

Amúgy én 2008 májusban töltöttem a 18-at (levelezőre jártam) úgyhogy akkor bementünk a Tb.hez, hogy ilyenkor mi van és mondták, hogy fizetni kell! Ez volt több mint egy éve! És nem fizettem mert nem volt rá keretem és még mindig érvényes a TB-m! Most küldték meg 2 hete, hogy mennyivel tartozom és, hogy fizessem be! Úgyhogy most fizetem!


Amúgy akkor most nem dolgozol (csak a kiskönyvvel) és nem jársz suliba?

5. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Tacsi87)
2009. nov. 19. 22:19

A suli miatt június valameddig, vagy szept. 30. vagy/voltál biztosított, tehát most nem vagy. Kiskönyv semmit nem ér ilyen esetben (én is hasonló helyzetben voltam anno).

Apehba kell elmenned, és ott egy bejelentő lapot kitöltened, hogy te fizeted magad után. Visszamenőleg is kell, mert behajtják, kamatostul. Havi 4500 Ft. És minden hónap 12-ig kell befizetni az előző havi tb-t.

2009. nov. 19. 22:19
Köszönöm szépen a segítségedet,én is (sajnos) így hallottam.Ez nem jó hír,mert akkor már igencsak sokkal "lógok" nekik.Nem tudod véletlenül hogy mennyi havonta?
2009. nov. 19. 22:17
Ha csak alkalmi kis könyvvel dolgozol akkor senki nem fizeti!
2009. nov. 19. 22:17
Én is így vagyok/voltam! Ha elmúlsz 18 és nem nappalira jársz , akkor neked kell fizetned!!! Be kell menned a TB-hez és szólni! Ők meg minden hónapba küldik a csekket (vagy előre odaadják)
2009. nov. 19. 22:12

Sziasztok!Aki tud legyenszíves segítsen nekem,mert már azt se tudom mi az igazság.

Szóval az van hogy én júniusban befejeztem az iskolát,de azóta nem volt bejelentett állásom.Most jelenleg kiskönyv-vel dolgozom egy cégnél.Az lenne a kérdésem hogy nekem mikortól kell fizetnem magamnak a TB-t,és hogy most (kiskönyves-munka esetén)fizeti-e nekem valaki?

Bocsánat ha bonyolult lett,igyekszem visszaírni,ha kérdés van ezzel kapcsolatban!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook