Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédi segítséget kérnék utólagos szocpollal kapcsolatban fórum

Ügyvédi segítséget kérnék utólagos szocpollal kapcsolatban (beszélgetős fórum)

2013. okt. 5. 10:26

Tudna segíteni valaki családjogi kérdésekben?

Judit

29. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Teleki_2007)
2010. nov. 14. 22:58
nem azért mondtam, csak annyi volt a lényeg, hogy ami neked a liba tömése, az egy ügyvédnek a határozat olvasgatása, tanácsadás, abból él(ne)... azt is meg lehet érteni. nem sok ügyvédet látok, aki a neten segítene ingyen, azt próbáltam elmondani, miért. amúgy pedig a személyes véleményem az, hogy még ha meg is teszi valaki, én óvatos lennék a neten bármilyen ilyen tanáccsal. nem azért, mert nem jószándékú, hanem mert nem ismeri a tényeket, te meg nem tudod, milyen ügyvéd az illető. azért sok szerencsét kívánok, de ha komolyra fordul a dolog, tényleg bízz meg valakit rendesen, papírral, ha lehet.
28. teleki_2007 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 22:15
Holnap ha kicsit nyugi lesz begépelem neked a pontos indokokat, de a kormányrendeletekre hivatkoznak, de azt többféleképpen lehet értelmezni...köszönöm a segítséget..szép estét
27. teleki_2007 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 22:12
Én nem szeretnék belemenni,hogy ki mennyiből él.Én nem kértem a tesódtól,hogy szívességből nézze át.Beszéltem ügyvéddel és azt tanácsolta,hogy menjek fel a bank központjába és beszéljek az ügyintézővel és ne hagyjam lerázni magam.Mi is hitelből bővítettük a lakást, lassan elkészülünk, és úgy gépelek itt egy kézzel,hogy a legkisebb az ölemben van.Mivel amit tudunk mi magunk csinálunk meg az emeleten így nekem is ki kell vennem a részem rendesen.Ha nem kezdjük el a bővítést akkor mostanra valószínűleg már beázunk a régi tető miatt, és a hely is kevés lenne.A 3 gyerek mellett én is dolgozom két faluval odébb hordom őket oviba suliba a kicsi meg velem van.Reggel korán kelek, tömöm kézzel a libákat kacsákat, vágom a csirkéket, hizlaljuk a disznókat,fejjük a kecskéket.A párom a munkája mellett csinálja a földeket.Ma is úgy hordtuk a szénabálát,hogy ő feltette traktorral én meg vittem autóval utánfutóval a gyerekeimmel együtt.Persze emellett még ebédet is kellett csinálni. Tehát nekem és gondolom másnak is nehéz megélni, rengeteg munka mellett.Hitel nélkül sajnos nem tudtunk volna semmibe belekezdeni a házon, a törlesztő meg mára duplája lassan mint volt.De biztosan ezzel többen így vagyunk...sajnos..Én nem irigylek senkit, és megsérteni sem akartam senkit remélem nem is tettem....De amiatt kértem így segítséget, mert egyszer már tanácsolták pont a héten,hogy mit csináljak...Na mindegy....Köszönöm a segítségedet, további szép estét kívánok....
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2010. nov. 14. 21:43

Lehet, én nem fiókban ülök, hanem bank központban, és nem a specialitásom a lakáscélú támogatás. Régen kb. 7 éve foglalkoztam vele utoljára, akkor is központi szinten.

Amit leirtam, ettől függetlenül igy van.

2010. nov. 14. 21:35
az ügyvédi oldalhoz még annyit hozzáfűznék, hogy viszonylag kevés ügyvéd olvas el ingyen egy határozatot szívességből, hogy az alapján arra biztasson, hogy szaladj neki a pernek. ha elveszted, utána majd a hoxa felhasználói nem fogják kifizetni a perköltséged... egyébként a tesóm is hitelből vett házban, három kisgyereket kell etessen ügyvédként, nekik is tisztességes munka kell, fizetésért, még akkor is, ha a te szemedben ez "csak átfutni" a határozatot.. ez sokkal bonyolultabb, és nem 10 perc megérteni senkinek a problémáját. és a tanácsért felelősséget is kell vállalni. tényleg egy ilyen irányú konzultáció 10-15 ezer forint, miért nem keresel meg egy rendes ügyvédet? aki nem csak felületesen tekinti meg az ügyed. hiszen mégiscsak komoly pénzről van szó.
24. teleki_2007 (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 21:22
megnézem....hátha okosabb leszek..
23. teleki_2007 (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2010. nov. 14. 21:21
Igen ez így van, ez a neve.A hitelt 2006.-ban vettük fel, és úgy tájékoztattak bennünket,hogy az akkori kedvezmény a megállapítható.Azért ellentmondásos a dolog mert a fiókintézetben is így tájékoztattak bennünket,hogy leírható a hitel összegéből.Remélem sikerül találni valami segítséget, mert nem igen akarnak belefolyni államos dolgokba sajna...szép estét.
2010. nov. 14. 21:20

Akkor viszont érdemes lenne megnézned, mindjárt írom a linket. Valaki egészen hasonlót kérdezett a te problémádhoz.

Na ez az: [link]

21. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Teleki_2007)
2010. nov. 14. 21:19
Pedig érdemes lenne elgondolkodnod rajta. Hogyan lehetne felelősségteljes tanácsot adni a tények teljes ismerete nélkül?
20. teleki_2007 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 21:18
Én nem regisztráltam ezen a fórumon...
19. teleki_2007 (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 21:18
Erre inkább nem is reagálok....
18. Bcicus (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 21:04

Hogy nem lennek. Otólagos Lakásépítési kedvezmény a neve.

És a még meglévő lakáshitelbe írható jóvá ha megfellnek az előírtaknak. Ez a mai napig van, ha a hitelt tavaly június elött vették fel.

2010. nov. 14. 20:37

Szerintem az a probléma az ilyen "ügyvédi segítséget kérek" topikokkal, hogy egy ügyvéd - legalábbis egy jó ügyvéd! - nem tud igazán érdemben állást foglalni, amíg az összes nyamvadék papírt, amit beadtatok, kérvényeztetek, aláírtatok, át nem rágta.

Tehát ennyi leírt történetből feketét vagy fehéret mondani abszolút felelőtlenség. Sokszor egy félmondat vagy egy szó a hivatalos papírokban, és megváltozik a gyerek fekvése.


Mivel a testvéreim mindketten jogot tanultak, az egyik gyakolró ügyvéd is, azt tudom mondani, amit ők szoktak: ha valaki hétszázezer forintos tétnél is sajnál 15 e forintot egy ügyvédi konzultációra, azt nem biztos, hogy el akarná vállalni bárki is...

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Teleki_2007)
2010. nov. 14. 20:36

A szocpol nem csak új házra jár, főleg, hogy ez fél szocpol.

A bővitésre jár, ha a hozzáépitett szoba legalább 12 nm.

2010. nov. 14. 20:34
ja látom, már megtetted, te vagx czfhk? :)
2010. nov. 14. 20:32

itt:

[link]

2010. nov. 14. 20:31
a helyedben a www.jogiforum.hu oldalon regisztrálnék és ott kérdezősködnék...
12. teleki_2007 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 20:28

Köszönöm,hogy jelentkeztél.Az otp-ról van szó.Náluk van a hitelünk is és a fiúk után is ők utalják a szocpolt.A kislányunk június 30.-án született és július 1.-től szűnt meg ha jól emlékszem.Tehát még beleesünk éppen.

A bankkal kellett volna megkötni a szerződést, de elutasítottak.Az a pláne,hogy a fiókintézetnél ahova járunk Siófok, ott azt mondják,hogy jár, itt adtuk be a papírokat és.Majd előszedem,hogy konkrétan mivel indokoltak.De amint megfellebbeztük a Mák helytadott és azt írta,hogy a bank nem tagadhatja meg a szerződés kötést.Aztán hónapok múltán váltott.Az a legrosszabb,hogy már nem tudom én sem,hogy van-e esélyünk, hogy megkapjuk a pénzt.Még két hét van a határidőből amíg a bírósághoz fordulhatunk.Addig mindenképp szeretném megmutatni valami ügyvédnek,hogy egyáltalán van-e értelme vele foglalkozni? Bár 700000.-tal ,hogy ne lenne értelme foglalkozni?.Szóval el vagyok keseredve kicsit....Majd holnap idézem amiket írtak, de a gyerkőim már fáradtak és így nehezen megy...Szép estét és jó éjszakát....

Ja nem a két bank egyeztetett, mert mint írtam náluk vagyunk most is.Hanem a bank és a Mák központja, így mondta az ügyintéző.Valami olyasmiba kapaszkodtak, ahogyan írták,hogy utólagosan csak új házra és eladásra szánt házra folyósítható a szocpol, a bővírés csak zárójelben van.Nagyon átnéztem akkor a jogszabályt.Ismerősök szerint nem hagyjuk magunkat lerázni, de fizetni sem szeretnék ha nem érhetünk el semmit...Szóval remélem tud valaki segíteni...hogy mi tévők legyünk..

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Teleki_2007)
2010. nov. 14. 19:14

Ezek szerint talán felvehetitek a 3. gyerekre a fél szocpolt. Gondolom azért, mert már bent volt az igénylésetek, mert ugye közben megszűnt.

Miért nem feleltek meg? Mi az indoklás? Olyan nincs, hogy a bank nem akar fizetni, mert ez nem az ő pénze, hanem az államé, csak ők bonyolitják le. Te a banknál megigényled, ők pedig az államkincstárhoz, majd folyósitják neked. Lehet, hogy a bank nem foglalkozik szocpollal? mert ilyenről már hallottam, de egyéb esetben ők nem mondhatják, hogy jár vagy sem. Ők nem birálnak, mert az egész szocpol igénylés egy rendszeren folyik

át. Jó esetben a bank beviszi az adatokat, bekéri a papirokat, majd továbbitja a MÁK-nak, ezután a MÁK üzenetet küld, ez is elektronikus formába, az indok egyértelmű rövid szokott lenni, ha elutasitanaka. Már igényeltél és megkaptad más pénzintézetnél, ekkor a két bank egyeztetet, hogy valóban ugyanaza a személy e. Nem megfelelő adatok, ilyenkor adategyeztetés után ismét küldik. És igy tovább.

Mi volt az indok? melyik bank ha nem titok?

2010. nov. 14. 18:26

Ne haragudjatok, de el kellett mennünk itthonról.Remélem nem őszültetek meg:)

Nagyon aranyosak vagytok,hogy próbáltok segíteni.Arról van szó, hogy lakásbővítésbe kezdtünk amikor megvolt a két fiúnk.Mivel a bővítés is engedély köteles volt így megkaptuk készültségi % arányosan a két gyerkőcre a 1/2 szocpolt.Közben született még egy gyerkőc és a bankba mondták,hogy rá is igényelhetjük, mivel még nincs meg a használatba vételi engedély.Beadtuk a szükséges papírokat és vártuk,hogy jeleznek szerződéskötés ügyében.Erre kaptunk egy elutasító levelet, hogy nem vagyunk rá jogosultak mivel nem felelünk meg néhány kritériumnak.Ezek olyanok voltak aminek megfeleltünk, így megfellebbeztük a dolgot.A MÁK--nál kellett felbelezni.Elég hosszadalmas volt a dolog, mivel a bank nem adata át a kért papírokat a Mák-nak.Így mi adtuk át az összes szükséges dokumentumot.Mivel ők is úgy látták, hogy megfelelünk a dolognak, így kaptunk egy határozatot,hogy a bank nem tagadhatja meg a szerződés kötést velünk. Nagyon örültünk..de korán..Hónapokig nem történt semmi.Érdeklődtem a bank központjába 3 hónap elteltével, ahol is közölték velem,hogy jogszabályi pontosítást kérnek a Máktól, mert korszerűsítésre nem jár a támogatás.Közöltem a hölggyel,hogy a korszerűsítés és a bővítés nem ugyan az. MIre így teljesen más lett a véleménye.Megint várakozás.Mire hívtam a Mák-nál az ügyintézőt, arra ő azt mondta,hogy a bank nem akar fizetni és most a két központ egyezkedik,hogy mi is legyen. Érdeklődjek pár nap mulva.Érdeklődtem és mondta,hogy utasításba kapta,hogy vonja vissza a határozatot és utasítson el "valamilyen" módon.Ez a fickó nagyon segítőkész volt , én közöltem vele,hogy ezt nem fogjuk annyiba hagyni mert azért 700000.-ról van szó.Ő helyeselte, mert ,hogy igazságtalanul utasítottak el..Legjobban az bánt a pénz mellett,hogy az első fellebezős határozatot aminek helyt adtak 10 nap alatt lehetett megfellebbezni és a bank ezt szóban 4 hónap után tette meg. Ezt megint megfellebbeztük és megint elutasítottak, ebben azt is leírták,hogy a bank nem magánszemély és így akár egy évig is felebezhet, tehát nem vonatkozik rájuk a határidő.De azért ezt nem akarom elhinni...Most a bírósághoz fordulhatunk..Azért kérek segítséget,hogy egyáltalán van -e értelme...

Ha találnék itt ügyvédet aki tanácsot tud adni akkor annak elküldeném a határozatot,hogy pontosan lássa miről is van szó de tömören ennyi.

Várom a segítségeket, hátha sikerül...előre is köszönöm...

2010. nov. 14. 15:54
:-) Lehet itt őszülünk meg a gép előtt. Néha nem is értem,minek töröm magam...
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Katus3)
2010. nov. 14. 15:50
Akkor jó, várakozzunk, hátha tudunk valamit segiteni:)
7. katus3 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 15:49
Én is a fórumnyitóra vártam,de eltűnt...
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Katus3)
2010. nov. 14. 15:48

Jaaaj, azt hittem te kérdeztél:)

ezért érdeklődtem, hogy mit kapotál, amiben segitség kell.

5. katus3 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 15:45
Azt ,amit te írtál.:-) Megelőlegezett szoc.polt. Miért? Erre írtam,hogy én is csak ilyenről hallottam,utólagosról nem.:-)
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Katus3)
2010. nov. 14. 15:14
De mit kaptál?
3. katus3 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 15:01
Én is csak erről hallottam,sőt,így is kaptuk meg.:-)
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Teleki_2007)
2010. nov. 14. 14:38

Utólagos szocpol??? Ilyen nem létezik!

Megelőlegezett volt, amit utólagos teljesités követet. Erre gondolsz?

2010. nov. 14. 14:21
Ha van köztetek ügyvéd, kérem segítsen.Utólagos szocpollal kapcsolatban...Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook