Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós székrekedés fórum

Tartós székrekedés (beszélgetős fórum)


2013. máj. 13. 22:35
Aszalt szilva lé,a legmakacsabb székrekedésre is jó!
10. Timky
2013. jan. 31. 18:27
Használjatok a cukor helyett nyírfacukrot,ez meghozza a székletet!! Teába vagy stb...,ua az íze,mint a cukornak,csak annyi a külömbség,hogy béltisztitó hatással rendelkezik!
2013. jan. 30. 18:53

végig olvastam az ajánlatokat

sok féle tipp van, azt mondják pszihikailag is okozhat a félelem a szorongás székrekedést


van a viva naturának egy természetes anyagból készült béltisztitó szere, nekünk jót tett, e bélfaláról mindent letisztitott... azóta nincs gondunk

azt hiszem Colon Controll program a neve

és a vivanatura.hu lapon megtalálod kb 8000 3 féle, és egy üveg kombuha is ajánlom segit az emésztésben remélem tudtam segiteni


ha lelkileg van a probléma

sokat kéne beszélgeni a Nénivel, hogy engedje el a haragot, bánatot, félelmet,,,, szeresse magát

mert csak akkor lesz egészséges....


megtanitani boldognak lenni, nevetni


és vitamin pótlást is kipróbálnék

ha a hasát mütötték akkor biztos túl súlyos


életmód váltás egészséges táplálékot enni

ha kell ötlet akkor irj

2013. jan. 30. 18:46

szia drága

egész biztos viz és C vitamin hiányod van

10 kg/ként 3 dl vizet kéne innod poharanként....

és Askorbinsav (C vitamint) venni a patikába 3x 1gr

de első kézből hallgasd meg a gyógyulásodért

dr Lenkei Gábor Egészségünk titkai c videoját a youtobe-n

2013. jan. 29. 16:57
Sokat mozog, rengeteg rostot eszik (fehér kenyeret évek óta nem eszik, csak teljes kiőrlésűt, abból sem sokat)és napi 3 liter folyadékot iszik. Szóval nem a táplálkozással van baj.
2013. jan. 29. 16:51

Én sem tapasztalt vagyok, csak segítőkész. :) Bármilyen emésztési problémával gasztroenterológushoz kell fordulni. Én úgy tudom, ha nem szervi probléma, akkor 3 okozója lehet a székrekedésnek: kevés folyadék, kevés rost, kevés mozgás. Azt írod, rostdús ételeket eszik, tehát ez kilőve. A folyadék alatt biztos, hogy csak a szénsavmentes ásványvizet és az ízesítetlen gyógyteát lehet érteni. A mozgással gondolom, probléma van, mivel egy nagyiról van szó.

A hasfalra hálót műtét, ha jól értem egy sérv műtét, ami bizony pár napig biztos akadályozni fogja. Egyszerűen nem meri majd feszíteni a hasfalát (vagyis nem mer nyomni), de ez pár nap után elmúlik.

5. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Lovebird)
2013. jan. 29. 16:50

Ha már beöntésnél ricinusnál tartotok,akkor csak a teljes életmódváltás segít.Elhalnak a bélbolyhok és a helyzet csak rosszabb lesz.Lehet,hogy valami naponta fogyasztott étel akár,kenyér tej,tejtermékek is okozhatják.

Sok gyümölcs,savanyú káposzta,dió nagy segítség lehet.Először belgyógyászat.

4. nagymaya (válaszként erre: 1. - Lovebird)
2013. jan. 29. 16:45
Az én nagyim a szűztea forte kapszulát szedi, és csak az segít neki. Egy próbát megér.
3. lovebird (válaszként erre: 2. - Lady Blakeney)
2013. jan. 29. 16:12

Szia!


Köszi szépen az ötleteket! De sajnos ezeket már kipróbálta, és nem vált be. De azért köszi!

2013. jan. 29. 15:12

Szia!

Tapasztalattal nem tudok szolgálni, de van egy könyvem, a címe: 1001 otthoni gyógyír, ebbe megnéztem a székrekedés fejezetet. Néhány dolgot kimásolok, hátha valamelyik segít.


"Keverjünk 1-2 teáskanál összezúzott útifűmagot egy pohár forró vízbe, majd hagyjuk ázni 2 óráig. Citrommal és mézzel ízesítve fogyasszuk."


"A lenmag rostban és omega-3 zsírsavakban gazdag - ez utóbbiak jótékony hatást gyakorolnak a szívre és a keringési rendszerre. Fogyasszuk az útifűhöz hasonlóan, vagy együnk naponta kétszer-háromszor 1 evőkanálnyival az őrölt magból."


"Az enyhe hashajtó hatással rendelkező gyermekláncfűtea is hozzájárulhat, hogy a bélműködés újra szabályossá váljon. Áztassunk 1 teáskanálnyit a szárított gyökérből egy csésze forrásban lévő vízbe. Naponta háromszor fogyasszuk."


"Az asztalt szilva az egyik legrégibb házi orvosság székrekedés ellen. Rostban gazdag, ráadásul a benne lévő szerves savak elősegítik a bélmozgásokat.

Ha nem szeretjük a szilvát, rágcsáljunk szintén rostdús és hashajtó hatással rendelkező mazsolát."



Remélem tudtam újat mondani, hátha valamelyik hatásosnak bizonyul.

2013. jan. 29. 14:10

Nagymamám nagyon régóta küzd székrekedéssel. Évek óta hashajtókat szed, naponta kb. 3 liter folyadékot iszik, rengeteg rostot eszik. Most volt egy hasi műtétje (felrepedt a hasfala, és hálót raktak be), és azóta a helyzet még rosszabb lett. Napokig nincs széklete, beöntés, ricinus olaj stb. nem segítenek.

Tudna valaki valamilyen hatékony hashajtót, esetleg egy hozzáértő orvost ajánlani Kisvárda, Nyíregyháza vagy Eger környékéről? Egyáltalán milyen orvoshoz szoktak ilyenkor fordulni?

Várom a tapasztalatokat, hozzászólásokat! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook