Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társasházi takarítás fórum

Társasházi takarítás (beszélgetős fórum)

1 2
31. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Agines)
2013. júl. 10. 23:44
vállald el te, mondjuk egy évre
30. spinneli (válaszként erre: 1. - Agines)
2013. júl. 10. 21:46

Nálunk be van osztva, hogy emeletenként mikor melyik szomszéd takarít.

Mivel mi gyakorlatilag egyedül lakunk a szinten, vagy én takarítok, vagy senki.

:)

29. krozsu
2013. júl. 10. 21:26

6000 Ft-ot kellene fizetned havonta a takarításért?! Az nagyon sok. Van ahol az egész közös költség ennyi.

Biztos van ennél jobb megoldás is. Ajánld fel,hogy Te elvállalod és akkor legalább nem idegennek fizetnek,vagy lehet azt is,hogy nem is fizetnek,csak csökkentik a közös költséged, vagy hasonló.


Ha úgy egyébként normálisak a tulajdonostársak,akkor biztos tudtok valamilyen megoldást találni. Nem gondolom,hogy mindenki meg tud engedni magának ekkora összeget havonta.

2013. júl. 10. 11:40
Nálunk volt többféle megoldás. Volt olyan, hogy a közös költségen felül fizettünk valakinek 700.-Ft/hó takarítást. Bárki takarított, nem volt jó. Volt olyan is, hogy beosztottuk, ki, mikor soros. A harmadikon lakó takarított az emeletén, sehol máshol. Mi a földszinten lakunk, én nem járkálom keresztül-kasul a házat, hisz, bejövök és ennyi. Ez sem volt igazságos, mert az emberek nem egyformák és nem is egyformán gondolkodnak. Az a legjobb, ha egy idegen fizetségért takarít. Azt a munkát is illik megbecsülni, mint minden mást. Én bizony soha többé nem takarítanék. Így vagy szidok valakit, vagy meg vagyok vele elégedve. Egyébként, ha nem lenne a kávés szomszéd, a hölgyemény nagyon tisztességesen elvégzi a munkáját, tiszta a lépcsőház (kivéve, amikor kávés)!
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Agines)
2013. júl. 10. 10:33

Hát akkor meg határozottan vesd fel, hogy Te vállalnád.


Van aki nagyon nem akarja?


Meg amiket alább írtam, legyen tisztázva, leírva, aztán meg mehet a menet..


Csak azért azt is gondold át, hogy most ezért Te kérsz pénzt, vagy sem... Szóval mert most akkor az lenne, hogy te nem fizeted ki a rád eső 6000-et. De akkor viszont csak a rád eső takarítást kellene elvégezned. Ha mindig Te takarítasz, akkor meg a többieknek neked kellene fizetniük, vagy ehelyett takarítaniuk... Mert máskülönben elég rosszul jársz, mert tulajdonképpen egy kb. 36000-es munkát végeznél el 6000-ért..

26. Agines (válaszként erre: 25. - Ancsika688)
2013. júl. 10. 10:30

köszi, hogy írtad ez, most számoltam utána, h 25 e lenne, mert a négyzetméter szerint lett kiszámolva a havi 6ezer

összesen 25ezer lenne az öt lakára

2013. júl. 10. 10:27
36 000. 1db lépcsőházért,szerintem sok...
24. Agines
2013. júl. 10. 10:25
mármint, ez csak feltételes mód, mert még nincs megszavazva
23. Agines
2013. júl. 10. 10:23
a 6ezer a mi lakásunkra eső rész lenne. Ezen felül még fizet a másik 5 lakás is.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Agines)
2013. júl. 10. 10:22

Továbbra is csak akkor javaslom, ha te tisztán 6000-et tényleg megspórolsz vele, mert máskülönben ki kellene ezt fizetned.


Pláne, ahol pereskedések, meg hülék vannak, vigyázz..


Egyébként igen, sok a 6000 ha onnan nézzük, hogy neked ennyit ki kéne adnod, én is két hétig etetek annyiból.. De más az, hogy valaki ennyiért vállalja.. Ez két egész más dolog..

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Agines)
2013. júl. 10. 10:19

Na de akkor meg mi a kérdés?

Csináld!


Az a baj, hogy mások nem akarják? Vagy mi?


A 6000-et meg nem úgy írtad, hogy 6000/lakás lenne, hanem úgy, hogy ennyit kérne a nő. Akkor ez eloszlana több család között...


Csak akkor is meg kell állapodni, hogy hányszor várják a söprést, hányszor a felmosást, hányszor van nagytakarítás (korlátok, bejárati ajtó, esetleg ablakok, párkányok törlése, stb.). Mi van hólapátoláskor, mi van a kukákkal, van-e bekötőjárda, ház körüli járda, őszi levelek, stb... Szóval ne tedd ki magad annak, hogy te a felmosással számolsz, mások meg mindent várnak..


Mi van, ha nem érsz rá, mi van, ha betegek vagytok, stb...

20. Agines
2013. júl. 10. 10:17

eddig ment :(

meg itt állandó a pereskedés, ez egy plusz fizetnivaló lenne a perek miatt és a nem fizetők ránk eső része miatt


tudjátok, én magamra nem költök 6ezret havonta, nemhogy takarítónőre, aki helyettem dolgozik

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Agines)
2013. júl. 10. 10:15

Nálunk az emberek nagy része hajnaltól estig dolgozik, aki nem, az meg idős. (A férjem pl. reggel 6-kor megy el, és este 9-10 felé jön haza, sokszor hétvégén is. Én meg itthon a 3 gyerekkel.. Hát, hogy mikor takarítanék úgy rendszeresen, hogy ne legyen panasz rám, nem tudom..) Elég nehéz lenne ezt igazságosan beosztani, nem is ment..


Nem beszélve arról, hogy mindenkinek más a "tiszta".


Ha nálatok megy, és ezen tudsz spórolni, csináld, csak nem szokott jó vége lenni. De reméljük, nálatok másként lesz.

18. Agines
2013. júl. 10. 10:15

azt nem értem, hogy ha én meg tudom csinálni, akkor miért fizessek azért, amit meg tudok csinálni

aki nem akar takarítani, amikor ő a soros, fizessen az


1 emeletes a ház, kb negyedóra végigmosni

17. Agines
2013. júl. 10. 10:11

a 6ezer forint jó lenne mondjuk gyümölcsre

szánalmasnak érzem magam, hogy filléreskedem, mert gyesen vagyok és közben mint valami nagyságos asszony, akinek büdös a munka és nem hajlandó megfogni a seprűt, takarítónőt fizetek

16. de Luca (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 10. 10:10
Anno végighallgattam én is, hogy a "ketteske" csak a hidegvizet tologatja, bezzeg ő...
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Agines)
2013. júl. 10. 10:10

Ez egy más kérdés, de attól még nem kért sokat az a valaki.


Ennek ellenére háromszor meggondolnám, hogy kitenném-e magam, pláne gyerek mellett ennek.. Inkább menj el a szomszéd házba takarítani, ha nagyon meg vagy szorulva, de a sajáttal vigyázz.. Nem éri meg, hogy minden nap rosszul érezd magad ott, ahol laksz.

14. Agines (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 10. 10:09

én nem akarnék senkit beengedni, hogy takarítson helyettem, amikor én is tudok söpörni és felmosni, főleg, hogy nem dolgozom, hanem itthon vagyok

a bevételem legnagyobb része elmenne a takarítónőre, aki azt csinálja, amit én is meg tudnék


de gondolom más sem, aki soros a lépcsőház-takarításban mond fel a munkahelyén, hogy takarítson a társasházi lépcsőházban, hanem munka után/előtt meg tudja csinálni

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - De Luca)
2013. júl. 10. 10:08

Én se vállalnék ilyet, saját házban, ahol lakom semmi pénzért..


Amennyi a hüle ember, ennél kisebb dolgokon is megy a veszekedés.


Mert ugye: én bezzeg hatszor húzom végig a rongyot, míg az a szemét Nagyné csak háromszor!!


Hát ebben élni..


Az a legjobb, ha a közös költség ezt tartalmazza, és tudomásul kell venni, hogy ennek ára van.

12. Agines (válaszként erre: 9. - De Luca)
2013. júl. 10. 10:06

Ezen még nem gondolkodtam.

Azon gondolkodom, hogy ha eddig én jól megcsináltam, amikor rám került a sor, akkor ..főleg most, hogy csak a gyes a bevételem, akkor, ha ha én is meg tudom csinálni, miért fizessem a jövedelem huszoniksz%-át ki

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Agines)
2013. júl. 10. 10:06

Ne hülyéskedjél már!


A takarítás egyrészt komoly fizikai, és ezen felül bizalmi munka is.

Gondolom egy hónapban ez kb. 4 alkalom, azaz kb. 1200 Ft/alkalom. Én még emellé simán kérném az anyagköltséget. Mert ez a szerény 1200 simán elmenne az anyagra, meg arra, hogy odamentem..


Szóval miért várjuk el másoktól, hogy ingyen dolgozzanak nekünk, és még legyenek kedvesek, meg mindenben megfelelőek, hiszen "beengedem a házamba"...

2013. júl. 10. 09:56
Nálunk 18 lakás van,és minden hétre be van osztva köztünk a takarítás.
9. de Luca (válaszként erre: 8. - Agines)
2013. júl. 10. 09:55
Te mennyiért vállalnád el egy lépcsőház takarítását havonta négyszer? Kiszállás, munka, anyag...
2013. júl. 10. 09:53

Mi 5 lakásosban lakunk.

A takarítónő 6ezer forint lenne havonta. Szerintetek ez reális ár?

Inkább én takarítanék, mint eddig.

2013. júl. 10. 09:51
Az otthoni lakásomnál úgy ment (4 lakásos társasház), hogy a közös költség tartalmazta a heti 1 felmosás, és évi egy függönyfal lemosás árát, cirka havi 1200-1500 Ft-ért. Aztán ezt sokallták a kedves lakók, úgyhogy azóta heti váltásban nekik kell pucerválni mindent. Őszintén szólva ennyi pénzért én inkább kifizetném a munkát. Én ugyan hosszú évek óta nem lakom ott, így nem is takarítok, ők meg állandóan balhéznak egymással, ha valaki éppen akkor megy nyaralni, amikor ő lenne a soros. Szóval több vele a nyűg, mint amennyit megfognak rajta.
2013. júl. 10. 09:45
13 lakásos, eddig hetente volt beosztva egy lakás, de mivel sokan nem takarítottak, ezért havi 500 Ft-ot fizet be minden lakás és van egy takarítónő.
2013. júl. 10. 09:44
Nálunk 6 lépcsőház,3 emeletes társasház,a közösköltségben van benne,minimálbért kap.
4. Agines (válaszként erre: 2. - Evamaria0803)
2013. júl. 10. 09:42
:)) ez a kávés dolog ez aranyos :)))
3. Kebili (válaszként erre: 1. - Agines)
2013. júl. 10. 09:41

Szia! Nálunk 12 lakásos a lépcsőház és minden hétre egy lakás van beosztva takarítani: legalább 1x felseperni és felmosni a lépcsőházat. Kb. 1 óra hosszás munka. "Természetesen" nem minden lakó végzi el a takarítást így nagyon piszkos a lépcsőház, főleg hogy kutyákat is tartanak és egy-két igénytelen lakó is előszeretettel hordja be a szemetet, piszkot.

Sajnos a közös képviselő nem foglalkozik azzal, hogy fogadjunk egy állandó takarítót aki plusz pénzért rendbe tartja a lépcsőházat, azt mondja, hogy a lakóknak kell egymás közt lerendezni a dolgot. Én egy lakó helyett elvállaltam a takarítást, 1500 Ft-ot kérek alkalmanként (háromhavonta jut a sor egy-egy lakásra).

2013. júl. 10. 09:39
45 lakásos a társasház, most a közös költségben van a takarítás, konkrétan nem tudom megmondani, hogy abból mennyi. Heti egy alkalommal van felmosás, és a járda lesöprése. A szemben lakó fiatal házaspár férfi tagja hetente kétszer kilötyögteti a kávét, én takarítom utána, ha nem akarom nézni a következő felmosásig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook