Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszert lehet előre elkészíteni és hűtőben tárolni? fórum

Tápszert lehet előre elkészíteni és hűtőben tárolni? (tudásbázis kérdés)


18. Ede71
2013. máj. 1. 21:57

Sziasztok!

Én a 2. gyerköccel jártam úgy, hogy kevesebb a tejem, többször begyulladt a mellem. Kénytelen vagyok hozzátáplálni. A Lactogen Hamrony tápszert esszük, mivel ez sűrűbb mint a normál tápszer, macerásabb elkeverni (sokszor kis szűrön szoktam átpaszírozni), ezért egyszerre mindig 180 ml csinálok. Kisfiam soha nem eszi meg ezt az adagot, lehűtön és később odaadom neki. Mikroban melegítem és ha nem fogy el kiöntöm. Én úgy tudom 24 órát lehet tárolni a hűtőben, ha anyatejet fejek le az is eltartható 24 óráig.( a védőnő is mondta hogy így jó!)

Van egy barátnőm 3-as ikrei vannak, amikor kicsik voltak éjszakára 2x3 literes dunsztos üvegben volt bekeverve a tápszer, majd cumisüveg melegítőben melegített, soha semmi bajuk nem volt az előre elkészített tápszertől.

A gyártó persze hogy ráírja, hogy ne tárold a hűtőben az elkészített tejet, neki az az érdeke hogy minél többet vásárolj.

17. Muncika (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. ápr. 25. 11:52
éjszaka sajnos mikróban. bár már egy ideje nem kellett, mert pár hete már átalusszuk az éjszakát.
2013. ápr. 25. 10:14

Én is frissen csináltam éjjelente, bár én mikróban:

Felforraltam bent a vizet, aztán egy-két jégkockával lehűtöttem.

Mikor utaztunk és megmaradt, azt vettem észre, hogy rémesen besűrűsödött.

15. hlotti
2013. ápr. 25. 10:11
A Hipp-nek van elkészített babateje, 12 hós kortól adható,kisfiam ezt itta 3 éves koráig reggelente, hol simán hol kakaónak! Dm-ben, Rossmannban is kapható :-) Én sem adtam soha maradékot a kisfiamnak, sőt előre sem csináltam meg sosem, mert nem véletlenül van ráírva, hogy frissen kell adni a babáknak!!! nekem ez a maradék eltevés olyannak tűnik, mintha este melegítenél magadnak mondjuk husilevest, de amit nem eszel meg beteszed a hűtőbe, és reggel újramelegíted, és megeszed, hát nem tudom.....
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Spiritus)
2013. ápr. 25. 10:11
Úgy bizony..nem is veszett kárba az a 3 doboz ami felesleggé vált a végén :D
2013. ápr. 25. 09:57
A kutya nagyon durván imádja :)
2013. ápr. 25. 09:53

Én mindig frissen csináltam,ha maradt megette a kutya.Cumisüveg termoszom volt,abba csak akkor tettem készen,ha valahova muszáj volt menni,és bele esett az étkezési időbe..akkor melegebbre csináltam és úgy jó volt.Mikrot sosem használtam egyik gyerkőcnél sem,kizárólag gáztűzhelyen,vízben melegítettem nekik mindent ami olyan volt.

Éjszaka is így csináltam!

Megmaradt tápszert én biztosan nem adnék oda később sem,de előre sem csinálnék és tárolnám hűtőben,mikor a dobozon is rajta van,frissen adható a babának!

De gondolom,ezt mindenki kitudja tapasztalni kinek mi a jó..:)

11. pocak25 (válaszként erre: 7. - Muncika)
2013. ápr. 25. 09:53
A kórházban gyarilag előre elkészített tápszer van ,100 ml üvegekben.A millumil gyárt ilyet,de nem forgalmazzák boltokban! Mindig frisset kell adni véleményem szerint.A kórházban is kiöntik a maradékot,mivel meg lett már melegítve,és újramelegíteni mint tudjuk semmit nem ajánlott!
2013. ápr. 25. 09:48
Én mindig felfőzők egy adag vizet, azt csak felmelegítem mikor szükséges és firsset adok neki. Se vizet, se tápszert, se kaját nem mikrozók neki soha. Mindent frissen kap. A tápszeres dobozra is rá van írva, hogy frissen kell adni.
2013. ápr. 25. 09:45

Én bevallom régebben a két nagyobb gyerkőcnek eltettem az este meghagyott tápszereit reggelre. Soha semmi bajuk nem lett tőle.

A 3. gyerkőcnél rafinált voltam, 1 éves kora után elkészített babatejet vettem, azt kapta bő 2.5 éves koráig - csak beleöntöttem a cumisüvegbe, enyhe melegítés a mikróban, és mehetett is a babapociba.

8. szafaripók (válaszként erre: 7. - Muncika)
2013. ápr. 25. 09:38
És hogy melegíted?
2013. ápr. 25. 09:34
Én is mindig frissen adom Noelnek, de éjszakára el szoktam készíteni egyet előre, és csak megmelegítem, ha kell. hűtőbe teszem persze. A maradékot viszont mindig kiöntöm, nem adom újra. szerintem egy-egy adagot el lehet készíteni előre, szerintem a kórházban sem mindig frissen csinálják, és adják a babáknak.. ami mondjuk elég szomorú. de ha lehet, általában frissen adom. vízforralóval csinálom. van mikor babavízből.
2013. ápr. 25. 09:24

A tápszer dobozára is rá van írva, hogy frissen kell fogyasztani, a maradékot már nem szabad odaadni a gyereknek!!!!!!!

Ha nem tudod, mennyit eszik, csinálj inkább kevesebbet, aztán még egyet. Ez nem olyan komplikált...

Én mindig kiöntöttem, amit nem ivott meg, tartogassa a fene. Én se innám meg, akkor neki miért adtam volna oda?

2013. ápr. 25. 09:23

Szia!

Inkább ne tárold... Én vízforralót használok(nem szeretem a mikrot), avval hamar felmelegítem az előre felforralt vizet éjjel és ha nagyon meleg babavízzel szoktam hűteni, ez így elég gyorsan meg szokott lenni. És még beszereztünk mi cumisüveg melegítőt az is jól tud jönni ;)

2013. ápr. 25. 09:20
Én úgy csináltam a fiainkál anno hogy kis tápszertartó dobozba tettem, a cumisüvegbe meg a vizet...a melegítő a hálóba volt bedugva így éjjel csak össze kellett ráznom. Most a lányunknál ha nem lesz tejem ugyanígy teszek majd.
2013. ápr. 25. 09:01

Nekem is azt mondták, hogy babának inkább frissen csináljuk meg... a 2. válasz viszont hasznos! ;)


Bevallom, én most már (2 éves lesz a lányom) jó ideje elteszem hűtőbe az este meghagyott tápszerét és reggel frisset csinálo hozzá , és összeöntöm - azaz nem dobom ki a maradékot, mert ő most már nagyn sokat meghagy este, kb a felét sokszor (ha kevesebbet csinálok, akkor meg néha kevés, ezért csinálok inkább többet, mert néha meg megeszi)


szóval nagyobb gyereknél nem lesz semmi baja, ha nem friss...


ja és én mikróban melegítem a vizet, azt is csak az első hónapokban amikor kicsi baba volt, akkor melegítettem forró vízben órákig.....

2013. ápr. 25. 08:48

2 órán túl ne add.

Ha fárasztó az éjszakai etetés (és az) tegyél termoszba vizet, készítsd be a port a cumisüvegbe, így csak össze kell rázni.

2013. ápr. 25. 08:43

Sziasztok!


Tápszert lehet előre elkészíteni és hűtőbe tárolni?? mondjuk ha éjszakára adom? vagy csak úgy lehet adni a babának ha elkészítem és azonnal megeszi??a védő nő szerint elkészítés után meg kell ennie a babának nem jó tárolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook