Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
20. d441802019 (válaszként erre: 14. - Berhukri)
2010. márc. 29. 13:26
Ajaj, szerintem ne menjünk el ilyen pszicológiai irányokba. :-)
19. berhukri (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. márc. 29. 13:25
A fojtót rendesre is lehet állítani, de hidd el semmi baja nem lesz tőle a kutyádnak. Ha esetleg elmész egy kutyasuliba, ez alap felszerelés.
18. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - D441802019)
2010. márc. 29. 13:24

csak néha nehéz keménynek lenni de próbálok:)

Azt tapasztaltam viszont hogy a kutyák a férfiakra mintha jobban hallgatnának...

17. d441802019 (válaszként erre: 11. - Nikike1988)
2010. márc. 29. 13:24

"Mellettem!" :-)

Jutalomfalat is szóba jöhet, de szerintem nem annyira szükséges. A jutalma az lesz, hogy ha nem húz, akkor nem fogja senki ráncigálni. :-) Kicsit viccesen hangzik, de így van.

2010. márc. 29. 13:24
Meg kell tanítani neki a póráz hosszúságát, vagyis, amikor "megindul" Te egyszerűen megállsz és a saját súlyával belerohan a póráz végébe. Nem kell rántani rajta! Ezt néhányszor megcsinálod, hidd el, megtanulja meddig mehet. A legfontosabb a következetesség! Az én babám is húzott picin, de ha megköveteled mindig, ugyanúgy, akkor egy idő után lenyugszik. Az enyémhez jó ideje nem kell póráz (13 éves vizsla).
15. 35c81b79eb (válaszként erre: 11. - Nikike1988)
2010. márc. 29. 13:24

Én már most is repültem utána az állatorvosnál! :D Két nap múlva el is mentem megnézni a kutyasulit. :)

Nekem 14 évig volt kutyám Beni előtt, bár ő kistesű volt, de nekem is annak idején azt mondták, hogy fojtó nyakörv kell rá és ha húz picit fölfele kell húzni a fejét és rászólni, hogy marad. Nálam annak idején bevált, nagyon hamar megtanulta.

14. berhukri (válaszként erre: 8. - D441802019)
2010. márc. 29. 13:23

Erről a falkavezér dologról beszélgess el egy kinológiai szakértővel. Rögtön meg fogja kérdezni, hogy miért akarsz egy falkához tartozni egy kutyához. Erre jó példa, hogy egy falkán belül a falkavezér előjoga a fajfenntartás.....

A kutya elég ha azt megérti, hogy te vagy a gazda, inkább lásson benned "istent" aki enni ad, büntet és dícsér, mint "falkavezért".

13. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - Berhukri)
2010. márc. 29. 13:23

gondolkodtam már a fojtó nyakörvön..ez nem rossz a kutyusnak?

Háát én azt nem mondanám hogy nem egy makacs fajta:):) Az a "gond" hogy nagyon okos és ezt ki is használja bár nagyrészt a hülyeségre:D:D

12. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2010. márc. 29. 13:20
én úgy hallottam hogy a halti kitörheti a kutya nyakát.
11. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. márc. 29. 13:19

a Marad helyet gondolom más szót is használhatok?

és jutifaLat nem kell ehhez?

2010. márc. 29. 13:19
Bőr nyakörv helyett használj fojtónyakörvet. Ha elkezd húzni, ránts rajta eghy határozottat úgy, hogy rögtön le is lazítod. Csak egy pillanat az egész. Ha még minig húz, akkor kicsit erősebben, és kísérje vezényszó, például lábhoz. Ha nem válik be ( de a lebrador nem egy makacs fajta, és könnyen tanítható), akkor jön a szöges nyakörv, amitől nem kell félni, nem fáj a kutyának amíg normálisan közlekedik. A használata hasonló, elve azon alapul, hogy emlékezteti a kutyát arra, amikor a saját anyja nyakoncsípte ha rossz volt. A lényeg hogy sose tartósan rángatom, hanem egy határozott mozdulat, ami kb fél másodpercig tart, és érthető hangos vezényszó. Vannak kutyafajták, aminél csak a szöges működik, de mégegyszer mondom a labrador nem ilyen.
9. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - 35c81b79eb)
2010. márc. 29. 13:18

igen tudom hogy még nem vagyok lekésve:)

most már egyre nagyobb erő van a drágában ezért akarom most már megtanítani hogy nem húzunk mert hamarosan lehet erősebb lesz mint én és nem szeretnék repülni a pórázon utána:D

8. d441802019 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2010. márc. 29. 13:18

Biztosan fajtája válogatja.

A legfontosabb az, hogy kialakítsuk bennük, hogy mi vagyunk a "falkavezérek". Ha nem mi leszünk azok, hanem mondjuk egy másik családtagunk, akkor nekünk az életben nem fog engedelmeskedni. Tapasztalat. :-)

7. drnéni (válaszként erre: 5. - D441802019)
2010. márc. 29. 13:15
Szerintem a hám csak bíztatja a húzásra, legalábbis a mi kutyánkkal így volt.
6. drnéni (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. márc. 29. 13:14
Legfontosabb úgy általában a következetesség, a szilárd rangsor biztosítása, erről már sok helyen volt szó. Egyébként konkrétan erre az esetre nagyon hasznos a halti nevű eszköz, ami a kutyának egyeltalán nem kellemetlen, viszont könnyedén meg lehet vele akadályozni a húzást. Labira rá is lehet szerelni.
2010. márc. 29. 13:14

Folyamatosan mondani kell neki, hogy "mellettem", és eközben magad mellé húzni.

Ajánlom, ha nem akarod fojtogatni szegény kuty-ot, akkor ne nyakörvvel tedd ezt, hanem hámmal.

Ha elmegy mellőled, visszahúzod a lábadhoz, és erélyesen rászólsz: "MELLETTEM!".

Egy idő után megszokja, hogy Te vagy a falkavezér.

2010. márc. 29. 13:13
Van már egy pont ilyen című fórum....
2010. márc. 29. 13:13
Szia! Nekem is egy öt hónapos golden retrieverem van és még csak most akarom kezdeni neki megtanítani, hogy normálisan is tudjon sétálni. Szerintem nem vagy lekésve semmiről. Kölyök még. Beni is húz,mint az őrült, viszont ha elvisszük a harasztra futni szót fogad, soha nem megy el, visszajön, ha hívom, nincs vele semmi probléma.
2. bared (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. márc. 29. 13:13
rövidre fogod a pórázt, mondod neki marad, és melletted kell mennie...aztán lassan engeded egyre messzebbre...így, ha bármikor elkezdi, csak rászólsz, hogy marad! és csinálni fogja... ha mindig következetesen ezt teszed, 4-5 hét, és rendesen fog viselkedni))
2010. márc. 29. 13:11

Sziasztok.

Azoktól várnék segítséget akik tapasztalt kutyások és sétáltatják is rendszeresen a kutyájukat.

Berci 5hónapos labrador és újabban eléggé rászokott a húzásra a pórázon.

Hogyan tudnám leszoktatni erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook