Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanulunk-e anyáink hibáiból? fórum

Tanulunk-e anyáink hibáiból? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanulunk-e anyáink hibáiból?

11. syria
2018. jún. 27. 10:05
Reménykedjünk, hogy igen!
10. Mireille71 (válaszként erre: 9. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 24. 21:03

Én is biztos vagyok benne, hogy nem szabad mocskolni a másikat.

Igaz, hogy nekem 2 felnőtt gyerekem van és tudják, hogy miért válunk. De akkor is szeretni akarnak mindkettőnket...szerencsére :)

2018. jún. 22. 12:00

Szia.

Jó cikk szomorú történetek. Kitartást neked.

Én is elvaltam már 2x. Mindkét alkalommal gyerekekkel.

Én amondó vagyok nem szabad a gyerekek előtt az apukat lealazni.

Mindegy mi a baj köztetek az a ti dolgotok, a gyerekeknek elég annyit mondani gond van nem tudjátok megoldani el kell válni de mindketten szeretitek őket és sokat lehetnek apával is.

Persze ehhez egy civilizált válás és apuka is kell.

Nálam volt vérre menő engem szétmocskolo válás is (mégsem áztattam az apát a gyerek előtt)

8. syria (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2018. jún. 20. 11:56
Az ilyesmikre szoktam alkalmazni: "a történelem ismétli önmagát". :(
2018. jún. 19. 21:26
Az hogy reálisan látod a dolgokat már egy jó lépés ahhoz hogy tudjad kezelni ezt a problémát. Egy életed van rendbe rakod önmagad rendezed a kapcsolatodat a családtagokkal és már élvezheted is az életet.
6. 124637ff9b (válaszként erre: 5. - Mireille71)
2018. jún. 19. 20:35

Nem nekem írtad ugyan, de hozzá fűznék pár gondolatot a szavaidhoz.

Ez így végtelenül szimpatikus, ahogy írod. Megértetni a gyerekkel, próbálni elmondani (persze a korának megfelelően) a történteket, és a sírás, rosszkedv okát ... Valószínű, hogy máshogy áll akkor ő is lélekben a dolgokhoz, még ha nehéz is.


Azért én is ismerek olyan történetet, hogy "az a mocsok apád így meg úgy ... " meg "az a szemét anyád így meg úgy ... " meg "mondd meg apádnak, hogy ... "

És hány gyereknek fáj ezért állandóan a hasa, vagy küzd vizelettartási problémával ... :(

Pedig emberibb módon is lehetne.

5. Mireille71 (válaszként erre: 4. - 401f36ab4a)
2018. jún. 19. 20:25

Nem egészen a másik ellen fordításról szól a dolog.

Sokkal inkább arról, hogy a megbántott fél és ez lehet nem csak anya, hanem apa is...mert ilyen történetet is ismerek...megpróbálja megértetni a gyerekekkel, hogy ő most miért viselkedik másképp. Próbálja elmondani, hogy mennyire fáj neki amit vele tett a társa, ezért sír, kiabál, rossz kedvű stb.

De ugyanakkor ez a társ a gyermeknek a másik szülője és ebből adódóan nem akarja tudni, elhinni, hallani, hogy a szeretett szülő mit tesz/tett...főleg, mert nem is vele tette.

2018. jún. 18. 12:07

Hogy átgondoltad és leírtad, már nagy lépés.

Soha egy anyának se szabadna elfelejteni, hogy a megunt megutált megcsalt stb stb férjük a gyermekeik apja, vele volt kerek egész a család, míg az létezett, és benne az apa az egyik szeretetpillér.

Annyira szánalom, mikor a nagy harcban a gyereket akarják a másik ellen fordítani! ... még ha nem is mindig tudatosan ...

2018. jún. 18. 12:03
Csak egy hibája volt, azt nem követtem el.
2018. jún. 18. 11:52
Remélem.
2018. jún. 18. 11:27
14 vagy 15 éves lehettem, mikor a szüleim házasságában, robbanásszerűen kitört a káosz.
Gyilkos és gyilkolós, trágár válás vette kezdetét.

Ugrás a teljes írásra: Tanulunk-e anyáink hibáiból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook