Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanuljunk kutyául... fórum

Tanuljunk kutyául... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
tegnap 08:08
Jó reggelt mindenkinek. I am sorry, hétvégére eltűntem... Versenyen voltunk Szederrel. Ki hogy van?
100. Szederke66 (válaszként erre: 98. - Kati1977)
máj. 7. 12:14
Nos, akkor valóban nem
máj. 7. 12:09
Azt olvastam valahol hogy ne ugráljon a kutya hátat kell fordítani és abbahagyja, megunja az ugrálást, na ez a mai napig nem jött be :(
98. Kati1977 (válaszként erre: 97. - Szederke66)
máj. 7. 12:07

Igen láttam a linket is.

Jól haladok, akkor van a nagyobb baj, ha a kerítés túloldalán közel vannak, na akkor vadul be igazán. Ha távolabb vannak mondjuk 1,5 méterre a kerítéstől akkor meg sem ugatja őket. (az egyik szomszédom meg ijesztgeti hogy felfog egy marék földet és eldobja, mintha megdobná). Akkor nem tudok mit tenni ha nem vagyunk otthon és úgy ugatja a szomszédot.

97. Szederke66 (válaszként erre: 93. - Kati1977)
máj. 7. 08:49
Nem jön el a kerítéstől? Adj neki egy negatívat. Mi az hogy nem jön el, ha hívod??? Az első és legfontosabb feladat a kutyánál, hogy azonnal ott kell lenni nálad, ha behívod. Ezt tanítsad meg neki először. Aztán, ha ordít a kerítés mellett, adj neki egy negatívat. Mondjuk dobj le mellé a földre egy üres kannát, hogy csattanhon. Ne a kutyát dobd meg vele, hanem csak hívd be, ijeszd meg. Majd dicsérd meg, ha sikeresen megcsinálja feladatot, akkor dicsérd. Ne feledd! alap, hogy a kutyát be tudd hívni. A kutya élete függhet ettől. Tényleg azt hiszi, hogy ő a falkavezér, és ez nagyon nagy baj.
96. Szederke66 (válaszként erre: 95. - Kati1977)
máj. 7. 08:45
Kati valami ilyesmit írtam neked én is, hogy a kutyával következetesen kell foglalkozni. Mintha valami anyagot is linkeltem volna erről neked.
95. Kati1977 (válaszként erre: 94. - Bichi)
máj. 2. 13:51
ok
94. Bichi (válaszként erre: 93. - Kati1977)
máj. 2. 11:49

Az a baj, hogy nem lett fegyelmezve / tanítva. Ő ezzel joggal érzi magát falkavezérnek, és így persze azt csinál, amit akar. Amikor egy új kutya kerül a családba, akkor sajnos nem lehet késlekedni, mert azonnal rájön, hogy uralkodhat felettetek, ahogy most meg is teszi. Szerintem még nem késő, de csak akkor van bármi esély is a változásra, ha ebben az EGÉSZ család részt vesz. És itt nem lehet az, hogy az egyik engedi, a másik nem.

Ne felejtsd el, egy kutya 12-15 évig él, ha nem tesztek semmit, ez csak rosszabb lesz...

máj. 2. 11:17

szia

Hát van egy két gond még mindíg. A szomszédokat ugatja, és zavarja őket, de nem tudok mit csinálni nem jön el a kerítéstől hiába szólok neki.

A másik hogy ha székre vagy lépcsőre leülünk, vagy guggolunk (pl. palántázunk) és majdnem az ő magasságába vagyunk akkor ugrál a hátunkra lábunkra, ölünkbe,de elég durván szinte fellök. Ezzel sem tudok mit kezdeni.

Játék közbe van hogy bevadul és rágja a kezünket de ha rászólunk hogy ne, akkor is "vadul" tovább rág és ugrál.

Néha lelocsoljuk akkor abba hagyja de fut a kertbe jó nagy köröket mint az őrült.

Tehát vannak problémák ez a 3 a legrosszabb.

köszi

92. Szederke66 (válaszként erre: 88. - Kati1977)
ápr. 25. 12:50
Mi újság a kutyusoddal Kati?
ápr. 23. 08:20
Sziasztok. Hétvégén nem volt semmi extra. Családoztunk, a kutyák jókat játszottak a napsütéses udvaron a csemetékkel. Ki merre?
ápr. 20. 09:22
Ma hajnali élményem: Az akácos közünkben, ahol a kutyákkal szoktam reggel sétálni, egy Rottweiler figyelt szabadon. Szerintem kilógott valamelyik portáról. Gyanús, hogy a szembe levő házból, mert ott láttam ekkora kutyát. Csutakkal szerettem volna vonulni, de ahogy megláttam a robosztus termetű ebet gazda és minden nélkül, visszaiszkoltunk. Szerencséra a Sátán (így hívják) nem vett észre minket. Nem magamat féltettem, de el nem tudtam képzelni, hogy a két kutya hogy viszonyulna egymáshoz. Lehet, hogy nem lett volna semmi baj, lehet, hogy mégis... :-(
ápr. 16. 07:42
:-) Szép jó reggelt és kellemes hetet kívánok mindenkinek. Jó hírem, hogy túl vagyunk a debreceni kutyakiállításon és nyertünk. :) Fajtagyőztesek lettünk a mi korosztályunkban és kategóriánkban. Junior - még 18 hónapos korig - fehér puli. Tegnap a tesómékkal bográcsoztunk a kertben. Hát a kertészkedéssel kissé el vagyunk maradva. Visszaolvasok....
88. Kati1977 (válaszként erre: 86. - Szederke66)
ápr. 15. 17:52
Az ételese mellett mindíg van tiszta csapvíz de mégia az esővizet issza. télen nyáron.
ápr. 13. 07:35
Tegnap Szederkét megfürdettem, előkészítettem a holnapi kiállításra. Debrecenbe megyünk.
86. Szederke66 (válaszként erre: 85. - Kati1977)
ápr. 11. 14:01
Ha meleg van és nincs esővíz, akkor mit iszik?
85. Kati1977 (válaszként erre: 84. - Szederke66)
ápr. 11. 13:50

én sem :)))))))))) :DDDDDDDDD

egy biztos konok és önfejű

84. Szederke66 (válaszként erre: 83. - Kati1977)
ápr. 11. 13:46
Hát én nem tudok a kutyád fejével gondolkodni. :)
83. Kati1977 (válaszként erre: 82. - Szederke66)
ápr. 11. 13:34

mondjuk van neki nyilván tálja naponta kétszer cserélve benne a víz, mégis az esővizet issza.

lehet hogy klóros a víz és azért nem kell neki????

82. Szederke66 (válaszként erre: 81. - Kati1977)
ápr. 11. 13:24
Jó rég jártál erre. :-) Olvasatom szerint nem baj, ha esővizet iszik a kutya, hacsak nem valami szennyezett savas eső. A vadak is megisszák a pocsolyából a vizet az erdőben, ha nincs tiszta vízű patak a közelben...
81. Kati1977 (válaszként erre: 77. - Szederke66)
ápr. 11. 13:16

szia!

Igen kezdem rám már hallgat is, de az apám mindent megenged neki, és nem is hallgat rá.

a kutya néha örömébe úgy bevadul hogy le kell locsolni vízzel. persze ez nem azt jelenti hogy belénk harap, hanem rágcsál egész finoman, meg nekünk ugrik na az már olyan erősen hogy fel borulunk guggolás közbe. az egyébként baj ha esővizet iszik?

ápr. 11. 11:14
Kiállításon kaptunk kitűnő minősítést. Szombaton megint megyünk. Most már nem izgulunk. :-)
márc. 20. 07:07
Nem sokára kiállítás. Izgulunk. :-)
márc. 11. 15:22
Ma túl vagyunk Szederrel az alapfokú E/1-es vizsgán. Az elérhető 100 pontból 74,5 pontot értünk el. Kicsit rezgett a léc. Köszönet a Gödöllői Sport Központ lelkes és lelkiismeretes oktatóinak, Farkas Pálnak, Krisztának és Erzsinek a türelmes és lelkiismeretes munkájukért. Köszönet a férjemnek a közreműködésért, menedzselésért és a fuvarokért. Ez a projekt Tengelits István nélkül nem jött volna létre...
77. Szederke66 (válaszként erre: 76. - Kati1977)
márc. 5. 08:12
Sziasztok! Kati, elkezdted nevelgetni a kutyust? Napi 20 perc, több nem kell.
76. Kati1977 (válaszként erre: 75. - Szederke66)
márc. 4. 16:17
ok és köszi
75. Szederke66 (válaszként erre: 67. - Kati1977)
márc. 2. 07:41
Jó reggelt. Kati, ha lehajolsz és rád ugrik a kutya, javaslom a következőt. Tölts meg egy pille palackot félig homokkal, és dobd a kutya mellé, ha helytelenül viselkedik. Úgy hogy csattanjon. Ne a kutyához vágd, a földre, hogy megijedjen. De jó az is, ha egy üres kanna kéznél van, és azt dobod mellé. Fontos, hogy kibillentsd a helytelen magatartás formából. És még annyi, hogy érdemes jutalomfalatnak lenni a zsebedben. Mert ha abbahagyja a helytelen viselkedést, azt jutalmazással tudod megerősíteni.
74. Icuska538 (válaszként erre: 65. - Szederke66)
márc. 1. 18:38
Te legalább próbáltad köszi
73. Szederke66 (válaszként erre: 71. - Főnix-50)
márc. 1. 15:46
Az adatlapomon a fiatal puli van. Majd teszek fel Csutakról is. De köszönöm a megértésedet is. Sajnos nem menthetünk meg minden kutyát. És nem bírálhatunk másikat. Van akinek csak úgy van a kutya és van akinek társa lesz.
72. Szederke66 (válaszként erre: 69. - Kati1977)
márc. 1. 15:43
Majd mesélj hogy sikerült. Ha naponta csak 20 percet foglalkozol a kutyával célirányosan meglesz az eredmény. Majd otthon szedek össze könyvcímeket is. Lassan haladj. Ne mindent egyszerre akarj.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook