Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanuljunk kutyául... fórum

Tanuljunk kutyául... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. ápr. 4. 08:37
sziasztok
2019. ápr. 3. 05:26
Jó reggelt.
2019. márc. 30. 11:56
Nem meséltem még nektek Hevesi Portámkincse Dália eddigi legnagyobb csínytevését. Valamelyik reggelre kirágta a deszkakerítést az utca felé. Nem vettük észre, csak amikor kidugta a buckó kedves fejét rajta, mikor indultunk dolgozni. Ugatta, hogy ő s velünk szeretne jönni a munkahelyre. Gyors hátra arcot tettünk, ideiglenesen meg szüntettük a lyukat, s erősen elgondolkodtunk, hogy garanciális javítást kérünk a tenyésztőnél. Vagy visszavisszük. Na jó, ez utóbbi mondat csak vicc volt. Sajnálom, hogy a nagy sietségben nem készítettünk fotót. Imádjuk az összes huncutságával együtt...
2019. márc. 26. 14:25
Sehol senki?
2019. febr. 1. 08:04
Rendeltünk egy Tefal húsdarálót. Tegnap megjött, remekül működik. Régen volt nekem mechanikus húsdarálóm, de okafogyottá vált, mivel jó ideje lehet darált húst kapni a boltan. Nem használtam. Valakinek odaajándékoztam. Most viszont szükség van rá, mert a menet az, hogy hétvégén 5-6 kg húst megfőzök a puliknak. Előre az egész hétre. Ez belsőség, faros csirkecomb, ne drága dolgokat képzeljetek el. Igen, de az öt-hat kilogramm húst minden hétvégén össze kell darabolni, edényekbe adagolni, fagyasztani, mert hétközben este csak kiolvasztom, rizzsel keverem és meg van a vacsora. Na, ahogy egyre több lett a kutya, ez egyre több időbe tellett. Szegény férjem volt az áldozat, aki órákat aprította a lányoknak a husit. Hát most kitaláltuk, hogy le fogjuk darálni nagy lyukon a kifilézett főtt husit. A daráló természetesen elektromos. Kíváncsi vagyok beválik-e a projekt. A felelős kutyatartás sok öröm mellett, bizony sok feladat is. A négylábúak reggel szoktak tápot kapni. Este főtt husit rizzsel. És porcerősítőt, az öreg meg a fiataloknak. Szedernek nem kell valamiért. Szeretnék magamnál kutya lenni. :-)
2019. jan. 25. 07:15
Jó reggelt. Élvezzük a havat. :-)
2019. jan. 24. 06:47
Jó reggelt. A tegnapi nap a megfelelő ütemterv alapján alakult. Elértem a fél hármas buszt, négykor már otthon voltam. Mire a férjem hazaért lement egy mosás, kiteregettem, megetettem az állatkákat. 3/4 hatkor indultunk Jászfényszaruba az állatorvoshoz, este hétre már otthon is voltunk. Kis Nefelejcs megkapta a második oltását, a malackáknak levágta a doki a körmeiket. Kértünk időpontot csutaknak a műtétre. Ki kell pakolni, mert méhgyulladása volt tavaly év végén, ami bármikor kiújulhat. Február 27-én lesz a műtét. Kicsit izgulok, mert már 11. éves, de remélem nem lesz gond.
2019. jan. 21. 11:59

Ezt ma találtam a Hevesi Portámkincse Komondor Kennel lapján. Elhoztam nektek.



"A kutyád vagyok és szeretnék egy apróságot megosztani veled: “Tudom ti emberek nagyon elfoglaltak vagytok. Munkába jártok, gyerekeket neveltek, mindig ide-oda kell rohannotok. Sokszor olyan gyorsan, hogy a nagyszerű pillanatokat észre sem veszed. Nézz le rám ide miközben a számítógépednél ülsz.



Meg tudod érteni hogy az én nagy barna szemeim mit látnak szemeidben? Igaz már egy kicsit homályosak és egy-két ősz szőröcske is van a pofim körül. Rám nevetsz, látom a szemeidben. És te mit látsz az enyémben? Látod a lényemet, látod a lelket bennem aki annyira szeret mint senki más téged? A szellemet aki minden hibádat már rég elfelejtette? Van egy kis időd most rám? Néha nagyon fiatalon meg kell halnunk, hirtelen hogy majd meg szakad a szíved. Néha előtted öregszünk meg úgy, hogy szinte észre sem veszed…



De ha majd jön a vég, a szeretet még mindig ott van még ha erre a nagyon hosszú álomra is készülünk. Lehet, hogy holnap már nem leszek veled, lehet hogy jövő héten. Egy nap majd a szemedből jövő vizet törölgeted ami az embereknek van ha szomorúak. Lehet hogy lelkiismeret furdalásod lesz, hogy nem szakítottál rám az utóbbi időben még egy órácskánál többet. Gyere, ülj le hozzám ide a földre és nézz a szemembe. Ne gyere falkavezérként vagy oktatóként, gyere csak egyszerűen mint lélek hozzám. Simogass meg, beszélj hozzám. Te egyszer eldöntötted, hogy szeretnél egy élőlényt ami veled mindent megoszt. Valakit aki teljesen más mint te. Hát itt vagyok. A kutyád és én is élek. Vannak érzéseim, és ismerem a két lényünk közötti különbséget. Mégis téged, embert minden hibáddal a végtelenségig szeretlek. Gyere ülj le hozzám egy kicsit, gyere egy kicsit az én világomba is, és hagyd az időt kicsit lassabban folyni még ha csak 15 percre is. Lehet, hogy már nem lesz közös holnapunk…

Az élet olyan rövid…"

2019. jan. 21. 07:08
Kellemes napot nektek. Jó reggelt. Előkerültem. Családi hétvége volt, ott alvós vendégekkel. Péntektől kezdve vásároltam, főztem, mosogattam, ágyat húztam, mostam, aztán megint ágyat húztam. De a sok munka ellenére a hétvége jól sikerült, mindenki jól éreztem magát.
2019. jan. 14. 06:48
Jó reggelt, kellemes hetet kívánok mindenkinek. Sűrű volt a hétvége. Tegnap ebédre vendégeim voltak. Időjárás.: + 2 fok reggel fél hatkor nálunk. Csapadék nincs. :-) Szomszéd kutyája világgá ment.
2019. jan. 10. 07:49
Nálunk gyarapodott a létszám. December 27-én költözött hozzánk Nefelejcs, egy akkor még hat hetes kis puli. Már nyolc hetes, szépen cseperedik. Voltunk doktor bácsinál is. Chipp, első oltás, féregtelenítés törzskönyvezés megtörtént.
2019. jan. 8. 05:45
Jó reggelt.
2019. jan. 7. 10:50
Boldog Új Évet! Kellemes napot nektek. Visszatértem. Beteg voltam nagyon... Szomszéd kutyája lelépett szilveszterkor. Azóta nem látta senki. A csapat egy új nyolc hetes kis pulival bővült. :-)
360. d5bae51d10 (válaszként erre: 359. - 60d7865544)
2019. jan. 5. 06:27
Valami vírus...
359. 60d7865544 (válaszként erre: 358. - D5bae51d10)
2019. jan. 3. 16:08
Miért fekszel? Mi a baj?
358. d5bae51d10 (válaszként erre: 357. - Icuska538)
2019. jan. 3. 14:35
Fekszem.
2019. jan. 3. 10:12

Mi újság


...???

2019. jan. 3. 10:12
Szia
2019. jan. 3. 10:05
Semmi
2018. dec. 21. 07:10
Jó reggelt.
2018. dec. 6. 07:39
Jó reggelt. Olyan hideg volt ma reggel, hogy a kutyákat is csak sütőlapáttal tettem ki. :-) 10 percre engedtem ki őket rohangálni. - 8 fok volt.
2018. dec. 4. 09:15
Jó reggelt. Bokréta nagyon ígéretes minősítést kapott, Szeder kitűnőt. Szeder lehett volna CACIB is, ami a felnőtt championhoz kell, de azt nem kaptuk meg.
351. d5bae51d10 (válaszként erre: 350. - D5bae51d10)
2018. nov. 30. 08:29
A lányok szépek lettek. :-)Szeder és Bokréta
2018. nov. 29. 09:28
A lányok ma szépülnek
2018. nov. 26. 09:45
Esik az eső, ezt nem szeretik a kutyák...
348. d5bae51d10 (válaszként erre: 347. - D5bae51d10)
2018. nov. 14. 09:30
A 347 -es bejegyzésről várnám a véleményeteket.
2018. nov. 14. 09:03
Szoktatás kérdése, hogy fogadja a kutya, hogy dolgozni kell menned. Én nem véletlenül kelek hajnali négykor, negyed ötkor. Kicsit lefárasztom a készülődés mellett a kutyákat is MINDEN REGGEL. Megetetem, ellátom, LEMOZGATOM ŐKET. Este is A PULIK az elsők. Vacsora, séta, labdázás, beszélgetés velük. Mert bizony elmesélik, mi történt napközben, s mi is a férjemmel nekik. Egy kutya a nap nagy részét egyébként akkor is pihenéssel tölti, ha a gazdi otthon van. Ragadozó, elsősorban éjszakai állat származása alapján. A gazdi is házimunkát végez. Dolga van akkor is, ha otthon van. Nem minden pillanata a kutyáé. Egyébként az én kutyáim nincsenek egyedül, hárman vannak, falkában. A farkas falkában sincs ott az ember. Csutak 10 éve él úgy, hogy napközben egyedül - most már hárman - mert dolgozni mindig is kellett. A kutyával akkor kezdődik a probléma, ha nem kapja meg a rendszeres figyelmet, törődést. És akkor tök mind1, hogy otthon van-e a gazdi vagy nincs. Hétvégén sem pörgök állandóan velük. Van dolgom, de van kutyaidő, ami az övék. Bennük meg egy óra meg egy naptár. Attól, hogy egy kutya ki van csapva az udvarra, enni-inni kap, még nem biztos, hogy jobb nekik, mint az én kutyáimnak. A kutya társas lény. El van úgy magában is, de ha foglalkozol vele, boldog. Van egy régebbi bejegyzésem A NAPLÓMBAN a szertartásainkról. Olvassátok el, akit érdekel. (409. és 410 . bejegyzések.)
2018. nov. 14. 08:45
Kellemes napot Mindenkinek. Tegnap nem volt esti szeánsz, későn értünk haza. Meg is kaptuk a magunkét...
2018. nov. 13. 07:30
Tegnap megint puli fotózás volt, de most az esti szeánszról...
344. d5bae51d10 (válaszként erre: 343. - 16b5d6ae34)
2018. nov. 12. 08:42
Van pulid, Zsuzsanka?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook