Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulási technikák egyetemen fórum

Tanulási technikák egyetemen (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 26. 13:40
Én úgy csináltam, hogy nehéz anyagnál kijegyzeteltem a fontos részeket, és úgy többnyire megmaradt. Viszont ahhoz már nem volt energiám, hogy fel is mondjam magamnak és napról napra bemagoljam az egészet. Hiába szóltak előre egy héttel, hogy zh lesz, én mindent az utolsó nap tanultam meg. Könnyű anyagnál pedig aznap, vizsga előtt átolvastam a diákat, meg a jegyzeteket. Egy tantárgy volt, ahol muszáj volt magolni, mert a tanár szándékosan szívatott mindenit. Három tantárgya volt és félév végén 60-nál is több ember volt a pótvizsgákon... Nála többször is megbuktam, és szerintem az egyik tantárgyból csak azért engedett át, mert 5 óra emberkínzás után belefáradt abba, hogy mindenkit fél óráig nyúzzon, utána megbuktasson. Szerencsére az utolsók között voltam a vizsgán:D
32. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 27. 16:34

A tanár azt akarja hallani a vizsgán, amit az órán elmondott.

Jegyzetelni kell, és azt visszamondani.

2014. okt. 26. 09:47

Ismerősöm elmondása szerint a Közgé-Egyetemen "csak" elolvasta a többszáz oldalas anyagot, a "3 ujj" technika alkalmazása mellett.

(= Agykontroll-tanfolyamon tanítják!)

30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 25. 22:47

Napi 8-9 órát magolni? Ez durva!

Amit annakidején én bemagoltam, abból semmi nem maradt meg utólag az agyamban! Kizárólag az értelmezés utáni tanulásnak van értelme!

2014. okt. 25. 21:56
És az a szomorú, hogy egyre inkább e felé haladunk. "Kitanítják" a gyerekeket mindenre, de nem nagyon hagyják Őket gondolkodni.
28. 993dda84ef (válaszként erre: 26. - B90da28353)
2014. okt. 25. 21:45

"rájöttem, hogy gondolkodás nélkül tanultam végig az iskolákat":))))))))))))


Nem baj, majd az egyetemen szépítesz. :)Még időben kiszagoltad a problémát. Ez már egy jeles. Kezdetnek nem rossz.:)Csak szólok, hogy nem mindenki jut ám el ehhez a felismeréshez, akár több diploma után sem. :)

2014. okt. 25. 21:34

Szeretni kell amit tanulsz, és ami még bejött(bejönne ez mindig ha betartanám), hogy időt hagyni a tanulásnak. Nem 1 nappal előtte.

Nekem a tételes tanulás azért nem jött be, mármint, hogy valaki felrakta a kidolgozott tételeket a csoportból, mert kb egy kalap kakit sem ért. Nem volt jól kidolgozva...stb. Ha van ajánlott irodalom, azokat bogarászni.

Sok sikert kívánok.

2014. okt. 25. 21:25
Ejj, most utána olvastam kicsit a PQ4R és a Cornell-módszernek, rájöttem, hogy gondolkodás nélkül tanultam végig az iskolákat xD ... komolyan szomorú, ezért nem tudom én az agyam használni sose igazán :D. Sosem mélyültem el az anyagban mélyrehatóbban, hogy elgonodolkodjak a hasznán vagy ilyenek. Bár az is igaz, hogy sosem mondta senki sem itthon, sem a suliban, hogy kéne xD
25. jstefan (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 25. 21:09
Én aláhúztam a lényeges részeket, vagy kijegyzeteltem, különösen a képleteket,és azok levezetését.A fontos fejezetekhez papírcsíkokat raktam vagy gémkapcsokat.A fontosabb előadásokat rögzítettem.Nekem bevált!
24. Kilimcs (válaszként erre: 23. - 993dda84ef)
2014. okt. 25. 19:50
:)
23. 993dda84ef (válaszként erre: 19. - Kilimcs)
2014. okt. 25. 19:37
Jogos. Érted, JOGos? Hahaha:))
2014. okt. 25. 19:36

Nem olvasok vissza, mer' hideg van, de nálam az alap megközelítés:


Első menet: Átolvasni az anyagot egy az egyben elejétől a végéig. Ilyenkor eszem ágában sincs memorizálni, éppen az a lényeg, hogy élvezetté emeljem, tehát mint érdekességet feltérképezzem. Közben nem agyalok, csak olvasok, persze értőn, és ha lehet, nem másnaposan. Mondjuk egyetemen ez kihívás lehet a 20-as évek elején.


Második menet: a.)Ahogy alább a Szent Péter sztoriban: imádkozni.

b.)Kialakítani egy sajátos módszert, ami kizárólag a te képességeidhez, igényeidhez alkalmazkodik, de ez hosszú folyamat, először mindent le kell tesztelni. Az anyagrészek logikus, egyértelmű felosztása, azok részenkénti ismétlése, vagy ismétlés ülepítés után, addig továbbhaladás. Szakaszos tanulás, sportolással tarkítva, vagy mozgással, sétával, időhöz kötött tanulás, majd feloldozó pihenő, egyedi folyamatábrák rajzolása emlékezetből, azonnal egy-egy anyagrész után, ahol nem megy, ott újraértelmezni az olvasottakat, nem csak elolvasni; értelmező rajzok még olvasás közben, emlékeztető cetlik szanaszét a mozgásteredben(konyhaszekrény, ajtók, metró:))))stb...), ezeken csak kulcsszavak, vagy tételcímek, amint elhaladsz mellette teszteled, hogy vissza tudod -e hívni az adott részletet, ha nem azonnal! elolvasod újra. Csak a fantáziád szabhat határt az alternatív ötleteknek, nincs tuti módszer, te vagy, a képességeid, a szorgalmad, az életmódod, és ebbe kell beleágyazni a megfelelőt, tanulópénz nélkül nem megyen a szekér. Mindenképpen érdemes lesz kikérni az adott szakon tanuló felsőbb évesek módszereit, az soha nem árthat.


A legjobbakat! Vizsga reggelén egy Tequila még senkinek nem ártott meg. Kettő sem. Mesélték.:)

21. grizus (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2014. okt. 25. 19:24

Jó, egyetemen persze sokkal több anyag van, mint gimiben.

Igen, kulcsszavak is kellenek.

2014. okt. 25. 19:24

Sajnos én is ilyen vagyok, egyszerűen nem tudok tanulni :(

Gimiben még jól el is voltam, ott ugye csak kis részletekben kellett tanulni, mindig 1 anyagrészt. Egyetemen nagyon szívtam 1 évig, képtelen voltam levizsgázni bizonyos tárgyakból még 3.jára sem ment. Nagyon magolós vagyok a mai napig. Ha a mondat közepén elakadok, vagy csak egy a betűt kihagyok, akkor ott elvesztettem a fonalat és nem tudom folytatni. Azóta elvégeztem több okj-s képzést inkább. Ott is kellett tanulni, de nyilván nem olyan nagy mennyiségben, és érdekelt is a dolog, így nagyobb volt a siker élmény is :)

19. Kilimcs (válaszként erre: 17. - 993dda84ef)
2014. okt. 25. 19:21

benyalandó könyvmennyiségben hasonlít...


és persze a műszakin se csak buliznak, annyi szorgalmi időszakban a lecke, hogy nincs is idő rá... viszont tény, hogy lazábnak tűnik emiatt a vizsgaidőszak ott sokkal mondjuk az orvosis vizsgaidőszakhoz képest.. ahol viszont szorgalmi időszakban lazulnak picit jobban le az emberek..

2014. okt. 25. 19:18
Gyorsolvasás.
17. 993dda84ef (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. okt. 25. 19:16
:DDD Ez nagyon jó! Mondjuk az orvosit azért merész a joggal egy kalap alá venni, de a pojén ötös.
16. Kilimcs (válaszként erre: 14. - B90da28353)
2014. okt. 25. 19:10

akkor gyakorlatilag te nem tudsz jegyzetelni ...


Jajj, a hideg kiráz, ha belegondolok, hogy mennyit kellett könyv felett ülnöd valszeg...


próbálj meg puskát írni elsőre midnen egyes előadásból. Elsőre legyen mondjuk egy írolanyi helyed, aztán egy fél írólap, aztán egy negyed, aztán egy nyolcad... és min 3 milis kisbetűk (a nagy a duplája) kézzel írottan... ha eljutsz a nyolcad irólapig, akkor már meglesznek valszeg a kulcsszavas sémáid, amik segítenek.


de fontos, hogy a betűméret fix!! szóval egyre kevesebb fér a lapra, egyre jobban ki kell emelni, mi az amiről beugrik a tényleges tudás.


ha jól kulsszavazol, akkor a zh, , vizsgák sima ügy, mert a kérdésekben benne lesznek a kulcsszavaid úgyis, és simán bekapcsol a válasz a fejedben :)

15. b90da28353 (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. okt. 25. 18:58
:DDDD
14. b90da28353 (válaszként erre: 11. - Kilimcs)
2014. okt. 25. 18:57
Lehet az lesz, mert jegyzetelésben is simán lekörmöltem mindent, amit a tanár mondott. Hiába próbáltam szelektálni, nekem minden fontosnak tűnt xD.
2014. okt. 25. 18:56
hja, és a kulcs: sokat lendít az ügyön, ha bejársz órákra:D
2014. okt. 25. 18:55

de amúgy nézd, itt a tutu módszer, ha semmi más se jön be ;)


"Tanév kezdete van, leküldi Isten Szent Pétert a Földre, nézze meg, mit

csinálnak az egyetemi hallgatók. Jár-kel Szent Péter, mikor visszamegy kérdi

tőle Isten, mit látott.

- Hát, az orvosi egyetemen tanulnak, a jogon úgyszintén. De a Műegyetemen...

csak buliznak.

Év közepén megint leküldi Szent Pétert. Mikor visszajött, megkéri, mondja el

mit látott.

- Az orvosi egyetemen szakadtak bele a tanulásba, a jogon ugyanúgy.

De a Műegyetemen buliznak, lógnak, szórakoznak.

Év végéig többször megismétlődik a helyzet, mikor is vizsgaidőszak előtt

megint lemegy Szent Péter, mikor visszajött, kérdi Isten tőle:

- Nos, mit láttál?

- Az orvosin reggeltől estig, megállás nélkül tanulnak, izgulnak, a jogon

szintén.

- Hát a Műegyetemen?

- Ott már csak imádkoztak...

- Imádkoznak? Jó! Ezeket átengedjük! "

11. Kilimcs (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2014. okt. 25. 18:54

fúú.. én tzre max egyszer átlapoztam a jegyzeteim már gimben is...


szerintem keress évfolyamtrsakat akik tudnak jegyzetelni, kérd meg őket hadd nézd meg a füzetüket.. ezen kb el tudsz indulni, hogy lendülj bele.


még a magolós tárgyaknál is muszáj kulcsszavazni minimum, mert egész könyveket (ha mondjuk többszáz oldal) nem lehet máshogy hamar benyalni. Ráadásul a legtöbb suliban egymásra épünek a tárgyak, tehát nem felejtheted el, ait egyszer megtanultál, emrt a másik tárgyban használni kell..

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Grizus)
2014. okt. 25. 18:53

Félreértettél, az, hogy beszippantottam, nem azt jelenti, hogy nem értettem, láttam az összefüggéseket, de a gyors tanulás átka, hogy hamar ki is esik, mivel az agy teljesen más területén raktározódik az ismeret, amit hosszabb távon sokszor ismételve (lásd nyelvtanulás) sajátít el az ember, vagy egy-két nap, hét alatt.


A hangos tanulás, nagyon nehezen érthető dolgoknál nekem is bejött, de nagyon-nagyon hosszadalmas, nem lehet haladni hatalmas anyagoknál. Inkább kulcs-tantárgyaknál, szóbeli szigorlatok, államvizsga előtt nagyon-nagyon jó, ott viszont MUSZÁJ is így tanulni, vagy legalábbis ismételni.

2014. okt. 25. 18:50
Pedig olvasd el, úgy, hogy értsd is meg, a lényegét ki is jegyzetelheted egyébként, ha órán nem adták le. Aztán ráérsz megtanulni, de csak a lényeget, ha a lényegben nem látod az összefüggéseket, akkor olvasd már csak el újra az adott részt. Nekem ez volt a legcélravezetőbb. Illetve, az ismétléshez az oldalankénti (vagy füzetben laponkénti) három kulcsszó, kifejezés.
2014. okt. 25. 18:44

Tabula Rasa megjegyzéséhez: gimiben még elment, hogy óra előtt bemagolom a bioszanyagot, de egyetemen? Eleve csak olyat tanulnék, ami baromira érdekel, másrészt agyrém az egész, hogy mi mindent tudni kell, az egész oktatási koncepció hibás... mindegy, nem erről szól a fórum.

Kérdezőnek: igen, jegyzetelni kell. Ha órán nem voltál, akkor a könyvből IS. Nyilak, aláhúzás, elrendezés, ne egy folyamatos szöveg legyen. Aztán rá kell jönnöd, milyen típus vagy. Az emberek többsége vizuális, én is, de erősen ott van az audiális modell is, tehát hallanom is kell az anyagot. Ezért megteheted, hogy hangosan olvasod, illetve felelsz magadnak, mármint mintha órán felelnél vagy vizsgáznál. Van aki motorikus típus, az mozog, le-föl jár közben. Én a hármat ötvöztem...

2014. okt. 25. 18:36
A 8-9 óra jellemzően TZ készülség volt, úgy, hogy ott óráról órára tanultam, és akkor végül is csak átismételtem. De sosem ment gyorsabban, vagy azt nem éreztem elég biztonságosnak.
6. barbylove (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 25. 18:36

A magolás amúgy is csak rövid távon jó. Egyetemen célszerű érteni, amit tanulsz, mert sok összefüggő tárgy lesz. Szerintem, most hogy 2-3év kiesett neked, így el kell kapnod a fonalat. Az elején nehezen fog menni a tanulás, de újra belerázódsz majd. Minden kezdet nehéz. :) Én egy évet hagytam ki, mégis megéreztem magamon. Első évem pocsék lett, aztán ahogy telt az idő egyre jobban ragadtak rám a dolgok és egyre jobb jegyeket kaptam. A lényeg, h ne tántorítsanak el a kezdeti nehézségek! :)

Tanulási módszerekre pedig írtak pár ötletet. Ki kell próbálni, h melyik válik be. :)

2014. okt. 25. 18:35

Agrár képzésen vagyok, tetszik, érdekel a dolog, de ugye í kihagyás miatt sok középsulis anyag kiesett, ami érzem, mennyire kéne. Gimibe mindig hülyeségnek tartottam, hogy ennyi mindent megtaníttatnak velünk xD .. mondjuk az is gond, hogy gimiben még inkább humán irányba készültem volna.

Van itti s amit magolni kell, ugye taxonómia és társai, de vannak a tanulósabb tárgyak. Sajna mostanság legtöbb esetben azt sem tudom hol kezdjem, így neki sem kezdek ... bepánikolok, vagy épp elkezdem, elhúzom az időt az elején és megunom. De pl elolvasom 1x-2x, és aláhúzom a dolgokat tényleg megmarad? Sajnos egy tudományosabb könyvet sem tudok csak úgy elolvasni, mert folyton elkezdem magolgatni, elég zavaró tud lenni. Most gondolok itt arra, hogy az ajánlott irodalmaknak nekiláttam, de sajnos hamar félre is tettem, mert lefárasztott, pedig érdekelt volna.

4. Kilimcs (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 25. 18:30

8-9 órát?? magolva midnent gimiben???


te jószagú....


tuidsz jegyzetelni? kiemelni? kulcsszavazni? puskát írni?


csak kapásból pár dolog ami segít...


amúgy ha az ember olyan szakra megy ami érdekli akor ragad rá a dolog. Én emlékszem ami érdekelt, egyszer kellett elolvassam, és akkor már tuti átmentem, ha enm is volt több időm. ami meg nem érdekelt.. húú.. na ott jöhetett a fennt említett módszerek valamelyike, avgy kombinációja.


Amúgy midnenkinek más jön be. Meg az se midnegy milyen egyetemen tanulsz. Van ahol muszáj magolni is, van ahol magolással nagyon hamar kiesel...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook