Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulási technikák egyetemen fórum

Tanulási technikák egyetemen (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 25. 18:26

Elolvasod, lényegét kihúzod, akár csak egy-egy kulcsszót is, és a négy-öt legfontosabb szót, vagy kifejezést egy sárga cetlire a lapra tűzöd. Hidd el amikor vizsga előtti délután ismétled át utoljára, akkor a sárga cetli elég lesz.


Negyedéven képes voltam 800 oldalas könyvet öt nap alatt beszippantani és jelesre visszaadni, igaz utána két nap múlva gőzöm nem volt az egészről, de sok tantárgy adta ismeret egyébként sem volt túl hasznos... de le kellett vizsgázni.


Érdemes levezetni, ha van benne logika, szintén kulcsszavakkal, nyilazásos módszerrel, nyilakra írni egy-egy megjegyzést.


Én mindig motiválva voltam, maga az eredmény hajtott, még ha abszolút nem érdekelt az egész, persze, ha érdekes volt, ott még élvezetes is volt a tanulás, az összefüggések megértése, átlátása, sajnos maximalista vagyok, ez ügyben nem tudok segíteni.


Feladatmegoldós tárgyak esetében (pl. statisztika, pénzügy) összeültünk és közösen gyakoroltunk, ha mindenkinek egyforma eredmény jött ki, akkor oké volt a példa, ha nem, akkor jött a bogyózás, ha valaki valamit nem értette, akkor hátha egy másiknak ment, stb... egymást segítettük.


Nagy kalappal!

2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2014. okt. 25. 18:10
Ami jól jöhet, közös beszélgetés a témában. Nem tudom milyen szakra/karra jársz, de ha olyan amit MEG KELL tanulni, akkor meg kell! Elvonulva, ha kell, hangosan, ahogy jobb. Vizsgák előtt nekem jól bejött, hogy az izgulósabb sorstársaimat meghallgattam, nekem felmondták a tételeket. Nekik is jó volt levezetésnek, nekem is, mert ugyanazt a tételt több verzióban is hallottam és megtanultam én is. Tuti módszert nem ismerek, mert mindenkinek más jön be. :)
2014. okt. 25. 17:38

Gimiben aránylag jól ment a tanulás, viszont nagyon magolós voltam, volt, hogy napi 8-9 órát is ültem a füzet fölött. Most kimaradt 2-3 év, egyetemre kerültem. Nincs túl sok motivációm a magolásos módszeremhez, nyilván nem is lenne a legcélravezetőbb ennél az anyagmennyiségnél. Viszont nem tudom mihez kezdjek, hogy tehetném élvezhetővé a tanulást magam számára? Mivel javíthatnék a tanulási technikámon?

Másik ugye ez a motivációs dolog. Gimiben még ott volt a szülői szigor, nem is mertem hazajönni ha rossz jegyet kaptam, de már ennek vége, így még ez sem hajt.. még ha érdekel is az anyag. Ennek megszüntetésére ötletek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook