Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsra várva, szopizási gondok... fórum

Tanácsra várva, szopizási gondok... (beszélgetős fórum)


1 2
48. Bonti74 (válaszként erre: 46. - Gliadin)
2011. júl. 15. 09:36

Rendben, írni fogom!

És köszönöm!:)

Aug. 24-én megyünk a kilégzés vizsgálatra, aztán írok.

Addig is szép nyarat!

47. Adali
2011. júl. 14. 21:54

Jucus, nehogy tapszerezzetek! Szoptasd csak, kitartas! Olyan nincs, hogy a tejed nem eleg taplalo! Az afrikai ehezo asszonyoknak is taplalo a tejuk, legfeljebb ok fogynak le (tovabb sajnos:(). Ezt edesanyam mondta, hogy nincs olyan, hogy nem eleg taplalo (amugy gyermekorvos)

Ez most egy ilyen idoszak, sztem meg max egy honap, es a hasfajas is elmulik (nekunk 10 hetesen mult el) es a szopi is jobban beall. Probalj fekve szoptatni, akkor aludni is tudsz egy orat te is, nem? Igen az LLL jo otlet, nekunk 4 hos koraban szopisztrajkunk volt, en is felhivtam egy tanacsadot, kijott megnezni, segitett... (igaz en kulfoldon elek) minden rendbejott. Nezd meg, tenyleg jol kapja e be a bimbot, es ha faj akkor a legjobb a Lansinoh krem (ha google-ozod, kijon otthon is lehet rendelni online valahonnan) nekem 3 nap alatt rendbehozta a majdnem verzo mellbimbomat...


Kitartas, ez ilyen! Majd lesz jobb is, es kerlek ne adj tapszert ha van tejed! Ja, meg egy otlet: amig szopik az egyik mellbol, probald fejni a masikat... igy megsporolod a fele idot...

46. gliadin (válaszként erre: 45. - Bonti74)
2011. júl. 14. 19:36

Bonti74


Sajnos a vérkép eredményei nem elegendőek, hszen ezek az eredmények még egyéb autoimmun betegségre utalhatnak.


Tancsom. A gyermeknek ne adjanak tej terméket kb 3 hétig, vezessenek étel naplót, jegyezzék fel mit evett, voltak e tünetei.


Majd fokozatosan ismét kapjon tej terméket!!


Figyelem tej származék van a pékárúban, konzervekben, hús alapu készítményekben, gyógyszerekben.

Ezért fontos elolvasni az allergén összetevőket.


Első lépéskét a lactóz mentes termékekkel kezd

eném.


Ez az ételnapló később az orvos szmra is igen fontos lesz!!

45. Bonti74 (válaszként erre: 44. - Gliadin)
2011. júl. 14. 12:33

Hát lehet beigazolódni látszik a gyanúm...sajnos.

A fogai nagyon rosszak, a zománc is hiányzik többen.

Elég rossz alvó, gyakran álmodik rosszat, hánykolódik.

Nagyon sovány, pedig jó étvágya van, szerintem egy-két éve alig hízik.

Túlmozgásos, alig lehet leállítani már egyáltalán nem hallgat ránk...

Viszont ez a gyomortükrözés nagyon rosszul hangzik. Nekem volt. Nem szeretném ilyennek kitenni.

Ha megnéznék kimondottan a calciumot, a vasat és a cinket vérből az nem mutatna mégis valamit?

Illetve ha jó volt az IgA és stb... az nem jelent semmit?

Elnézést a sok kérdésért, de aggódom érte.

44. gliadin (válaszként erre: 43. - Bonti74)
2011. júl. 14. 12:16

Bonti74


A tejfehérje Cazein intoleranciát nem lehet kimutatni vérből, és Pick tesztel sem!

Ez nem allergia, autoimmun betegség.


Van tej allergia mely vér tesztel kimutatható.



Egyetlen módja a gyomortükrözés, mintát vesznek a vékonybélből és ez alapján elemzik, illetve a cazein tönkre teszi a bélbolyhokat, el laposodnak, kiszélesednek ,kritikus esetben bélboholy teljes hiánya léphet fel, mely megakadályozza a vitaminok, ásványianyagok felszívódását, ezért hiány állapot alakul ki, Pld: calcium, vas,cink stb...

Megálhat a fejlődés, súly gyarapodás is.


Jellemző tünetei: hasi görcsök köldök körül,tüneteire: hasfájás, hasmenés, haspuffadás, véres széklet. Ezen kívül figyelmeztető jel lehet a bőrkiütés, fejfájás, alvászavar, nátha, köhögés, tüsszögés, stb...


Természetesen ezekből elég akár egynek megléte is amennyiben a tejtermékek elfogyasztása után jelentkezik!

43. Bonti74 (válaszként erre: 42. - Gliadin)
2011. júl. 13. 10:46

Köszönöm szépen, ha megvan az eredmény írni fogok.

A tejfehérjére milyen vizsgálat van, csak mert most csináltak szúrkálósat, mikor az alkarján nézték tejre, mogyoróra stb. minden negatív.

Csinátak vérképet, az is jó lett.

A tejfehérje érzékenységet vagy bontási zavart miből lehet látni?

2011. júl. 12. 00:07

Bonti74


A tejcukor intolerancia sajnos nem nőhető ki, nem allergia!

Nem értem mért kellett lactáz tablettát adni a babának.Amennyiben a tünetek újfent fellángoltak tejfehérje intoleranciáról lehet szó, melyet a lactáz tabletta nem befolyásol.

A lactáz tabletta a tejcukor bontásában segít a tejfehérje lebontását nem .

Tejfehérje érzékenység esetén minden nemü tej származékot kerülni kell.

Rejtett formában megtalálható a hús készítmények,pékáruk,konzervek stb... -ben


Ezért minél előbb a hidrogén kilégzési tesztet el kell végeztetni tejcukorra, amennyiben negatív a további lépéseket megírom.


A kétféle tej érzékenység egész más diétát kíván.

41. Bonti74 (válaszként erre: 40. - Gliadin)
2011. júl. 4. 09:13

Kedves Doktornő!

Az lehetséges, hogy ez a tejcukor bontási zavar visszatér? Az én középső lányom, így indult, amit leírt, hogy 1-2 hónapig laktáz tablettát kellett adni neki minden szopi előtt. Aztán el lehetett ezt hagyni. Most mindjárt 6 éves és elég gyakran fáj a hasa. MÁr mindent megnéztek nála, a kilégzés vizsgálat van csak hátra. Én nagyon gyanakszom a tejre illetve a tejcukorra.

40. gliadin (válaszként erre: 33. - Banita32)
2011. máj. 5. 08:13

Az anyatejre is lehet érzékeny valaki?


Igen sajna vannak babák akik a tejcukrot nem képesek lebontani, ez megtalálható az anyatejben is.


Miért sír a baba, fáj a hasa?


Mit tanácsolhatunk? Minden csecsemőkorban, gyakran már újszülött korban kialakuló problémára nem tudunk kitérni, de két fontos, panaszt okozó elváltozásra a tejcukor felszívódási zavarra, és a bél baktérium összetételének megváltozása által kiváltott tünetekre szeretnénk a figyelmet felhívni.


A szoptatott kisbaba esetében, ha a hasfájásnak egyéb okát nem látják és a kisbaba kizárólag csak anyatejet fogyaszt, gondolni kell arra, hogy a táplálkozásával függnek össze a panaszok. Az anyatej a legjobb táplálék a baba számára, de előfordulhat, hogy az anyatejben lévő tejcukrot a csecsemő tejcukorbontó enzimje nem tudja lebontani. Ez leginkább olyankor fordul elő, ha a csecsemőnek hasmenéses betegsége volt, antibiotikum szedésére szorult, vagy az édesanyának volt infekciója a szülés ideje körül.


A tejcukor bontását a vékonybél kefeszegélyében lévő tejcukorbontó enzim, a laktáz végzi. Ez az enzim nagyon sérülékeny, és könnyen előfordul, hogy átmenetileg nem tudja feladatát megfelelően ellátni. Ilyenkor laktóz intoleranciáról beszélünk. A nem tökéletesen lebontott tejcukor erjedése során gázok szabadulnak fel, ami fájdalmat, hasgörcsöt okozhat a csecsemőnek. A gyermek széklete is megszaporodhat, vizessé, híggá válhat, néha robbanásszerűen ürül. A tejcukor bontás zavarának van olyan veleszületett formája, amikor az enzim nem megfelelően működik, de ez rendkívül ritkán előforduló kóros állapot. Sokkal gyakoribb a fent említett másodlagosan kialakuló forma.


A bélben lévő baktériumok összetétele is nagymértékben befolyásolja a kisbaba emésztését és jó közérzetét. A szoptatott kisbabák esetében Lactobacillus, Bifidus baktérium (jótékony hatású baktériumok) találhatók túlnyomó többségében a bélben. Ha az egyensúly megbomlik, dysbacteriosis jön létre. Ha a széklet gyakorivá válik, kellemetlen szagú, zöld, nyálkás, vagy zselészerű, mindez a bél nem megfelelő bakteriális állapotára utal.


Mi a teendő? Anyatejes csecsemő esetében mindenképpen az anyatejtáplálás folytatása, hiszen az anyatej „testre szabott” összetételét és immunanyagait biztosítani kell a kisbaba számára.



Laktóz intolerancia gyanúja esetében, gyógyszerkészítmény formájában kapható laktáz enzimet adhatunk a csecsemőnek szoptatás előtt, ami lehetővé teszi az anyatejben lévő tejcukor bontását. Abban az esetben, ha a kisbaba nem anyatejes és laktóz bontási zavar gyanúja áll fenn, a csecsemőnek laktóz mentes csecsemőtápszert kell kapnia.


Ha a nem megfelelő bélbaktérium összetétel a panaszok kiváltója, a kedvező bélflóra kialakítására probiotikum tartalmú gyógyszerkészítmény adható, amitől a bél panaszok és a rossz közérzet megszűnése várható.


Ha a bélbaktériumok összetétele nem megfelelő és a csecsemő már nem anyatejes, olyan tápszert kell választani számára, ami természetes módon elősegíti a bélbaktériumok összetételének a szabályozását, a kedvező hatású baktériumok szaporodását. Ilyen tápszerek a prebiotikumokat tartalmazó tápszerek, melyekben a prebiotikus hatású, rövidláncú cukor összetevők hasonlóak az anyatejben lévő prebiotikus oligoszacharidokhoz.


A prebiotikus oligoszacharidok a csecsemőnek nem csak a székletét hozzák rendbe, megszüntetik a hasfájását és közérzeti panaszait, de a csecsemő immunrendszerére is kedvező hatást gyakorolnak. Ezt igazolják az utóbbi évek vizsgálatai, melyek szerint a prebiotikus tápszert fogyasztó csecsemők között kevesebb a hasmenés, a légúti megbetegedés és az allergiás bőrfolyamat, mint a prebiotikumot nem tartalmazó hagyományos tápszert fogyasztó babák között.


Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos, gasztroenterológus

2011. febr. 26. 19:32
Az én fiam is hasfájós volt, nekem kellett tej-, tojás diétát tartanom és ezek után már jobb volt a helyzet. Egy próbát megér:-) + masszírozás
38. Sapienta (válaszként erre: 20. - 989e88d9e5)
2011. febr. 20. 20:56
fejlődik, hízik rendesen? akkor tápláló a tejed, és eleget is eszik ;)
2011. febr. 19. 19:16
hát én a másodikkal már majdnem azon a szinten voltam hogy kenyéren és vízen élek mert mindentől fájt a hasa :) a tej allergia az általában örökölhető, mármint ez a súlyos fajtája
36. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Banita32)
2011. febr. 19. 17:51
Mind2 lányom anyatejes, és hasfájós (azaz a nagyobbik már csak volt).
35. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Jozsi.38)
2011. febr. 19. 17:50

Ez nagyon ritka.

Inkább olyan van, hogy a tehéntej, vagy valami más, amit anyuci evett/ivott, kiválasztódik az anyatejbe, és attól hasfájós a pici.

34. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Banita32)
2011. febr. 19. 14:05
igen van olyan is de, az korai tej allergia, amit később se tud a baba leküzdeni. azt mondják nagyon durva :( az nem "sima" hasfájóssággal jár még hasmenése kiütései is lehetnek tőle
2011. febr. 19. 13:54
Az anyatejre is lehet érzékeny valaki? Hasfájós babának csak tápszerest ismerek de nálunk hyper laktóz mentes tápi megoldotta.
2011. febr. 19. 13:23
nekem mindkét gyerek rettenetesen hasfájós volt, az infacol segített de nem sokat. most a harmadikkal majd a szélcsövet akarom kipróbálni, hátha az jobban segíti a levegő távozását. szoptatni meg szerintem sok az 1 óra, fél óra alatt meg kellene ennie a kellő mennyiséget.
31. 989e88d9e5 (válaszként erre: 29. - Banita32)
2011. febr. 19. 11:50
Közben is szoktam egyszer büfiztetni, meg a végén is.
30. 989e88d9e5 (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2011. febr. 19. 11:50
Megpróbáljuk a Sab Simplex-et.
2011. febr. 19. 11:05
De lehet az is segítene ha szopi közben levennéd büfiztetni lehet tényleg sok a levegő.
28. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 10:49
Akkor gyenge neki. Válts valami másra!
27. 989e88d9e5 (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2011. febr. 19. 10:43
Infacolt kap minden szoptatás előtt. Sajnos elég nehezen pukizik, rugkapál, remeg a szája, úgy sír.
26. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Sylvia81)
2011. febr. 19. 10:27

A felsorolt szerek közül én az Infacolt és a Sab Simplexet próbáltam. Utóbbi hetékonyabbnak bizonyult, bár nekem mindkét gyerkőc nagyon hasfájós volt (sajnos engem sokminden puffaszt, az is, ami esetleg másnak meg sem kottyan, és ez ugye átmegy a tejbe is). Kisebbikem 7 hónapos, még mindig kap napi 2*5 csepp Sab-ot.


EGyébként sokat, mármint sok-sok picit pukizik? És sír közben? Mert akkor tuti a hasfájás. Akkor "jó" a puki tapasztalatom szerint, ha jóóó nagy. Mikor azt hiszed, hogy a pelus is reped.

Jah, az kimaradt a gondolatmenetemből, hogy az anyatejnek van fájdalomcsillapító hatása is, a szopi pedig beindíthatja a bélműködést. És ezek a kicsi emberek ezt ösztönösen tudják!!!

2011. febr. 19. 10:22

A tejed biztosan elég tápláló, Maszat jól írta, mindig a gyerek igényei szerint alakul!!!

Egyszerűen sokat van rád szüksége, nagyon kötődik. Nekem a nagyobbikom volt hasonló, bár nem ennyire durván. A kisebbik 1,5 óránként evett 1 hónapos koráig, éjjel sokszor óránként. Én ugyan nem fejtem, de azért tudom, milyen nehéz most neked.

És tényleg lehet, hogy nem is annyira az éhség, inkább a hasfájás miatt sírdogál. Próbálj adni neki valamit rá. Infacol, Sab Simplex, Espumisan, Grippe Water (ez az angol víz, ahogy lentebb valaki írta).

24. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 10:18

lll, nagybetűvel írva LLL, azaz La Leche Liga.

Ők egy szoptatási szervezet. Már-már fanatikusok, de néha azért nagyon jól jönnek a tanácsaik.

A honlapjukon találsz sok-sok mindent. ;)

2011. febr. 19. 10:00

Szia!


Nekem korababám volt,én napi 5ször fejtem magam és cumisüvegből kapta a kaját,mert gyenge volt a szopizáshoz,mindig aludt.alíg evett!Így megette a norma adagokat.Majd 2 hónaposan kezdett el szopizni,2 hétig fájt a hasa,mert több levegőt nyelt,mi angol vizet adtunk neki,és tornáztattuk,nekünk ez sokat segített!

A tejed azt mondják mindig a baba igénye szerint alakul!Pihenned kéne többet,ma már vannak szoptatási tanácsadók,keress rá neten esetleg!!

22. Mudaka (válaszként erre: 20. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:53
Szerintem tápláló a tejed. Ha szopizás után 20-30 perccel kezd el sírni, akkor általában a pocija fáj. Ilyenkor nem szabad újra megetetni. Próbáld tornáztatni a lábát ( biciklizés stb.)Maszírozni a pociját. Nálunk az volt a baj, hogy nagyon sokára büfizett szopi után. Volt hogy nem is büfizett.
21. Mudaka (válaszként erre: 17. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:50
Szerintem hasfájós babáknál jó a cumi. A lányomnak is volt, nem szokott rá. Most 17 hónapos már nincs cumi, de még mindig szopizik. Nekem is 1 órát szopizott és mohón. Nálunk annyira hajfájós volt, hogy este elkezdett sírni és hajnal fél 3 körül hagyta abba. Nehéz időszak volt.
2011. febr. 19. 09:49
Honnan lehet azt tudni, hogy vajon elég tápláló-e a tejem? Lehet, hogy nem lakik vele jól.
19. ad338a2ba0 (válaszként erre: 15. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:44
Szia!Nekem is egy órát szopizott és azóta már csak fél óra alatt megeszi az adagját, és jól kiürült a mellből a tej és nekem is mondták sokáig etetem, de nekem ez természetes volt és beállt magától, mert ügyes!!!!!:))))))))))))))))Már 3 és fél hónapos a kislányom!!!!!!!!!:)))))))))))))))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook