Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot!

1 2 3 4 5 6 7
161. syria (válaszként erre: 159. - Fda58604ed)
2009. febr. 23. 01:02

Jaj de helyes vagy! ☺ ☺ ☺



Hol? Hát Nálad, nálam, a szomszédnál, a rokonnál, a barátnál, mindenkinél.


Mindenkinél, aki nemcsak siránkozik, hogy jaj, de szemetek a vezetőink, mennyit lopnak, csalnak, hazudnak, hanem maguk tesznek a gyalázatos … helyett is. (… ez egy politikamentes honlap).

160. matrix29 (válaszként erre: 156. - Syria)
2009. febr. 21. 12:49
én is spórolok, és szerintem nagyon sokan rajtunk kívül! de tudom,h. ez 1 kényszerhelyzet, nem kellene így lennie! mert mi lesz ha nem lesz rá mód? akkor nem fognak számítani az erkölcsök, csak idő kérdése,h. ez a pillanat kinél mikor jön el! sajnos lehetnek olyan reménytelen élethelyzetek amik ezt kiváltják az emberből! és a baj ezzel van, mert az ember anyagilag kiszolgáltatott helyzetben él, manapság főleg hitelek miatt! az emberiség szégyene azok az embertelen cselekedetek, amikor valaki nem a rászorultsága miatt, hanem az unintelligenciáját jellemző törvényes keretek közt lop csal hazudik! példát mutatva így a fejlődő emberiségnek, csak a saját önzősége pénzsóvársága miatt! helytelen értékítéletek eredménye az ilyen gondolkozás, és 1 olyan társadalmat eredményez ahol az ország 1 fele spórol ameddig bír, a másik fele /mert a közép réteg egyre kevesebb/ gátlástalanul teszi jobbá az életét! nincs baj a spórolással, csak,h. változás az életedben akkor lesz ha ún. pénznyelőhelyek megszűnnek, ill. megváltozik az értékítéletük!
2009. febr. 21. 12:33
hol? hol?
158. syria (válaszként erre: 156. - Syria)
2009. febr. 20. 15:11

akiknek nem jut eszükbe a bankrablás helyett

akiknek nem jut eszükbe semmilyen rablás

157. syria (válaszként erre: 20. - C42a13b98c)
2009. febr. 20. 15:09

„Amikor az ember kivágta az utolsó fát is, kipusztította az utolsó állatot is és megmérgezte az utolsó folyót is, akkor majd ráébred, hogy a pénz nem ehető!”

(Kösz, ez a megállapítás több mint 10 éves, nagyon tetszett mikor először hallottam, csak nem találtam sehol.)


Ezt a gondolatot kellene mindenkinek a magáévá tennie.


„Miért nem lehet olyan technológiákat alkalmazni a gyártásban, ami környezetbarát? Miért nem lehet újrafelhasználható vagy tartós cikkeket gyártani? Miért”

„Csere! A legtöbb műszaki cikkhez nincs szerviz, vagy értelmetlen. Nincs alakatrész, vagy többe kerül megcsináltatni, mint újat venni. . .

És persze minden mögött a pénz van.”


Ld. 152-es hsz.-om, plusz még egy adalék:

2004 szeptemberében elromlott a kb. 10 éves SONY TV-m. A márkaszerviz 9000 Ft-ért vállalta, hogy megmondja, mennyiért javítják meg. A kollégáim kiröhögtek, hogy ennyi pénzért már újat vehetek, eszembe ne jusson megjavíttatni. Úgy gondolkodtam: ha most veszek egy új TV-t, az már rég a szemétdombon lesz (szerencsésebb esetben újrahasznosítva), mikor még mindig a javított jószágot fogom nézni.

Mivel az infót 2 hét múlvára ígérték, vettem egy ORION TV-t (Made in Turkey) 24 ezerért. A javítás 21500 Ft volt, amibe természetesen beleszámolták az előre leperkált vizsgálati díjat.

Csak idő kérdése, hogy elváljon, jól gondolkodtam-e. Az új még jól bírja magát (bár a fülhallgató csatlakozója már régóta haldoklik), de úgy, hogy a régi többet van üzemben.

156. syria (válaszként erre: 88. - 80ASIQ)
2009. febr. 20. 14:05

„Amíg futja, addig van rá mód. Ha nem fogja futni akkor nem lesz rá mód. Így van ez mindenféle hobbival, szórakozással is.”


Könyörgöm: éppen erről beszélek!


Hogy mindenkinek legyen pénze arra, amire akarja, mert meg tudja takarítani a rávalót.


Normális erkölcsöt tételezek fel az embertársaimról, akiknek nem jut eszükbe a bankrablás.

155. Altrix
2009. febr. 20. 13:21
Nálunk a családban az idősebb rokonok nem tudnak lemondani a cigiről, ezt nem is kérhetem, hisz már 60 éve dohányzik. Viszont elkezdtek úgy spórolni, hogy inkább megveszik a dohányt és otthon töltögetik, mintsem 300 Ft-ért megvegyenek 1 dobozzal. A dohányból 3 doboz cigaretta jön ki.
154. Altrix (válaszként erre: 88. - 80ASIQ)
2009. febr. 20. 13:16

"Eszébe jutott már valakinek az, hogy lopni, rabolni is lehetne? Van akik már csinálják. Megélhetési bűnözés."


Lásd szombathelyi bankrabló bácsit.

153. syria (válaszként erre: 152. - Matrix29)
2009. febr. 20. 11:25

Na látod, teljesen tisztában vagy a környezetszennyező és drága autózás okaival.


Sajnos a helyzet még ennél is rosszabb!


Próbálj pl. egy 5-8 éves porszívót megjavíttatni. Azt fogják mondani, drága a javítás, tegyél hozzá még egy kis pénzt, s vegyél egy újat. CSAKHOGY! Az új géped jó esetben ki fog bírni 2-3 évet, s utána dobhatod ki, mert javíthatatlan, eleve úgy gyártják, hogy szét sem lehet szedni!


És ez igaz mindenfajta szerkezetre, legyen az mosógép, telefon, TV, bármi.


Engem mindenki kiröhög, hogy 30 éves Minimat gépet használok. Én meg őket röhögöm ki, amikor panaszkodnak a 2-4 éves csodamasináikra.

152. matrix29 (válaszként erre: 151. - Syria)
2009. febr. 19. 23:50
hogy miért nem terjednek el bizonyos találmányok? már 30 évvel ezelőtt városi közlekedésre alkalmas elektromos autókat jöhetek volna forgalomba, a technikai tudás megvolt hozzá! csak hát a hatalom, ebben az estben az olajhatalmak nem igazán érdekeltek az ilyen irányú fejlesztésekben! talán idővel lesz, de a lényeg abban áll, ahol a pénz ott a hatalom! ha pedig a hatalom öncélú akkor igen csak nehéz érdemlegesen spórolni! sőt a világnak igencsak szüksége lenne arra ,h. az ember értékrendjét ne a pénz határozza meg!!
151. syria (válaszként erre: 150. - Matrix29)
2009. febr. 19. 12:51

A cikkel arra szerettem volna a figyelmet felhívni, hogy az egyes ember is sokat tehet (ha nem is óriási dolgokat), hogy kevesebb pénze ússzon el.

Persze, munkás dolog figyelni, hogy melyik termék hol mennyibe kerül, de én veszem a fáradtságot, és ugyanazt a terméket ugyanazon minőségben nem veszem meg az egyik boltban 389 Ft-ért, amikor a szintén utamba eső másikban megkapom 339 Ft-ért, vagy 2200 Ft helyett 1200-ért, stb.


„a tudomány már rég megoldást találhatott volna bizonyos problémákra”

A tudomány nagyon sok mindent feltalált már, de az ellenlobbyk az íróasztalba kényszerítették pl. a megújuló energiaforrásokra vonatkozó találmányokat, a makacskodó tudósokat, szimpatizánsokat meg eltüntették, hallgatásra kényszerítették.

(Csak egy példa: miért nem terjedt el a már oly régen feltalált, vízzel hajtott autó?)


„spórolni azoknak kell tudni akik milliárdok sorsáról döntenek”

Igen, nekik is, és mindenkinek a saját háza táján kellene legelőször söprögetnie.

2009. febr. 18. 22:38
a spórolással semmi bajom sincs, bár mondjuk vannak hátrányai is. mert nem mindig a legolcsóbb termék vagy szolgáltatás a legcélravezetőbb 1 olyan világban ahol technikai szemetek, illetve élelmiszerhulladékok kerülnek forgalomba. az energiákkal történő spórolás nagyon is helyes, bár a tudomány már rég megoldást találhatott volna bizonyos problémákra, persze megfelelő anyagi támogatás keretében! a probléma inkább ott van,h. a pénz nem oda megy ahol szükség lenne rá! arra a társadalomra ahol az értékek pénzzel mérhetőek nem jellemző az összefogás és a becsület! ezért a spórolás nem igazán megoldás azok az emberek számára akik 1000-10.000 forintos megtakarításban gondolkoznak! hiszen annyira kis összegről van szó,h. bármikor elveszíthető, így 1 idő után nem lesz mit megspórolni, és egyedül maradunk a bajban! spórolni azoknak kell tudni akik milliárdok sorsáról döntenek!!! amíg 1 hatalom anyagias, egoista, nem az összefogás jellemzi, úgy a társadalom érdekeit sem képviselheti! viszont az emberek életszínvonala jelentősen változhat ha társadalmat az összefogás, a becsület, az energiák, ide tartozik az EMBERI ENERGIA értékelése jellemzi!!!
2009. febr. 13. 08:43
.
148. syria (válaszként erre: 121. - Mothertiger)
2009. febr. 11. 07:18
Na látod, az már több, mint havi 30 ezer forint. Az egészségedről meg nem is beszélve!
147. syria (válaszként erre: 145. - Csöpi csöpke)
2009. febr. 10. 17:59

Na végre valaki, aki egyetért velem.

Aki tudja, hogy sok kicsi sokra megy.

Nem panaszkodni, meg legyintgetni kell, hanem odafigyelni!

Jól gondoltam, amikor olyan szerény havi összeggel számoltam, bárki megtakaríthatja.

146. csöpi csöpke (válaszként erre: 141. - Ba47e47f14)
2009. febr. 10. 13:59

elnézést a bakikért.

-de még csomó ilyet tanultam anyukámtól.ÉN 37 éves vagyok

145. csöpi csöpke (válaszként erre: 141. - Ba47e47f14)
2009. febr. 10. 13:56

irokPl:ha fözöl mindig a gáz vagy villany égőjének a teljes fűtőfelületétt használd ki.(hidd el én nagyon meglepőtem mikor kiderült hogy 15% kal kevesebb energiát használok el.

-ha kenyeret veszel vagy pékárut biztos vagyok hogy az 1/5 eszed csak meg.(persze ha eszel ilyet)ha prézlinek ledarálod már 250dkg prézli a legolcsóbb is 100.-

-ha kávézol sokkan cigiznek de a legtöbben behörpintik NEM JÓ.(sokkal kevesebb kávét iszol ha rászánod azt a 15 percet kényelmessen mivel élvezeti cikk én nagy kávé rajongó vagyok.

-ha panírozol általában marad tojás és liszt keverd össze és máris van kevés levesbetét (csipetke,reszelt tészta)

ezek lehet hogy piti dolgok de nekem a háztartásban havi rendszeresében 10.000.-.és ezt állítom

2009. febr. 10. 13:42
Sziasztok.Szerintem mindenki úgy tud sporolni ahogy akkar vagy tud.Személy szerint én nagyon tudok sporolni,ha valamit kitűzök célként ,egyébként ebben a világba mit ér a pénz hisz legtöbb ember a becsületét adja el kpra
143. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 141. - Ba47e47f14)
2009. febr. 10. 12:47
És akkor beléphetünk a Scinnet-be vagy a Lyoness-be?
2009. febr. 10. 12:41

Hali!

Ha már a spórolásnál tartunk, 3,5%-os tej helyett megelégszünk a 1,5%-ossal is, bár a kávéba mind1 szerintem, úgysem érezni a különbséget :)

Tisztálkodási cikkeket általában 3+1 kiszereléskor veszek, még mindig olcsóbb, mintha darabját veszem :)És persze ott van a toalett papír is, naná, hogy az ember puhát szeretne, de az sem mindegy, a tekercs átmérője mekkora, nem mind1, mennyi ideig elég 1 tekercs...

2009. febr. 10. 09:28
Valóban spóroltok? Legtöbben csak álltatjátok magatok, ha valóban segíteni szeretnétek a családi kasszát, írjatok!
140. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 138. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 8. 23:23

Lehetséges. De ha valóban 12 éves, akkor elég gáz.

Mármint a sztori.

139. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 137. - Szenyó)
2009. febr. 8. 23:06
Nem testvériesen, igazságosan :))
138. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 134. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 8. 23:05
Akkor valószínűleg ASZ :)) történt, hogy egy csomó topicba beírta, a rendszer pedig kivágta spam-elés miatt.
137. szenyó (válaszként erre: 87. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 8. 22:36

Nem számoltam ki a rám eső részt, mert nem tudom mennyien vagyunk, akikkel osztani kell.

A jövedelemmel rendelkezők, vagy a segélyeken élők is?


Mindegy, most minden fillér jól jönne!!!

136. syria (válaszként erre: 119. - Haaeen)
2009. febr. 8. 21:34

A legmesszebb menőkig meg van bocsátva!

Maradj köztünk, amíg csak jól érzed magad.

135. syria (válaszként erre: 134. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 8. 21:29
Leborulok az éberséged előtt! ☺
2009. febr. 8. 21:23

De mondom, a kérdés feltevés után 5 perccel már nem volt tagja a portálnak...


Lehet, hogy a neve melletti szám tényleg azt jelentette, hogy 12 éves lehet?


:-((((

2009. febr. 8. 21:19

A tetoválós topicban is találkoztam a kérdésével...:D

Hát ha nem jött meg neki, akkor biztosan jól oda lett neki tetoválva!:)

132. syria (válaszként erre: 120. - Erika012)
2009. febr. 8. 21:16

Mucikám!

Nem lehet, hogy eltévesztetted a topicot és azért van hogy "nem jött meg és közben fel is fásztam"?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook