Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Találkozásunk az MRSA-val fórum

Találkozásunk az MRSA-val (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találkozásunk az MRSA-val

1 2
6. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Rozália)
2011. jan. 5. 11:03

Az, hogy antibiotikum-rezisztens, nem azt jelenti, hogy minden antiobiotikumra az.


MRSA-ra általában vancomycint vagy teicoplanint adnak, nem kell rögtön megkondítani a vészharangokat.


Őszintén szólva nem is értem, miért nem tájékoztattak erről téged.

2011. jan. 5. 10:59

Azért nem kell ilyen tragikusan felfogni a dolgot! Nekem is kitenyésztettek egy év alatt ötször stap.aureust. Pihenés, antibiotikum és jobban lettem(azért fertőzödtem újra,mert súlyos állapotú betegeim voltak és gyenge volt az immunrendszerem).

Ezeket a betegeket nem viszik fertőző osztályra és nem is jó, ha egy kórterembe többet tesznek, mert ez kedvez a baktérium rezisztensé válásához(MRSA, azaz meticillin rezisztens spah.aureus baktériumá válásához). De még ez is kezelhető antibiotikummal. A legyengült immunrendszerű emberekre a legveszélyesebb ez a fajta. Egyébként a staph. aureus okozza a tehenek tőgygyulladását és a galambok is terjesztik. Tehát nem feltétlen kórházban kapható el.

2011. jan. 5. 10:47

Szia!

Sajnálom ami veletek történt!

Sok MRSA-s beteget ápoltam. Általában Vancomycinnel kezeltük Őket! A korházi személyzet szűrve volt, de igy is előfordult a továbbfertőzés!

Mindenképpen azt ajánlom, hogy Te is vetess le torok és orrváladékot (már a kemo miatt legyengült szervezeted miatt is)

2011. jan. 5. 10:44
A marihuana nem nem oli meg a bakteriumot. En sok ilyen beteggel foglalkozom, akik hordozok, igen, elkulonitve kell veluk banni, a testnedvek nem erintkezhetnek, ettol fuggetlenul a mindennapi eletben nem lehet elkapni, aki egeszseges, eros az immunrendszere, semmi baja nem lesz.Szoval csak fel a fejjel!
2011. jan. 5. 10:39

Szia!

De én úgy tudom, hogy ez a rezisztens baci ez pár antibiotikumra érzékeny szám szerint azt hiszem kettő antibiotikumra tesztelik, miután a methicillin antibiotikumra rezisztens Staph aureusról van szó.

Az a gáz, ha a vérben lenne ez a baci, de rengeteg kórházi dolgozó hordozza az orrában...:(

2011. jan. 5. 10:20
Gondolom, Te is csak nézel, legfeljebb a "guglihoz" fordulsz, hogy mivel is találkoztunk mi? Megsúgom: mi is így voltunk. Kiderült, a párom hordozója ennek a baktériumnak, amit - nem fogjátok elhinni - kórházban lehet "beszerezni". Ez egy Staphylococcus aureus törzshöz tartozó, antibiotikum-rezisztens baktérium.

Ugrás a teljes írásra: Találkozásunk az MRSA-val
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook