Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtétet csak fizetősen végeznek, vagy létezik támogatott formája is? fórum

Szürkehályog műtétet csak fizetősen végeznek, vagy létezik támogatott formája is? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. kevuka
2020. aug. 28. 19:05
Más probléma miatt voltam kórházban szemészeten, és ott másnapig bent tartották a szürkehályog műtött betegeket, így nem kellett másnap reggel 7re visszamenni. Szerintem megéri bent maradni egy éjszakára.
2020. júl. 7. 09:06

Úgy értem, a diagnózis kérésbe simán belefér a magán doki szerintem is. (Műtétért én sem adnék, és nem is fogok 180-200 ezret).

Amúgy kérdező, ahogy látom, Érden laksz, megsúgom, Százhalombattán is van egynapos sebészet, szürkehályog műtét is van. Tőletek csak 8 km lehet, ezért ne menj Pest túlsó felére, KELL, hogy beutalót kapj Battára.

2020. júl. 7. 09:03

Viszont még mindig nem értem, miért olyan nagy baj az, hogy elment a kérdező egy területen kívüli orvoshoz, és leperkált 14 ezret.

Ezért tényleg nem tudom, miért kell ironizálni és darabokra szedni. Én ha a lányommal nem magánban jártam volna endokrinológushoz, 2 évre kaptam volna időpontot sztk-ba. (Magánba is 4 hónap, ne higgyétek, hogy ott az ember seggét nyalják.) Nem a szépen mosolygást fizeti meg, hanem hogy emberi időben orvoshoz kerüljön.

Megszámoltam, 2 értelmes választ kapott, (+ ahogy írta, valaki priviben írt neki tanácsot).

Baromira nem erről kellene, hogy szóljon (kezdem már a gyakori kérdéseken érezni magam, kb. ott ez a szint.)

Na befejeztem.

44. mosolyka1111 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2020. júl. 6. 23:21
Ez nagyon jóóóó! Nekem is aktuális sajnos:( Jó kis anyag.
2020. júl. 6. 22:56

Itt egy orvos részletesen elmondja, mit is kell tudni a szürkehályogról és a műtétről.

[link]

Aki vállal és rendszeresen végez ilyen műtéteket, azok egyikéről sem feltételezem, hogy nagyobb eséllyel rontja el, mint másik orvos.

Műszer végzi a beavatkozás lényegét, a műtőben az orvos az érzéstelenítést irányítja, a műszert kezeli és természetesen a nővérekkel együtt ügyel a streilitásra. Nyilván nem annyira egyszerű, mint egy kismosás, de nem is agyműtét.

42. Guruljka (válaszként erre: 39. - Globus)
2020. júl. 6. 22:49

Sőt azért kell előtte is várakozni, mert rengeteg fájdalomcsillapító és nyugtató szemcseppet adnak, azoknak meg ki kell fejteniük a hatásukat.

Én azt tapasztaltam, hogy senkit nem engedtek haza kísérő nélkül. Aki kísérője addig sem ért oda, mire a rendelőt bezárták, annak a folyosón lehetett várakoznia.

A félig átlátszó kötést (műanyag szemvédő kupakot) a másnapi kontrollkor távolították el. Közben azt azért kellett emelgetni, a csepegtetések miatt, de vissza kellett ragasztani.

A szemcseppek sem voltak olcsók, és a műtét előttiek egy kivételével nem is egyeztek meg a műtét utániakkal. Viszont azt az egyet sem volt szabad használni, hogy biztosan steril és friss legyen, amit a frissen műtött szembe cseppentünk.

Senki sem hozott dobozban lencséket. Azokat a doktornő az előzetes vizsgálat alapján külön rendelte meg mindenkinek, bekerültek a műtéti naplóba és a zárójelentésbe is.

41. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 28. - Kristo_f)
2020. júl. 6. 19:01
én is ezt mondom! ♥
40. globus (válaszként erre: 10. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 19:00

Hahh, hát ha magánorvost kértél, akkor mindent értünk.

Államiban ugyanazok az orvosok dolgoznak, de magánban szebben tálalják az ebédet.

39. globus (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 18:58
A szürkehályog műtét zsigerből egynapos. Mindenkinek. Sőt, csak azért tart tovább fél óránál, mert utána kicsit pihenni kell, és kötés eltávolítása után ellenőrzik a látást, ezt mondta múlt héten egy ismerősöm, aki átesett rajta. Ingyen.
38. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2020. júl. 6. 18:52
Elejétől olvastad a fórumot? ... mert nem úgy tűnik!
37. unom (válaszként erre: 36. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 15:59
Nem kell fizetős műtétre menned, már többen leírták.
36. Nagykatica (válaszként erre: 35. - Bless the child)
2020. júl. 6. 15:56

Igen, alap kérdés, hogy ami jár, azért ne fizessek 220 ezret.

Ezt próbáltam megfejteni, hogy mik a lehetőségeim, de csak a személyeskedést kaptam.

A 220 ezer azért arányaiban nem azonos azzal a 14 ezerrel, amit a vizsgálatért kifizettem, nyilván a 220 ezer már nem jelképes azért, főleg, hogy valós a gondom. Egy év alatt -0,75-ről -5,75-re romlani az egyik szemnek, hát ezért a MŰTÉTÉRT nem hiszem, hogy

fizetnem kellene.

35. Bless the child (válaszként erre: 22. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 15:46
Már bocs, de az az alap kérdés, hogyan ne kelljen fizetős műtétre menned. Vagy ezt már elfelejtetted?
2020. júl. 6. 15:38
Ugyannyi jogom van írni ide, mint másoknak... pl. neked:)
33. Guruljka (válaszként erre: 24. - Alidamolnar)
2020. júl. 6. 15:34

Mivel egy nyüves szemüveget mentem íratni, tökmindegy volt, ki van a rendelőben.

Viszont mivel ő diagnosztizálta a szürkehályogot, ő is műtötte. Egy vasat sem tettem a zsebébe, még mindig ő keres többet, mint én. Az aznap műtött csoport egyik tahjáknak sem kellett további szemüveg, pedig voltak negyvenesek, de hetvenesek is. Senki nem vitt spéci műlencsét a műtétre.


Minden orvos ismeretlen, akinél még nem jártál. Akárki is ajánlja.

Fogadott orvos nélkül is jó pár tízezren jöttek a világra. Az az orvos, akinél a kisebbik lányomat szültem, az anyám által fizetett pénz ellenére sem volt túl gondos.

Aki annyira pénzéhes, az szerintem ugyanúgy futószalagon operál, és nem tud csak azért gondosabb lenni, mert fizettek neki érte.

Jelenleg a szürkehályognál nagyobb problémával járok szemészetre, és a nevén kívül fogalmam sincs, ki a kezelő doktornőm. Véletlenül kerültem hozzá, mert oda volt korábbi időpont az első vizsgálatnál.

De ha tudnám,és ha pénzelném, akkor sem lenne jobban kezelhető a szemem.

32. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2020. júl. 6. 15:27

Nem vettem magamra, hidd el! Azért írtam, mert nem mindenki engedheti meg magának a fizetős orvosokat!

Előről olvasd el az egészet.

31. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2020. júl. 6. 15:23
Bocs. Zsuzsankának akartam válaszolni.
30. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 15:22
Pedig a magánrendelések árához viszonyítva a 14 ezer forint tényleg jelképes egy vizsgálatért.
29. aszparagusz (válaszként erre: 26. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 6. 15:21

Mást viszont érdekel a véleménye és tapasztalata.

Miért veszed magadra a hozzászólását?


A fórumindító kérdése nem arra irányult, hogy mennyit fizessen - vagy nem - egy szemészeti vizsgálatért.

28. kristo_f (válaszként erre: 27. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 6. 15:17
Hurrá!
27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 25. - Kristo_f)
2020. júl. 6. 15:13
Szemüveges voltam már régóta ... és most nem kell, mert tökéletesen látok!
26. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 24. - Alidamolnar)
2020. júl. 6. 15:10
Egy szót nem szóltam hozzád, nem érdekel a véleményed!
2020. júl. 6. 14:55

Szürkehályog műtétnél van 2-250ezerért valami spéci lencse, hogy távolra és közelre is jól lásson a beteg

Barátnőmnek simán megcsinálták és mindenhova jól lát

A melletti beteg meg hozta a 200ezres lencsét dobozkában

2020. júl. 6. 13:00

Szerintem nem ez volt a téma, hogy kinek mekkora összeg, szóval lapozni kellene. Nem ezt kérdezte a kérdező.

Guruljka, amúgy azért orvosok között is van rossz szakember (ahogy villanyszerelő is, könyvelő is lehet profi és lehet sz....r). Szerintem nincs abban semmi, ha valaki jobban bízik abban, ami fizetős. Azért nem mindegy tényleg, hogy 5 perc alatt kivágnak az sztk szemészetről, ahogy írta a fórumindító. Őszintén, 5 perc alatt mit néz meg?

A másik, hogy ilyen alapon akkor nem választanának fogadott orvost a szülő nők sem, nem mindegy, hogy kihez esik be?

Szerintem nagyon nem így van. Neked amúgy mindegy, hogy ki nyúl a szemedhez? Trehány, hanyag, nemtörődöm, nem ért hozzá annyira, vagy csak tesz az egészre. ..

Mi Pestre jártunk a lányommal fogszabályzóra. Egy fiatal harmincas dokinő félkészen le akarta venni, mert ez ilyen, ez így marad, stb. Bementem a prof magánrendelőjébe (aki az intézmény vezetője, megkerestem a neten, hol magánrendel), és elmeséltem neki a beosztottja dolgát. Kifizettem az egyszeri konzultációs díjat, megnézte a lányomat. Aztán beosztott a fogszabályzó klinikán egy idős adjunktus nőhöz. Még 1,5 évet volt fent a fogszabályzó, négyzethálós erősítést tett belülről a fogára , hogy ne mozduljon vissza, és egy csomó olyan dolgot megtett, amire a fiatal kollegina magasról sz....rt. Attól, hogy a szürkehályogot egyféleképpen műtik, nehogy már mindegy legyen, hogy ki csinálja, milyen körültekintéssel.

23. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 22. - Nagykatica)
2020. júl. 6. 12:24
Sok embernek nem "jelképes" összeg:(
2020. júl. 6. 12:20

Amúgy nem kell horribilis összegekre gondolni, ez a szemorvosi vizsgálat 14 ezer volt ("rendes" szemorvosi MAGÁN rendelőben pedig 25 ezer lett volna, tehát tényleg jelképes).


Guruljka, én voltam már a mi szakorvosinkban, engem lerendezett 5 perc alatt (igaz, akkor csak olvasó szemüveg kellett). Egy fiatal hapi volt a doki, bejött egy idős nőbeteg utána a másik helyiségbe, annak meg csontig benyalt, valami műtét után volt a nő. Na most ilyenhez nem megyek nyilván. Férjemnek szemfenék vizsgálat pupillatágítás nélkül, szintén érdi sztk, szóval nem ragozom, nem véletlen mentem Bp. másik végébe.

De amúgy itt mindenki ezen akadt fenn, normális, segítőkész választ nemigen kaptam, csak priviben. Nem azt kértem, hogy szedjetek darabokra, mert olyan dokihoz mentem, akit ajánl valaki szakember. Azért az optometrista nem a kukás ember.

21. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2020. júl. 6. 12:19
én pl. 3 hetet vártam :)
20. Nagykatica (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2020. júl. 6. 12:16

Létezik a területen kívüli beteg. Az intézményre van bízva, hogy él-e a lehetőséggel, hogy fizettessen a területen kívülivel.

Pl. én agglomerációs városban lakom, és nálunk is ki van írva az sztk-ban, (kartonozónál), hogy a területen kívülieket térítés ellenében látják el (ha ragaszkodnak hozzá).

Tőlünk 10 km-re a szomszéd városban pedig ellátják, tehát ott pl. engem is ellátnának az sztk-ban, annak ellenére, hogy a mi városunkban is van szakorvosi rendelőintézet.

2020. júl. 6. 12:10

Nekem kb. egy év alatt romlott 5 dioptriát a távolba látó:(((((( Lényegében a másik szememet használom, az korrigálja. És a színeket is fakóbbnak látom a rossz szememmel.

Amúgy van orvos a családban, csak nem szeretném ilyen piszlicsáré dologra ellőni a lehetőséget, hogy segítsen.

2020. júl. 6. 12:07

Kérdező, nem akarok okoskodni, lehet, hülyeséget írok, de:

Te akkor lényegében sztk-ban voltál, de fizettél érte, mint területen kívüli beteg. De akkor a területen kívüli dokibácsi tudott volna beutalót adni olyan helyre (olyan intézmény egynapos sebészetére), ahol területen belül vagy, szerintem. Én úgy tudom, bárhova ad beutalót.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook