Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtétet csak fizetősen végeznek, vagy létezik támogatott formája is? fórum

Szürkehályog műtétet csak fizetősen végeznek, vagy létezik támogatott formája is? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2020. júl. 5. 21:44

Én 2016-ban meglepődtem, mert azt hittem, hosszabb a várakozás, de csak 2-3 hónap volt, már nem tudom pontosan.

A szürkehályog nem szokott a betegnek sürgős lenni, mert ahogy fokozatosan kialakul, fel sem tűnik, hogy például rosszul látja a színeket. Vagy hogy kevésbé lát.

Én is csak azt tartottam furának, hogy néha változó az éleslátásom, és meg akartam nézetni, nem kellene-e új szemüveg.

2020. júl. 5. 20:13
Pár hónappal ezelőtt - még a járvány előtt biztos lehetett TB-re, csak az volt a különbség, hogy Tb-s műtétre nagyon sokat kellett várni, a privát szemész meg napok alatt megcsálta azt hiszem 600 e forintért.
2020. júl. 5. 17:48
Természetesen ingyenes a műtét minden kórházban.
2020. júl. 5. 17:21

Mindenki a legjobb szakorvost szeretné. De ritka, ha egy orvost többen is a legjobbnak tartanak.

És bizony olvasni olyan beszámolókat is, hogy őt a szuper orvos elrontotta.

13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 17:04
Semmi gond. Ha jobban érzed magad, mert fizetsz érte, ám legyen.
12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 17:00

Miért vágnának ki?

Én eredetileg csak szemüveget akartam volna íratni a szemészeten, de észrevették, hogy valami nem stimmel, és azonnal megvizsgálták. Nem 5 perc volt.

És addig én sem ismertem a szemészorvost.


Ha jobb úgy, ha fizetsz, akkor legyen úgy.

Egy orvos nálam ugyanazt a gikszert elkövette, mint a fizetős szobatársamnál. (Nem szemészet volt.)

Előtte áradozott a doktor úrról, aztán ugyanúgy sziszegett, mint én.

De ahogy érzed.


Megsúgom, a szürkehályogot csak egyféleképpen lehet műteni, ez az egyféle pedig aszerint lézer vagy ultrahangos készülék, hogy melyik rendelőben éppen melyik van. Varrat vagy hasonló pedig nincs.

Az érzéstelenítő szemcseppeket meg nem az orvos adagolja, hanem a nővérek. Mindig épp aki ráér az előkészítés során, majd aki a műtő előterében van.

11. Bless the child (válaszként erre: 10. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 16:35
Mi az, hogy területen kívüli beteg vagy? Oda mész orvoshoz, ahová akarsz, nem kell fizetned. Abban az esetben kell, ha nincs érvényes taj-od, de csak akkor, ha "kék" vagy
10. Nagykatica (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. júl. 5. 16:26

Úgy kértem, hogy egy nagyon jó magán szemorvost javasoljon. Akihez el is mentem, a magánrendelői konzultáció és vizsgálat díját bevállaltam, nem is kérdés, de az nem 220 ezer volt, mint a műtét lenne. Ez amúgy sztk szintén, csak területen kívüli beteg vagyok, és így nem a dokinak, hanem lent a "kartonozóban" fizettem, pénztárgép, stb.

Viszont ha szintén ebben az intézményben végeztetem az egynapos sebészeten (szintén területen kívüli leszek). És gondolom, akkor ketyeg a 220 ezer.

Hát szóval ez a történet.

De közben már egy fórumtárs megírta priviben, hogy mik a lehetőségeim.

9. Nagykatica (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. júl. 5. 16:21

Nem tudom, mi ezzel a gond. Sztk-ba is úgy mentem volna a városunkban, hogy valaki ajánljon egyet az 5 szemorvos közül, aki rendel nálunk, mert senkit sem ismerek.

Itt lényegében annyi volt, hogy megkérdeztem az optometristát, aki mérni szokott, hogy szerinte kihez? És így területen kívüli betegként kerültem egy nagyon jó orvoshoz. Ha idegenül beülök az sztk-ba, és 5 perc alatt kivágnak, az sokkal rosszabb, így legalább volt egy korrekt vizsgálat.

8. Guruljka (válaszként erre: 3. - 13b81ef332)
2020. júl. 5. 15:59
Most utánanéztem, az én két műtétem 2016 nyarán volt.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. júl. 5. 15:29
Én sem értem, miért nem azt javasolta, hogy menjen szemészetre.
6. Bless the child (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 15:20
Miért kellene titkolni, hogy voltal maszek orvosnál? Szerintem nem túl etikus, hogy az optikus kapásból fizetős szemorvost javasolt. Vagy megkérdezte egyáltalán, hogy vállalod-e?
5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 15:07
Nem az a szokásos útja a diagnózisnak, hogy az optikus ajánl orvost.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2020. júl. 5. 15:07

TB-re, egy napos sebészeten elvégezték.

Azon múlik, hogy hol javasolták a műtétet.

Ha bemész a szemészeti szakrendelésre, ott is diagnosztizálják és TB-re műtenek.

2020. júl. 5. 14:35
Nem tudom,hogy most hogyan működik,de nekem kb 5 éve volt mütétem,de akkor TB-re csinálták!!!
2020. júl. 5. 14:18
Előzőhöz még: Csak mert itt több fórumot visszaolvastam, lényegében szinte mindenkinek tb-re volt.
2020. júl. 5. 14:14

Sziasztok!

Szürke hályogot diagnosztizált nálam az orvos, amit műteni kell. Viszont el vagyok veszve az egészségügy útvesztőjében most: Lényeg, hogy egy eü. intézménybe mentem, de fizetősben, mert az adott orvost ajánlotta az optikus, ahova járok, tehát mindenképp hozzá akartam kerülni. Ez megvolt, a diagnózis is megvan, a papíron van, hogy műtét javasolt a jobb szememre. (Ő nem műt már, a koránál fogva, de nagyon alaposan kivizsgálta a problémát). Ajánlott is egy orvost a műtéthez, elérhetőségét is megadta. Ebben az eü. intézményben van egynapos sebészet is, és ott műt az ajánlott orvos is.

Ma gondoltam egyet, megnéztem az egynapos sebészet árlistáját, ez a szürke hályog műtét 220 ezer Ft.

Most akkor ez mindig, mindenkinek ennyi, vagy mi lehetne az útja annak, hogy tb-re elvégezzék? (Nem arról van szó, ha más út nincs, belefér, de ha lehet ezt tb-re is, akkor hol kellene kezdenem? És nulláról, mintha nem is lettem volna még szemorvosnál? (Felhőben fent van a szakorvosi véleménye, tehát ez is hivatalos.)

Köszönöm, ha ír valaki, kinél hogy zajlott ez a része.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook