Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtét tapasztalatok? fórum

Szürkehályog műtét tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


14. arekim64 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. febr. 21. 15:26
Guruljka mikor és hol csináltattad ?
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 177a5bd706)
2020. febr. 8. 07:04

Pontosan, a Szemklinika általános ambulanciájára sem beutaló, sem időpont nem kell.


[link]

12. 177a5bd706 (válaszként erre: 11. - Csalános)
2020. febr. 7. 19:42
Odamentem a szakrendelésre, megvizsgáltak(pár órát kellett várni). Ez kb. 2018 Novemberben volt, és még aznap megkaptam 2019. Január elejére a műtét időpontját.
11. Csalános (válaszként erre: 7. - 177a5bd706)
2020. febr. 7. 19:16
Kellett oda beutaló a szemészetről? Mennyi idővel jegyeztek elő?
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 177a5bd706)
2020. febr. 7. 18:50
Én is azt hittem, új szemüveg kell.
9. 177a5bd706 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. febr. 7. 18:46
Én csak akkor vettem észre, mikor már szinte mintha függönyön keresztül láttam volna. Először nem is gondoltam, hogy szürkehályog.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - 177a5bd706)
2020. febr. 7. 18:31

Nekem fokozatosan romlott, fel sem tűnt. Biztosan apránként torzult el a színlátásom is, mert csak a műtét után döbbentem rá, hogy szinte mindennek más a színe, mint ahogy én évek óta látom már.

Amikor eljutottam a szemészetre, eredetileg új szemüveget íratni, már a szemész doktornőnek feltűnhetett valami, mert alaposan megvizsgált, több műszerrel is.

Mindkét szemem olyan állapotban volt, hogy csak annyi volt a kérdés, mikor akarom megműttetni. Nem kellett már várni, hogy megérjen a műtétre.

2020. febr. 7. 17:50
Szia! Nekem tavaly volt szürkehályog műtétem(egyik szem). Pár hónap alatt romlott le a látásom úgy, hogy a jobb szememre már csak homályos foltokat láttam. A Sote Mária utcai klinikáján, egy huszonéves rezidens, Dr. István Lilla műtött TB-re, szóval nem fizettem érte. Szuper munkát végzett ahhoz képest, hogy valószínűleg még nem nagyon volt tapasztalata(volt mellette egy doki, aki végig mondta, mit csináljon). Szerencsére túléltem, semmi szövődmény nem volt.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Csalános)
2020. febr. 7. 17:27

Amennyire én tudom, a szürkehályog-műtét során eleve műlencsét ültetnek be.

A dipotriát az előzetes vizsgálatok alapján állapítják meg.

Én erősen rövidlátó voltam alaphelyzetben, de kellett lassacskán olvasószemüveg is. Nagy különbség volt a két szemem között is, a napközben viselt szemüvegben az egyik szemem kisebbnek látszott emiatt, mivelhogy a rövidlátók szemüveglencséje kicsinyít.

A műtét után a két szemem közötti különbség lecsökkent a 3 dioptriáról félre, olvasó pedig megint nem kellett.

TB-re ingyenes, mint már írtam is.

5. Csalános (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. febr. 7. 17:22
Bocsánat, ha beleszólok., A műtét után nem írtak fel gyengébb olvasószemüveget. Úgy tudom van amikor a szürkehályogot a szembe új lencsével gyógyítják. Fócus, meg egyéb szem-privát műtéten. Ára elég komoly. 200 ezer /szemenként.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Arekim64)
2020. febr. 7. 16:06

Jól látnék, nem a hályogműtét hibája. Más probléma is keletkezett időközben.

A legtöbben teljesen szemüveg nélkül látnak, nekem is sokkal gyengébb a szemüvegem.

3. arekim64 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 7. 14:57
Köszi szépen ,hogy válaszoltál. Teljesen jól látsz ?
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Arekim64)
2020. febr. 7. 13:02

Szia, nekem mindkét szememet egy hónap különbséggel műtötték Hatvanban, TB-re, az ottani ultrahangos készülékkel.

Problémamentes volt minden. Az előkészítés külön remek volt, mert kaptunk egy telefonszánmot, ahol a műtét időpontjáig bármit lehetett kérdezni, egy nagyon kedves és értelmes asszisztensnőnek külön a válaszolás volt a feladata.

Mindent tudtam, mire a műtétre mentem. Hazafelé kísérő kellett.


De van erről valahol egy másik topik is.

2020. febr. 7. 12:09

Sziasztok ! Szürkehályogom van,ami egyre rosszabb már.1és fél

éve mondták de azt mondták ha megérik csak akkor műtenek.

Kinek milyen tapasztalata van.Akinek műtötték hol?

Kit ajánlotok ? Nekem 1995-ben volt egy gyémántkéses

szemműtétem. Esetleg van olyan akinek ilyen műtétje volt ?

üdv Erika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook