Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szuperanyukák fórum

Szuperanyukák (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 29. 17:52

Anyukám "annak idején" sokat foglalkozott velünk, de nem törte össze magát értünk, nem azért aludt el éjjel 2-kor, ha akkor aludt el, mert mi randalíroztunk addig az öcsémmel. Félreértés ne essék: nagyon jó anya volt és még mindig az. Egyszerűen csak úgy gondolta, hogy nekünk is megvan a magunk élete és nekünk is és vannak határok.


A mai napig nem szól, kotnyeleskedik abba bele, hogy a - már felnőtt - gyerekei mit csinálnak. Véleményt bármikor nyílvánít, esetleg a nemtetszését is kifejezi, de nagyjából itt leállnak a dolgok. Voltak idők, amikor úgy gondoltam, nem jól csinálja, de akkor gyakorlatilag bárhogy csinálhatta volna, úgy gondoltam volna, hogy nem jó.


Örülök neki, hogy megőrízte ez az intimszférát úgy maga körül, mint körénk is teremtett ezzel. Nagyon sok velem egykorún látom sokszor a döntésképtelenséget, és hogy azonnal a telefon után kapkod, ha hétköznapi gondjai vannak.


Szerintem úgy helyes, ahogy csinálod, marianna10!

7. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2012. máj. 29. 17:50

Mas az, hogy nemet lehet mondani bizonyos kivansagokra es mas az, hogy amikor egy baba almos, letenni aludni, mert neki az szukseglet.


De ezt soha nem jutna eszembe mondani egy anyukanak, hogy mit csinaljon a sajat hazaban a sajat gyerekevel, szoval mindenki tudja hogy mit bir el fizikailag es eszerint csinalja ahogy jonak latja

6. Bcicus (válaszként erre: 4. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 17:45
Valszeg pont azért mert azt tanulták meg, hogy anyu azért van, hogy azt csinálja amit mi mondunk és mi bármit megtehetünk. Majd megissza a levét ennék ne félj. Sajnos sokan nevelik az elmúlt időben így a gyereket, szegény tanárok szívnak is miatta rendesen.
5. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 17:43

Sztem ossze lehet egyeztetni, hogy torodjon az ember magaval is de mellette ellassa a gyerekeket es fozzon is stb. En ejjel 2-3x kelek a babamhoz, meg nincs 5 honapos, es amugy van meg 2, de eddig csomo dicseretet kaptam mindenre, haz tisztasaga, stb. Meg hogy formaban vagyok. En is fozok mindennap sot a gyerekeknek mas-mas izlesuk van. Apunak meg megint mas... Nem arrol van szo hogy cseled legyen az ember a sajat hazaban hanem inkabb hogy eloszor magaddal torodj hogy el tudd latni oket is, ha nem erzed jol magad a borodben, attol hazisarkany leszel, de ha az elso az, hogy reggel fel oraval elobb kelsz, kicsiped magad, akkor mindjart jobb kedvvel megy a takaritas es a tobbi is:) ez nem szuperanyasag, inkabb hogy megerdemled a jot de ok is megerdemelnek egy tiszta hazat, kedvenc kajat, vidam anyut!


Az alvast majd bepotolom ha nagyok lesznek;)

4. 0a84e34983 (válaszként erre: 3. - Bcicus)
2012. máj. 29. 17:40
Az az érdekes,hogy az egyiknek már nagyobb gyerekei vannak,és olyan csúnyán beszélnek az anyjukkal,pedig állandóan süt főz nekik,lesi a kívánságaikat...
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. máj. 29. 17:35
Majd belerokkannak előbb utóbb és megőrülnek az elkényeztetett szocializálatlan gyereküktől. Hadd csinálják, ha hülyék.
2012. máj. 29. 17:34
Én nem vagyok szuper anyuka és nem is akarok az lenne, az életemet nem a megfelelni akarás teszi ki... :)
2012. máj. 29. 17:32
Két barátnőm is van akik úgynevezett szuper anyukák,szuper háziasszonyok.Többször hangzott el a szájukból,hogy én azért vagyok,hogy ugorjak,ha a gyereknek szüksége van valamire.Múltkor a kisfiam du 5 órakor már nagyon nyűgösködött,mert álmos volt.Pont itt volt barátnőm,aki egyre erősködött,hogy fektessem le,elmondtam neki háromszor,hogy nem fektetem le már ilyenkor,mert aztán éjjel 2ig sem fog elaludni.Erre azt mondta de hát azért vagy ha kell éjjel 2ig fent legyél vele.Erre én visszaszóltam neki,hogy van a fiamnak napirendje,majd megy aludni amikor szokott.Nem fogok ezen változtatni.Látszott rajta,hogy nem tetszik neki,és még egyszer elmondta,hogy ő bizony akkor is lefektetné.A másik barátnőm meg majd bele gebed,hogy csillogjon a lakás,legyen minden nap főzve kisbaba mellett.Mondtam neki,hogy ebbe teljesen ki fog készülni,feküdjön le néha pihenni mikor a baba alszik,mert én is úgy csináltam mikor a gyerekeim kisbabák voltak.Erre ő..Hogy képzelem,neki főzni kell,meg takarítani.Félre értés ne essen,én is szoktam főzni meg takarítani,de szerintem nem önzőség néha kicsit magamra is gondolni,nem mindig csak megfelelni,megfelelni.Ti,hogy vagytok ezzel?Gondoltok néha magatokra is,vagy teljesen alárendelitek magatok?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook